Pacientka s FMS píše dr. Powellovi o výsledcích léčby Cpn


Pacientka s FMS píše dr. Powellovi o výsledcích léčby Cpn

(pozn.: FMS – fibromylgie)

Dr. Powelle a ostatní z personálu,

omlouvám se, že jsem vám všem nedala už dříve vědět, jak skvěle se uplynulých několik měsíců cítím. Neozvala jsem se vám od dubna, kdy jsem odcestovala do Jižní Afriky.

Musím říct, že kdybych před cestou nepodstoupila léčbu fibromyalgie, v žádném případě bych si nemohla tolik užívat. Dovolená byla vzrušující, viděla jsem mnoho krásných věcí a jsem moc ráda, že jsem navštívila členy své rodiny, kteří tam žijí. Ale hlavně jsem neměla bolesti.

Jak jsem tedy cítím? Můžu říct, že tak dobře jako před dávnou dobou, než jsem onemocněla FMS. Nesužuje mě hrozná bolest, mnohem lépe spím, mám daleko více energie než kdy dříve a po emocionální a duševní stránce jsem na tom o tolik lépe, že mohu pro svojí rodinou být zase tou manželkou a mámou, jako to bývalo.

Mohu celý den pracovat a přesto mám večer chuť do něčeho se pustit. Vrátila se mi životní energie a nadšení.

„Vedlejším účinkem“ FMS bylo i to, že jsem kvůli velké bolesti nemohla cvičit. Pořád jsem byla sklíčená a vyčerpaná, a výsledkem bylo že jsem hodně přibrala, což mě velmi ztrpčovalo život. Teď, když mě nic nebolí a mám více energie a nadšení, zase cvičím (každý večer jezdím 20 minut vleže na rotopedu), takže jsem shodila přes šest kilo a cítím se skvěle. V příštích měsících chci shodit ještě víc.

Vaši ordinaci jsem doporučila několika ženám, které už FMS trpí dlouho nebo byly diagnostikovány teprve nedávno. Pořád se divím, jak je veřejnost informována o tom, že na FMS už existuje léčba. Dvěma ženám, se kterými jsem o vás mluvila, jejich lékař řekl, že s nemocí nelze nic dělat a že se musí naučit s ní žít.

Jsem pevně přesvědčená, že jsem z této záludné nemoci vyléčena a děkuji nebi, že jsem se od dr. Kal dozvěděla o vaší ordinaci. Když o léčbě s mluvím druhými, říkám jim po pravdě, že to není nic jednoduchého. První čtyři měsíce byly hrozné, ale když člověk vydrží a dělá všechno, jak má, nakonec se té strašné choroby zbaví.

Všichni ve vaší ordinaci se ke mně chovali skvěle. Jsem velmi vděčná za veškerou pomoc, kterou jsem dostala, aby se můj zdravotní stav zlepšil. Nikdy bych nevěřila, že se budu cítit tak dobře už po jednom roce. Jak by se mi vrátil život. Jsem za to moc vděčná.

Vaši ordinaci budu dál doporučovat všem lidem, kteří potřebují pomoc. Pokud byste chtěli se mnou někoho spojit pomocí chatu, moc ráda si s ním popovídám a řeknu mu: „Ta léčba opravdu funguje. Zpočátku to není jednoduché ale vydržte, a nakonec se budete cítit tak, že budete chtít slavit.“

Ještě jednou vám děkuji a posílám pozdravy

Pam N.

(převzato z cpnhelp.org, vřelé díky za překlad Li)

Powered by Drupal - Modified by Danger4k