Šíření patogenů

Bovinní tuberkulóza a pasterizace mléka


Jsou však i objevy, o které není co stát. Netýká se to objevu R. Kocha, který r.1882 prokázal původce tuberkulózy, ale mylně usoudil, že tuberkulóza krav lidi neohrožuje. Teprve po 15 letech byl jeho omyl napraven. Ačkoliv pasterizace mléka byla navrhována již před rokem 1900, dvě světové války značně oddálily potlačení bovinní tbc. Zatím co pasterizace mléka je v řadě zemí povinná, v Anglii a Walesu pod tlakem zemědělců tato povinnost nebyla uzákoněna.. Je zde asi 400 producentů nepasterizovaného mléka. V roce 1979 byla tbc zjištěna v 89 stádech u 600 krav. V roce 2000 tam měli již 1031 infikovaných stád s 9000 případy tbc u krav. Vzhledem k dlouhé inkubační době zatím nedošlo k výraznějšímu vzestupu skrofulózy u lidí. Situaci ještě zhoršila epizoocie BSE, kdy nebyla vyšetřování tbc u krav věnována pozornost.

Fekálně kontaminovaným mlékem se však může šířit řada další patogenů jako Campylobacter ssp, Escherichia coli, Salmonella ssp, nebo také Mycobacterium avium paratuberculosis, nalézané při střevních nemocích skotu a u lidí při Crohnově nemoci. Důvody pro povinnou pasterizaci mléka jsou jasné. Následkem omezení vyšetřování krav a zákazu jejich přesunů pronikla tbc také mezi jezevce, vysokou zvěř, ale postihuje také kočky a psy na farmách. Stejně jako je skrofulóza lidí zánětem krčních mízních uzlin, vznikajícím konsumací infikovaného mléka, také u jezevců začíná tbc postižením submandibulárních mízních uzlin po alimentární nákaze, vzniklé požitím brouků a červů, kteří se infikovali požíráním kravinců. (Lancet, Vol. 395, 2002, č. 9307, s. 706-7)

 

A pak tu můžeme meditovat nad šířením chlamydií ........

Středověk trvá. V Anglii

Středověk trvá. V Anglii a Walesu. Vždyť to jsou země třetího světa, že jo. Kdyby takhle patřily mezi 7 nejvyspělejších zemí světa, to by pak byla jiná káva.

Na Wheldonově protokolu od 7. 2006 (chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Podle te zeme tretiho sveta

Podle te zeme tretiho sveta se tu vsichni lecime :-)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No já měl na mysli hlavně

No já měl na mysli hlavně konzumaci jezevců, případně brouků! Nebo taky tatarských bifteků ...., svého času jsem se s nimi cpal dost často a nejsem si jist, jestli takový Hacklepetr u severních sousedů nebýval štrejchlý vepřovým. Čert ví, čím jsem základní chovné stádečko chlamydií během života posiloval ....

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, můžu tě uklidnit.

Jane, můžu tě uklidnit. "Hacklepetr" (správně Hackepeter) není "štrejchlý" vepřovým. On je celý vepřový:o))

No mně to bylo hnedka

No mně to bylo hnedka divné, že  tam bylo  tolik bílých kousíčků mezi růžovými. Ale já jsem tenkrát stejně koukal jinam, byloť mi sedmnáct, v rámci duchaplné německé konverzaci o nesmrtelnosti chroustů ....

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k