lymská borelióza

Tato stranka je stranka

Tato stranka je stranka slovenskej lekárky Mudr.Ďurovskej, neurologičky, ktorá sa špecializuje na liečbu boreliózy. Je tam popísaná liečba aj chronických štádií trojkombináciou atb. Tieto atb sú presne tie isté ako u WP, líši sa to akurát vyššími dávkami. Sú tam samozrejme aj iné atb, ktorými sa lieči chronická borelióza. Čo je tiež zaujímavé, jej ambulancia na liečenie chronickej boreliózy funguje na základe platieb pacientov - zdravotné poisťovne ju nezazmluvnili. Táto stránka dá možno odpoveď tým, ktorí majú aj chlamýdie aj borélie. Čo určite nie je ani spomenuté - nízke dávky atb, ešte nižšie ako pri WP, pri liečbe chronickej boreliózy. A tu je tiež odpoveď, prečo neliečiť nízkymi dávkami. Uvažujem, že pôjdem tam na vyšetrenie, lebo boreliózu u mňa, hoci je stále negatívna, nezavrhujem/už som o tom niekoľkokrát písala/. Čo zavrhujem, nízke dávky atb. Preto sa staviam tak negatívne k MP a liečim sa stále podľa WP. - toto je možno tiež odpoveď pre Megy, ak to prečíta.    

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

  "...Mozog má tenké

  "...Mozog má tenké kapiláry, ktoré nedovolia liekom s väčšou molekulou prechádzať a na týchto miestach dochádza k prežívaniu baktérií. Akonáhle sa neužíva dostatočná dávka a akonáhle sa prestane s liečbou, baktérie preniknú naspäť do tela...."

Zajímavý citát! 

A asi neplatí jen u borelií, bohužel! A jsme u škodlivosti tzv. "přeléčování" jedním ATB a k tomu v nízkých dávkách 100 mg doxycyklinu, jak bývá běžné ...

 

"...Doxycycline je schopný preniknúť do mozgu a dávka 500mg/na deň prechádza hematolikvorovou bariérou a považuje sa za baktericídnu, nižšie dávky doxycyclinu sa považujú za baktériostatické, čiže zastaví rast baktérie , ale nie je efektívna na eradikáciu choroby...." 

 http://www.borelioza.sk/liecba-lymskej-boreliozy.html

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Ďalšia zaujímavá

Ďalšia zaujímavá časť, ktorá hovorí o liečbe chronickej boreliózy:  

Teória, ktorá vznikla asi pred 2 rokmi hovorí že správna liečba pozostáva z prvotnej eliminácie koinfekcie. Keď boli eliminované koinfekcie, je potrebné liečiť Lymskú chorobu z troch rôznych uhlov:
v krvnom riečisku
intracelulárne
a v cystickej forme

Pri takejto liečbe baktéria nemá šancu prežiť.

Antibiotiká TTC rady, penicillinovej rady a cefalosporíny sú väčšinou používané v krvnom riečisku.

Makrolidy ako Rulid (Roxytromycin), Zitromax ( Azytromycin) a Klacid (Klaritromycin) sú požívané intracelulárne.

Flagyl (t.j.Metronidazol), Fasigyn (Tinidazol, Fluconazol) a Plaquenil (t.j. chloroquine) sú používané na cystickú formu.

Výhodou kombinácie týchto liekov je, že to zabraňuje vytvoreniu bakteriálnej rezistencie, lebo liečba prebieha na všetkých úrovniach.

http://www.borelioza.sk/liecba-lymskej-boreliozy.html 

Táto teória je v súlade s WP. Ale hovorí, že pri borelióze, je potrebné sa dostať na vyššie dávky atb.
Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Jo, vyšší dávky, ale

Jo, vyšší dávky, ale nepočítá se z 5 lety! Ale na druhé straně u chlamydií zkus dát ty vyšší dávky, zejména zpočátku! Zabila bys sebe, ne chlamydie! Čili potažmo, má-li někdo obojí, chlamydie i borelie, musí odstranit nejdříve souběžnou nákazu chlamydií a pak pokud nestačí ty nižší dávky, byť po celé roky kvůli chlamydiím, na konci asi pak to zatuplovat na ty borelie. Tak bych to viděl selskym rozumem.

březen 2013 ukončení CAPu 

Jan suhlasim, len ja som

Jan suhlasim, len ja som raz omylom si dala dvojnasobnu davku doxy /vypadok pamati/ - 400 mg v jednej dávke a na druhy den som sa citila neskutocne dobre, chodila som podstatne lepsie a hlava bola vyborna. A toto mi stale vrta v hlave. Ake davky by boli pre mna najlepsie a preco. Zatial som na štandardnych davkach WP, entizol mi začína riadne upratovať v hlave, tak uvidim. 

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Bacha na to, jeden kvítek

Bacha na to, jeden kvítek ještě nedělá jaro, ale zato může přijít pořádně studená sprcha! Až se začne uklízet smetí ....

Nezapomínej na to, že se zabitím těch potvor může dojít k odúmrtí hostitelské buňky,  a může to být i zrovna nějaký ten oligodendrocyt, neuron apod. Když je to jeden dva, nějak se to spraví, ale když se to stane ve větším počtu .... ale třeba je to úplně jinak, nicméně podle toho, co jsem po podobných experimentech zažil, to tak nějak bude.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... leden 2010 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Burrascanovy doplnky,

Burrascanovy doplnky, doporucovane pri diseminovane borelioze. Temer totozne s nasimi doplnky.

http://www.lymepa.org/Nutritional_Supplements.pdf 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k