Dávkování atb. ze začátku léčby

Ahoj,
od paní doktorky jsem před 9 dny dostala na chlamydie pn. KLACID 500mg/ den na tři týdny. Tímto zřejmě považuje léčbu za ukončenou (přijít na kontrolu mám až ve 2.polovině ledna). Nyní jsem se dočetla, že léčba se má začínat pozvolna, nejlépe podáváním Azitromycinu nejdříve 1x, pak dávku zvyšovat na 3x týdně (pouze 250mg), poté přidávat pozvolna Doxycyklin. Bohužel jsem již tato atb. začala brát tak, jak paní doktorka řekla a o CAP se vůbec nezmínila.
Nemohl byste mi někdo poradit, zda-li pokračovat, nebo zda-li je možné dodatečně dávkování snížit (např. aspoň na 250mg 3x týdně) a poté přidat Doxycyklin? Zatím nemám nikoho, kdo by mojí léčbu koordinoval, s výjimkou OL.
Děkuji předem za radu a přeji všem co největší pokroky v léčbě.

Klacid se  nebere 250mg 3x

Klacid se  nebere 250mg 3x týdně, to je azitromycin. Klacid je klaritromycin a ten se bere 500mg - 1000mg denně, doktoři  předepisujou množství v závislosti na druhu infekce a na váze pacienta. Jestli chceš začít s WP, dober klacid, dej pauzu a pak začni klasicky vitaminy a doplňky a následně doxybene 100mg denně. Někde v příručce- je i napsáno, že se může začít makrolidem a pak přidat tetracyklin, to už záleží na tobě. Ke klacidu už vlastně můžeš (a možná bys měla) brát nějaké ty doplňky, hlavně lactobacily, C a karbofit. Mrkni do příručky.
Cpn, h.pylori; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100
Cpn, h.pylori, b.afzelii; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100, od 24.12.2010 AZI

Ahoj, děkuji za opravu.

Ahoj, děkuji za opravu. Mám v těch antibioticích trochu hokej, o Klacidu jsem tu totiž nic nečetla. Dnes jsem si snížila ten Klacid na 250mg denně, tak teď nevím, jestli si ještě dnes vzít těch druhých 250mg, nebo že bych to tedy teď brala ještě několik dní 500mg a pak přestala? Měla jsem to původně na 3 týdny, nemám s tím radši přestat dřív (třeba za 2 týdny?). Po těch 10dnech Klacidu je mi totiž snad ještě hůř než před tím. Laktobacily samozřejmě beru, C taky a pangamin, v tom je skoro vše:-). A už jsem si koupila ty ACC long, že pak začnu tím, jak navrhuje Stratton v upraveném protokolu vr.2008.
A jak je Tobě po těch 2 měsících léčby? Ordinuje ti to nějaký lékař dle odezvy nebo si to dávkuješ sám podle zdejšího návodu?
Tak ještě jednou díky a hodně zdraví!

Ahoj DVOA! Já osobně bych

Ahoj DVOA! Já osobně bych teda s tím Klacidem nepřestávala, když už jsi začala. Nechala bych dávkování dle toho, jak Ti dr. naordinovala a sledovala reakce. Že je Ti ještě hůř než před léčbou - to se bohužel stává a většinou v případech chronické infekce. Možná je to i Tvůj případ. Doplňky ber určitě. Eventuelně se pak k tomu dá přidat i ten doxycyklin a pokračovat dál. Hlavně jsem nikde nenašla (nebo jestli jsi to ani nepsala?) jestli jsou Tvoje potíže chronické nebo akutní a jaké potíže vlastně máš?

Ahoj pety, díky za názor.

Ahoj pety, díky za názor. Nevím, jak vlastně ty moje obtíže definovat, dá se říct chronické a v současnosti i akutní.
Před 5 lety jsem začala mít šílené únavy, bolesti snad všeho, hlavně hlavy, v krku, postupně kloubů (taky jsem byla poslána na revmatologii, vše v pořádku), pocity úzkosti a deprese, špatně od žaludku a průjmy, občas mi přišlo, že už nemám sílu ani dýchat, přes tu neovladatelnou únavu jsem ale měla potíže spát, často jsem se budila špatnými sny a s prudkou bolestí v kloubech u prstů na rukou, pak i na nohou, celá propocená.
Tehdy to začalo jako chřipka či viróza, pořád se jakoby počínající chřipka vracela cca každé 3 dny. Myslela jsem, že to stále chytám znovu od svého přítele či třeba z včerejší skleničky, ze které jsem se další den omylem napila. Obešla jsem všechny možné doktory (vč. MUDr. Klubala) a dělali mi všemožné testy, ale v podstatě se nikdy nic nezjistilo. Již cca 10let před tím jsem měla EBV, tudíž jsem přičítala problémy tomu. Současně jsem byla po porodu, v noci několikrát vstávala atd., jak to s miminy bývá, následoval rozchod s přítelem, který mě nazval simulantem a dával mi to jasně najevo. Po cca roce takovýchto problému mi doktor na plicním identifikoval, že u mě proběhla někdy v minulosti infekce chlamydie pneumonaie. Tak mě přeléčily cca 3 týdny antibiotiky, problémy se zmírnily, avšak pouze mírně. K tomu jsem chodila k p. Klubalovi, který mi občas píchnul injekci Imodinu, čímž se tělo snad trochu posílilo. Žádné další léčení jsem nepodstoupila, cca 2x Luivac na podporu imunity. I tak jsem se z toho velmi pozvolna cca po 3 letech dostala do takového stavu, že už jsem se mohla normálně hýbat a cítila jsem se nikoliv plná síly, ale snesitelně. Poslední 2 roky se můj stav pořád pomalu zlepšoval, už jsem byla schopná občas i sportovat, pokud jsem si před tím pořádně odpočinula. Letos v létě už jsem se cítila v podstatě zdravá, i když unavenější než průměrný zdravý člověk mého věku (35).
Nicméně v této fázi jsem otěhotněla, poté šla na potrat (bála jsem se, aby se mi problémy po porodu nevrátily), pak následoval 2x gynek. zánět, přeléčený 10 dní pokaždé antibiotiky typu Doxycyklin. Při tom druhém zánětu jsem však byla psychicky úplně na dně, zdravotní problémy s rodiči, nepochopení příbuzných, zkrátka šílený stres a nervy. Ten samý den, kdy jsem měla ten psychický záchvat, neb jsem byla navíc zkritizována od své příbuzné, mě začalo divně (jinak než jindy) škrábat v krku, pálit od krku až na průdušky a začala jsem pokašlávat a měla jsem zvýšenou teplotu. Jelikož jsem zrovna brala ta druhá atb., po cca 3 dnech to přešlo, když jsem přestala ležet, zase se to vrátilo a po vysazení atb. se to zhoršilo. Pak začala únava a postupně i další projevy, které jsem znala z minula. Tak mi cca po měsíci došlo, že se mi znovu aktivovaly chlamydie, které byly do té doby už v latentním stavu. Takže tak...
Vzhledem k tomu, že před tím Klacidem jsem již 2x atb. přerušovaně brala, nerada bych už to přerušovala potřetí, neb jak jsem se zde dočetla, čím kratší kůra, tím rychleji a větší míře se problémy nejspíš vrátí (což se mi i potvrdilo). Nicméně než jsem si přečetla Vaše odpovědi, dávku Klacidu jsem snížila na 250mg denně, neb jsem někde špatně vyčetla, že jde o atb. typu Azitromycin. Tak to už asi doberu takto, do té doby bych měla mít další výsledky (od nichž si nic ani neslibuji, zřejmě budou nejasné či negat. jako ty první) a měla bych být objednaná na infekční. Jinak chtěla jsem zkusit ten alternativní protokol s tím NAC, Claritromycinem a pak Doxycyklinem. Jenže tam se začíná nejdříve s NAC, já tuto připravnou fázi neměla a pyruvát (ani nevím, kde ho seženu či jaký to má obchodní název) neberu. Ale každopádně díky moc za radu.

No koukám příběh a

No koukám příběh a potíže jak přes kopírák.... Ještě k tomu Klacidu - podle mě je úplná blbost brát 250mg denně (proč?)

Protože jsem včera nějak

Protože jsem včera nějak špatně vyčetla to zařazení tohoto léku a včera a dnes už jsem si vzala jen 1 tabletu místo dvou. Nevím, co by se stalo, kdybych se zase vrátila ke 2? No snad si neublížím víc než pomůžu.

Záleží na tom, jestli jsi

Záleží na tom, jestli jsi schopná sehnat potom ten azitromycin, abys mohla navázat na klacid. Podle WP je právě azitromycin lékem první volby. Strattonův update je sice o klacidu, ale dohromady s pyruvátem a reakce na něj jsou velmi silné. Snad se doporučuje až po nějaké době a myslím, že to tady zkoušelo jen pár lidí, zkus si to tady vyhledat. Sama píšeš, že je ti po něm hůř. To je logické, mně bylo po klacidu taky blbě - bolely klouby, smrtelná únava a tak.
Bohužel je to tak, že se musíš rozhodnout sama, co dál.
Přečti si blogy ostatních, tam se toho hodně dozvíš.

Cpn, h.pylori; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100
Cpn, h.pylori, b.afzelii; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100, od 24.12.2010 AZI

Tak to je fajn, dělat sama

Tak to je fajn, dělat sama sobě pokusného králíka:-) Právě, že jsem původně myslela, že už bych tu antib. léčbu nepřerušovala, jen prostě lékařka mi napsala zrovna toto, když jsem ještě neměla nic přečteného. Jenže dál už mám jen jedno balení Doxybene, azitromycin ne. Tak si zkusím ještě něco přečíst, jen na to nemám moc čas, když furt musím ležet, na oči skoro nevidím a mám malé dítě...

Ahoj všichni,stále

Ahoj všichni,
stále bohužel nevím, co brát a jak. OL si taky není moc jistá, a k dalšímu doktorovi jsem objednána až na leden. (jako na potvoru do toho skočily ty Vánoce, takže objednací doby jsou ještě delší než jindy). Zatím beru ten Klacid - jen opravuji: p. doktorka na imunologii mi původně napsala 1000mg/denně (což je dle toho, co tu čtu, že se má začínat menšími dávkami, příp. pouze s NAC a doplňky a v kontextu toho, že těch chlam. budu mít v sobě asi celkem požehnaně, docela koňská dávka), dávku jsem si tedy snížila po 10 dnech na polovinu, tedy 500mg/denně. Beru je už 4 týden, 3/4 dne většinou proležím či prospím, pak je mi asi 2 hod. snesitelně a pak už jsem zase k smrti unavená, bolí mě nesnesitelně hlava, mám zamlžené vidění a oči bolí, motám se a je mi celkově nevolno. Samozřejmě mé kondici odpovídající stavy zoufalství, úzkosti atd. Jsem trochu nervózní, jestli je správné s tím Klacidem pokračovat, OL mi nedovede poradit a na imunologii mi řekli, že by to mělo zabrat:-) a víc že neví, co by mi poradili:-(
Radši bych zkusila tu kombinaci Doxy postupně s Azi, ale ráda bych to probrala s nějakým v této oblasti zkušeným lékařem. Ale kde ho vzít? Zmiňujete se tu jen o dvou, MUDr. Klubal a MUDr. Nouza, na oba jsou rozporuplné názory a reference. Chápu, že pokud někdo někoho vstřícného a fundovaného máte, tak ho nikde nemedializujete (asi ani oni o to nestojí), jen prosím, má smysl k jednomu z oněch dvou chodit? Nebo nemáte někdo zkušenosti s infekčním na Mělníku? Děkuji moc.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k