Příběh Pamely - uzdravení z fibromyalgie díky Cpn léčbě

 

 

Příběh Pamely - uzdravení z fibromyalgie díky Cpn léčbě

Originál

Pamela's Story: Recovery from Fibromyalgia with Chlamydia Pneumoniae Treatment

Tato bývala pacientka dr. Powella mě požádala, abych zveřejnil její příběh (Jim K).

O dr. Powellovi jsem se dozvěděla v létě roku 2003.

Větší část svého života jsem trpěla chronickými bolestmi krční páteře a zad. Této bolesti jsem se nedokázala zbavit, přestože jsem vyzkoušela fyzioterapii, relaxační techniky, každotýdenní masáže, cvičení apod.

V průběhu let jsem navštívila mnoho lékařů. Nikomu z nich se nepodařilo odhalit příčinu mých problémů, takže mě obvykle předepsali prášky a poslali mě pryč. V době, kdy jsem se dozvěděla o dr. Powellovi jsem měla pocit, že moje tělo už musí být úplně otrávené léky. K tomu, abych mohla normálně existovat, jsem denně užívala toto:

S Proti bolesti: Norco (8-12 tablet) a Methadon (90mg)

S Na mozkové funkce (a čilost): Ritalin a Provigil

S Proti depresi: Wellbutrin (také pomáhal k čilosti) a Effexor

S Proti alergii a potížím s dutinami: Pseudoephedrine a Allegra

S Na spánek: Pamelor a jiné

Hladina bolesti bez medikace byla 10/10, s nimi 2/10; energie 3/10; mozkové funkce 3/10 (vážný „fibro-fog– vlčí mha, porucha rozpoznávacích schopností, soustředění, krátkodobé paměti, snížení rychlosti vybavování, ztráta schopnosti zpracovávání víceúloh najednou …poruchy spánku…) a stres 9/10. Pracovala jsem na plný úvazek a rychle jsem chřadla.

Dr. Powell mi jako jednu z prvních věcí předepsal T3[1] (přičemž denně pečlivě sledoval mou teplotu a tep). Netrvalo ani tři týdny a vrátila se mi životní energie. Cítila jsem se jako nově narozená! Dokonce začala ustupovat bolest. Dr. Powell mě na to předem upozorňoval a varoval mě, abych nepřecenila svoje síly. Ale nebrala jsem ho vážně. Cítila jsme se tak skvěle, že jsem se snažila „vynahradit“ všechny ty roky, kdy byla moje výkonnost menší. Pak jsem se zhroutila.

Tímtéž jsem prošla ještě asi třikrát nebo čtyřikrát (učím se pomalu). Pak jsem kapitulovala a začala Dr. Powella poslouchat. Bylo potřeba jediné — změnit své návyky, kvůli kterým se ve mně mnoho let hromadil stres. Byla jsem člověk, který se chtěl všem zalíbit, který by se strhal, který pečoval o všechny (jen ne o sebe) a který chtěl všechno zvládnout dokonale. To se muselo změnit.

To bylo na mé léčebné kůře to nejtěžší, ale zároveň to, co mi nejvíc pospělo. Začala jsem používat Voice Dialogue (jakási metoda sebenápravy duševní rozlad, viz např. zde), vést si denník a pomalu jsem se začala měnit. Ale nešlo to bez emocí. Přestala jsem s návyky, které ze mě vysávaly energii (snaha zalíbit se všem, přepracování, úzkostlivá péče o druhé), přestala jsem na sebe být tak přísná a obklopila jsem se lidmi, kteří v těchto potřebných změnách podporovali. Potřeboval jsem k tomu nepředstavitelně velké odhodlání, ale každá těžká chvíle se mi tisícinásobně vrátila.

Potom, co jsem se asi rok léčila, Dr. Powell jakožto vědecký a výzkumný pracovník objevil, jak významnou úlohu v FM (Fibromyalgie) hrají baktérie, a vybídl mě, abych nastoupila léčbu antibiotiky. Po pravdě řečeno se mi do toho moc nechtělo, protože už jsem se cítila mnohem lépe než dřív a dozvěděla jsem se, že v důsledku odumírání baktérií se po antibiotikech mohu cítit hůř. Diskutovala jsem o tom asi tři až čtyři měsíce a pak jsem se rozhodla to zkusit. Chtěl jsem zjistit, jestli mě to v mé léčbě ne posune dál. I když jsem si nemyslela, že na tom mohou být ještě lépe, zlepšení přišlo a bylo exponenciální. Byla jsem tak dlouho nemocná, že jsem už nevěděla, jaké to je být opravdu fit. A díky tomu, že jsem se řídila doporučeními Dr. Powella, jak minimalizovat účinky odumírání baktérií, nebyla léčba vůbec tak zlá, jak jsem se toho původně obávala.

Z léků, které jsem uvedla výše, dnes už neužívám nic kromě malých dávek Wellbutrinu[2] a nějakých sezónních léků proti alergii. Ještě důležitější je, že nemám bolesti. Mozek je svěží, mám spoustu energie a život mě baví. Největší radost mám ze vztahů, které teď mám. A to jsem si dlouho myslela, že už nikdy nebudu ze života nic mít.

Práce je teď pro mě jen zaměstnáním. Nenosím si ji domů a nehledám v ní prestiž, o kterou mi dříve tolik šlo. Uspokojení mi teď přináší čas strávený s rodinou a čas, který věnuji sama sobě. Nikdy nezapomenu na tom, jak můj manžel na narozeninové párty pronesl přípitek na to, že ‚má znovu manželku‘. V mém novém životě mě si hraji se psi, jezdím s manželem na kajaku, chodím na naši univerzitu na přednášky o umění a pravidelně cvičím, abych mohla na synovy jednadvacáté (a moje padesáté) narozeniny absolvovat seskok s padákem a zasurfovat si. To bude zkraje roku 2008 a vůbec nepochybuji, že to zvládnu.

Dříve jsem se knihám, které pojednávají o vyléčení fibromyalgie, vysmívala, ale dnes jsem živým důkazem toho, že je to možné. Dr. Powellovi a jeho léčebným postupům (které se stále vyvíjejí) naprosto důvěřuji jednak proto, že jsem se mohla na vlastní kůži přesvědčit o jejich úspěšnosti, a jednak proto, že Dr. Powella znám jako jednoho z mála lékařů, kteří medicínu praktikují čistě z toho důvodu, aby druhým pomohli zkvalitnit život. Doufám, že se přesvědčíte o tomtéž.

Pamela McClanahanová

Reakce:

Submitted by MacKintosh on Thu, 2006-06-08 05:35.

Výborně Pamelo,

lékař, který má zájem na tom, aby se jeho pacient uzdravil to je opravdu svatý grál (zapomeň na Šifru Mistra Leonarda, toto je mnohem zajímavější.) Je skvělé vidět, že se ti vrací, to co bylo ztraceno. To si moc přejeme my všichni.

Znát rozdíl mezi tím, co děláme a co jsme schopni dělat, by stačilo na vyřešení většiny problémů na světě. Mohandas Gandhi

Submitted by Michele on Thu, 2006-06-08 07:31.

Díky Jime, za zveřejnění příběhu s šťastným koncem. Takové věci nám pomáhají vydržet.

Submitted by katman on Thu, 2006-06-08 14:17.

Díky Pamelo,

dokládá to jen, co si sám myslím, totiž že se zarytým odhodláním to člověk dokáže, když vydrží. Nedej se odradit, i když se bude zdát, že se stav zhoršuje. To, co jsi zvládla, není vůbec málo. Gratuluji!

Rica EDSS 6.7 na počátku - nyní 2

Nevědomost je dobrovolné neštěstí. Lauritz S. A true Viking

Dojdeš-li k rozcestí, vyber si. Yogi Berra

Submitted by chain ganger on Mon, 2006-11-13 20:16.

Pamelo, ji statečná žena. Nejenže že jsi podstoupila léčbu na CPN ke snížení příznaků fibromyalgie, ale také jsi udělala změny ve vlastním životě — a to je ze všeho nejtěžší. To druhé jsi myslím zvládla díky pevnému odhodlání. To bych si přál mít taky!

Také mám fibromyalgii, ale mě trápí jen občas, vždy v důsledku velkého stresu. Nedávno jsem byl diagnostikován s CPN a v současné době jsem velmi nemocný.

Ať ti to vydrží. Blahopřeji. A tobě Jime díky za zveřejnění tohoto příběhu.

Chain Ganger Chris[1] hormon štítné žlázy, trijodthyronin

[2] antidepresivum

Zajímavé, spam smazán, tak

Zajímavé, spam smazán, tak čtěte..

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k