Crohnova nemoc

V rámci celkového a několikaměsíčního vyšetřování mého zdravotního stavu přišla moje praktická lékařka s tím, že by se v mém případu mohlo mimo jiné jednat i o Crohnovu chorobu a že by bylo dobré podstoupit vyšetření. Některé z nich důvěrně znám a rozhodně už se nechci nechat "mučit". Zajímalo by mě, jestli s touto chorobou tu má někdo zkušenosti, jestli má význam vyšetření podstupovat, jestli mohu i s tímto začít s Wheldonem a zda i na toto zabere?? Vzpomínám si, že jsem tu u někoho tuto diagnózu četla, ale nemohu to najít ať hledám jak hledám.

Hned na hlavní stránce je

Hned na hlavní stránce je napsáno ve kterých onemocněních hraje chlamýdie pneumoniae roli, jednou z nich je právě Crohnova nemoc, nevím, jestli je tu někdo, kdo by jí měl. Ale lidi se na Crohnovu chorobu stejně léčí antibiotiky, takže Wheldona, nejen, že můžeš, ale rozhodně bys měla. Vyšetření je na tobě, hlavní je se léčit. 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Je tu uživatel Algeny (nebo

Je tu uživatel Algeny (nebo Alegeny - omlouvám se za případně špatně napsaný nick), který má Crohna diagnostikovaného a co vím, tak už jede protokol, takže nejlépe se poptat jej a najít jeho blog. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Crohnova nemoc (Crohn

Crohnova nemoc (Crohn Desease - CD)

Zdravim VeroS, co se tyce me a strevnich problemu ty trvaji od roku 1996 se zhorsujici se tendenci a v roce 2003 byla z kolonoskopie identifikovana CD na zaklade mikroskopie - tzn. ne v podobe strevnich makroskopickych zmen. Asi od roku 2000 beru Mesalasin at uz jako Salofalk nebo Pentasa. Tyto preparaty dokazou celkem dobre tlumit projevy zanetu, nicmene na to a pouze to jsou i stavene. Moje obava stejne tak jako u Tebe pri najeti Wheldona pramenila prave z vlivu ATB na streva jako takova. Jsem na Wheldonove protokolu asi dva mesice a muzu rict, ze subjektivne citim urcite zlepseni chovani strev a rozhodne si myslim ze vzhledem k mojim puvodnim problemum nedoslo ke zhorseni. Je jasne, ze je nezbytne podavat vsechny supplementy vcetne strevnich bakterii tak, aby strevni mikroflora byla neustale obnovovana. Take ATB na W. protokolu podle CPn handbooku nemaji az tak negativni vliv na streva a mikrofloru jako treba Penicilin. Takze ma osobni rada je nebat se a cim driv zacnes tim lip. Ja puvodne nehledal souvislosti mezi temi vsemy zdravotnimi problemy, ktere jsem mel. Nicmene muzu rict, ze po pulzu Metronidazolu a odezneni Herxe se citim jako uz dlouho ne. Tak, ze ja jsem co se tyce Wheldona cim dal vetsi optimista a co se tyce CPn naopak.

Jinak co se tyce strevnich problemu, tak v CPn handbooku nebo v dalsi literature, ktera je zde uvadena, jsou popsany klinicke pripady z Vanderbiltovi univerzity, kde at uz na Crohna nebo Ulcerozni kolitidu byl CAP aplikovan a vetsina lecenych pripadu byla po roce oznacena jako assymptomaticka a myslim, ze pouze ve dvou pripadech, kdy pacienti prerusili lecbu a prestali u prostred protokolu, nebyly vysledky takove. Je treba pocitat s tim, ze tato lecba je beh na hodne dlouhou trat a i po ustupu symptomu je nezbytne v lecbe pokracovat (alespon 6 mesicu) a to je podstata uspechu.

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom, chronický kašel, otoky měkkých tkání na krku, atd.

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007(8/2008/Minocyklin), Sumamed, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), 7/2008, Pyruvat Calcia hodinu pred Atb Azi. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom

Ahoj Věro, možná ti

Ahoj Věro, možná ti pomůže kouknout na následující stránky. Je to nejlepší zdroj informací, který jsem našla. Sama s tím zkušenost nemám ...

http://prionord.cz/projects/colitiscrohn/index.asp

Děkuji za reakce. Lékařka

Děkuji za reakce. Lékařka přemýšlela a vymyslela, že by to odpovídalo neúspěšné operaci slepého střeva (pokud za úspěch nepovažujeme odstranění části organismu), neustálým pobolíváním na pravé straně, jak z čistého nebe se objevujícím střevním potížím, bolestem žaludku, častým aftům v ústech...a že by tudíž s tím mohly souviset bolesti svalů, kloubů, subfebrilie, závratě,rozbíhající se vidění, tlaky v uších, únava, stavy naprostého prázdna v hlavě atd. Velmi mě potěšilo, že nade mnou přemýšlí.
Wheldonův protokol od 6/2007 pro cpn (IgG), ureaplasmata, únava, subfebrilie, závratě, bolesti kloubů + svalů, cukání ve svalech, problémy s očima, žaludeční nevolnost, tlak v uších, bolest na prsou, v podžebří, v podbřišku

Lili a hlavne atb. A vitamin

Lili a hlavne atb. A vitamin C ve velmi vysokych davkach.

Vero, ono je asi jedno, jak se tomu rika, kdyz pricina je jedna. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k