Přehled známých patogenů

Pojdme se pokusit shromazdit zdroje. Mela jsem celkem slusny prehled na pacientech.cz, ale smazali to..

Toto jsou otazky ke zkouskam z mikrobiologie na 1.LF :) Cimz chci naznacit, ze by bylo vhodne vypatrat nejaky lepsi prehled...

B. Speciální mikrobiologie a parasitologie
1. Treponema pallidum
2. Leptospira interrogans
3. Borrelia burgdorferi a B. recurrentis
4. Staphylococcus aureus
5. Koaguláza-negativní stafylokoky
6. Streptococcus pyogenes
7. Streptococcus agalactiae a ostatní beta-hemolytické streptokoky
8. Streptococcus pneumoniae
9. Ostatní viridující streptokoky
10. Enterokoky
11. Neisseria gonorrhoeae
12. Neisseria meningitidis
13. Listeria monocytogenes
14. Bacillus anthracis a Bacillus cereus
15. Neurotoxická klostridia
16. Histotoxická klostridia
17. Clostridium perfringens a Cl. difficile
18. Nesporulující anaerobní G+ bakterie
19. Nesporulující anaerobní G- bakterie
20. Pseudomonas aeruginosa
21. Burkholderia mallei a pseudomallei
22. Francisella tularensis
23. Brucely
24. Bordetella pertussis a parapertussis
25. Legionely
26. Charakteristika čeledi Enterobacteriaceae
27. Escherichia coli
28. Salmonely
29. Shigely
30. Yersinia pestis, Y. enterocolitica, Y. pseudotuberculosis
31. Podmíněně pathogenní enterobakterie
32. Vibrio cholerae a ostatní vibria
33. Kampylobaktery
34. Helicobacter pylori
35. Haemophilus influenzae
36. Corynebacterium diphtheriae a C.ulcerans
37. Podmíněně patogenní korynebakterie
38. Arcanobacterium haemolyticum
39. Klasifikace mykobakterií
40. Mycobacterium tuberculosis
41. Mycobacterium leprae
42. Aktinomycety a aktinomykózy
43. Nokardie
44. Mycoplasma pneumoniae a ostatní mykoplasmata
45. Chlamydie
46. Rickettsie
47. Původci povrchových a subkutánních mykóz
48. Původci systémových mykóz
49. Candida albicans, Cryptococcus neoformans
50. Trichomonas vaginalis
51. Africké trypanosomy, Trypanosoma cruzi
52. Leishmanie
53. Entamoeba histolytica
54. Naegleria fowleri
55. Toxoplasma gondii
56. Plasmodia
57. Pneumocystis carinii
58. Motolice
59. Tasemnice
60. Enterobius vermicularis
61. Ascaris lumbricoides
62. Toxokary
63. Filárie
64. Trichinella spiralis
65. Přenos infekčních chorob členovci
66. Sarcoptes scabiei, scabiesC. Virologie

1. Struktura viru
2. Klasifikace virů
3. Replikace virů
4. Interakce viru a buňky
5. Principy obrany proti virovým infekcím
6. Interakce viru a hostitelského organismu
7. Protivirová chemotherapie
8. Imunizace proti virovým nákazám
9. Diagnostika virových infekcí
10. Poxviry
11. Virus varicelly a Herpes zoster
12. Virus Herpes simplex
13. Cytomegalovirus
14. Chřipkové viry
15. Virus parotitidy
16. Virus spalniček
17. Virus zarděnek
18. Virus vztekliny
19. Adenoviry
20. Arboviry, virus klíšťové encefalitidy
21. Virus poliomyelitidy
22. Virus coxsackie
23. Rhinoviry
24. Průjmová onemocnění virového původu
25. Virus hepatitidy A
26. Virus hepatitidy B
27. Přehled původců virových hepatitid
28. Virus Epsteina a Barrové
29. Retroviry
30. Prionové infekce
31. Prionová hypotéza?
32. Lidské viry imunologické nedostatečnosti
33. Papillomaviry
34. Flaviviry
35. Arenaviry a filoviry
36. Infekční agens bez nukleových kyselin
 
 

 

jinak neco malo z

jinak neco malo z biokybernetiky-doporucuju a hodim do odkazu

www.physiome.cz

http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/projekty.htm 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

jinak interaktivni atlas

jinak interaktivni atlas lekarske parazitologie, coz nas moc nezajima, ale kdyby nahodou..

http://camelot.lfhk.cuni.cz/parazitatlas/ 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

atlas mykologie  Na

atlas mykologie 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Horké to nebude, ono už to

Horké to nebude, ono už to horké je. Podle mě nemá zas až takový smysl soustředit se jenom na chlamýdie, borélie, mykoplasmy,... To, co tady vyjmenovala adriana je jen setina existujících patogenů. Marshall píše: "Byly vyfotografovány ”mnohotvaré” bakterie žijící v buňkách imunitního systému pacientů"  Mnohotvaré znamená nejspíš, že jich bylo mnoho druhů. Opírat se pouze o testy na chlamýdie už nemá vůmec žádný smysl. Jakou mají vypovídací hodnotu o našem zdravotním stavu, když pozitivní je možná více než 70% populace?  A z toho 90% tzv. bez obtíží (asyptomatických). No jasně, já vím, on pak člověk (asymptomatický) zhebne na infarkt, mrtvici nebo rakovinu a nikdo už pak neví, že tomu napomohly třeba chlamýdie. Podle mě ty naše problémy má na svědomí souběh několika infekcí najednou.

Pro názornost jedno srovnání (já vím, každé přirovnání kulhá, ale přeci:-))):

Vypiju 8 piv (jakoby chlamýdie) denně - jsem v pohodě

Vypiju 6 becherů (jakoby borélie) denně - jsem v pohodě

Vypiju láhev sektu (jakoby mykoplasmy) denně  - jsem v pohodě

Když tohle ale budu pít denně všechno dohromady, v pohodě nebudu.

Chlast můžeme omezit svojí vlastní vůlí. Řádění baktérií ne. Na ty jedině ATB. Taková bylinka bohužel ještě nevyrostla, která by tyhle potvory zničila. A když to pomocí ATB zredukujeme na 2 piva, 1 bechera a deci sektu denně, budeme zase v pohodě. Ale asi málokomu se podaří dopracovat se k absolutní abstinenci.

Lymessi, jasně, že to

Lymessi, jasně, že to horké je a pořádně. Máš pravdu a přirovnání také sedí. Já to myslel spíš tak, že ten seznam musíme pro potřeby nás všech zestručnit. Protože jinak by mohla v lidech vzniknout beznaděj, že se s bakteriemi vlastně nedá vyhrát, ale my vyhrát chceme a taky musíme!!:-)) Nebo alespoň, jak píšeš, zahnat ty mrchy z ofenzivy do defenzivy a pak s nimi klidně dál žít. Teď jsou zatím bakterie u většiny z nás v útoku.

Takže jde vlastně o to, vytipovat taková ATB, která, pokud se použijí alespoň jednou, tak v součtu svých účinků v průběhu léčby mohou zabít většinu nejběžnějších infekcí. Azi, Roxi, Doxy a Enti na to asi stačit nebudou. A testy na chlamky a další infekce jsou opravdu, jak píšeš, vlastně zbytečné. My pak můžem na tomto webu říkat, že se nezbavujem chlamek, borek etc., ale že se zbavujem zástupu možných infekcí v nás, které, když spojily své síly, nás zatím udolávají....

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie a chlamydie: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Já si myslím, že problém

Já si myslím, že problém je v tom, že tě žádný doktor neposlouchá, ať už nechce nebo nemá čas nebo já nevím proč. Neustále na jedné straně tady ze všech stran do lidí hučí jakési reklamy nic nezanedbávat a hned mazat k doktorovi, že včas něco odhalené, je půl vyléčené. Na druhé straně, když tak někdo činí, tak je označován za hypochondra a dokonce celý národ tu byl nařčen, že se chodí zbytečně flákat k doktorům, nejspíš se tam rozdává asi guláš. A dokonce ten génius vymyslel, jak ty hypochondry odradit tam chodit. Doufám, že adekvátně budou zavedeny poplatky za přiblížení se k volebnímu guláši. Rovněž tak jak člověka posílají od čerta k ďáblu, nikde není pohromadě napsáno a sepsáno, na co si vlastně pacient stěžuje. A když pak dojde na nejhorší, že se musí rychle někde něco ufiknout nebo jinak radikálně řešit, tak tomu stejnému pacientovi ještě vynadaji, že s tím nepřišel včas, a že teď už se s tím nedá nic dělat apod.

 

Dejte si na papír všechny problémy se kterými jste kdy se někde u doktora zmínili, které jste ani nestačili vyslovit (protože to přeci má každý ...), se kterými jste nepovažovali za nutné se svěřit lékaři, aby se vám třeba nevysmál nebo prostě jste to sami nepovažovali za nutné, protože vás ani z daleka nenapadlo, že by to mohlo nějak souviset s vaším zdravím nebo jinou potíží.

 

Sepište si to za pár let pozpátku.

 

Když se na to podíváte, budou to problémy na první pohled nesouvisící. Jak by mohla motolice souviset s pícháním v patě a pupínky na ušním lalůčku, že? Apod. Jak by mohlo souviset nenadálé koktání a problémy s krátkodobou pamětí a bílým tlustým jazykem a zakopáváním špičkou nohy či strachem vejít do křižovatky, že se tato zvedne a praští vás do čela či naopak, že se propadnete do propasti a bolavýma očima u počítače a permanentně zvýšenou teplotou na 37,2°C a neustálými "virózami" po svezení se narvanou ukašlanou tramvají či prapodivným pocením nezávislým na teplotě okolí. To vše nemaje potuchy o nějaké chlamydii. Ale zato vám určitě již nalezli EBV a ten určitě může za vaši únavu.

 

A teď se podívejte do vaší zdravotní karty a co tam asi tak naleznete? U ortopéda budete mít ploché nohy, u neurologa cosi co pochází nejspíše od psychosomatických příčin, u imunologa přetížení ze zkouškového období apod. Ale nikde nenajdete pohromadě všechny vaše kdy vyslovené problémy, aby se tyto vzaly do úvahy plus různé laboratorní výsledky, které dohromady sumamárum by mohly o něčem vypovídat!

 

A přitom ve středoškolských učebnicích patologie a pod. je popsáno, jak činit diagnózu, jak rozpoznat v čem je původ pacientových stesků - vzít v potaz co bylo a je za problém dle pacienta, jeho vzhledu, chování, teploty, tlaku krve, co předcházelo jeho potížím, co v příbuzenstvu a co říkají výsledky testů vhodně zvolených podle toho předešlého. Prostě úvaha všech možných kritérií a z toho usuzovat je-li to problém infekce, špatného žití, přetažení, flámování, otrava houbami či japonskou chuťovkou čtyrzubcem (nebo jak se ta ryby jmenuje, ale to už by asi nebylo nic platné) nebo souhrou náhod se sešlých dohromady shodou okolností včetně třeba nějakého dědičného zatížení.

 

K do z vás se s něčím takovým setkal? Že by si to někdo dal dohromady a vůbec začal uvažovat, že všechny ty potíže by mohly nějak souviset, že by mohly mít stejnou příčinu? Já osobně jsem donekonečna opakoval svoje potíže a jediné co jsem v kartě našel je "virosis acuta", ať jsem kašlal, kulhal, vrávoral, průjmoval, měl zácpu, zvracel, neslyšel, neviděl, řval bolestí a hicoval 42°C horečkou, klepal se zimnicí či potil se jak dvířka od prasečího chlívku nebo se bál vůbec pomyslit se hnout, abych se bolestí nepočůral! Takže buď jsem mluvil do vrat nebo nevím.

 

A přitom je to tak jednoduché, naslouchat trpícímu a porovnat jeho naříkání s výsledky případných testů a, ale to bude asi ta potíž největší, dát to dohromady s vědomostmi zkušeného lékaře!

 

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

"A přitom ve

"A přitom ve středoškolských učebnicích patologie a pod. je popsáno, jak činit diagnózu, jak rozpoznat v čem je původ pacientových stesků - vzít v potaz co bylo a je za problém dle pacienta, jeho vzhledu, chování, teploty, tlaku krve, co předcházelo jeho potížím, co v příbuzenstvu a co říkají výsledky testů vhodně zvolených podle toho předešlého."

Jane, samozřejmě naprostý souhlas. Ale toto nastane až tehdy, až se ZASE z medicíny stane MEDICÍNA a ne nemilosrdný byznys. Jsme holt ve špatný čas na špatném místě. 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Tak tak Kamaráde. Třeba

Tak tak Kamaráde. Třeba taková Bartonella, která způsobuje tzv. nemoc z kočičího škrábnutí, může být přenášena klíšťaty a kdoví čím ještě. Předpokládá se dokonce, že bartonelly jsou nejzávážnějšími patogeny přenášenými klíšťaty. A pokud je někdo masívně léčen např. na boreliózu nebo chlamydiózu a neznamenává výraznější výsledky, měl by se zamyslet nad koinfekcemi a nad změnou ATB. Např. léky používané u boreliózy na batronellu nestačí. Sice nemoc potlačí, ale nevyléčí.

Lékem volby dle Burrascana je zde Levofloxacin (a patrně i jiné chinolony 3. generace). Sama adriana psala, že jí kdysi nějaký chinolon udělal velice dobře. Žije v domění, že její problémy způsobují chlamýdie (to asi taky), ale co když ty hlavní problémy jsou od bartonelly? (Uvádím jenom jako příklad.)

Chci tím zkrátka říci, že být ortodoxní Wheldonista a urputně se držet Wh. protokolu nemusí být vždy ta správná cesta. Já bych si klidně dal vsuvku takových 5 týdnů Doxy+Cipro. (Taky jsem to před 1/2 rokem udělal:o))

Lymessi, BINGO! Volal jsem

Lymessi, BINGO!

Volal jsem do Klinlabu pro upřesnění výsledků vyšetření na bartonelly a yersinie, které jsem si nechal udělat před léčbou. Bartonella v IgM i v IgG HRANIČNÍ, yersinia v IgM, v IgA i v IgG HRANIČNÍ!! To je celý Klinlab, ale tahle speciální vyšetření nikde jinde skoro nedělají. Jdu shánět léky na bartonelly a yersinie. To moje klíště nebylo opravdu žádný troškař. A ty a Burrascano máte opět za 1.:-)) No Adriana a já také, protože jsme začali debatu o léčbě zase z jiného konce.:-)

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Zapomněl jsi ale upřesnit,

Zapomněl jsi ale upřesnit, že jich je víc, např. Bartonella bacilliformis - vyvolávající horečku Oroya a verruga (verruca)  peruana  v Jižní Americe nebo Bartonella henselae - bakterie vyvolávající nemoc z kočičího škrábnutí. To já jen, aby byl ještě větší přehled. 

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

A kde můžu najít odkaz na

A kde můžu najít odkaz na léčbu dle Burrascana? 

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Překlad jsem dal kdysi do

Překlad jsem dal kdysi do diskuze na borelioza.cz. Tam ho někde najdeš. 

Originál si stáhneš v pdf zde:

http://www.ilads.org/burrascano_0905.html

 Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

ahoj, bartonela..je jich

ahoj, bartonela..je jich teda víc druhů, ale léčí se taky doxy a roxi... jestli si to pamatuju dobře..

 Na Wheldonově protokolu od prosince 06.. únava, bolesti břicha, krku atd....

 Na Wheldonově protokolu od prosince 06.. únava, bolesti břicha, krku atd....

Ještě to zjistím. Ale

Ještě to zjistím. Ale Burrascano píše na bartonellu Levofloxacin 500mg denně po 3 měsíce. Jako alterntivu uvádí  Rifampin. Rifampin tu bral Srv při "rychlých" Wheldonech. U nás je Rifampin pod názvem Arficin. Zkusím Arficin 2x150 a Azi nebo Roxi.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

 Vo veľkom on-line

 Vo veľkom on-line slovníku sa píše toto:

bartonelóza – onemocnění způsobené bakteriemi rodu Bartonella. Vyskytuje se v některých vysokohorských oblastech Latinské Ameriky. Přenos se děje prostřednictvím vektoru, inkubace je cca 2–7 dnů, někdy do 2 týdnů. V první fázi se projevuje těžkým stavem s horečkou, hemolýzou a anemií (množení bartonel v erytrocytech), hepatosplenomegalií a lymfadenopatií (horečka Oroya). Po ústupu této fáze dochází cca do měsíce ke kožním změnám (verruga peruana), nejč. na končetinách a obličeji. Dochází k výsevu nodulárně verukózních granulomů s teleangiektaziemi a snadným krvácením, které se spontánně a bez jizev do 1–2 měsíců vyhojí. Původce lze prokázat v erytrocytech, v druhé fázi kultivovat z kožních lézí. Léčí se antibiotiky (erythromycin, doxycyklin, ev. claritromycin, azithromycin, ciprofloxacin)

Neviem či je to pravda a či to funguje ale snáď by bol vhodný ten Wheldon aj na bartonellozu. 

Určite sa všetci cheme vyliečiť, len neviem či je dobre si prisvojovať každú baktériu a mať  z toho paniku a spochybňovať liečbu. Neviem či to tu niekorí psychicky unesemie. To hovorím hlavne za seba.

Wheldon od 21. 12. 06 (DOXY+AZITRO+ENTIZOL) 

 

Suri, pokud má někdo

Suri,

pokud má někdo prokázanou chlamydii, je Wheldon zcela na místě a netřeba se znepokojovat. Jsou ale případy, kdy mají lidé chlamydie, borelie, mycoplasmy a ureaplasmy negativní a přesto mají potíže. Pak je nutné o možnosti působení jiných bakterií a virů uvažovat, protože ony opravdu existují. A na některé Wheldon opravdu nepůsobí. A pokud někdo pojede Wheldona dostatečně dlouho /např. rok/ a potíže se nebudou lepšit, je nutné uvažovat o tom, že s chlamydií, borelií, mycoplasmou, ureplasmou, na které Wheldon zabírá, tam může být ještě další bakterie, na kterou nezabírá. A Burrascano např. píše, že většina klíšťat spolu s borelií přenáší zároveň další infekce /bartonellu, babesii, ehrlichii ap/. Na borelii např. Wheldon zabírá dobře, na babesii vůbec....

Co se týká bartonelly, Wheldon by ji mohl, jak se zdá, též pokrýt. Ale pokud nemáš s boreliozou, klíšťaty, atd., nic společného, vůbec se bartonellou a spol. nemusíš znepokojovat. To je psáno hlavně pro ty, co borelioza též navštívila.:-))

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Kamarád, určite máš

Kamarád, určite máš pravdu. ťažko je asi povedať komu robia problémy tie chlamýdie a komu úplna iná potvorka. Tú bartonellu by som mohla mať teoreticky aj ja pretože som vyrastala na hospodárskom dvore a mačky ma neraz nielen poškriabali ale aj pohrýzli. Akurát neviem kto by ma tak na Slovensku otestoval. 

Wheldon od 21. 12. 06 (Doxy+Azitro+ENtizol) 

Suri, a k čemu by ti byly

Suri, a k čemu by ti byly ty testy? Když vyjdou negativní, bude to znamenat, že ji nemáš? Nejsi tu nováček, takže víš, že jsou velice, ale opravdu velice nespolehlivé. Navíc těch bartonell je spousta druhů. Třeba Burrascano píše doslova: bartonelly a jim podobné organismy. Jsou v klíšťatech a kdoví v čem ještě.

  Na veterině jsme se

  Na veterině jsme se učili, že na  bartonellu lék první volby doxy a erythromycin, či roxi, tak by možná mohl wheldon pokrýt i to ne? i když je to indikováno u zvířat, tak nevím , jak u lidí... pamatuju si, že jedna kočka byla léčená ne kombinovaně , ale střídavě,  pomohlo to ve třídě  IgA, ale ne IgG...Wheldonově protokolu od prosince 06.. únava, bolesti břicha, krku atd....
 Na Wheldonově protokolu od prosince 06.. únava, bolesti břicha, krku atd....

tady je prehled borelii Na

tady je prehled borelii

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No ono se to nezda, ale

No ono se to nezda, ale Wheldon pokryva hodne patogenu- chlamydie, mykoplasmy, ureaplasmy, ricketsie, borelie, yersinie, bartonelu nejspis taky , podle toho co pisou.  O babesii nevim nic.  A jake jeste existuji dalsi zname intracelularni mrchy?

Takze spis by nas melo zajimat, na co Wheldon nezabira. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Tady mensi clanecek taky

Tady mensi clanecek taky jeste, pisou, ze na ehrchliozu tez zabira doxy a azitro. Jen babesie se leci podobne jako malarie.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na babesie se dává

Na babesie se dává atovaquon pod obch. názvem Mepron nebo Malarone 750 mg denně + Azi nebo Klacid nebo Ketek. 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Mno takze i babesie pri

Mno takze i babesie pri Wheldonovi minimalne castecne pochcipaji. Ja cetla, ze ani  tretracykliny nemaji rady. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

http://www.medmicro.info 

http://www.medmicro.info 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k