chlamydophila felis

zdravím všechny postižené a bojující s těmito potvorami. u našich koček jsme nechali dělat testy na chlamydii felis, vyšla jim pozitiviní a bohužel i u nás(imunochromatografický test, prokázaný antigen). máte někdo zkušenosti s tímto typem chlamydie? Bylo nám doporučeno léčení doxybene, kočky i my, myslíte, že stačí, když se tím jednorázově přeléčíme, nebo bych měla uvažovat do budousna taky o té dlouhé léčbě dle WS protokolu?

Myslím si, že hodně

Myslím si, že hodně záleží na tvých potížích. Píšeš, že byla prvně vyšetření provedena u vašich koček. Takže vaše problémy se nehledaly. Pozitivní na chlamydie je spousta lidí, ani to nikdy nezjistí. A nemusí mít žádné problémy. Samozřejmě je dobré mít se na pozoru, protože tohle není sranda.  Promysli, co všechno máš/máte za zdravotní problémy, jestli to s tím nemůže souviset. A neuškodí, když si tu prostuduješ, co se tu píše (viz informace pro nováčky atd.) :-). Ten protokol je WP (Wheldonův protokol). Já zkušenosti s ch.felis nemám (mám pozitivní chlamydie rodový, těžko říct, jaký druh to je - tenhle to být klidně může).

naše problémy se

naše problémy se nehledaly, doporučila mě to až paní v laborce, kde nám vyšla na kočkách pozitivní ta chla. felis, že si máme taky nechat udělat test, že je to přenosné na lidi. kočka, která s tím přišlqa je u nás rok, takže teoreticky to máme buď celý rok, nebo méně než rok, podle toho kdy přesně jsme se od ní nakazili, každopádně testy jsem si nechala na tuhle potvoru dělat a opravdu ji mám.jenže nevím, jak moc je tenhle druh-kmen-chlamydie citlivý na léčbu, neví to asi ani doktoři, zatím mi nikdo nebyl schopný odpovědět, jestli mám tuhle chlamydii léčit třeba jako tu chlamydii pneumo. nebo jestli stačí léčba cca 4týdny atb, na které dělali citlivost, že to u těch koček bude stačit, pak zas nechám udělat testy. asi se radši objednám na imunologii, aby mi udělali testy u normálního doktora i na ostatní typy chlam.( na tu ch.felis sme si to nechali dělat ve vet.laborce, kde mají testy dna, ale zas tam testují jen tyhle zvířecí chlamky) zatím tedy zkusím přeléčit tuhle a s tím weldonovým protokolem bych začala, až kdyby se pozitivní ukázaly další typy chlam.Žádné výrazné potíže zatím nemám,vyjma častější náchylnosti na virozy a záněty horních cest dýchacích a trpím občas únavou a záněty moč.cest, což může mít souvislost.No je mi 30 a ty potíže dle toho co tady čtu by se mohly zhoršovat i do mnohem vážnějších stavů, takže to rozhodně nechci podcenit a chtěla bych zvolit opravdu účinnou léčbu..no jak to tu pročítám,m mám z toho hlavu pěkně zamotanou, protože většina normálních doktorů vůbec neví, s čím má tu čest, kdybych to nechala na nich, nebudou to vůbec řešit..

Ahoj Shanti, je to tak, jak

Ahoj Shanti, je to tak, jak píšeš. Kdybys to nechala na lékařích, většina z nich to moc řešit nebude. Problém je hlavně malá informovanost. Takže se ti snadno stane, že o týhle problematice načteš i víc, než někteří z nich. Ale proč se rozčilovat. Ovšem jsou i lékaři, kteří o tom aspoň něco vědí.  Já osobně bych zkusila tu léčbu 4 týdny (není jasný, jestli máš problémy z chlamydií), jak ti dali a hlavně všechno sleduj. Myslím jako svůj stav, jak se mění, i při léčbě. A pak si nechej udělat kontrolní odběry. Zrovna já jsem tu na webu řešila falešnou negativitu, to je taky velkej problém. Takže ani to, že by ti výsledek po léčbě vyšel negativní nemusí nic znamenat. Důležitý je opravdu to, jak se cítíš. Máš docela dost problémů, ne, že ne (připomínáš mi moje počínání, když jsem psala, že já mám "jenom" a taky to vlastně nebylo málo :-) ). Mohlo by to s tím opravdu souviset. Na druhou stranu to může souviset s něčím dost jiným (ne všechno způsobí onemocnění, ale taky je možnost, že pravda je: ne všechno způsobí HNED onemocnění, takže nečekat...). Takže úplně nejlepší by bylo si nějak zajistit co nejširší imunologický testy, z toho se dá taky vyčíst hodně. Je dobře, že to sleduješ.

ja sve chlamydie mam zase od

ja sve chlamydie mam zase od ptaku,venku se vytrousi,jejich bakterie jsou ve vzduchu a ja se toho nadychala.Je to docela sila cim jsou vsichni nakazeni!!!!!!!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k