Ďalšie príbehy pacientov

Konečne som sa dostal k tomu, aby som spracoval svoje zozbierané poznámky o množstve ďalších úspešných alebo inak zaujímavých pacientských príbehov, na ktoré sa tu medzičasom zabudlo. Tieto nové texty pridávam k príbehom pacientov a v rámci časových možností doplním textové komentáre aj k tým ostatným starším príbehom. Ale teda musím povedať, že prečítanie takého množsva textu je teda riadny nápor na psychiku a asi sa z toho budem pár dní zotavovať :-)

Pokiaľ si niekto neželá svoj príbeh medzi príbehmi pacientov alebo chce opraviť/zmeniť komentárový text, napíšte sem do tejto diskusie, resp. mne do inboxu a ja ho odstránim alebo upravím.

Snažil som sa vybrať všetky informačne užitočné príbehy, nie iba tie 100 percentne pozitívne, ale aj prípady ešte prebiehajúcej liečby a tiež prípady neúspechov, pretože aj o tých je dôležité vedieť.

optimistické príspevky:

Leona a jej rodina - Leona a jej synovia Tomáš a Martin, liečba CPn. Prejavy infekcie v podobe silnejúcej únavy. Tomáš 13 mesiace WP. Martin 7 mesiacov WP. Leona na protokole 5 mesiacov, ústup všetkých problémov, neskôr podozrenie na relaps, pridané ďalšie 2 mesiace WP. Po liečbe testy na CPn kompletne negatívne, problémy úplne ustúpili. S odstupom 1 roka testy stále negatívne, problémy sa nevracajú. Použitý upravený WP s minocylínom namiesto doxy. Manžel Funy úspešne vyliečený z boreliózy 2ročným upraveným WP (mino+azi+entizol+plaquenil).

Alis – úplné vyliečenie polyneuropatie. Začínajúca polyneuropatia, liečené 6 mesiacmi WP. Príklad úspechu včasnej liečby.

evav - opakované zápaly dutín, ucha, bolesti v klboch, zápaly v žilách, zhoršenie fyzickej pohyblivosti, tachykardia, nervozita. Všetky problémy ustúpili po 1,5 ročnej liečbe WP, protilátky proti chlamýdiám po 1,5 roku liečby negatívne.

Paivi – 10 mesiacov WP, prerušené kvôli problémom obličkami/ledvinami. Výsledkom 10 mesačnej liečby je úplný ústup primárnych zdravotných problémov (tuhnutie šije, šklbanie v svaloch, depresie, nesústredenosť, únava, bolesti v nervových zakončeniach). Problémy s obličkami sa zrovnali po 5 mesiacoch od skončenia liečby. Liečba kombinovaná s glukánmi.

andyb - po 1 roku WP. Zlepšenie zákalkov v očiach, nebolia kĺby, zlepšenie činnosti ľavej ruky, ústup bolestí brucha a podbrušia. Podobné úspechy liečby u manžela. Liečba ukončená po 1 roku z dôvodu nedostupnosti ďalších antibiotík.

Taninka - borélia, mykoplazmy. Opakované angíny,chrípky,únava. 4 mesiace WP s výrazne zvýšeným dávkovaním doxy,azi aj entizolu. 3 roky od ukončenia WP naďalej bez problémov

psycho.cowboy – Vyliečený niekoľkými viactýždňovými cyklami doxycyklínu. Vek 23 rokov. Výpadky sústredenia, ataky záchvatov paniky, diagnóza chorobná úzkosť. Neskôr pribudli problémy urologické, pravdepodobne čerstvá nákaza CTr. Nespavosť, únava, bolesť očí, hlavy, nesústredenosť. Pri prvej liečbe problémy ustúpili po 6 týždňoch doxy. Relaps. Ďalšie 3 týždne doxycyklínu. Potom ďalší relaps. Ďalšia liečba 6 týždňami doxycyklínu a 3 dňami azitromycinu. Odvtedy ústup všetkých problémov a návrat k normálnemu životu.

dani_mama - 70ročná pani. Kašel, alergie, problémy s kĺbami, problémy s močovými cestami. Vyliečenie po 10 mesiacoch WP

srv – vyliečenie po 2,5 mesiacoch WP, nasledujúcich 5 rokov bez zdravotných problémov. Príklad úspechu pri včasnej liečbe začínajúcej infekcie.

JIKO - Únava, zápal a stuhlosť svalov. Stav sa objavil po prekonanej "chrípke" rok dozadu. Momentálne 13 mesiacov na WP. Pomalé a vytrvalé zlepšovanie stavu. Po roku liečby pridaný rifampicin. Zatiaľ neukončená liečba.

evita – liečba 30ročnej histórie RS, na WP 3 roky, veľmi výrazné zlepšenia

mmichal – CFIDS. 4 roky WP. Veľmi problematické znášanie reakcií na liečbu. Výrazné zlepšenia únavy na konci tretieho roku WP. Liečba zatiaľ ďalej pokračuje

amos - 4,5 roku WP s postupným výrazným zlepšením stavu, čiastočný relaps po ukončení WP, po krátkom návrate k atb rýchly návrat k dobrému stavu.

zuna - 1ročná história chronickej únavy, neuroproblémov, vzniknuté náhle po respiračnom ochorení. Na liečbe WP 2 roky, prvé zlepšenia prišli po 1/2 až 3/4 roku liečby. Výrazné zlepšenie stavu po 2 rokoch na liečbe.

Valeriana a jej antiparazitická liečba - pôvodne 1,5 roku na WP, ale bez úspechu, navyše kombinované s veľkou neznášanlivosťou liekov z protokolu. Neskôr zamerané na antiparazitickú liečbu, s úplným vyliečením všetkých zdravotných problémov. Príklad, že niektoré zdravotné problémy treba liečiť iným spôsobom ako s WP.

eva1 – Závrate, problémy s videním, bolesť priehlavku nohy, bolesť kĺbov, únava, problémy s koncentráciou a pamäťou, problémy so spánkom. Koinfekcie borelioza a mykoplazma. 2ročná história problémov. Vyliečenie po 2,5 roku WP

Brenda - Neuroproblémy, totálna únava, myalgie. Liečba 1 rok WP. Zlepšenie fyzického stavu, ústup únavy. Ukončená atb liečba, pokračuje ďalej v regenerácii nervov pomocou výživových doplnkov.

Verkator - Pravdepodobne čerstvá akútna chlamýdiová infekcia, 3 mesiace od vzniku problémov. Liečené 12 dňami azitromycínu 500mg denne. Problémy odzneli a už sa nevrátili. Dva roky od skončenia liečby naďalej pretrváva dobrý zdravotný stav, žiaden návrat problémov

Renata – pani s mimoriadne dlhou históriou chlamýdiovej infekcie s množstvom pravdepodobne nevratných zdravotných poškodení spôsobených neliečenou chorobou. Na WP 3 roky, v liečbe ďalej pokračuje. Od začiatku WP zastavenie zhoršovania stavu, rôzne drobné zlepšenia, zmiernenia únavy a bolestí. Úplné vyliečenie zrejme nie je reálne kvôli rozsahu škôd spôsobených infekciou, za úspech považuje stabilizovanie svojho stavu a obnovenie schopnosti postarať sa o seba a o domácnosť.


neúspešné a čiastočne neúspešné:

IvankaC – neurologické problémy. Neúspech po 1,5 roku WP. Nejednoznačná príčina problémov, možný vírusový pôvod.

Sheila – chronické problémy s močovým mechúrom. Na WP 2 roky. Čiastočné zlepšenia MM ale zároveň zhoršenie kĺbov, kandidózy a potravinových alergií. Podozrenie na boreliózu.

ceties – 23 mesiacov WP. Čiastočné zlepšenia počas liečby, neskôr stagnácia. K protokolu pridaný pyruvát, bez výraznejšieho úspechu. Po ukončení WP okamžitý relaps s návratom problémov.

Adam Michna – nejednoznačné. Problém s prostatou plus depresie. Krátkodobé jednomesačné liečby, neskôr 1,5r WP. Ústup problémov s prostatou počas liečby. 8 mesiacov po ukončení WP relaps. Neskôr liečba antidepresívami, wobenzym spolu s 1 mesiacom doxycyklínu, zmena stravy. Znovu ústup problémov. Preliečená infekcia helicobaktera. Ťažko čitateľný blog.

alice1 – 6 mesiacov WP. Čiastočné zlepšenia, relaps 5 mesiacov po ukončení. Pravdepodobne priskoré ukončenie liečby

renda – 14 mesiacov WP. Čiastočné zlepšenia. Liečba prerušená pre neznesiteľné reakcie na Entizol. Výsledok nejednoznačný, pravdepodobne relaps.

petrus – 1 rok WP. čiastočné zlepšenia - ústup bolestí chrbta, kolien, ústup mozgovej hmly, zlepšenie zraku. Primárny problém s MM pretrváva bez akéhokoľvek zlepšenia. Možná iná príčina, než chlamýdiová infekcia MM.


Ak vie niekto ešte o ďalších úspechových príbehoch, pridajte info do diskusie.

Ceties mi psal pred pul

Ceties mi psal pred pul rokem, ze momentalne podstupuje lecbu u Dr.Powella v USA.
Nektere pribehy asi maji pokracovani, ktere uz tu neni zaznamenano.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jinak diky, samozrejme.Na

Jinak diky, samozrejme.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

keď na to tak pozerám, tak

keď na to tak pozerám, tak tu máme ca 38 viac-menej úspechových prípadov. Je to síce málo, ale už by sa z takéhoto počtu dali robiť aspoň nejaké závery. Čo mi pri spracovávaní tých textov padlo do oka je nasledovné:
- pokiaľ niekto začal s liečbou pár mesiacov, nanajvýš rok od nákazy, resp. prejavenia problémov, vystačil si s liečbou menej ako 1.5 roka WP
- pokiaľ niekto s pokročilými problémami bol na WP menej ako 1,5 roka, po ukončení antibiotík rýchlo nasledoval relaps.
- prakticky všetci, ktorí dlhšiu dobu užívali pyruvát kalcia, tak po ukončení liečby padli do relapsu (súdiac aj podľa ďalších blogov, ktoré som sem nezverejňoval). To vedie k otázke, komu pyruvát viac prospieva, pacientovi zmierňovaním reakcií alebo chlamýdiám ako zdroj potravy.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Doplnené komentáre k

Doplnené komentáre k príbehom pacientov z cpnhelp a k časti starších príbehov z chlaminfo. Nespracované zostávajú tie najrozsiahlejšie blogy, na ich preštudovanie budem potrebovať výrazne viac času.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k