Chlamydie?

Dobrý večer,
dovolte, abych se vás zkušených zeptal, zda to, co mi už více než půl roku komplikuje život, nemůže být chlamydie.

Začalo to někdy kolem Vánoc 2009, v tu dobu se u mě a přítelkyně objevily kondylomata, která doteď léčíme a snad už se blížíme ke konci léčby. V té době se mi také začal objevovat zvláštní povlak v ústech, který vedl k tomu, že mám neustále nutkání si okusovat jakoby vnitřní stranu rtu, před předními zuby. Od té doby se mi to jen a jen zhoršovalo - škrábání v krku, povlak v ústech (podle veneroložky možná lichen planus). Podle mé praktické lékařky to nic není, mám brát vitamín B (což jsem moc nechtěl, prtž jsem dlouhou dobu pil energ. nápoje v takové míře, že jsem DENNĚ dostával stovky % DDD vitamínů B), možná kloktat šalvěj. Toto se mi nezdálo, tak jsem zkusil ORL, kde mi řekli, že to nic není, že je to trošku zarudlé a že mi můžou doporučit akorát Bioparox. Ten jsem vybral, žádná změna k lepšímu. Poté, co byl vyhodnocen výtěr z krku mi bylo telefonicky sděleno, že tam nic nemám a že jsem hypochondr (resp., že jsem moc zatížen případem mého otce, který měl nádor na hlasivkách a tak jsem z toho vyplašený).

No, a od té doby jsem neměl sílu s tím něco dál dělat, protože ze sebe nenechám dělat blázna. Cca v půlce května jsem si řekl, že to zkusím podruhé. Šel jsem k praktické, popsal jí svou situaci. Zhrozila se, když jsem jí řekl, že jsem přibral cca 30kg (zřejmě špatná životospráva + přechod na sedavé zaměstnání), ptala se, jestli mě pálí žáha (docela často) a poslala mě na krev, výtěr z krku, štítnou žlázu. Výtěr z krku ukázal prý přítomnost nějakých "koků", což je normální, vzhledem ale k mým stížnostem mi nasadila antibiotika. Ty jsem vybral, přišel jsem na kontrolu a zděsil jsem se a připadal jsem si až Švejkovsky, když mi řekla, že to zřejmě souvisí s pálením žáhy, kdy ty žaludeční šťávy mohou mít na svědomí takovéto povlaky a poslala mě na nepříjemné vyšetření - gastrofibroskopii (vzpomínáte na Švejka a léčení hypochondrů, nebo spíše všeho a všech, výplachem?), na které jsem už ale nešel. Důvod požadavku GFS: "Tlak v krku, zahlenění, pyrosa, nekuřák, ORL příčina vyloučena."

Takže abych to shrnul:
  • tlak v krku, poměrně často jsem zahleněn, musím často odkašlávat
  • pálení žáhy, velký nárust hmotnosti (cca 30kg / rok)
  • povlak v ústech, na jazyku (nepamatuji si, kdy naposledy jsem měl růžový jazyk jako normální člověk)
  • bolest zubů, odhalování krčků, hůř se mi mluví
  • na rukou podivné červené tečky, které po natažení kůže zmizí a po chvíli se opět objeví (cca od minulého týdne)
  • a taky mi přijde, že mám horšího pamatováka, ale to jsem možná jen zakrněl vzhledem k povolání a způsobu života
Jak jistě pochopíte, život s tím, že člověka neustále něco trápí a pořád neví, co to je, je na pendrek a jsem z toho dost smutný. Pomůže mi jakákoliv rada, příp. doporučení, kde v Brně mi vyjdou vstříc a neodbydou mě tak, jak tomu bylo doteď.

Děkuji a pěkný večer, doufám, že pokládám dotaz do správné sekce.

Zdravím, taky v Brně

Zdravím, taky v Brně hledám někoho "normálního" na léčbu chlamydií pneumoniae. Zatím chodím do FN Bohunice k Dr.Šlesingerovi a můžu říct, že s ním spokojen nejsem. Můj stav řeší tradičním českým způsobem - ATB na 14 dní a basta... Kdybys náhodou věděl o někom schopném, tak dej prosím vědět :) Good luck!

Dobrý večer,velmi mne

Dobrý večer,velmi mne zaujal váš příspěvek,po všech trablích,které popisuji,mne poslední dobou trápí ty samé problémy,co vás,povlak v ústech,pálení,přecitlivělé zuby a skoro neustále mi pálí žáha,jako kdyby mne šly žaludeční štávy stále do krku,též jsem za poslední půlrok přibral cca 10kg,tak že skoro ty samé potíže,co trápí vás,ještě jsem se k lékaři neodhodlal,měl jsem jich do této doby dost a stejně mi nepomohli,ale budu muset navštívit nějakého odborníka,protože je to velmi obtěžující.Moc by mne zajímalo,zda jste ve vašem případě dospěli k nějaké diagnoze a zda jste se vyléčil,zdravím a díky předem za odpověd

veraokbna pálení žáhy

veraokb
na pálení žáhy zabírá jedlá soda....1 lžička do hrnku teplé vody......vypít.zabírá na můj stav podobný kocovině.
veraokb

měla jsem stejný

měla jsem stejný problém,který pak vyústil akutním zánětem slinivky..Nechci strašit..
Myslím,že odhalené krčky s tím nesouvisí nijak - každému se Buď kazí zuby a dásně dobré a nebo dobré zuby a na prd dásně. Odhalené krčky jsou věc dědičná a také je to typem čištění zubů tzn.moc se drhnou:-)
Kupte si na zuby ultra měkké kartáčky Curaprox,jsou na to speciálně dělané.
Na všechy obtíže co píšetě zkuste Mladý ječmen-teď mně tady všichni seřvou,jsem dealer:-) nejsem...
Dělá ho řada firem,je to zelený prášek-mají i v lékárně,zkuste ho brát tak 2-3měsíce,pomáhá na takovéhle věci,máte moc překyselené tělo. 
Za zkoušku nic nedáte,na mně a mé přátele funguje úžasně.

Ad odhalené krčky - měla

Ad odhalené krčky - měla jsem tento problém před zahájením Wheldonova protokolu. Pomáhala mi tehdy jedině zelená zubní pasta Elmex. Při léčbě antibiotiky už tento problém zmizel. Takže teď už kupuju levnou pastu Odol a čistím ostošet:)

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie, do 07/2010 zmizela

Taky hledám někoho kdo by

Taky hledám někoho kdo by se léčbou chlamydií v Brně zabýval ,ale nikoho jsem nenašla tak jedu v pondělí odpo do Prahy a ra¨áno do Mostu. Mám je pozitivní už od března léčba nulová,mám problémy s nadýmáním  a nauzeou apálením žáhy už půl roku byla jsem na GFS a ted půl,roku beru všelijaké léky a je to lepší ,ale nevím na jak dlouho .

Přesně tak. Jinak vše

Přesně tak. Jinak vše souvisí se vším, krčky, kažení zubů, pálení žáhy ... zanedbaná a neléčená, vleklá, chronická nákaza nejen chlamydiemi, nedostatek vitamínů, slunce, ... nemocný toho všeho potřebuje více než zdravý a zdravý to potřebuje, aby nejen přežil, ale užil života a ne si ho podvýživou zkazil. Bohužel zdravý si myslí, že to má na věky, mladý si myslí také, že to má na věky a ejhle, najednou je tu nerudný, ubolený stařík, stařena ......

Trochu duševní stravy o vitamínech:

Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad na http://www.badatel.sk/index.php

vlevo na straně poklepat na obrázek knihy

nebo tu na

http://www.vitaminc.co.nz/pdf/ENDOTOXIN-AND-VITAMIN-C.pdf

Endotoxin and Vitamin C: Part I - Sepsis, Endotoxin and Vitamin C trošku angličtina na pocvičení místo hádání z prázdné koule.


Jan Na WP (a později SP) od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... červenec 2010 ukončení nepřerušované léčby 

březen 2013 ukončení CAPu 

Všem díky za cenné

Všem díky za cenné rady.

Carlitos: ATB už jsem měl dvakrát od pí. doktorky. Nechci zpochybňovat její práci, ale to bych mohl brát dokola.

lazar: Zatím jsem k žádnému závěru nedospěl, k praktické dr. už nelezu, bylo by to zbytečné.

veraokb: Díky, na žáhu beru Rennie.

Very: Taky díky za tip. Naštěstí už jsem objednán k zubařce. :) Problém je, že sdílí ordinaci s další kolegyní, takže dohromady 2 doktorky, 3 sestry a další pacient by měl slyšet mé dotazy na povlaky v ústech, tak se mi to s ní nechce moc řešit.

Ještě mě napadlo, že by to dle netu mohly být i kvasinky, takže přemýšlím o koupi Oronazolu a vyzkoušení. Odpovídalo by to (jak fotkám, tak textovým popisům). Co vy na to?

U mě to vypadá jako obr. č. 5, možná trošku 1b z tohoto dokumentu: http://www.solen.cz/pdfs/med/2006/06/08.pdf

//EDIT: Tak teď tak hledám po internetu a koukám, že i ten Oronazol bude na předpis. Áááchjo.

Napiš výsledky krevních

Napiš výsledky krevních testů- co všechno Ti vlastně testovali a jak to dopadlo... Přeju hodně zdaru do dalších bitev.
Stěhovavé potíže po bronchitidě 6/2010; 7/2010- respirační problémy, nepotvrzené astma, chřipkové stavy, silná únava; od 8/2010 hlavně neurologické potíže- nejprve zrak, po zlepšení stavu oči + hlava - dráždění, tlakové pobolívání, slabá závrať, chřipkové

Jiří.v.: Výsledky má

Jiří.v.: Výsledky má samozřejmě doktorka, a zdá se, že vše bylo OK. Vím, že mě posílala na testy ohledně cukrovky, štítné žlázy kvůli té mé váze.

Tak jsem si teď po vstanutí provedl "slinový test" a už mi ze sliny visí dolů (cca po 10 min) takové jakoby "krápníčky". Je to docela hezký tvar, ale žádné příjemné zjištění.

Teď asi budu muset jít doktorku učit vyšetřovat...

Příp. ještě vyšetření

Příp. ještě vyšetření u imunologa... otázka je, co se všechno testovalo a co znamená, že je to v pořádku. Třeba u boreliozy mohou být standardní testy neprůkazné, a přesto člověk v sobě ty spirochety má. Taky můžu doporučt vyšetření u dr. Klubala (imunolog, alergolog) v Praze. První vyšetření však 4000 Kč,. další 2000. Má celostní přístup, dost si všímá osobní  a rodinné anamnézy; dělá vyšetření z krve na všechno možné... Třeba by na něco přišel. Dlouhé čekací doby až 3 měsíce, ale termín se dá s někým tady přehodit. Občas někdo zruší svůj termín, což je možno zjišťovat u jeho sester.
Stěhovavé potíže po bronchitidě 6/2010; 7/2010- respirační problémy, nepotvrzené astma, chřipkové stavy, silná únava; od 8/2010 hlavně neurologické potíže- nejprve zrak, po zlepšení stavu oči + hlava - dráždění, tlakové pobolívání, slabá závrať, chřipkové

Tak jen doplním

Tak jen doplním nejnovější poznatky.

Po pozitivním "slinovém testu" jsem začal pít kefíry, apod. Hned druhý den následovalo znatelne vymizení povlaku jazyka. Dal jsem na rady v diskuzích a koupil také desinfekční ústní vodu Corsodyl 0,2% a i ta pomohla, stav se ještě zlepšil.

Také jsem zkusil cumlat Tantum Verde, který má být též proti kvasinkám, nicméně zanechává mi na jazyku oranžovou stopu cca 2 dny po cucání, takže ho moc používat nechci.

Zahlenění přetrvává, povlaky zmizely a je mi lépe. I psychicky.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k