SwansonVitamins


Pre úplnosť pridávam ešte zhrnutie skúseností s nákupmi u Swansona.

Webová adresa: http://www.swansonvitamins.com/

Ceny: zo všetkých webových obchodov s vitamínmi majú swansonovci najnižšie ceny. Bohužiaľ, čiastočne je to negované drahým medzinárodným poštovným. Každopádne aj tak sa dajú u swansona kúpiť výrobky za 1/5 až 1/3 ceny v tuzemskej kamennej lekárni a to aj pri zarátaní poštovného a colného dph.

Dodacia doba: ca 15 dní, plus niekoľko ďalších dní zdržania môže byť spôsobené colníkmi.

Poštová distribučná spoločnosť: USPS

Odosielacia krajina: USA

Sledovanie zásielky: Swanson síce posiela tracking number, ale nikdy mi nefungovalo. Na druhej strane zatiaľ všetkým zásielky zo swansona vždy úspešne dorazili.

Poštovné: medzinárodné poštovné je značne vysoké, vychádza na ca 46$ k 140$ objednávke. Minimálne poštovné je okolo 25$ pri jednopoložkovej objednávke, t.j. mininákupy sa nevyplatia, iba veľké balíky.

DPH a clo: Pri objednávkach s cenou bez poštovného do 22 eur sa neplatí ani clo ani DPH. Pri cene objednávky bez poštovného do 150 eur sa platí DPH (ca 20%). Pri objednávke nad 150 eur sa platí DPH plus ca 5-6% dovozné clo. Limit na DPH a clo sa určuje z ceny bez poštovného, DPH a clo sa počíta z ceny vrátane poštovného.

Užitočné položky z ponuky:

NAC 100x600mg: http://www.swansonvitamins.com/SW854/ItemDetail
vit B12 60x500mg: http://www.swansonvitamins.com/SWU122/ItemDetail
CoQ10 100x100mg: http://www.swansonvitamins.com/SWU561/ItemDetail
Charcoal 100x280mg: http://www.swansonvitamins.com/NW027/ItemDetail
Kyselina alfa lipoová 120x250mg od NOW Foods: http://www.swansonvitamins.com/NWF724/ItemDetail

Kvalita je vzhľadom na mimoriadne nízku cenu prekvapivo obstojná. Väčšina výrobkov od Swansona mi subjektívne prišla kvalitnejšia, než výrobky predávané v našich kamenných lekárňach (napr. Wallmark alebo Generica majú jednoznačne horšiu kvalitu než Swanson). Cenovo sa vyplatí nakupovať z amerických internetových obchodov prakticky úplne všetko, vrátane takých triviálnych položiek ako vitamín C, vitamín B, vitamín E alebo aktívne uhlie.


O colnom konaní (skúsenosť z ČR)

Pre tých, ktorí ešte podobné byrokratické kolečko neabsolvovali:
1. najprv mi prišiel doporučený dopis, vnútri asi 10 papierov: poučenie, fotokópie expedičných nálepiek z krabice, fotokópia faktúry, formulár s plnou mocou pre čskú poštu na zastupovanie pri colnom konaní a nejaké ďalšie.
2. formulár s plnou mocou bolo treba vyplniť a podpísať, naskenovať a poslať mailom naspäť. To slúži na to, aby som nemusel byť prítomný pri otváraní balíka a vypĺňaní colných formulárov. Ak som dobre pochopil, táto plná moc platí až do odvolania aj na budúce balíky, takže nebude treba pri neskorších objednávkach znovu vypĺňať a odosielať ďalšiu plnú moc.
3. colné konanie trvalo 4 dni, potom zazvonil poštár s balíkom, pričom mu bolo treba zaplatiť na dobierku vyrubené DPH. Vždy si žiadajte od poštára doklad o zaplatení, automaticky ho nedáva!
4. Česká pošta sa priživuje na tomto procese sprostredkovania colného konania, takže okrem DPH sa platí ešte sprostredkovateľský poplatok (buď 96 Kč alebo 180 Kč, podľa toho ako to ktorého poštára napadne, je ťažké sa s nimi dohadovať).

Balík bol pri colnom konaní otvorený, prehrabaný, prelepený colnými nálepkami a chýbali z neho všetky faktúry. Skrátka profesionalita jak hrom. Navyše som mal dojem, že chybne vyrátali DPH (bolo nižšie, než teoreticky malo byť)

Vzhľadom na fakt, že colníci balík otvárajú a podrobne skúmajú, je rizikové objednávať problematické položky ako NAC, vitamín D a už vôbec nie melatonin (týka sa iba čr). V prípade, že sa colníkom niektorá položka z nákupu nepozdáva, môžu ju buď zabaviť alebo celý balík odoslať naspäť odosielateľovi. Moja skúsensosť bola, že NAC v balíku (2 balenia) mi bez problémov prešiel.

Kto nemá nervy na podobné adrenalínové zážitky, môže pre začiatok začať s trochu drahšími nákupmi na iherb.com a ako dopravu si zvoliť DHL kuriéra. Tam colné konanie vybaví priamo DHL spoločnosť a colníci balík vôbec nerozoberajú.

Uvítam, keď niekto napíše, ako prebieha colné spracovanie swanson zásielok na Slovensku.

Co se tyce Q10, tak CoQ10-

Co se tyce Q10, tak CoQ10- ubiquinone je stara forma koenzymu, je lepsi kupovat ty nove kvuli lepsi absorpci- ubiquinol. Vyplati se to pak i na penize pocitam-li efekt/cena. Tam, kde uvadeji patent Kaneka, tak by mel byt kvalitni...

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adri,na nete som nasla, ze

Adri,na nete som nasla, ze UbiquinoL je v tejto forme cca 10 * silnejsi.(tj Ubiquinol 50mg = cca 500 mg Ubiquinonu?! ) Ake mas ty s nim skusenosti,aky uzivas? Ja som doteraz brala Ubiquinon. Teraz mam par dni nahodeny v kosiku -OL a vaham medzi 50mg a 100mg + som citala, ze Q10 znizuje TK, co v mojom pripade by znamenalo 20/10 ;)

Janko, ja nevim presne

Janko, ja nevim presne kolikrat je silnejsi, brala jsem v rozmezi 50mg, az 400mg. Momentalne mam doma tenhle https://www.swansonvitamins.com/JR224/ItemDetail
Ale tatkovi treba kupuju tenhle
https://www.swansonvitamins.com/SWU543/ItemDetail
Je tam jen 50mg, ale je to snad uplne nej forma, rozpustna ve vode pomoci technologie Bio-Solv.
Jak je to s tlakem a CO Q10 nevim, nikdy jsem to nezkoumala.
Ale stare coq mi casto nedelaly dobre na traveni, nejspis protoze se dobre nerozpoustely, s novymi formami nemam problem.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

hmm dik baby za tie tipy

hmm dik baby za tie tipy ohladom CQ10, ja mam doma ten co tu hodil Michal, ale tak ked pozeram to co tu dala Adri tak ta cena tam asi nie je len tak zo srandy zvysena, takze urcite je tam kvalitativny rozdiel. ano ta absorbcia je asi zaklad takze budem menit. dik
inak vynikajuce forum aj s celym uvodnikom Michal

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Zásilka od  Swansona.

Zásilka od  Swansona. Objednával jsem 14.9. 156,20 doláčů zboží, 46 poštovný, 26.9. sem to měl doma přes Č. poštu, 13 dnů.Jediný co mně trochu vyděsilo, že přišli nějaký formuláře, plná moc, aby mně mohla pošta zastupovat na celnici. Tak jsem to podepsal, odeslal mailem a druhý den byl balík doma. Balík celníci otevřeli, doplňky nikoli. NAC 4 krabky, D 3 a pod. vše prošlo a došlo. Tak první objednávka ze zahraničí proběhla bez problémů. Platba VISou, akorát to DPH 740 Kč by být nemuselo :-(

tiez riesim podobnu vec s

tiez riesim podobnu vec s DHL teraz, poslali mi nejaku plnu moc co im podpisanu oscanovanu akurat posielam nazad, dalej scan obcianskeho a este chcu po mne nejaky mensi popis produktov co mi dojdu a chcu aj dokaz, ze som to zaplatil, napr vypis z i-bankingu...kks no ale dufam, ze ked im to cele poslem, ze to rychlo poriesia duuuufam...clo u nas, zevraj skoro 30% moj ty Boh, kedze som siel cez 150eur. keby som nemal lenivu tetu mohla by mi to vsetko posielat bez poplatkov fuck.....

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

to, čo popisuješ sa týka

to, čo popisuješ sa týka tvojej objednávky z iherbu? Lebo pokiaľ viem, tak swanson DHL spôsobom neposiela. Tých 30% clo mi pripadá absurdné. Ja som pred pár dňami pozeral do českého colného sadzobníka a vychádzalo mi z neho, že vitamíny majú 0% clo, rovnako aj lieky, hormóny, antibiotiká a krvné preparáty. A predpokladal by som, že tieto sadzby by mali byť rovnaké pre celú EU.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

jj je to ta iHerb

jj je to ta iHerb objednavka, tiez som nic taketo necakal, ale co uz...na SR uz nic cez 150eur tahat nebudem, ale vsak uvidime, ked to cele dojde atd tak napisem detaily, ale zatim je to tak, ze DHL chce po mne tieto veci
inak mozno je to uz clo+dph dokpy tych 30?
a poslali mi toto este:

Vážený obchodný parnter,

 

dovoľte, aby sme Vás upozornili na nasledujúce zmeny od 1. apríla 2009 nasledovne :

 

Legislatíva EU ustanovuje systém pre oslobodenie od cla v zmysle Nar. 918/1983, kde čl. 27 ustanovuje hodnotu pre zásielky tovaru nepatrnej hodnoty (v zmysle Nar. 274/2008 zmenené            od 1.12.2008 na 150 EUR)

 

V zmysle vyššie spomenutej novely však dochádza opätovne k zmene, a to nasledovne:

 

- zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH (okrem tovaru podliehajúcemu SPD) - stav ako pred 1.12.2008

- zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH (ak podlieha, aj SPD)

- zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH (ak podlieha, aj SPD)

 

* SPD = spotrebná daň

 

Od 1.4.2009 sa bod b) mení v zmysle vyššie spomínanej novely Z.z. 83/2009 nasledovne:

b) zásielky, ktorých hodnota nepresahuje 22 eur

 

 

S pozdravom


-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

btw, posielať mailom

btw, posielať mailom kompletne naskenovaný občiansky mi pripadá dosť rizikové a hlavne netuším, na čo to dhlka potrebuje. Rovnako aj doklad o zaplatení, na balíku je predsa nalepená faktúra. Nemáš v tom balíku nejaké príliš rizikové položky, napr. steroidy?
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

z iHerbu stereoidy? cosi

z iHerbu stereoidy? cosi :))
neni tam nic take len nejake oleje - levandulovy, pepermintovy a vitaminy NAC, D3 atd a koreniny nejake
tiez sa obavam trosku zneuzitia, ale tak co mam robit, este tam pred tym nez to poslem rano brnknem, ale tak co mam na vyber? hlavne to s tym obcianskym...ja im mozem dat vsetky detaily co su na obcianskom ale na co im bude foto atd a ked potrebuju tak si to mozu preverovat aj na policii pre mna za mna, je to ich problem...jedine mozno im to treba na tej colnici ku splnomocneniu, akoze maju pravo mna obhajovat v tom colnom procese kedze sa mozu preukazat vsetkymi mojimi dokladmi, aby som to nemusel riesit ja? kedze DHL tam ma aj s iHerbom nejaku zmluvu na rychlejsie dodanie? v porovnani s postou...brnknem jej a uvidim co mi povie

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

podla mna tam na colnici aj

podla mna tam na colnici aj tak maju nejake kontakty, vsak sedia priamo na Letisku v Blave...takze tieto veci treba na urychlene preclenie podla mna...tot vsjo

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

no každopádne je to

no každopádne je to divné. Ja keď som vyplňoval splnomocnenie pre českú poštu na vybavenie zásielky od Swansona, tak som vyplnil meno, priezvisko a adresu, nič viac nežiadali. Pripadá mi absurdné, aby sa do colnej deklarácie vyplňovali také údaje ako číslo OP alebo RČ, špeciálne ak to je pre súkromné a nie podnikateľské účely.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

sak ja jej brnknem a zhodou

sak ja jej brnknem a zhodou okolnosti este v pribehu dna budem v BA, takze sa tam napokon budem vediet stavit dokonca osobne-ha a budeme si moct pokecat s tetou. dobre vediet aky je postup s CR post, to sa mi hodi ako argument, to je vdacne info, lebo praveze som si myslel ze je to klasicky postup, takze diky

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Chcem len doplniť info

Chcem len doplniť info ohľadne Tracking Nr. , to ktoré je v objednávke, je platné len pre prepravu v rámci USA. Ak chcete sledovať zákazky cez UPSP, musíte si mailom vyžiadať číslo platné v medzinárodnej preprave a to na tejto adrese: customersupportresponse@swansonhealth.com   alebo tu  international@swansonvitamins.com. 

dostanete číslo v  tvare 2 písmená - 9 číslic - 2 písmená....... cez toto číslo potom môžete na stránkach UPSP  zistiť, kde je balík, treba ho zadať 

v hornej lište  Quick Tools....Track

 

 

 

Prosim vas, tak dejte vedet,

Prosim vas, tak dejte vedet, az to dorazi, kolik bylo clo, pac ja jsem to nebyla doted schopna zjistit a taky to potrebuju vedet. Chces se lecit? Sedreme te z kuze- to je furt DPH, Clo, poplatky u Klubala, poplatky u jinejch doktoru....a furt budeme zdrazovat. Fakt sileny v tomhle state.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

tam môže byť pomerne

tam môže byť pomerne zradný chyták, ako už kedysi konštatovala MarketaK: http://chlamydie.info/node/3237#comment-51920 . Záleží na tom, či colník posúdi výrobok ako vitamín alebo ako potravinový prípravok. Vitamíny majú nulovú colnú sadzbu, pri potravinových prípravkoch som našiel sadzby 33% a 18% a MarketaK zase spomínala 10% clo. Ale domnievam sa, že tie "potravinové" colné sadzby sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú klasických potravinových výrobkov smerujúcich do potravinového maloobchodu a nie liečivých prípravkov....
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

asi tak, oni nemozu byt

asi tak, oni nemozu byt schopny toto posudzovat, nejaky colnik nevie ani co je to B12...take pre nich by mali byt vsetko vitaminy...no ale tak napr ja tam mam aj oleje :D, ale to nie su oleje na jedenie ale do kupela :) a su to bylinne zmesi...no to je fakt bordel :) a vlastne tam mam aj koreniny doprdele :DD ale as nemozes uvalit na celu zasielku potom rovnake DPH ked tam mas napr 90% vitaminov a 1-2 polozky ako koreniny...no zacinam byt z toho jelen

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

našiel som ešte tento

našiel som ešte tento príspevok od orla o platení cla:
Zrovna včera jsem si naběhl na celnici. Zásilka od Swansonu byla za 194 USD + 58 USD poštovné a protože koruna a Euro klesá, tak jsem platil kromě DPH 776,-Kč ještě clo zemědělské 458,-Kč. Kdyby sem to byl věděl, tak jsem si objednal o trochu méně těch zemědělských doplňků. (-:D

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

mam otazocku, vsimol som si,

mam otazocku, vsimol som si, ze Michal tu uz v uvode spomenul, ze Swanson posiela cez USPS, ale mne zatial vzdy posielal do FR cez FEDEX, az teraz som si vsimol, ze moja nova objednavka bola poslana cez USPS. hmm, zaujima ma, ci bude dorucena takato zasielka priamo do ruk kurierom, alebo je to klasicka posta a balik doruci postar, v pripade nepritomnosti si pon pojdem na postu...? som trosku zmateny z tejto zmeny...ako to teda funguje s USPS? FEDEX furt posielal kuriera. dik

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Měla bych dotaz, jaký je

Měla bych dotaz, jaký je rozdíl mezi swansonvitamins.com a swanson.cz? Nevím jestli jsem si to správně přečetla, ale příjde mi, že pokud objednám na swanson.cz, tak platím jen naše poštovné, žádné clo, žádné vyplňování formulářů. Nebo se pletu?

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Ten první je v Americe, ten

Ten první je v Americe, ten druhý na Moravě a má jen něco z toho, co ten v Americe.

březen 2013 ukončení CAPu 

Swanson.cz je žumpa, bazar,

Swanson.cz
je žumpa, bazar, výprodej. Porovnej si ceny a gramáž doplňků a vyjde ti, že i s poštovným 50 USD to máš z USA lacinější. To by byla paráda, kdyby se dalo objednat v USA a přišlo to z Ostravy  Českou poštou za 130,-Kč. Pro mmichala, v létě jsem si na celnici se zásilkou za 190 USD naběhl úplně stejně. Za 1 čí 2 USD nad limit, díky vychcaným převodům USD na Euro a pak na Kč jsem cvaknul 500,-.Kč clo. (-:D

gia ked som hladal nieco o

gia ked som hladal nieco o tom USPS tak som natrafil na odkaz chlapika vo fore na zdravi a-z, a jeho vetu:
Oproti Swansonu.cz a nejlevnějšímu stejnému zboží v ČR jsem ušetřil 2400Kč (mínus 725,- poštovné).
takze swanson.cz je blbost...stoji to trosku sa posnazita fakt usetrit spustu, ak je znalost AJ je to jednoduche jak facka, horsie je to bez znalosti AJ ale secko sa da
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=21&t=1256

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Děkuji. Už jsem to

Děkuji. Už jsem to pochopila ;)

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

takze by som zosumarizoval

takze by som zosumarizoval prvy prijem zasielky cez USPS.
objednavku som vykonal minulu stredu a zas sa to neobislo bez mensieho problemu :) - asi mam na ne talent, a ked mi opat do soboty nestiahlo love z uctu, na co ma upozornuje SMS, ktora nedosla, som im schreibol maila, ze co sa deje s objednavkou, tak celkom promtne odpovedali, ze alphalipovku, ktoru som chcel uz nemaju na sklade a nevedia presne kedy im dorazi ta co som chcel, tak sa ma opytali, ci chcem pockat na to, alebo mozu ten jeden produkt zrusit a poslat mi to bez toho. kedze sa mi minuli zasoby ostatnych veci, potreboval som to mat doma co najskor, tak som im odpisal, nech polozku odoberu. v nedelu si stiahli love a v noci zasielku odoslali, dnes mi bola postou dorucena domov, takze cesta samotnej zasielky+colnica trvala vseho vsudy 4-5 dni. spokojnost.

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

a domov je kam?Na

a domov je kam?

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

vyssie som pisal, ze prvy

vyssie som pisal, ze prvy krat mi slo USPS teraz do FR ;). taktiez je iHerb na ceste do FR :) ale treba brat tak, ze ked to ide k vam do CZ prazakom, tak Praha je hned prva zastavka zasielky...a ja byvam dost daleko od Pariza, co je prva zastavka mojej zasielky v krajine a kde je aj colnica...takze beriem tak, ze min 1 den logistika v ramci FR. ked beriem do uvahy aj colnicu, tak to frantifci tento krat neodflakli...spokojnost.

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin, DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

celkom sikovne promo u

celkom sikovne promo u swansona do 16 aprila, pri nakupe cez 125 dollars, 20 dollars zlava. promocode SAVEAPRIL

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Odkud si tedy mám objednat,

Odkud si tedy mám objednat, kyž nejsem moc zdatná v angličtině a budu se chtít vyhnout těm nepříjemnostem co popisujete?nechystáte se někdo objednávat, že bych se přidala prosím?

Aneta

Tak dnes ma neskutočne

Tak dnes ma neskutočne vytočila Česká pošta. Prednedávnom som si skúšobne objednal ďalší balík zo Swansona. Základná cena objednávky bola okolo 145 eur (t.j. pod colným limitom), cena s poštovným bola okolo 170 eur (t.j. nad colným limitom). Podľa prezentovaných pravidiel by sa mala pri určovaní colného limitu brať do úvahy čistá cena objednávky, t.j. mal som byť pod colným limitom a platiť iba DPH.

Namiesto toho mi ČP naparila clo a to nechutne vysoké:
- clo 9% z ceny balíka vrátane poštovného
- k tomu 180 Kč sprostredkovateľský poplatok za "colné služby" českej pošty
- k tomu 15% DPH vypočítanej z ceny balíka, vrátane poštovného, cla a sprostredkovateľského poplatku.

Otrasné, vo finále som musel k balíku doplatiť sumu zodpovedajúcu 30% z pôvodnej ceny balíka.

Takže ma to neskutočne naštvalo:
- za prvé, vôbec nemali vyberať clo, keďže som bol pod colným limitom
- a za druhé, clo na vitamíny a lieky je 0%, takže by ma zaujímalo, do akej kategórie ten balík teda zaradili.

Samozrejme balík bol otvorený, prehrabaný, prelepený colnými páskami. Na rozdiel od predošlého razu mi aspoň nezašantročili faktúru, takže budem môcť skúšať reklamovať.

Len pre porovnanie, pred pár dňami som objednával z iherbu, balík bol cenovo vysoko nad colným limitom. Platil som iba 15% DPH, clo bolo 0 a žiaden dodatočný poplatok za vybavenie.

Má už niekto z vás skúsenosti s reklamáciami voči českej pošte za nesprávne vypočítaného clo?

Ďalšie postrehy z dodávky:
- tentoraz som nemusel vypĺňať a odosielať plnú moc pre českú poštu. Plná moc, ktorú som poslal minulý rok údajne platí neobmedzene až do odvolania na všetky prichádzajúce balíky. Balík teda prišiel bez ďalších úradných prieťahov priamo s poštárom.
- dodacia doba do Prahy bola tentoraz vcelku rýchla, okolo 7-8 dní.

A informácie o poplatkoch pre českú poštu. Údajne je to takto:
- 180 Kč si česká pošta vyberá za všetky balíky nad 22 Eur, bez ohľadu na to, či z nich vyberá clo alebo iba DPH
- 96 Kč si česká pošta vyberá za balíky pod 22 Eur, ak sa rozhodne, že ich "skontroluje". To jest, aj keď ste hlboko pod colným limitom, môže od vás ČP vyžadovať zaplatenie sprostredkovateľského poplatku a do tej doby zadržiavať balík. Potom môže človek nanajvýš skúšať cez reklamáciu dostať túto čiasku späť, čo sa ale zjavne mnohých ľuďom nechce a ČP si tak prilepšuje k rozpočtu.

Môže niekto napísať, ako prebieha príchod balíkov od Swansona na Slovensku? Sú s tým tiež také problémy?

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Od Swansonu už neobjednávám

Od Swansonu už neobjednávám právě kvůli těmhle neskutečným tahanicím. Od iHerbu v neděli večer objednáno, ve středu ráno balík doma. Nerozbalenej, vše v pořádku.cena pod limit, takže jenom dph, ale teda 20%. Balík doma dřív než z Čech, objednanej ve stejnou dobu. Peníze z účtu ještě ani nestihly odejít.

Ty problémy nemáš s Českou

Ty problémy nemáš s Českou poštou, ale s celnicí. Já si pro to chodím osobně na celnici s poštou v Praze 5 a platím poště jen těch 96 Kč. Zabere to cca hodinu času. Když jsi poště poslal plnou moc, tak to vyřizují za Tebe a nedělají to zadarmo. DPH se platí z ceny celé zásilky včetně poštovného a případné clo se platí z ceny bez poštovného. Když to zařadí do kategorie doplňky stravy (asi stačí aby tam byl jeden) a je to přes limit, tak to proclí. Když to budou léky, tak musíš mít nějaký papír od doktora jinak Tě  donutí to poslat zpátky na Tvé náklady (viz problémy s léky typu ACC)  Přepočítávají to přes dva kurzy USD, Kč, Euro. Mně jednou  taky dostali, protože než to dorazilo, tak se kurz USD/Euro pohnul a já byl o pár peněz nad limit a platil jsem clo.  orel (-:D

Michal vyziadaj si od posty

Michal vyziadaj si od posty sadzobnik, ak sú poplatky tam, tak s tymi nezmyselnymi poplatkami nic neurobis. Ak nie sú, jednoznacne reklamacia. Toto je jedna vec - poplatky posty. Druha vec je clo. Za vyrubenie cla nie je zodpovedna posta, ale colny urad. Zisti si, ktory colny urad robi postu, a reklamuj tam neopravnenie vyrubenie colneho dlhu - clo 0% a oni uctovali clo. Inac DPH sa vyrubuje nielen z tovaru, ale aj prepravy. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Vcera som zaplatil objednavku

Vcera som zaplatil objednavku na swansone cez visa. Z uctu mi stiahlo peniaze. Na mail mi neprislo ziadne potvredenie a ani vo swansone nic otom neni,dokonca objednavka sa tam chova ako stale nezaplatena, ze ju mam zaplatit. Neviete co s tym? Este mi len pride mail o zaplateni, alebo ako to je u tych bordelarov.

Chlamidie pneum., borelie - bolest ruky chrbta, zly zrak (svetloplachost, zrnenie, zakalky sklovca, vypadky obrazu, kmitanie,blikanie)tinitus,bolesť na hrudi,tuhnutie sije, bolest ruk, bolesti kĺbov, zle prhltanie, bolest zaludka. teplota 37,2, nespavost,

To na českém nebo americkém?

To na českém nebo americkém? Na český si tu již někdo stěžoval.

ahoj, ja tiež bežne platím

ahoj,

ja tiež bežne platím VISA kartou nákupy od Swansona, oni Ti len zablokujú čiastku, kým tovar nevyexpedujú, pozri si na účet aký máš zostatok a potom diponibilný zostatok,mali by sa líšiť o danú blokovanú čiastku. Prišla Ti už od nich na mail potvrdená objednávka ? Následne na to posielajú oznámenie o zaslaní a je tam aj číslo pod ktorým to ide

                   denisa

je to trosku cudne, lebo v

je to trosku cudne, lebo v principe to funguje tak, ze ked sa ti z uctu love stiahnu, tak to znamena, akokeby zacali tvoju objednavku uz aj balit, proste sa nou plne zaoberat, s tym ze secko co si si objednal je na sklade, takze mali by o tom vediet. ja som mal zo 2 x problem opacny a to ten, ze presli uz snad 4-5 dni a loove mi nestiahli...takze som vedel, ze sa objednavkou akosi nezaoberaju, raz ked to uz boli 4-5 dni som tam zavolal osobne - bacha na casove posuny - a slo to velmi rychlo, po zadani kodu, mi povedala priamo, ze boli bussy a ako si sa im to zapatrosilo a ostalo nedotknute, uz o 2 hodky potom mi stiahlo love a vedel som ze jednaju. druhy krat, ked sa nedialo nic 2 dni, uz som nelenil hned napisat kratucky mailik na zakaznicke sluzby, len s cislom objednavky a co je vo veci, dosla mi odpoved, ze cakaju na jednu polozku z mojej objednavky, lebo v ten den co som zajednal sa im akurat minula, takze ked som ja objednaval mi ju ukazalo ze je skladovana, ale uz nebola, spytali sa, ci chcem pockat par dni, alebo ju maju skrtnut a poslat ostatok, kedze som nechcel prerusit NAC lebo mi dochadzal napisal som, nech to poslu bez hentej veci a hned mi stiahli love bez tej veci. takze ak ti stiahlo love, je trosku cudne, ze o tom nic nevedia, ALE...mam dojem, ze ty sudis podla toho ako sa to chova ONLINE a aky to ma status ONLINE, pricom niekto kto to prebral, nemusel aktivovat ONLINE status, preto by bolo najidealnejsie tam brnknut-najidealnejsie z prace :D a pokecat si, ak nemas problem s anglinou, ak sa ti lepsie komunikuje pisomne, hod im mali, kod objednavky a popis problem, ze prachy ti stiahlo, ale nedostal si od nich ziadne potvrdenie na mail...ze co sa deje atd? ale inak mne sa mari, ze oni posielaju len 2 maily, prvy ze prijali objednavku a druhy, ze ju poslali, mail o prebrani penazi mam dojem, ze mne neprisiel nikdy, neviem nepamatam sa akosi...mozno sa v tomto mylim

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

TAk uz mi prislo od nich

TAk uz mi prislo od nich konecne potvrdenie ze to posielaju, vcera mi to hned stiahlo peniaze z uctu, ale az dnes som sa dozvedel, ze prebehla platba od nich. Stalo vam niekomu, ze vam na colnici zabavili nejake doplnky, alebo balik vratili?

Chlamidie pneum., borelie - bolest ruky chrbta, zly zrak (svetloplachost, zrnenie, zakalky sklovca, vypadky obrazu, kmitanie,blikanie)tinitus,bolesť na hrudi,tuhnutie sije, bolest ruk, bolesti kĺbov, zle prhltanie, bolest zaludka. teplota 37,2, nespavost,

stranom prosim ta ber do

stranom prosim ta ber do uvahy casove posuny a ich office hodiny, netreba byt hned vystresovany ak vezmes do uvahy, e u nich objednava doslova cela planeta, tak im to funguje v poradecku...stresovat treba po 3 pracovnom dni a btw ak ma pamat neklame, vcera bola nedela ;-)

mne osobne sa to nestalo klop klop klop

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

No jo, len praveze ja som

No jo, len praveze ja som zyknuty kdekolvek , ked clovek zaplati ci na sk, alebo ebay, tak hned pride mail, ze platba bola obdrzana a ni, ze mi to stiahne len peniaze z uctu a potom nic. Tak , ale uz viem, ze je to takto.

Chlamidie pneum., borelie - bolest ruky chrbta, zly zrak (svetloplachost, zrnenie, zakalky sklovca, vypadky obrazu, kmitanie,blikanie)tinitus,bolesť na hrudi,tuhnutie sije, bolest ruk, bolesti kĺbov, zle prhltanie, bolest zaludka. teplota 37,2, nespavost,

vcelku slusna akcia u

vcelku slusna akcia u swanskona do 28oct

 

Save big this Halloween season at SwansonVitamins.com! Fill your goodie basket with your favorite natural health supplements and products and receive 12% off your entire order. Plus, your order will ship for free when you spend $50 or more. Don't miss this spook–tacular promotion—treat yourself today!

Expires 10/28/2013 11:59 pm CDT

Promo Code:
HPYHLWN

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Chris, kde nachádzaš tie

Chris, kde nachádzaš tie promo kódy pre swansona? Včera som prezeral celý web u nich, a toto mi uniklo, rovnako aj pred pol rokom pri inom nákupe. To musíš byť u nich registrovaný na odberanie reklamných mailov a promo kódy potom chodia do mailu?

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

ahoj Michal, ano odpovedal si

ahoj Michal, ano odpovedal si si sam. s najvacsou pravdepodobnostou mam tieto veci odkliknute a chodia mi newslettre od nich, co maju v akciach, ake su poromocody a ake maju nove produkty atd...osobne tiez nie som fanusik newslettrov, ale ten swansonacky je OK. ano chodi mi to v maily, presne tak ako to tu vidis zverejnene. ja toto fest vyuzivam, vzdy ked som v obdobi, ze uz uz mi treba nieco objednavat a zozbieral som listinu veci, tak len cakam nech nieco vyskoci. este stale mam v zalohe coupon na zlavu z nakupu 23 dolacov, co mali pred par mesiacmi ako 20% z aktualneho nakupu bude o tu ciastku znizeny ten dalsi nakup...podla mna toto sa fest oplati odoberavat! neviem teda ci to rovnako nefunguje aj na iHerbe, ktory zakliknuty na odosielanie nemam :/ takze ano oplati sa odoberat newslettri

 

mam77 mas tan 12% zlavu na cely nakup ak si nad 50 dolcov, co vobec nie je problem presiahnut! osobne som vzdy niekde na 150 dolcoch aby som neprekrocil tych stanovenych 130 euro colnych, ci kolko to je, ci 150 euro uz neviem ale ano je to 150, ale ber tsak, ze uz len pri tych 150 dolcoch mas 18 dolarov dole! + 5 dolarov dole za postovne! ja neviem, mne to pride ako slusna akcia, ktora sa pri vyssom nakupe zarucene oplati. jednoznacne neobjednavam zo swansona mesacne po 2-3 veciach, vzdy je to vacsi balik s vacsim poctrom veci za vacsie love a tam su tieto akcijky slusnym bonusom...

a za to ze tam hodim pri checkoute nakupu jeden promocode do kolonky mi ruku neodtrhne ;-) je to vyborna vec

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

a co to akcii u S. myslíš?

a co to akcii u S. myslíš? free shipping v hodnotě 4,99USD?

Trochu som googlil a našiel

Trochu som googlil a našiel tieto dva vcelku obstojne vyzerajúce weby so swanson promo kódmi. Niektoré kódy fungujú, iné nie, našťastie sa to dá bez problémov overiť priamo na webe Swansona. Zľavy sú pomerne výrazné, od 5 do 20 dolárov, v závislosti od konkrétnej promo akcie.

http://www.yessavings.com/store/swansonhealthproducts.html
http://www.anycodes.com/merchant-Swanson-Health-Products-coupons-deals-5...
Pokiaľ budete googliť iné weby so zľavovými kupónmi, doporučujem istú opatrnosť, pretože niektoré kupónové webstránky nevyzerali ani trochu dôveryhodne.

Čo sa týka zľavy "free shipping", týka sa bohužiaľ iba základnej položky 4,99 usd. Medzinárodné poštovné sa stále platí a vychádza okolo 40 usd na 150 dolárovú objednávku, práve som to otestoval. Nedávno pridali do ponuky ešte nejakú novú dodaciu variantu v cene 25-27 usd za balík, lenže tento spôsob dodania nemá ani tracking number ani sa prevzatie balíka nijak nepotvrdzuje, čo mi pri drahých balíkoch pripadá ako značné riziko.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

čo sa týka swansonových promo

čo sa týka swansonových promo kódov, v zásade sa dá spoľahnúť, že takmer vždy je k dispozícii nejaký promokód na zľavu okoko 10% z ceny a ešte zároveň poskytuje aj 5$ zľavu z poštovného. Tým pádom sa nákupy zo swansona výrazne zlacňujú. Ak má človek fakt šťastie, narazí občas na kupón so zľavou až 20%.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Kamarádi, do vánoc máme

Kamarádi, do vánoc máme utrum, česká pošta nezvládá nic doručovat.

http://www.novinky.cz/ekonomika/321335-baliky-ze-zamori-uz-do-vanoc-nedorazi-posta-je-prebira-se-zpozdenim.html

Aká je aktuálna situácia pri

Aká je aktuálna situácia pri nákupoch NAC zo Swansonu? Prepúšťajú ho slovenskí aj českí colníci bez problémov?

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Neviem, či je to len môj

Neviem, či je to len môj subjektívny dojem, ale v posledných mesiacoch som schytal dlhú sériu nekvalitných podjazykových B12tok od Swansona.

Jednalo sa o balenie 60x5000 mcg a boli to šarže s dátumami výroby 02/2012, 04/2012, 11/2012 a 05/2013, štyri rôzne nákupy, nakúpené priamo od Swansona ako aj prostredníctvom HealthMonthly. Najhoršia várka bola 02/2012, ktorú som napokon vyhodil, ale ani tie neskoršie neboli ktovie ako dobré.

Za normálnych okolností mávajú tablety B12tok naprieč všetkými výrobcami príjemnú sladkú vôňu, sladkastú chuť a ružovú farbu. Tieto od Swansona boli buď úplne bez vône alebo dokonca páchli jemne zatuchnuto a farebnosť bola silne vyblednutá. Taktiež po nich zostávala horká pachuť v ústach. Pri tých "lepších" šaržiach som mal iba dojem, že sú bez efektu, pri tých najhorších baleniach som mal dokonca pocit zhoršenia mozgovej hmly a trochu divný pocit v žalúdku. Nákupy prebehli v zimnom aj letnom období, takže nemyslím si, že by to bol problém spôsobený prehriatím pri transporte.

Prekvapujúco Swanson B12tky 60x2500 mcg sladené xylitolom a stéviou sú bez problémové a subjektívne rovnako účinné ako 5000 mcg balenia.

Vzhľadom na to, že B12tky nie sú práve najlacnejšie a že tento problém pretrváva už 2 roky, je užitočné na to upozorniť hlavne nováčikov, ktorí nemali príležitosť porovnať to s inými značkami. Napíšte, či ste mali niekto podobný pocit.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Mám zakúpené podjazykové B12

Mám zakúpené podjazykové B12 od Swansona výroba 05/13 a sú úplne vporiadku.

Já jsem udělal svojí první

Já jsem udělal svojí první objednávku o Swansona tento měsíc za cca 100$ + 50$ poštovné. Zhruba za týden balík dorazil na vyclívací poštu a za 10 dnů jsem měl balík doma. Na vyclívací poštu jsem zašel osobně, jen se zeptali jestli jsou to všechno jen potravinové doplňky pro mě a jestli ta cena 150$ na balíku odpovídá. Zaplatil jsem 15% daň z těch 150$ (tedy z ceny včetně poštovného), 96 Kč poplatek a balík jsem dostal. Měl jsem tam mimo jiné 4x NAC, 2x vit D 2000iu, B12 a GABA, vše bez problémů.

len na okraj, opat je akcia

len na okraj, opat je akcia 15 dolarov dolu z 75 dolarovheo nakupu.  je to asi naj. akciia, (20 percent zlava) ak vam staci par veci za tych 75 dolarov. inaksie byvaju zlavy len okolo 10 percent. NAC uz ale v 1 plus 1 akcii nemaju.

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Dodacia doba balíkov na

Dodacia doba balíkov na Slovensko je okolo 15 dní. Colníci balík automaticky preclia a človek pri preberaní balíka zaplatí kuriérovi 20% DPH a 4,50 eura sprostredkovateľský poplatok. Nie je treba odosielať žiadne splnomocnenie na preclenie, aké vyžaduje napr. česká pošta.

Dodacia doba do čr je taktiež okolo 15 dní. V ČR sa platí sprostredkovateľský poplatok 180 Kč pre českú poštu a 15% DPH z celej objednávky, vrátane poštovného a sprostredkovateľského poplatku pre českú poštu. Pri prvej objednávke je navyše nutné českej pošte poslať mailom naskenované splnomocnenie k zastupovaniu v colnom konaní, ktoré potom má časovo neobmedzenú platnosť.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Zľavový kód na 15% zľavu (pri

Zľavový kód na 15% zľavu (pri objednávke nad 125 usd)    FALLSALE

Expirácia 6.11.2014

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Při objednávce u Swanson jsem

Při objednávce u Swanson jsem narazil na poznámku, že uvedená položka může mít omezení při dodání do některých zemí. Je tam odkaz na jednotlivé země. V seznamu omezení do ČR jsem ji nenalezl. Je možno se na tento seznam spolehnout a objednat? Jaké s tím máte zkušenosti? Díky a pěkný den.

Pokud objednáš jen NAC a nic

Pokud objednáš jen NAC a nic víc, je předpoklad, že ti to nedodají. Pokud k tomu vezmu ještě Céčko, B12,Folic acid, magnesium a další, tak asi pošlou. Je to vyloženě na nich. Já pak nehledím na DPH ani clo a vezmu vše najednou, pořád je to výhodnější.

poslu ti to aj ak by si

poslu ti to aj ak by si objednal len NAC...kym ti produkt pusti pri i-net nakupe az do ukoncenia nakupu tak je to ok, su produkty ktore maju miernejsie obmedzenia a su produkty, ktore vam pri platbe automaticky oznaci a nepusti do platby, cize vam ich odoberie, ale NAC je ok, ten fici do EU nonstop...u neho tam len informativne daju poznamku, ze ak narazis na kkt-a na colnici, oni za to nerucia...

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Díky, objednám toho víc, ale

Díky, objednám toho víc, ale abych se i s dopravou vešel do 150 euro kvůli clu. Myslím, že ty restrikce jsou hlavně na steroidy a hormony, ostatní by mělo být ok. Sakra, místo abych řešil, kde mají dobré pivko, tak tohle. I když nesmím být neskromný, jsem na dobré cestě jak pocity, tak výsledky. A to pivko taky dám. V nejbližší době nahodím krátký update. 

Tak objednáno a odesláno.

Tak objednáno a odesláno. Vzal jsem toho i s dopravou za 160 USD. Uvidíme, jak dál. Po objednání a zaplacení chtěli ještě prokázat, že karta, kterou jsem platil, je opravdu moje. Musel jsem poslat potvrzení z banky se jménem, adresou a číslem karty (prostřední čísla byly vyhvězdičkované). To je nějaká novinka?

Potvrzení po mě chtěl swanson

Potvrzení po mě chtěl swanson taky, nevím asi se neshodovala dodací adresa s adresou majitele karty.

aj po mne to chceli: stacilo

aj po mne to chceli: stacilo spravit foto cez mobil!!!! do 4 dni vsetko prislo nacas,bez CLA a DANE

Po tom, čo som dlhú dobu

Po tom, čo som dlhú dobu robil Swansonu reklamu musím skonštatovať, že jeho kvalita sa v posledných 2 rokoch natoľko zhoršila, že ho definitívne opúšťam: http://www.chlamydie.info/content/nekvalitne-vitaminy-od-swansona

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k