Očkování - tetanus

Letos se musím nechat přeočkovat proti tetanu (10 let od poslední to bylo již v r. 2008) a zanedlouho začínám protokol. Hrozí nějaká interakce vakcíny s antibiotiky protokolu? Mám se nechat přeočkovat radši teď, dokud ještě neberu atb, nebo můžu i později, v průběhu léčby? Byl někdo z vás na tomto očkování během léčby protokolem?
Díky předem za odpovědi.

Očkovat tetanus stačí po

Očkovat tetanus stačí po 15 letech.

Očkování proti tetanu,

Očkování proti tetanu, stejně tak jako jakýkoliv jiný očkování je šílenej nápor na imunitu. Takže pokud máš chronickou chlamydiózu, tak bych do toho tetanus nepletla. Jak píše Evik, stačí přeočkovat i až po 15 letech a nebo - ještě líp - nechat si stanovit hladinu protilátek a podle toho ev. přeočkovat. Jinak tetanus jako takovej hrozí pokud se někde zraníš a máš ránu hlubokou a znečištěnou. Takže pokud nekopeš příkopy, tak je riziko malý ;-)

Díky za odpovědi. Vím,

Díky za odpovědi. Vím, že to může být až po 15-ti letech, jen se bojím abych na to nezapomněla úplně :) Počkám, no, ono se nic nestane.
Cpn, h.pylori, b.afzelii; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100, od 24.12.2010 AZI

Já ti něco povím. Já

Já ti něco povím. Já jsem byla na přeočkování po 17 letech. Dali mi 3 injekce, protože jsem to měla jakože "propadlý", a potom se rozpoutalo peklo. Neříkám, že by to očkování byla příčina, to rozhodně ne, ale imuniťák dostal totální perdu, ještě v době, kdy jsem v sobě měla chlamky a nevěděla o tom...

No,já-když mi bylo hodně

No,já-když mi bylo hodně blbě při léčení CPN,-jsem si ve stavu mozkové mlhy uřízla kus ruky na kráječi .-) Nechtělo se to hojit,dlaň je furt máčená a člověk pravou ruku potřebuje, prostě to nevypadalo hezky,tak jsem musela do špitálu. Doktor to očistil a zeptal se,kdy jsem byla očkovaná proti tetanu.Nevěděla jsem,tak mi to pro sichr"píchl. Doma jsem zjstila,že to bylo před šesti lety.  Reakce-nic. Ani hůř,ani líp. 
Rozhodně bych se ale do toho nehrnula,každé očkování je zátěž  pro IS.
DORA

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k