vliv počasí

Chtěla bych se zeptat všech přítomných zde, zda má na váš zdravotní stav významný vliv aktuální počasí. Já jsem včera byla schopná alespoň částečně fungovat, dnes prší, fouká vítr, ochladilo se a já jsem totálně nefunkční. Díky za odpovědi.

 Je to někdy jako reuma,

 Je to někdy jako reuma, konec konců občas tomu mudrcové říkají i Chlamydií indukovaná reaktivní artritida apod.

"Reaktivní artritida patřící mezi spondylartritidy, má většinou dobrou prognózu. HLA-B 27 pozitivita a Chlamydií indukovaná reaktivní artritida patří mezi nepříznivé prognostické faktory, které disponují k chronickému průběhu choroby. Na chronickém průběhu choroby se pravděpodobně podílejí jak genetické vlastnosti hostitele, tak vlastnosti Chlamydie. ..." dále více v článku viz

http://www.chlamydie.info/node/4847

nebo originál na 

http://www.prolekare.cz/ceska-revmatologie-clanek?id=489&confirm_rules=1 

březen 2013 ukončení CAPu 

Si piš! :-( Za poslední

Si piš! :-( Za poslední týden se mi začínají vracet bolesti a potíže, o kterých jsem od jara nevěděla. Je tu 10stupňů a leje, doma se netopí. To je nejhorší, stačí jen minimálně prostydnout a vše je hned mnohem horší.

Já bych mohla dělat

Já bych mohla dělat žabku/žabu rosničku v televizi. Změnu počasí cítím již v průhěnu noci, vím, že ráno ani nevstanu! Myslím, že to tak cítí mnoho nemocných.

Pridávam sa s mojou

Pridávam sa s mojou skúsenosťou. Pri slnečnom počasí sa cítim fajn (nezáleží na ročnej dobe - pri slnečnom zimnom dni sa cítim lepšie ako pri daždivom letnom dni). Pri zamračenom počasí na mňa ide silná ospalosť a únava a nič rozumné za ten deň neurobím. No a keď sa do toho ešte pridá podchladenie, tak to je fakt katastrofa - zažil som si to túto jar, keď sa mi skombinoval studený byt a 5týždňov daždivého počasia...

Moja úvaha o príčine je taká, že chlamýdie možno potrebujú k svojmu životnému cyklu nižšiu teplotu, než je ľudských 36,8 a tak sa snažia nejakou biologickou manipuláciou túto teplotu znižovať (ten známy pocit trvalého podchladenia, studených rúk, nemožnosti sa zohriať,...). Ak sa k tomu pridá reálne prechladnutie vinou počasia, resp. studeného bytu, tak sa možno zefektívni životný cyklus množenia chlamýdií a výsledkom je zosilnená únava a všetky ďalšie problémy súvisiace s nedostatočnou bunečnou energiou. A v súvislosti s mykoplazmami zase môže na stav zhoršenia vplývať znížený atmosférický tlak a teoreticky následné zníženie koncentrácie kyslíka v krvi. Podotýkam, že toto všetko je len moja úvaha.

Moja osobná skúsenosť je, že najlepšie sa cítim počas letných horúčav - ideálne nejakých 30 stupňov v tieni, kombinovaných s čistou slnečnou oblohou. A zodpovedajúco najhoršie v období na prelome zimy a jari.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ano, stoprocentně

Ano, stoprocentně souhlasím s tvým hodnocením vlivu počasí na zdravotní stav. Nejlepší - léto s jasnou oblohou, nejhorší - jednoznačně konec zimy.

Tak i přesně tahle je to u

Tak i přesně tahle je to u mě! Pokud je zamračeno a zima, mám šílenou únavu a nejsem schopná nic dělat, ale pokud je slunečno a teplo, můj zdravotní stav je lepší. A přesně nejhorší období je přelom zimy a jara!

Mě teda vaděj i ty vedra v

Mě teda vaděj i ty vedra v létě. To mi je zle od srdce a blbě se mi dýchá. Ale jinak souhlas, podzim a jaro nejhorší co se týče bolestí a únavy... a v chřipkových epidemiích v zimě ani nevycházím mezi lidi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k