Opět nazpět...

Zdravím, jsem po roční léčbě WP - ACC, Doxy, Azi, Tini pro chlam.trach.v.r. 2007. Během následného těhotenství, kdy došlo k výraznému ústupu mých problémů přes období kojení až do loňského jara se dá říct, že můj stav byl stále relativně dobrý, resp. bolesti zvladatelné občasným užívání Ibalginu.. Bohužel mé problémy jsou nyní velmi intenzivní a stav akutní zřejmě k zahájení opakované léčby WP hlavně pokud jde o úporné bolesti kloubů a také palpitace, únavu, vyčerpanost.. Šest let jsem sledována kromě imunologie, kardiologie i na revmatologii, kde mi nedokáží přiřadit dg.,přes pozit. laboratoř zvýš RF, chlamydie, údajně poz. HLA B27 ad.. prý nejsem stále vyprofilovaný pacient, mé klouby prý nejsou zarudlé a oteklé, takže co vlastně chci...přesto mi ale chce lékařka nasadit Methotrexat..Praktická lékařka mi zase nabízí na bolesti antidepresiva a léky na spaní... Po všech těch přednáškách o tom jak jsem přeci vyšetřená a vyléčená, kdy  a je s člověkem  jednáno jako s hypochondrem je mi jasné, že tudy cesta nevede... Naštěstí jsem dostala celkem rychle termín u dr. Klubala, kde jsem byla velmi mile překvapena jeho přístupem  a čekám nyní na jeho vyjádření se k mým výsledkům. 
Co je zajímavé HLA B 27 mám nyní po létech  v jiné laboratoři negativní .Mám ale pozitivní  RF, EBV - reaktivace, Helicobacter pylori, sníženou buněčnou imunitu , pozit. Yersenia IgA....
U chlam. sp. IgM Elisa  +1,77  IgA ++2,74  I gG+++4,63  druhově spec. jsou negativní... Ráda bych se zeptala, co je v tomto případě určující pro případnou léčbu, když druhově specifické chlam. jsou negativní..?   
Děkuji za odpověď.   

Zajímavé, HLA B 27 buď

Zajímavé, HLA B 27 buď člověk má nebo má, aspoň tak já to chápu, buď se s tím narodí nebo ne! Pak věř laboratořím! Možná se ozve nějaký imunolog a vysvětlí.

"U chlam. sp. IgM Elisa +1,77 IgA ++2,74 I gG+++4,63 druhově spec. jsou negativní..." 

No, záhada, jednak testy jsou asi ne zrovna 100% spolehlivé jednak jsou také chlamky i jiné, než se testují -  Chl. trachomatis, psittaci, pneumoniae, jsou i Chlamydophila felis, abortus tuším atd. viz www.chlamydiae.com


"...a čekám nyní na jeho vyjádření se k mým výsledkům. ..."

Pak dej vědět.

březen 2013 ukončení CAPu 

Děkuji Jane, dám vědět.

Děkuji Jane, dám vědět.

 Přesně jak píše Jan

 Přesně jak píše Jan HLA B 27 buď máš nebo nemáš, je to vrozená věc, která je celý život stejná. Když to přirovnám, tak zhruba něco jako krevní skupina.
 Protilátky na rodově specifické antigeny pozitivní a na druhově specifické negativní mám taky, už několik let, téměř stále stejně.... paradoxně v posledním období, kdy je mi nejhůř, co mi kdy v životě bylo, mám všechny protilátky na chlamydie komplet negativní. Možná už tělo rezignovalo a přestalo bojovat.... Podle protilátek se opravdu nelze řídit.

Děkuji Pety. Zřejmě i v

Děkuji Pety. Zřejmě i v testu HLA B 27 lze tedy udělat chybu, teď je otázka je který výsledek je správný..Každopádně se té pozitivitě daly některé příznaky přičítat, pakliže je negativní, jsou na vině asi zase chlamydie a další bkt..
Druhově specifické mi vyšly poprvé negativní až teď po x letech testování, vždy to byly tracho a potíže mám šílené...Dívala jsem taky se na ty ostatní druhy chlamydií - abortus aj. jak píše Jan - ty by měly snad přenosné jen ze zvířat na zvířata..?

HLA B 27 způsobuje pouze

HLA B 27 způsobuje pouze predispozici k některým revmatickým nemocem. Samotný, jako takový nic nedělá. Máš jen větší pravděpodobnost, že třeba onemocníš tzv. seronegativní artritidou po infekci chlamydiemi, nebo že budeš mít Bechtěreva. Neznamená ale, že i kdybys ho měla negativní, že těmito nemocemi neonemocníš.... Snad jsem to napsala srozumitelně :-) mam trochu mlhu.

Ano, díky.

Ano, díky.

Mám k dispozici hodnocení

Mám k dispozici hodnocení testů Dr. Klubalem -
v testech chlamydiová inf. , ehrlichia (způsobuje i kloubní problémy )
. helicobacter.infekce
. zvýšená aktivita - EBV (ten snižuje imunitu)
. sklon k revmatismu , ten je velmi často provokován zmiňovanými inf. 
-
mírně Yersinie , ta způsobuje kloubní a zažívací problémy
. sklon k autoimunitě , to souvisí s revmatismem -
- zvýšení neutrofilů a FW souvisí s bakteriální infekcí 
-dopor. antibiotika Doxybene 2x100mg na 30dní + Azitrox 250mg po, st, pá na 30 dní. Diflucan 150mg , 1tbl týdně
....takže příčin mých problémů je několik, pokud bych dala na revmatoložku sotva se z nich někdy dostanu...

.

Po třech letech jsem opět

Po třech letech jsem opět již 3 měsíce na WP+ část. doplňky a přidala jsem i Entizol, třetí den se mi spustila šílená rýma a příznaky mám podobné jako u chřipky, šílená únava, bolesti kloubů / ty mám prakticky pořád i mimo pulz/... ptám se může to být reakce na pulz..?  Co se týče aktuálních výsledku zlepšil se mi krevní obraz- neutrofily, FW, helicobacter a erlichie inf. jsou na ústupu, vymizely yersenie, buněčná imunita ale je stále snížená, chlamydie se však statečně drží- IgM ++2,01 IgA ++3,3, IgG+++ 6,15, EBV rovněž pozitivní, revmatoidní faktory zůstávají stále vysoké....Částečné zlepšení je tu dle Dr. Klubala vidět, problémy však přetrvávají - asi to bude běh na dlouhou trať...

ahoj Simčo, překvapuje

ahoj Simčo,

 

překvapuje mě, že když si byla poprvé na wp, že jsi tyto stavy neměla. Asi jsi nebyla na wp, spíše jen na combu doxy + azi. je to tak? Jinak s největší pravděpodobností to herx je. Alespoň dle příznaků, které uvádíš. Vem si sinou dávku céčka a hodně detoxikuj s carbofitem a uleví se Ti. Bral bych to pozitivně, že něco vybíjíš, asi to máš ale nastudováno.

Děkuji Ti za reakci i

Děkuji Ti za reakci i  radu.  Je fakt, že poprvé jsem najela na pulzy snad až po půl roce či déle a to velmi pozvolna, brala jsem Doxy, Azi a Tini. Reakce na puls byly tehdy nepatrné, teď jsem dala plnou palbu Enti na poprvé a to po třech měsících Azi, Doxy, ACC + doplňky....

nikde nepíšeš, kolik jsi

nikde nepíšeš, kolik jsi toho Tini brala. Plnou palbu Enti mám rozumět denně 1250mg po dobu 5ti dnů? jestli ano, tak je to téměř s jistotou herx a z vlastní zkušenosti bych Ti radil si s Enti nezahrávat. Ono Ti to třeba tři pulzi projde poměrně dobře a třeba se Ti hodně věcí zlepší, ve čtvrtém pulzu Tě to třeba sestřelí tak, že se budeš bát o život a způsobí Ti to velké poškození těla a zásadní zpomalení celého procesu léčby. Mluvím hodně z vlastní zkušenosti.

U Tini jsem

U Tini jsem začala 1den další pulz 2, následující 3 dny, přesné dávkování si už nepamatuji...Ano teď beru 1250 mg/den ve třech dávkách, dnes pátý den, určitě si ale ráda nechám poradit. Jak Ty jsi zvyšoval dávky Entizolu?

přesně jak je

přesně jak je doporučováno ve wp

Po čtyřech měsících na

Po čtyřech měsících na WP a dvou pulzech u mně dochází dle aktuálních výsledků ke zlepšení buněčné imunity, krevního obrazu , sedimentace... zklidňují se autoprotilátky, i když jsou stále vysoké RF mírně klesají , yersenie  a erlichie jsou již negativní, klesá hodnota u helicobacera, stále je ale aktivní EBV v hodnotách IgM.
Chlamydie kupodivu vychází nyní pozitivní i druhově specifická, ne CTR, jak tomu bylo v minulých několika letech  ale AB anti CPN....IgM IF1:10+...
Rod. spec. AB anti IgM Elisa  ++2,36 IgA ++2,22  
IgG+++6,20...
.


.


"... Chlamydie kupodivu

"... Chlamydie kupodivu vychází nyní pozitivní i druhově specifická, ..."

No,  také jsem to zažil ...

Tak nejak to bylo     a A život jde dál! .... 


Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

březen 2013 ukončení CAPu 

Tak to je docela dobra

Tak to je docela dobra zprava, ze doslo k takovemu zlepseni po 4 mescicich, kdyz uz to mas tak dlouho, Simono. Tak drzim palce, at se to lepsi i nadale...... Ad vysledky chlamek, me to skakalo jako silene- mozna temi pulsy, nevim, kazdopadne spolehat se na to prilis nedalo.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Děkuji moc Adriano a Jane,

Děkuji moc Adriano a Jane, za podporu, za Vaši práci  a cenné rady. Také si myslím, že je to pulsy, že chlamydie tak vyletěly nahoru a jsou i druhově spec. pozitivní - testy byly dělány těsně po pulsu. Jsem ráda, že i podruhé na WP jsou vidět výsledky,  poprvé v r- 2007 jsem měla trochu z pulsování obavy, teď jsem začala dříve, jak mi naordinoval Dr. Klubal i když první puls s většími, druhý již s menšími reakcemi ...a asi až u Entizolu si opravdu začínají chlamydie balit kufry..i když se jim strašně nechce a kopou...
Záhadou  pro mě ale je, že již to nejsou pozitivní chl. tracho, ale aktuálně  chl.pneumo- ty byly vždy negativní...což by ale spíše odpovídalo mým potížím v minulosti...Může to snad  být změnou laboratoře po 6 letech a způsobem hodnocení...?

S těmi testy si nedělej

S těmi testy si nedělej vrásky.  Pozitivita má jediný smysl, že máš argument pro doktory, jinak je to šumafuk, je to nespolehlivé a u chronické infekce tomu stejně nikdo nerozumí, testy nejsou na to propracované, podstatné je,jestli to zabírá, jestli to něco vůbec dělá, léčba ...

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k