Nevím si rady

Dobrý den.  Rád bych někoho z vás požádal o radu. Je mi 23 let a vrcholově se věnuji rychlostní kanoistice. Loni na jaře se mi poprvé objevily první problémy, které byli spojené s obrovskou únavou a navíc mi bylo špatně od žaludku. Musel jsem vynechat první závody, ale po nich jsem již naplno trénoval a cítil jsem se fit. Navíc mě lehce bolelo v krku a tudíž jsem si myslel, že to bylo spojené právě s bolestí v krku.
Další problémy se objevily opět až loni na podzim. Po lehčí viróze jsem se cítil opět totálně vyčerpaný, bylo mi špatně od žaludku, ale nechutenstvím jsem netrpěl. Navíc mě občas dosti pálila kůže. Ovšem se začátkem náročné přípravy na další sezónu problémy lehce ustaly a já opět trénoval a cítil se dobře. To však vydrželo pouze měsíc a po jednom soustředění , jsem musel na tři měsíce přestat s tréninkem. Na odběru krve (díky kvalitnímu panu doktorovi) mi byl zjištěn prodělaný EB virus a s ním spojené zvýšené jaterní testy a také plicní chlamydie (IdG 1,38  IgA 0,20).  Tyto hodnoty jsou prý ale nízké a tudíž to být chlamydie nemohou.
Tri měsíce jsem ležel doma a léčil se postupně z EB viru, ovšem lépe mi nebylo.  Zašel jsem tudíž k jednomu známému, který se zabývá alternativní medicínou. Ten mi řekl, že to chlamydie naopak být mohou a dal mi na zkoušku na čtrnáct dní antibiotika (Klacid 2x denně.) Velmi se mi ulevilo a mohl jsem odjet na soustředění, kde jsem postupně začal opět naplno trénovat. Po návratu se mi opět vrátili stávající problémy (obrovská únava, špatně od žaludku, pálení kůže a jako bych necítil svaly). Nyní opět 3 týdny netrénuji. Byl jsem na imunologické vyšetření, ale vše je v naprostém pořádku. Mám díky zajištění reprezentace přístup ke kvalitním doktorům, ovšem ti už nevědí. Jediný, kdo mi zatím pomohl byl právě známý alternativní lékař. Ostatní říkají, že léčba antibiotiky překračující dobu trvání čtrnáct dní je příliš velká a na chlamydie jsou hodnoty nízké.

Sám si nevím rady. V příštím týdnu mám sezení s dalším odborníkem, ale nevím zda mi pomůže.

Děkuji za jakoukoli radu či komentář.

Je dobré, že máš

Je dobré, že máš přístup ke kvalitním doktorům. Bylo by potřeba udělat podrobné krevní testy a rychle zahájit účinnou léčbu!!! Někde je tu seznam základních testů, který před časem vytvořila Majka. Pokud bys ho nenašel, zkusím to během neděle pohledat a hodit tady odkaz.

Jinak hodnoty v krvi jsou jedna věc, a to, jak se člověk cítí, druhá věc. Řekla bych, že velká většina nás, chronických pacientů, má i dnes podle současných lékařských standardů krevní testy v normě, až na pár "drobností". Ale to, že jsme nebyli schopni fungovat v běžném životě, lékaři neřešili.

P.S. pro některé Tvé lékaře: jsou lidi, kteří berou ATB 2 roky a více. A žijí, jejich potíže ubývají a kvalita života se zlepšuje ...

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie, do 07/2010 zmizela

Dobře. Děkuji ti

Dobře. Děkuji ti mnohokrát za radu. Já tedy doufám, že se mě takto dlouhodobá léčba antibiotiky týkat nebue. A ještě bych se rád zeptal, zda- li nemáš nějakou zkušenost s ukončením léčby. Kdy se léčba antibiotiky ukončuje a zda je vůbec možmé se chlamydií zbavit úplně?
Díky

Někde tady jsem četla, že

Někde tady jsem četla, že léčba trvá tak dlouho, až vymizí všechny příznaky + tři měsíce k tomu. Další info viz odkaz:

http://www.chlamydie.info/node/2483

Tento terapeutický plán je účinný na všechna stadia životního cyklu organismu. Je možné použít i jiné, stejně dobré postupy.

N-acetyl cysteine (NAC) 600mg - 1,200mg 2x denně, by měl být užíván nepřetržitě. Je to všeobecně užívaný potravinový doplněk, dostupný v obchodech se zdravou výživou. Jedná se o acetylovanou aminokyselinu obsahující síru, o které se domníváme, že způsobuje předčasné otevírání buněčné stěny chlamydií, vedoucí k jejich vyhladovění; více o tomto a dalších účincích na page 4. Měl by být ze začátku aplikován v nižší dávce 600mg dvakrát denně; tuto dávku můžeme zdvojnásobit pokud je dobře tolerován. NAC poskytuje ochranu jater; to může být ku prospěchu, protože náhlé vymírání bakterií může narušovat jaterní funkce.

Pokud je NAC dobře tolerován, přidáváme Doxycycline 100mg jednou denně. Je třeba ho zapít velkým množstvím vody.

Pokud jsou oba výše zmíněné preparáty dobře tolerovány, může být přidáván Azithromycin 250mg, aplikovaný perorálně 3x týdně. (Roxithromycin, 150mg 2x denně, je alternativou.)

V případě dobré tolerance všech tří preparátů zvýšíme dávku Doxycyclinu na 200mg denně.

Hlavním důvodem pro tento prolongovaný, stupňovitý nárůst dávkování antichlamydiak, je snaha minimalizovat reakce na produkty bakteriálního rozpadu. Tyto mohou být nepříjemné.

UPOZORNĚNÍ: u velmi progresivní RS je třeba uvážit přínos rychlého zastavení progrese vzhledem k riziku těchto reakcí v případě nasazení plných dávek azithromycinu a doxycyclinu hned od začátku.

Tato kombinace je aplikována nepřetržitě.

Po dvou až třech měsících léčebné kůry přidáváme třítýdenní cyklus perorálně přerušovaně aplikovaného Metronidazolu. Během prvního cyklu metronizadolu je brán jen první den. Pokud je metronidazol dobře tolerován, prodlužujeme podávání v každém cyklu až na pět dní. Dávkování metronidazolu činí 400mg 3x denně. Pokud předpokládáme, že pacient je silně infikován chlamydiemi, může být aplikován v menší denní dávce.

Doba kontinuální léčby musí být řádově jeden rok. To je velmi důležité, protože je velmi obtížné odstranit mikroorganismy z některých typů buněk. Doporučení pro akutní respirační onemocnění (typicky 2-4 týdny doxycyclinu) nefunguje.

Konečným cílem je aplikace dávkovacího schématu s přerušovaným podáváním všech tří látek, umožňující pauzu od antibiotik. Proto poslední etapa léčby představuje 14 denní podávání doxycyclinu a roxithromycinu, s 5 denní fází metronidazolu uprostřed. Tento postup je aplikován jednou měsíčně. Po několika měsících je možné citlivě prodlužovat interval mezi podáváním antibiotik. Rifampicin není vhodný pro přerušované podávání, může být nahrazen azithromycinem.

Následuje grafická prezentace možného postupu léčby. Detaily se budou lišit podle očekávané bakteriální zátěže:

Příběhy pacientů najdeš vpravo nahoře. Taky je dobré pročíst Informace pro nováčky.

Občas tady psali lidé, kteří léčbu ukončili a do pár měsíců se jim různé příznaky vrátily. Takže je otázka, kdy tu léčbu ukončit.

Já to jedu od září 2007, většina problémů mi zmizela, ale některé příznaky ještě ne. Chci si znovu nechat udělat  kvalitní testy na boreliozu a případně přidat další lék.Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie, do 07/2010 zmizela

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k