Pacientka s FMS píše dr. Powellovi o výsledcích léčby Cpn

ORIGINÁL

Letter from FMS patient Pam to Dr. Powell on results of Cpn treatment

Pacientka s FMS píše dr. Powellovi o výsledcích léčby Cpn

(pozn.: FMS – fibromylgie)

 

Dr. Powelle a ostatní z personálu,

omlouvám se, že jsem vám všem nedala už dříve vědět, jak skvěle se uplynulých několik měsíců cítím. Neozvala jsem se vám od dubna, kdy jsem odcestovala do Jižní Afriky.

Musím říct, že kdybych před cestou nepodstoupila léčbu fibromyalgie, v žádném případě bych si nemohla tolik užívat. Dovolená byla vzrušující, viděla jsem mnoho krásných věcí a jsem moc ráda, že jsem navštívila členy své rodiny, kteří tam žijí. Ale hlavně jsem neměla bolesti.

Jak jsem tedy cítím? Můžu říct, že tak dobře jako před dávnou dobou, než jsem onemocněla FMS. Nesužuje mě hrozná bolest, mnohem lépe spím, mám daleko více energie než kdy dříve a po emocionální a duševní stránce jsem na tom o tolik lépe, že mohu pro svojí rodinou být zase tou manželkou a mámou, jako to bývalo.

Mohu celý den pracovat a přesto mám večer chuť do něčeho se pustit. Vrátila se mi životní energie a nadšení.

„Vedlejším účinkem“ FMS bylo i to, že jsem kvůli velké bolesti nemohla cvičit. Pořád jsem byla sklíčená a vyčerpaná, a výsledkem bylo že jsem hodně přibrala, což mě velmi ztrpčovalo život. Teď, když mě nic nebolí a mám více energie a nadšení, zase cvičím (každý večer jezdím 20 minut vleže na rotopedu), takže jsem shodila přes šest kilo a cítím se skvěle. V příštích měsících chci shodit ještě víc.

Vaši ordinaci jsem doporučila několika ženám, které už FMS trpí dlouho nebo byly diagnostikovány teprve nedávno. Pořád se divím, jak je veřejnost informována o tom, že na FMS už existuje léčba. Dvěma ženám, se kterými jsem o vás mluvila, jejich lékař řekl, že s nemocí nelze nic dělat a že se musí naučit s ní žít.

Jsem pevně přesvědčená, že jsem z této záludné nemoci vyléčena a děkuji nebi, že jsem se od dr. Kal dozvěděla o vaší ordinaci. Když o léčbě s mluvím druhými, říkám jim po pravdě, že to není nic jednoduchého. První čtyři měsíce byly hrozné, ale když člověk vydrží a dělá všechno, jak má, nakonec se té strašné choroby zbaví.

Všichni ve vaší ordinaci se ke mně chovali skvěle. Jsem velmi vděčná za veškerou pomoc, kterou jsem dostala, aby se můj zdravotní stav zlepšil. Nikdy bych nevěřila, že se budu cítit tak dobře už po jednom roce. Jak by se mi vrátil život. Jsem za to moc vděčná.

Vaši ordinaci budu dál doporučovat všem lidem, kteří potřebují pomoc. Pokud byste chtěli se mnou někoho spojit pomocí chatu, moc ráda si s ním popovídám a řeknu mu: „Ta léčba opravdu funguje. Zpočátku to není jednoduché ale vydržte, a nakonec se budete cítit tak, že budete chtít slavit.“

Ještě jednou vám děkuji a posílám pozdravy

Pam N.

 

 

Reakce:

 

Další úspěšný zásah.

Je to dobrá zpráva. Je to moc povzbudivé pro ty z nás, kdo jsme uprostřed léčby.

 

 

 

To je opravdu skvělé. Je také na cpnhelp.org?

 

 

 

Nemyslím Jane. Je mnoho lidí, které dr. Powell a dr. Stratton povzbuzovali, aby zveřejnili svoje příběhy na internetu, ale oni buď nechtějí na internet, nebo se jim daří tak dobře, že o svou nemoc už ztratili zájem. Občas se nějaké příběhy, které stojí za zveřejnění,

dostanou ke mně, takže uvidíme, co bude dál.

 

 

 

Pátý den beru Etinzol (Flagyl), takže mám potíže s chápáním. Ale myslím si, že bylo užitečné takovéto dopisy rozeslat po celém světě, a to nejen pro povzbuzení pacientů. Mezi lékaři panuje velká neznalost, pokud jde o životní cyklus Chlamydia pneumoniae ani o tom, že existuje. A o tom, že existuje léčba, se neví vůbec nic. Co byste si pomysleli o takovéto odpovědi: „Čtrnáct dní berete antibiotika, takže jste v pořádku. Můžete odejít nebo jít jinam. Toto už není moje práce. Vaše hodnota IgG mě nezajímá.“ Tuto odpověď dostala jedna matka, která má tři malé děti. Je unavená a kvůli své vyčerpávající nemoci se nezvládá starat o domácnost. Prokázali ji Cpn. Co má dělat, když se všude setkává s takovou neznalostí. Na světě probíhá spousta tzv. odborných konferencí, které jsou o ničem. Co dělat, aby se o Cpn dozvěděli praktičtí i jiní lékaři? Její alergolog o ničem nechce slyšet, ani si nic nechce přečíst. A totéž ostatní!

 

A toto je původní text, než se protočil přes cpnhelp:

 

„….Sent: Wednesday, August 09, 2006 5:47 PM

Subject: Boj

 

….. Díky za mail, udělal se mnou úplné divy! Získala jsem pocit, že opravdu nemůžu zahodit flintu do žita..! Bojová aktivita mě držela v pohotovosti po celý den! Připravila jsem se, jak jen to šlo nejlépe! S manželem jsme překládali Tvoje angl. odkazy do noci, vytisknuté jsem je nesla k doktorce.

A?

Taky byla připravená paní doktorka!!!!

Mávala mi papírem před nosem už mezi dveřmi, potvrdila chlam.pneumoniae…se závěrem :Iga-negat, IgG-hraniční! Zvolala chlamydiová infekce je přeléčena! Nashledanou!

Nedala jsem se, v klidu jsem jí řekla, že mám stále zdr. potíže, že mi není lépe, ba naopak…..

Řekla mi, že jestli já mám potřebu se léčit dál (ani jsem se jí o nějaké další léčbě nestihla zmínit), mám se obrátit „třeba na infekční“ Paní doktorka prý už pro mě nemůže udělat vůbec nic, je to mimo její obor!? Tak jsem dopadla! Chtěla jsem ji moc porosit o přečtení nějakých informací….., bylo to zbytečné, (nedala mi příležitost) byla rozhodnutá dávno před tím , jak se mnou naloží!.....“

 


 

 

TO je fakt skvělé ,díky

TO je fakt skvělé ,díky za článek.

Stejně mi ale jakožto nováčkovi na tomto webu nejde do hlavy,proč nestačí jeden,nebo dva měsíce braní ATB+ Metronidazol k uplnému vyléčení..když  ACC+Doxycyclin+Roxy pořeší první část "života" chlaydie, a metronidazol završí druhou a finální část jejího "života",tak proč je třeba tak dlouhé léčby a nestačí jedno či dvě opakování  tohoto schematu braní léků k uuplnému vyléčení?

 s díky prosím o trpělivé odpovědi:-)

Ív

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD a prý roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Mimo jiné proto, že

Mimo jiné proto, že bakteriemi mohou být zamořeny tkáně, do kterých se antibiotika dostávají podstatně pomaleji, a v příliš nízké koncentraci, např. kostní dřeň nebo klouby atd. Druhý důvod je to, že antibiotika primárně nepůsobí baktericidně, ale bakteriostaticky. Nezabíjejí bakterie, ale blokují jejich množení. V případě chlamydie přispívají k tomu, že bakterie je nucena přejít do nemetabolické anaerobní formy. Nasazení velké dávky antibiotik, nebo antibiotik, která jsou baktericidní (např. chinolony), vede k tomu, že zemře najednou velké množství bakterií a jejich rozpad zapříčiní hromadné apoptózy buněk, které jsou najednou bez parazita, který je ovládal a také jsou zamořeny endotoxiny. To vše může vést až ke kolapsovému stavu, v závislosti na úrovni zamoření, druhu zamořených tkání a účinnosti nebo hladině antibiotika. Proto, aby byla léčba šetrná, je nutné ji prodloužit a snížit dávky. Celý mechanismus protokolu je zlikvidovat nebo blokovat elementární tělíska, aby nedocházelo k roznášení infekce do dalších buněk a samozřejmě ani do okolí. Pomocí kombinace antibiotik zamezit syntéze proteinů metabolicky aktivních bakterií, které se tak nejenom nemohou replikovat, ale mají problém i se získáváním energie (parazitují na mitochondriích, protože samy nemají schopnost výroby vlastního ATP). Ty zahynou tímto existenčním stresem, kombinace tetracyklinu/makrolidu (azalidu) je synergicky účinnější i v menší dávce a může být i baktericidní, takže bakterie jsou částečně i likvidovány přímo antibiotiky. Ty bakterie, které se nepodaří oddělat tímhle způsobem přejdou do anaerobní fáze, která nemá neprovádí metabolismus a hlavně je pro imunitní systém skrytá. Má se za to,ž e právě tyto anaeroby mohou za rozdráždění lymfocytů, které se pak obracejí proti vlastním tkáním. Na tyto spící formy je účinný entizol, který je baktericidní a bakterie přímo zabíjí. Proto jsou při něm nejsilnější reakce díky uvolněným LPS z membrán mrtvých bakterií. Navíc - i přes braní antibiotik se bakterie stále množí, ne tolik, jako bez léčby, ale jsou stále aktivní. Proto je celý proces dlouhodobý a k snižování stavu bakterií dochází velmi pomalu a postupně. Když to shrnu, tak ten celkový mechanismus nelze aplikovat krátce, protože by to vedlo k přílišnému poškození buněk a tkání, v závislosti na zamoření organismu. Tradiční léčba bohužel ani neeviduje tři fáze bakterie a léčí chlamydii jen krátkým podáním antibiotik, která nemají šanci bakterii zlikvidovat ve všech formách. Navíc, 14dní antibiotik nemají šanci zlikvidovat všechny bakterie, které v těle jsou, protože takový účinek prostě nemají. Po této léčbě zůstává v těle mnoho aktivních bakterií, které, jen co přijde vhodný čas, budou pokračovat v infekci dále. Většině nemocných se po této "léčbě" infekce znovu a znovu vrací. Proto je nutný komplexní postup, který je ale časově náročný z výše uvedených důvodů.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Děkuju za vysvětlení,

Děkuju za vysvětlení, přesto bych teda podle toho,cos mi ted napsal řekla, že by tedy bylo ideální použít alespon pulsně chinolony,když jsou baktericidní a spoustu tech potvor zabijí (ted si vzpomínám, že jsem brala na Ch.trachomatis Ofloxacin (poté,co nezabral SUmmamed ani Doxybene...pak mi je už nevyklultivovali-na krev.odběrech jsem nebyla-ale plánuju).Přece kdyby se to nasadilo pulsně jako Metronidazol, tak to může zkrátit dobu léčby,ne?  Čistě hypoteticky...

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD a prý roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Já bych takhle

Já bych takhle nespekuloval. Ten postup je ve svém systému funkční. To, že se bere rok nebo více (podle obtíží) přece není problém. Podle zkušeností pacientů je dokázáno, že rok antibiotik není pro tělo problém, pokud se berou příslušné doplňky. Dlouhodobá antibiotika se píší i na jiné věci, např, na silnou akné, malárii, aterosklerózu atd. Klidně půl roku, rok.

Chlamydie se nekultivují, resp. v ČR snad není laboratoř, která by to dělala jako laboratorní medicínské vyšetření (nemluvím o výzkumu). Detekce je vždy na antigen, nebo nepřímo přes protilátky. To, že nejsou zvýšené konkrétní imunoglobuliny ještě neznamená, že tam chlamydie není - může být kryptovaná v buňkách, imunita ji nevidí, proto netvoří protilátky, ale zároveň je aktivovaná a může dojít ke zmatení (jak se to stane, to je asi jedna velká neznámá...) a dojde k útoku na vlastní tkáň. 

Teoreticky je pulsní použití chinolonu možné. Ale nemyslím,ž e by to mohlo zkrátit léčbu, zvláště ne u hodně nemocných, nebo zamořených pacientů. Ve výzkumu byl chinolon v kombinaci používán a nepodařilo se zlikvidovat kryptické formy, na PCR byly stále k nalezení. Zřejmě kombinace chinolon+metronidazol se nějak ovlivňuje a není na kryptickou formu účinná. Teoreticky by se musel chinolon nasazovat mimo puls entizolu a při pulsu se vracet k doxycyklinu/minocyklinu, ale vzhledem k tomu, že herx nemusí přijít hned, ale třeba se zpoždením by pak vlna reakcí z chinolonu mohla zasáhnout i do pulsu... tohle pokud vím nikdo netestoval, ale myslím,ž e moc dobře vědí proč... osobně - mám neurologické potíže...stačilo mi, co způsobilo nasazení roxithromycinu, takhle zle mi dlouho nebylo. A to je ekvivalentní antibiotikum k azitromycinu, přítomné v protkolu... nechci ani vědět, co by udělal chinolon. Prostě si myslím,ž e pro neuropotíže není chinolon v kombinaci vhodný. Ale to je jen můj názor.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Tohle je tady přeloženo

Tohle je tady přeloženo jako příklad, že to funguje pro ty, co neustále se ptali, jestli se už taky někdo vyléčil, protože je to dlouhé a dlouhé. Jedni nevěří a druzí by zase nejraději byli hotovy za měsíc! Jak řekl Dr. Stratton, není zkratky!  A spekulovat o něčem, co nikdo nevyzkoušel, na to tady raději zapomeň.  To nech na doktorech, ti ať spekulují.  Tady se bere v potaz to, co bylo už vyzkoušeno. 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

S chinolony, konkretne

S chinolony, konkretne ofloxacinem napr. je ten problem, ze u chlamydii na ne rychle vznika rezistence, takze se nedaji brat dlouhodobe. Mozna v nejake kombinaci, ale v jake? Nikdo nevi..Jinak kratkodobe jsem je taky pocitovala jako nejucinnejsi. Jenze ani sest tydnu chinolonu na chronickou infekci nestacilo a pak je stejne treba zmenit lecbu. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Pravda. Imunolog mi říkal

Pravda. Imunolog mi říkal o tom, že se setkal s případy, kdy vznikla rezistence na chinolon i v kombinaci s makrolidem... osobně nemá chinolony rád a snaží se jim vyhnout.  A jánemám důvod mu nevěřit.

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Li, diky moc za oba preklady

Li, diky moc za oba preklady a vlastne i predchozi Jimuv pribeh. Udelala jsem nahore sekci Pribehy pacientu, kam doufam, ze budou pribyvat i dalsi.

Zajimavy je taky pribeh Astrodiany, ktera byla na CAP zatim snad nejdele-6 let, ale uz nekolik let je bez atb a bez potizi.

Jinak vyborny je taky clanek Chlamydia pneumoniae v Chronickem unavovem syndromu a fybromyalgii, bohuzel zatim jen v EN, ale doporucuji vsem, kteri mohou, precist.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A taky doporucuju

A taky doporucuju prohlidnout si pribeh Michel i tem, co neumi english- aspon fotky, jak ji po CAP opet narostly vlasy. http://www.cpnhelp.org/a_hair_raising_adventure_

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

.-)Není zač.Ted se

.-)Není zač.Ted se překládá Lifeonice a snad k ní  přibudou i  další.Na Astrodianu se těším .-)už kvůli jejímu užasnému jménu.-)A ta paní s Alopecií taky bude velice zajímavá-už i kvůli tomu,že tato nemoc je udajně také záhadná a neléčitelná.Tož uvidíme!

Překlad těchto dvou příběhů,pro mě dělal můj přítel J.W.Velmi mladý člověk,hodně cestující,žijící plně duchovním životem a absolutně vytížený.Takže si vážím,že vyhověl mé prosbě a pomohl.

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn a 1000 dalších problémů.Po měsíci léčby více energie a zlepšení zažívání..-)

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Super, jsi skvela :-)  Na

Super, jsi skvela :-) 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k