Telithromycin (Ketek)

Prosím Vás, zkoušel někdo ten Telithromycin (Ketek), který je uveden jako jediný účinný lék proti Cpn ve své prezentaci? U nás povolený není, ale v mnoha zemích EU a USA ano. Jen to má opět asi háček: vyskytlo se prý v mnoha případech po léčbě tímto lékem závažné, někdy až fatální onemocnění jater. Teď jde o to, jaké to riziko je a jaká je naopak pravděpodobnost, že Telithromycin bude fungovat lépe než ostatní atb.

Určitě funguje,otázka

Určitě funguje,otázka je,jetli na vnitrobuněčné infekce to není až příliš. Poči si třeba tady http://www.chlamydie.info/node/2547 nebo googluj. Myslím,že to nikdo nezkoušel,stačí nám reakce na méně účnná atb:-) Já po denně 200doxy,3krát týdně 500 azi a 14 dní  v kuse entizol málem oslepla a už se to nespravilo.Tak opatrně.
DORA

Ketek není schopný

Ketek není schopný překonat hematolikvorovou bariéru, což je chyba.
Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Dvoo,,asi jsem to přehnala

Dvoo,,asi jsem to přehnala s vyjádřením,prostě jsem začala mít velké problémy s očima,zhoršení zraku,bolesti,otoky a to se už nezlepšilo.Koukat už není bezbolestná samozřejmost. To pro vysvětlení,nechtěla jsem  děsit,ale upozornit na rizika.
DORA

To je hrozné, DORO. Moc

To je hrozné, DORO. Moc možností opravdu nemáme.
Můžu se zeptat, co je to hematolikvorová bariéra?

Zjednodušeně řečeno - do

Zjednodušeně řečeno - do mozku.
Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Ahoj, díky všem za

Ahoj, díky všem za sdělení zkušeností a poznatků. Budu opatrná! I když mimochodem lékařka mi nasadila hned zezačátku dost obří dávku antibiotik (zřejmě jsem působila hodně vystrašeně, asi mě tím chtěla uklidnit). Mimochodem velké dávky atb. si pořádně rozmyslím i vzhledem k tomu, že jsem měla v minulosti problémy s EBV a HPV, které bych nerada probudila znovu k životu.

 Why is aggressive or rapid

 Why is aggressive or rapid treatment of Cpn potentially dangerous?

Proč je přehnaně rázná léčba Cpn potenciálně nebezpečná?

Je to tam sice o Rifabutinu, ale v případě Keteku je to ještě horší!

Nespěchat! 

"... Dr. Stratton’s rule is “Go as fast as you can but no faster,” i.e. as rapidly as your own particular condition can tolerate given the above factors.... " viz "Multi-year treatment process-" ve stejném odkazu.


březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k