Metoda PCR

Ahoj,

může mi někdo prosím poradit, jestli i vyšetření metodou PCR (výtěr nosohltan - btw. moc příjemná metoda ...) může být falšeně pozitivní? Mám ELISU pozitivní (IgG 2,870 IP, IgA 2,980 IP) IgM již negativní (0,200 IP). IgA IF a IgG IF pozitivní. Aktivní infekce byla zjištěna v srpnu 2009. PCR z nosohltanu mi teď vyšlo negativně, znamená to, že jsem přeléčená? Může výsledek PCR ovlivnit současně podávaný Klacid (předtím na několikrát Doxybene s přestávkami, než mě doktorka zaplaťpánbůh pochopila). S Klacidem jsem jen s minimálními obtížemi, ale nejsem úplně v pohodě (zahlenění, kašel, únava) a mám obavu, že při vysazení Klacidu zase onemocním "chřipkou" s teplotami a budu vyřízená z provozu úplně. Zítra se chystám s výsledky za svou "ochránkyní" a asi budeme přemýšlet co dál.

Doktor na infekčním mi řekl, že jsem přeléčená že mám léčit hemofila, kterého mi zjistil (chlamydii rozhodně již léčit nemám, protože tu má přece každý, že..). Na dotaz co dál s obtížemi se mě zbavil přesunem na plicní oddělení. Odtud už mě asi pošlou jen k psychiatrovi, všude jinde už jsem byla. Imunologie překvapivě v pořádku..


Díky předem za jakoukoliv odpověď a pomoc

Cau, PCR byt falesne

Cau, PCR byt falesne pozitivni nemuze, na rozdil od elisy. Za to muze byt falesne negativni, kdyz se proste odebere vzorek, kde se cpn nevyskytuje. A antibiotika mohou mit na zachyt vyrazny vliv. Na PCR se vyprdni, nema dostatecnou zachytnost ani normalne.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mpn, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ahoj Adriano, moc děkuju

Ahoj Adriano,

moc děkuju za odpověď, samozřejmě jsem se přepsala, moje otázka měla znít na možnost falešné negativity PCR, což jsi mi odpověděla i tak. Již jsem to probrala s obvoďačkou, která mi chce naštěstí pomoct. Rozhodly jsme se dobrat Klacid a vyčkávat a pokud přijde další infekce horních cest, nasadí mi Wheldona.

 Přeju hezký den 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k