Borna virus a psychicke poruchy

O Borna viru se zminoval dr. Burrascano:
 
Borna virus 
RNA vir, také se nejedná o klíšťaty přenášenou nákazu, mezilidský přenos, transfuze, těhotenství. Napadá mozek, zvažte u pacientů s depresí nebo bipolární poruchou. Po vyléčení by neměl zanechat trvalé poškození. Testování v současnosti pouze v SRN, asi 30% lidí má latentní nákazu. Pacienti ve špatném stavu ho mají v aktivní formě. Léčba: amantadin (http://www.egispraha.cz/spc/viregyt-k.pdf) 200 mg na den, kontrola krevních hladin a ev. zvýšení na 400mg/den. U pacientů s funkčním imunitním systémem může stačit 12 týdnů léčby, u imunokompromitovaných je třeba delší léčba nebo léčba s nejasným koncem. 


SOUHRN
Popis, charakteristika: Borna disease virus (BDV) je RNA virus z čeledi Bornaviridae, řádu Mononegavirales, s vysokou afinitou k limbickému systému. Virové antigeny se přímo váží na receptory v CNS, BDV infekce zvyšuje produkci cytokinů, které nepřímou cestou rovněž ovlivňují neurotransmisi.
Mechanismus účinku: Způsobuje onemocnění teplokrevných živočichů (včetně člověka) charakterizované postižením centrální nervové soustavy (CNS) se změnami nálady a chování.
BDV a psychické poruchy: V řadě studií je prokazována vyšší pozitivita BDV infekce u psychiatrických pacientů ve srovnání se zdravými. Předpokládá se souvislost BDV infekce s průběhem psychických poruch. V léčbě BDV infekce je využíváno virostatikum amantadin. Léčba amantadinem je spojena s rychlejší úpravou psychického stavu pacientů.

Tak tohle by skoro stalo za

Tak tohle by skoro stalo za otestovani. Koukala jsem, ze se o tom zminuje i BCA. Mas nejake info, ze by to testovali?

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A jo, na strankach ho

A jo, na strankach ho zminuji, tak na to se urcite poptam, to by 100% stalo za otestovani. V prehledu laboratornich testu z BCA je z viru akorat ebv, hsv, cmv, coxsackie.

Borelioza, bartonella?, cpn, ctr, ebv, hsv, ureaplasma, mycoplasma h., hypotyreoza, tezky unavovy syndrom a milion potizi...

 

Zajímalo by mně jak by se

Zajímalo by mně jak by se zatvářila moje obvodní lékařka kdybych jí navrhnul ať mně otestuje na borna virus. Nejspíš by mně poslala to otestovat ke psychologovi, ale jinak dobrej článek Em :) 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k