Kontroverze u infekčních neurologických onemocnění: Jaká je role Mykoplasmy pneumoniae při vzniku onemocnění centrálního nervové

Kontroverze u infekčních neurologických onemocnění: Jaká je role Mykoplasmy pneumoniae při vzniku onemocnění centrálního nervového systému?

Mezi časté komplikace při infekci M.pneumoniae patří bolesti svalstva a hlavy. Neurologická onemocnění byla v souvislosti s M.pneumoniae poprvé zmíněna v roce 1943. V průběhu let byly hlášeny komplikace infekce M.pneumoniae v oblasti periferního i centrálního nervového systému, a to s i bez předcházející přítomnosti systémových příznaků. Přesto však zůstává skutečná role M. pneumoniae při vzniku neurologických onemocnění tématem diskusí.

Periferní komplikace při infekci M.pneumoniae zahrnují demyelinizující a axonální neuropatii, plexopatii, radikulopatii a Guillain-Barrův syndrom. Vzniku těchto komplikací rozumíme lépe než mechanismu vzniku komplikací v oblasti centrálního nervového systému. Je u nich zřetelněji patrný vznikový mechanismus s účastí imunitní odpovědi hostitele. Axonální neuropatie jako následek infekce M.pneumoniae bývá spojována s cirkulací protilátek IgM anti-GM1. Přidružená akutní demyelinizující periferní neuropatie je dávána do souvislosti s protilátkami Gal-C M.pneumoniae.

Že M.pneumoniae dokáže postihnout centrální nervový systém je bez diskusí. Avšak role akutní infekce jako takové a role hostitelské imunitní reakce je u komplikací v CNS méně zřejmá. Persistenci Mykoplasmy v mozkomíšním moku v průběhu času bylo věnováno jen velmi málo výzkumů. Abramovitzovi a kol. se v kazuistikách dvou pacientů podařilo prokázat prezenci organismu v mozkomíšním moku až 8 týdnů po nástupu neurologických příznaků. Podle nejnovějších poznatků mohou komplikaci infekce M.pneumoniae představovat tři syndromy: akutní meningoencefalitida, která je spojována s přímým zasažením CNS, opožděné neurologické komplikace, jejichž původ může i nemusí být čistě autoimunitní, a nejméně často se může jednat o vaskulitidu CNS.

Neurologické komplikace přímo související s infekcí M.pneumoniae


Mezi neurologické komplikace přímo související s M.pneumoniae řadíme aseptické meningitidy a encefalitidy. V řadě případů známých z literatury vyplývá, že doba trvání infekce M.pneumoniae před nástupem neurologických příznaků není známa.

'Postinfekční' komplikace infekce M.pneumoniae


Většina neurologických onemocnění spojovaných s infekcí M. pneumoniae se objevuje s časovým odstupem od infekce. U fatálních případů byl zjištěn neuropatologický nález perivaskulární infiltrace nebo demyelinizace, krvácení nebo otoky v souladu s postinfekční leukoencefalitidou. Byla také zaznamenán příčný zánět míchy a onemocnění provázené encefalitickou letargií se změnami v bazální ganglii. V těchto případech nebyly organismy detekovatelné v mozkomíšním moku (pod elektronovým mikroskopem), kultivačně ani pomocí PCR. Fernandez a kol. provedl studii u dvou pacientů s encefalomyelitidou s nástupem po systémové infekci M.pneumoniae. M.pneumoniae nebyla v mozkomíšním moku prokázána kultivačně ani pomocí genomových sond. Specifické protilátky v mozkomíšním moku nebyly u jednoho z pacientů zjištěny vůbec a nízký titr u druhého pacienta byl považován za následek sekundární kontaminace mozkomíšního moku krví. V kontrastu s těmito zjištěními stojí několik zpráv, které potvrzují přítomnost organismů u pacientů s postinfekční encefalomyelitidou. U obou pacientů sledovaných Abramovitzem se rozvinuly neurologické příznaky během dvou týdnů po nástupu respiračních příznaků. Narita a kolektiv potvrdili v roce 1992 sekvence DNA M.pneumoniae u čtyř ze šesti pacientů trpícími neurologickými komplikacemi připisovaných infekci M.pneumoniae. U tří pacientů následoval nástup neurologických příznaků respiračním příznakům po 8 až 14 dnech; čtvrtý pacient byl bez respiračních příznaků. Trvalá přítomnost organismů u pacientů s jinak typickou postinfekční encefalomyelitidou samozřejmě nevylučuje imunologický původ neurologického onemocnění. U několika pacientů byla infekce M.pneumoniae spojována se syndromem cerebrovaskulární trombózy nebo kapilárních poranění bez známek demyelinizace. Patogeneze neurologických poškození v těchto případech a jejich vztah k infekci M.pneumoniae není znám.

Shrnutí


Můžeme s jistotou říci, že M.pneumoniae napadá nervový systém. Rostoucí počet důkazů potvrzuje přímou schopnost M.pneumoniae být původcem neurologického onemocnění. Podobně i počet jednotlivých kazuistik svědčí o spojitosti tohoto agens s postinfekčním poškozením centrálního a periferního nervového systému. V některých případech byl mechanismus autoimunitních poškození rozpoznán, v mnoha však zůstává patogenní role příslušného organismu samotného, stejně jako role hostitelské imunitní odpovědi, nevyjasněná. Je třeba vyčkat dalších studií, které využívají přesných zobrazovacích metod a moderní sérologické a molekulární diagnostické postupy.

http://www.medscape.com/viewarticle/410864_6

a pro zmenu si muzeme zase

a pro zmenu si muzeme zase chvili povidat k tematu infekci a zde je novy preklad. procist a diskutovat, prosim .)

pozn. prekl.: infekce jsou APOLITICKE .) proto prinasim maly prispevek myko lobby, ktera se zde pred prectenim textu TEMER nikoho netyka - a po precteni mozna zacne .)

prosim admina o presunuti do relevantni sekce v pripade zajmu. snad vas tento maly clanek pri pondelku rozptyli .) doporucuji predevsim telo clanku, nebot zaver, ze 'cekame na diagnosticke metody', tak to vsichni v CR vime .)

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

ps. neni to uplny pohlazeni

ps. neni to uplny pohlazeni po dusicce, ten titulek 'Postinfekční' komplikace infekce M.pneumoniae s tim 'postinfekcni' v uvozovkach! moje mudr. by asi dost koukala na drat

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ty mám pozitivní pořád,

Ty mám pozitivní pořád, jenže má očařka taky-))). Pro nic za nic se mycoplasma pn. nepoužívá jako chemická zbraň.

skôr než dôjde k

skôr než dôjde k nedorozumeniam. Americké laboratóriá experimentovali s mycoplasmou fermentas a vytvorili z nej bojový kmeň mycoplasma fermentas incognitus. MycoPn je v porovnaní s ňou ešte relatívne mierumilovná baktéria. 

WP od 05/2008.Mycoplasma Pn,Cpn,EBV,Pseudomonas aeruginosa. CFIDS. Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii.Od januára 2009 reaktivované EBV.Od apríla 2009 pauza od ATB kvôli zvýšeným hepatálkam

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

civoe .) a ja jsem si

civoe .) a ja jsem si blahova myslela, ze kdyz jednou neco bude aspon vzdalene 'k veci', ze se tomuto vyhnem .)

krome pravicovo-levicovych potycek prosim do plodne diskuze nezahrnujme uz vice: chemicke a biologicke zbrane, zadne jednotky vojsk, na kterych byly delany pokusy, pripadne navrhy lekaru v oblasti epilace genitalu .)

zatim jediny srozumitelny prispevek byl do inboxu a ja odpovim verejne, ano, podle meho nazoru se kontroverze tyka presne toho, tedy ne-prezence kauzalniho agens; nutno ale rici, ze z textu plyne aji to, ze to vlastne az takova kontroverze nejni .) ten text mne zaujal protoze se tykal neceho, co jsem nedavno resila (shodou okolnosti s tebou, tazatelko, tedy periferni neuro) a nedavno jeste nevedela a ted to vim, jsa na beginners levelu (jsouc? jsouce??). ale i tak diky mila tazatelko, aspon nekdo oceni tu praci .)

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Nemyslela jsem to zle a

Nemyslela jsem to zle a nešlo o žádné zevličování problému. A periferní neuropatie . toť můj úděl. Jen jsem napsala odpověď očařky an pozitivitu myc.pn. že to má ona taky pořád , ale je  pravda, že ej taky pořád nemocná. nazývá to virozou a má jí tak 10x do roka!

Dg. metody - toť zatím utopie. pozitivita testů přece neznamená onemocnění-))) .

Draha tad yjednou uváděla nějaký český případ , který byl uvádění v v časopise neurologie. šlo o myopatii, mmyozitidu??? - kde jediné co se prokázalo byla pozitivita myc.pn.

Vůbec se při pozitivitě j¨krevních testů an myc.pnem. a neurologických potížích zatím běžně nedělá vyšetření mmmoku na to. Tyhle potvorÿ se rády uhnízdí na koncích nervových zakončení a emg a podobně to neumí poznat.

 

Jasně,žes to nemyslela

Jasně,žes to nemyslela zle.A mycoplazmy si nepletem,Mmichale. Jen jsme nějak zapomněli Idě zlaté poděkovat za její bohulibou práci pro všechny :-)) Mimochodem,mě nejvíc děsí,jak jsou některé projevy a "postinfekční" důsledky podobné-ať jde o kteroukoliv inracelulární potvoru. Tak díky,Ido,tvé překlady dopadají na živnou půdu ! P.S odbornou debatu přenechám jiným,znalejším a vě(i)doucím...

DORA

Super Ido, dik. ja

Super Ido, dik. ja momentalne pauzujem s prekladmi a hlavne v surfovani. Ten roxitromycin robi so mnou nieco, a som mimoriadne spava.

tak moja neurologicka story-zacalo to perifernou neuropatiou, pokracovalo demyelinezacnym procesom, teraz uz tam rovno pisu SM. Po precitani tohto textu som si s hrozou uvedomila, ze asi pred rokom pri hladani Cpn mi stanovili aj mykoplazmy pneum. Super!To sa zatial neriesi, ale clanok vytlacim a dam mojej doktorke.Este raz ti dakujem. A tie  politicke komentare-uz som chcela napisat, ze sa tu zbytocne stracaju informacie k veci, ked sa niekolkokrat pise k politike. Ked sa clovek dostane k pc, tak uz sa na poslednych komentaroch vela stratilo. Tak, please, vykaslite sa na politiku, nezmenite, je po volbach a venujme sa nasmu hlavnemu problemu-vsetkym tym sviniam bakteriam a liecbe. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Take se přidám.. při

Take se přidám.. při jedněch testech mi vyšly protilatky na mykoplazmy, ale pry se nejednalo o akutni infekci..dop. zaslat kontrolni odběr pro vyloučení akutní infekce.,coz se take nepotvrdilo, takze terapie prý není nutná..
Na WP od února 2008 pro nevysvětlitelné potíže se zrakem, očima,únavou,přemýšlením,neklasickou bolestí hlavy a závratě. Celkový stav nezdělitelný.

o mykoplazmach tady je na

o mykoplazmach tady je na prislusnych mistech tuna materialu. viz vyhledavac, tohle uz je jen takovej doplnek, pokud nekomu neco nosit, zacala bych od tech zakladnejsich. aby do vas nekdo po precteni nechtel rovnou bodat jehlou a to jeste uplne zbytecne .F

a pavle, ty uz jsi tady dlouho, takze vis, ze nestesti nechodi samo a infekce podobne, z chroniku neni nikdo monoinfekcni a s cpn neni myko prekvapeni, naopak se zda byt castou, hm, koinfekci. co se tyce mykoplazem, pokud je jeden na WP tak je i s myko na relativne dobrem miste (male rozdily v davkovani rekneme ze se dorovna kombinaci, ktera je krome entizolu na mykoplazmy obsazena v zasadni sade doporuceni. ostatne na mykoplazmy byla s dobrymi vysledky uplatnovana deletrvajici monolecba - nikoliv ctrnact dnu, samozrejme).

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ido, diky za preklad.

Ido, diky za preklad. Prihodim to do sekce mykoplasmy ke Garthovym prekladum. I kdyz to neni moc k lecbe, casem budeme muset udelat nejakou lepsi strukturu na informace a vyhledavani . Mam v mejlu stale taky jeste jeden preklad ke korekture, ke kteremu se ale nemuzu dostat.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

nz .F Vita vas malebna

nz .F

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

jen se zeptám,jestli ty

jen se zeptám,jestli ty nemoci co zpusobují Mycopl jdou nějak zjistit???myslím ty neurologické..jestli to odhalí třeba MR,,

Bolesti hlavy, brnění HK a DK,problémy s očima,zažívací problémy,tuhnutí krku,časté chřipkové virozky,

 

na WP 3/09  plný puls 12/09  pro CTR,ukončení WP po 1,5 roce,nasazen arficin,dalacin,azi,6 měsíců,od 3/2011 bez léků,bolesti kloubů,padání vlasů a přibyl HP

asi jako vsechny ostatni

asi jako vsechny ostatni neurologicke choroby, sadou neuro vysetreni (nevim jakych vsech) a leckdy se stejne nic nenajde, nalez na MR muze a nemusi byt

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Tak ta sada neurologickych

Tak ta sada neurologickych vysetreni spociva v prvom rade a jedine v neurologickom kladivku. Ak neurologicke kladivko daco zisti, nasleduje, rontgen,CT, MR, evokovane potencialy. Ak aj urcia diagnozu, pri nich sa nikdy nevie pricina. Resp.ziaden neurolog nepovie ze pricina je cpn, mykoplazma, a dalsie bakterie. jedine uznavana pricina su borelie, z ktorych maju neurologovia strach, a hned nastupuju atb a pobyt v nemocnici.To, ze borelie su mnohokrat negativne, nad tym sa nikto nezamysla.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Upravujem- neurologovia, ak

Upravujem- neurologovia, ak kladivko daco ukaze, diagnozu urcia vzdy, len s tou liecbou je to horsie  a vyliecenie vacsinou neexistuje. Ono aj tak v zaciatkoch tie neurologicke potiaze prejdu sami od seba a s pomocou vitaminov.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k