Po delší odmlce

Po delší odmlce se ozývám. Zdravotní stav 8 měsíců po ukoncčení  6měsíčního WP je nejdnoznačný. Odpoledne často trochu zvýšené teploty, k tomu adekvátně velmi mírně snížená fyzická výkonnost. Doplňky jsem tak před 6 týdny vysadila- žádná změna satvu nenastala. V červnu bylo kontrolní vyšetření- přetvrávají rodové IGM pozitivní protilátky, vše ostatní negativní. (krom paměťových EBV) Klouby nebolí. Záda nebolí. Gyn. problémy nejsou. Závratě nejsou.  Dechové potíže nejsou. Beru jen xyzal, foukátka několik měsíců nesjou vůbec třeba. U sebe tedy vyčkám, kam se to pohne, pokud se odhodlám, obejdu si znovu vyšetření (ORL, krve, interna) jestli někde něco nevyskočí). Je to takové střílení naslepo. S interpretací testů na protilátky CPN si neví nikdo rady, budu pokračovat v léčbě (pokud se to zhorší i  déle než 6 měsíců) podle svého zdravotního stavu.

Situace u partnera měla v poslední době groteskní prvky. Bral před rokem na svoje potíže(viz předcjozí blogy) pidi 3měsíčního wheldona. Letos v zimě onemocněl (asi angína), vše se začalo vracet zpět.Pro otoky kolen (dle revmatologa reaktivní artritida) a pro zvýšené IGG CPN a mírně zvýšené IGA CPN se vypravil na ortopedii s žádostí o rozbor punktátu. První vzorek se ztratil. Pro neúnosnost zdravotních potíží nasadil začátkem června(nebo už koncem května?) znovu WP bez čekání na výsledek.  3 týdny po zahájení ATB léčby, když se zjistila ztráta vzorku, byl mu odebrán další. Lékař se spletl, nechal vyšetřit z punktátu protilátky (vyšly nachlup stejně jako z krve). Po zjištění omylu byla ze zmrazeného archivovaného vzorku udělána PCR- výsledek negativní. Považuji to za typickou stupiditu anšeho zdravotnictví. Partner pokračuje ve WP a je funkční a po třech měsících WP a jednom enti pulzu v  pohodě. Otoky kolen ustaly a celkový stav se zlepšil.

Představa, že bychom se domohli pořádného vyšetření (a interpretace již provedených testů) k vyloučení jiných příčin potíží je bohužel neuskutečnitelná.

Obě naše děti (18 a 21) si zatím hrají zdravé jedince, ačkoli to není tak docela pravda. Ale jsou dospělí, za ruku je vodit nemůžeme, ani není moc kam.  

"Představa, že bychom se

"Představa, že bychom se domohli pořádného vyšetření (a interpretace již provedených testů) k vyloučení jiných příčin potíží je bohužel neuskutečnitelná."

Má někdo lepší skušenost?   

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k