Účinky ACC a vliv na borelie

Wheldonův protokol se doporučuje i k léčbě boreliozy. Před časem se na yahoo diskusi objevily zajímavé úvahy Riche Van Konynenburga, který se věnuje výzkumu glutathionu (zejména u CFS), kde pátral, zda i v případě boreliozy nehraje jeho nedostatek určitou roli.

Mimojiné uvedl odkaz na studii, kde borelie využívají cysteinu ke svému růstu (pouze však do určité míry, pak už zvýšená koncentrace jejich růst inhibuje - Bacterial growth was maximal when the concentration of cysteine in CMRL 1066 reached 1.48 mM, which represents the standard cysteine concentrations of the medium; higher concentrations inhibited the growth of borreliae.)

Incorporation of cysteine by Borrelia burgdorferi and Borrelia hermsii.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&lis...

Dále ve svých úvahách pokračuje: následkem tohoto jevu dochází ke snížení hladiny glutathionu hostitele, což vede ke snížené aktivitě glutathion peroxidázy. Pokud je její činnost utlumena, lze očekávat zvýšenou hladinu hydrogen peroxidázy. V takovém prostředí borelie přijímají cystickou formu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dop...

I z tohoto důvodu je zřejmě prospěšné užívání ACC / NAC - zvýšit aktivitu glutathion peroxidázy a zabránit tak boreliím v přeměně v cysty.

Pro znalce Wheldona - je nějak blíže objasněno působení acetylcysteinu na borelie?

  No asi ne. Ale na cpnhelp

 

No asi ne. Ale na cpnhelp někde je diskuze o takových vztazích, třeba zde  N ACETYL CYSTEINE

Stačí dát do vyhledávacího políčka glutathion  

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Konkretne o boreliich nevim.

Konkretne o boreliich nevim. Ale koukni sem http://www.davidwheldon.co.uk/NAC.html

je tam toho dost. NAC neutralizuje i nektere jedy, jako gliotoxin, ktere produkuje kandida.

A pak neco tady, v podstate vysvetleni, proc zrovna ty ktere doplnky..

http://www.davidwheldon.co.uk/supplement_rationale.html 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Náhoda způsobila jeden

Náhoda způsobila jeden z nejneobvyklejších objevů v medicíně. Na radu svého lékaře si Roland Weber (45) pořídil prostředek proti kašli s acetylcysteinem (ACC). A protože mu dělal dobře, užíval ho místo doporučených dvou týdnů celou zimu. Při roční kontrole jeho lékař s úžasem zjistil, že srdeční výkon se mu zlepšil o 30 procent.

Žádná náhoda!

Aktuální výzkumy ukazují, že aminokyselina ACC ničí volné radikály, udržuje průchodnost cév a zlepšuje prokrvení srdečního svalu. Zbystřivší vědci odhalili s překvapením hromadu dalších předností této jednoduché látky:

Zastavuje záněty a detoxikuje.

Zneškodňuje vdechnuté škodliviny jako ozón a oxidy dusíku.

Zmírňuje následky chemoterapie.

Podporuje imunitní systém.

Lékaři z Německého centra pro rakovinu v Heidelbergu vypozorovali, že při denní dávce až 4,2 g ACC se zastavuje úbytek svalové hmoty u pacientů s tumorem.

A to nejlepší na závěr:

ACC neutralizuje následky alkoholu.

Britští výzkumníci objevili, že ACC velmi rychle z těla odstraňuje jedovaté složky alkoholu, a proto se velmi dobře hodí jako prostředek proti kocovině (o tom by mohla jedna nejmenovaná slečna vyprávět).

Ak sa pri užívaní NACu objaví

Ak sa pri užívaní NACu objaví krvácanie z nosa alebo hlieny s prímesou krvi, treba znížiť dávkovanie? Čo je dôvod krvácania presne, mal niekto takúto reakciu?

Arabelo: NAC rozpousti hleny

Arabelo: NAC rozpousti hleny a co je pod hleny? Velmi dobre prokrvena sliznice a ta kdyz je obnazena tak muze i jednu dobu krvacet z kapilar....brala bych to jako normalni...a diky za otazky, ty Vase jsou vzdy inteligentni a k veci!

skor nemáš moc citlivú

skor nemáš moc citlivú sliznicu nosa?

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Vdaka za odpovede. Ja mám

Vdaka za odpovede. Ja mám sliznice nosa citlivejšie, drobné atroficke zmeny, stensene ako alergicka, ale alergicka nie som. Určite je to následok infekcii, tie mi sliznice poškodili. Dúfam, že sa postupne zregeneruju. More mi na to čiastočne pomohlo a aj sauna sa mi zdá, že pomáha.Inak v zime je mi paradoxne lepšie, keď mi nos vymrzne v mraze, zdá sa mi, že sú potom tie sliznice menej citlivé. Mne sa krv neobjavila, možno len na začiatku trocha, ale kamaratkinej dcérke sa na ACC sirupe po pár dňoch spustili hlieny s prímesou svetlej krvi. Mala atypickú pneumoniu aj hnacky, brušnú chripku. Ma MPn pozitivnu, chlamidie podľa Elisa testov negativne, lenže LTT pozitivne. Myslela som si tiež, že krvácanie je z prekrvenych slizníc, dúfam, že to casom prejde.

Arabelo: NAC rozpousti hleny

Arabelo: NAC rozpousti hleny a co je pod hleny? Velmi dobre prokrvena sliznice a ta kdyz je obnazena tak muze i jednu dobu krvacet z kapilar....brala bych to jako normalni...a diky za otazky, ty Vase jsou vzdy inteligentni a k veci!

podrobne o NAC "Nac inhibuje,

podrobne o NAC

"Nac inhibuje, v zavislosti podla veľkosti dávky, intracelulárnu úroveň ROS (reaktívne formy kyslíka) v epiteliálnych bunkách,
fosforylácie JAK-2 a STAT-3, STAT-2 aktivity DNA-väzbové a IL-8 expresie spôsobené bakteriálnymi membránovými zložkami
Inými slovami, čím vyššia je dávka, tým väčšia je redukcia, ku ktorej došlo. NAC je prekurzorom silného antioxidantu Glutathionu.
Počas infekcie pľúc /Mpn,Cpn/ sa ROS zvyšuje v bunkách a spôsobí rozpad DNA.
 Výskumníci zistili, že zastavením ROS ,vlákna DNA zostali celé.
 NAC tiež silne inhibuje peroxid vodíka.
 Iné štúdie poznamenávajú, že NAC inhibuje produkciu TNF-a, PI3K, p38 MAPK, JNK, IL-6, IL-1P, a MMP-9.
 NAC je tiež silne mukolytický, čo znamená, že rozpúšťa, uvoľňuje a odstraňuje hlien z pľúc a dýchacích ciest. Je silne protektívny pre riasinky.
 NAC je tiež užitočné pri septickom šoku, ktorý spôsobuje závažný výsledný pokles krvného tlaku.
 Hladiny glutatiónu v červených krvinkách sa významne zvýšili pri NAC, a tak ich chráni pred oxidáciou a bakteriálnej lýze.
 Hladiny TNF-a sú znížené. (NAC je synergický s farmaceutickými prípravkami a bylínami v ochrane červených krviniek pred oxidačnou smrťou.).
 Tento typ ochrán sa tiež vyskytuje v synoviálnych tkanivách, kde znižuje zápalové cytokíny a inhibuje kolagenázu, ktorá štiepi kolagén.
 A je tiež ochranný v celom reprodukčnom systéme, mužskom aj ženskom.
 NAC má silné ochranné účinky proti neurotoxicite v CNS a môže napraviť neurotoxické účinky v mozgu, hlavne v Hipokampuse. Chráni mozgové mitochondrie
 pred oxidačným stressom eliminovaním membránovej depolarizácie, a udržiava mitochondrie pred opuchnutím, prasknutím a uvoľnením ATP. Inhibuje opuch mozgu a tiež pôsobí v celom periférnom nervovom systéme proti zápalu. Bolo tiež zistené, že chráni plod počas vývoja pred zápalom indukovaným bakteriálnymi membránami lipidov.
 NAC tiež inhibuje tvorbu biofilmu baktériami, znížuje túto konkrétnu formu ochrany, ktorú mnoho baktérií používa.
 NAC pôsobí veľmi dobre systémovo, je široko rozptýlené v tele počas jednej hodiny a dosahuje vrchol za štyri hodiny.
 Hladina zostáva vysoká po dobu 12 hodín. Je prevažne koncentrované v pečeni, obličkách, koži, týmuse, slezine, očiah, mozgu a krvi.
 Tieto vlastnosti NAC boli pozorované rovnako  in vitro, in vivo, alebo v klinických štúdiách.
 Vzhľadom k tomu, že NAC pôsobí v každom systéme, ktorý Mpn,Cpn baktérie infikujú, sú kľúčovým doplnkom na použitie počas infekcie a aj preventívne.
 
Dávkovanie: Zvyčajná dávka vo väčšine štúdií na potkanoch bolo 20 mg / kg denne. To sa premieta do 1400 mg denne pre 70 kg osoby.
 Avšak, v štúdii University of Florida s ľuďmi bolo zistené, že lepšia dávka pre dospelých je 4-6 g denne, pre deti 60 mg / kg.
 Najlepšie dávka pre Mpn,Cpn infekciu, na základe toho, by bola 2,000 mg ráno a 2000 mg večer tesne pred spaním.
"

Zdroj: s.Buhner, preeklad google a markusWink

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Fajn text ☺☺☺

Fajn text ☺☺☺

A kolik berete NAC? Já brala

A kolik berete NAC? Já brala 1 x denně 600 mg a poslední týden jsem navýšila na 2 x denně. Nevím, jestli je to přimeřené. Sliznice v dutinách nosních mám také suché a citlivé. Tlaky a nepříjemno v nich až do hlavy. Rýmu ani žádné hleny nemám. Stále suchý kašel. Milión dalších problémů a bolestí. Berete k NACU c vitamín kvůli ledvinovým kamenům? Včera jsem začala s infrasaunou a v noci víc bolestí. Jsem také po pulzu. Držte se a bojujte!

momentalne 2x600 rano a

momentalne 2x600 rano a veceer. po prej infrasaune sa aj mne zhorsil stav...

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Díky.Takže si vysvětluju, že

Díky.Takže si vysvětluju, že to jsou nejspíš reakce. Já stále nedokážu rozeznat - reakce či špatný stav od infekce. Ale po detoxikaci střeva slanou vodou jsem měla v noci doslova muka a pak přes den na pár hodin úleva. Koupila jsem si infrasaunu domů a včera do ní poprvé vlezla. V noci také peklo a teď trochu zlepšení či spíš konstantní stav - tj. stále špatný. Opatrujte se!

Marku a bereš NAC spolu s

Marku a bereš NAC spolu s vitamínemc? Díky za odpověď.

ako kedy..som v tom trochu

ako kedy..som v tom trochu neporiadny

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Mila bojovnicka , mila

Mila bojovnicka , mila Ladka.Ja berien NAC uz cca 4 mesiace 2xdenne 1200 mg .Dr.D. mi povedala navysit ,  ze to pomaha pri tych mojich hrozne tazkych bolestivych stavoch..protizapalove..

C beriem nie vyslovene k nemu, ale podla schemy od Dr.D. Rano vitaminy mineraly..ranajky a  cca o 2 hod. po vitaminoch atb spolu vsetko naraz aj APP, NAC, +..

Po infra saune sa mi tiez spociatku pritazilo..Mozes davat denne , tak mi povedala Dr.D...posilnis detox.A davam kupel detox ppdla Killpoint 3 kg sili morskej do horucej vany..Ja som skusila nie slanu vodu, ale detox s vit C je to v sekcii Doplnky az na konci.To sa mi vidi super, aj Jesterka to robi, mam to od nej..Sama hladam este dalsie typy detoxu..akosi nestaci.., co pridat k tomu mnozstvu liekov bylin

quercetin? Bromealin? Botsweliu, ..Olivove listy? kurkumu?? Ale to mam zrejme aj v DTC 2 x denne 4 a OPC 2x denne 2 ..

Zas je to trochu od veci, ale je to mozno pre nas obe..ako zvysit detox

Editko, a dáváš chlorellu? Já

Editko, a dáváš chlorellu? Já mám obavy kvůli železu, co obsahuje. Fe snad podporuje borelie, že?

 praveze sa zaobidu bez

 praveze sa zaobidu bez neho.. Zelezo je potrava pre yersinie..

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Díky. Tak yersinie ty mám

Díky. Tak yersinie ty mám také v IgM. Chytla jsem je už podruhé na léčbě u Klubala. 10. 10. jedu na konzultaci. Tady u nás v okresní nemocnici na gastru jsem si dala yersinie a helicobactera zkontrolovat... a vyšly NEGATIVNĚ! Tak uvidíme, jakou zprávu dá laboratoř v Praze.

a taky pro chlamydie...

a taky pro chlamydie... Zelezo nee

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Děkuju, ty mám taky.

Děkuju, ty mám taky.

Ja beriem Dr.D mi doporucila

Ja beriem Dr.D mi doporucila a ja sa snazim vsetko dodrziavat..tak som sa rozhodla.Teda vzdy o 16 h 15 - 20 tabl.GW

Vykrmit je železem a pak je

Vykrmit je železem a pak je přetáhnout nějakým ATB! :-) Podle MP protokolu není chlorela doporučována, resp. je doporučováno se jí vyhnout. Železa je tam cca 30%DDD.

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

borela a zinok ee

borela a zinok ee

Jo vzpomínám, už se mi to

Jo vzpomínám, už se mi to všechno plete dohromady.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k