Prosím o radu

Dobrý den, jsem tu úplným nováčkem a proto nevím, jak to tu přesně chodí. Proto se dopředu omlouvám, zda-li nedělám něco, co se tu nesmí. Chtěl bych napsat svůj příběh a výsledky vyšetření. Následně bych chtěl poprosit Adrianu, Jana a nebo kohokoliv jiného, který by mi mohl sdělit, jak na tom jsem podle výsledků a zda-li je nejvyšší čas najet na WP. Předem děkuji.

Všechny moje problémy začaly v půlce ledna 2008. Táhne se to už přes rok a řekl bych, že se to nelepší, spíš horší. Začalo to virózou a neskutečnou únavou. Zašel jsem ke svému OL a ten mě nechal na neschopenku, že to jen viróza a bude dobře. Jenomže nebylo a postupně mě začalo bolet v zádech, klouby (hlavně Si, kyčle a kolena),pravá pata atd. Přesně si to už nepamatuji.Opět jsem zašel k OL a začal lítat po doktorech. Udělal jsem si klasické kolečko: ortopedie, revmatologie a neurologie. Nic mi nenašli. Jen na revmatologii mi našli, že jsem HLA-B27 pozitivní a že mám EBV v IgG a chlamydie v IgG. To prý má každý. Kvůli

HLA-B27 jsem podstoupil vyšetření na vyloučení Bechtěrevovy nemoci. Naštěstí se nepotvrdila. Přesto mi doktor předepsal na 14dnů antibiotika Doxyhexal. Myslím si, že to nemělo vliv. Opět jsem byl poslán na neurologii. Tam jsem absolvoval magnetickou rezonanci a nakonec i odběr mozkomíšního moku k vyloučení RS. Naštěstí také v pořádku. Po kontrole mi bylo doporučeno psychiatrické vyšetření s tím, že to mám od psychiky. Nezajímalo je, že mi bylo pořád hůře. Přes OL jsem se dostal na imunologii s tím, že mi tam pomůžou. Nepomohli a ani neudělali pořádné testy na chlamydie. Zavolal jsem do laboratoře a sám jsem si alespoň nechal udělat výtěry. Měl jsem pozitivní v uretře. Naštěstí byla paní doktorka znalá a na základě této skutečnosti mi naordinovala kombinovanou antibiotickou léčbu na 1,5 měsíce. Skládala se z Azitromycinu 500mg a následně Doxybene 200mg. Dávkovací schéma bylo následovné: První den 2xAzi, pak 2dni pauza, pak 2xAzi a zase pauza. Měl jsem to na 14dní. Pak 2dni pauza a následně 30dnů Doxybene v kuse. Po této léčbě jsem měl pocit, že jsem bez problémů. Jenomže pak se to zase pomalu začalo vracetL

Díky této skutečnosti jsem se objednal k MUDr.Klubalovi. Udělal mi podrobné testy. Po druhých testech mi napsal na 20dnů antibiotika Rovamycine 3 M.I.U na 20dnů s tím, že koncem dobírání antibiotik mi udělá další testy. Antibiotika jsem dobral 31.3.2009 a zdálo se, že je to dobré, ale už zase neníL Testy mám hotové a prý jsou lepší a nejsou potřeba další antibiotika. Jen mi napsal injekce Grifolsu a pak následně další testy. Nynější problémy: únava, tupé a někdy palčivé bolesti v levé části hlavy (někdy mám pocit, jako by mi to tlačilo na levé ucho a zálehalo), bolesti zad a jako kdyby mi to napadlo nervovou soustavu. Nemohu se pořádně soustředit atd. Dále někdy mívám jakoby záškuby ve svalech a párkrát jsem měl pocit pálení na pravé straně žeber. No to je asi vše, co mi nyní napadá. Nyní napíši výsledky testů z 26.3.2009 od Klubala:

Stanovení anti EBV VCA IgM Elisa                negativní

Stanovení anti EBV VCA IgG Elisa                 ++ 6,30

Průkaz anti EBV EA-R+D IgG nepřímou imunoflorescencí R++, D+

Stanovení anti EBV EBNA-1 IgG Elisa           +3,27

Stanovení anti Herpes Simplex komplement – fixační reakcí <1:8        

Stanovení anti Herpes Simplex 1,2 , IgM Elisa negativní

Stanovení anti CMV IgM Elisa negativní                                 

Stanovení anti CMV IgG Elisa negativní

Stanovení anti HELICOBACTER PYLORI IgA Elisa negativní          

Stanovení anti HELICOBACTER PYLORI IgG Elisa negativní

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgM mikroimunof.testem <1:10

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgA mikroimunof.testem <1:16

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgG mikroimunof.testem 1:16 +++

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis Ig Mmikroimunof.testem  <1:10

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA mikroimunof.testem   <1:16

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG mikroimunof.testem   <1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgM mikroimunof.testem      <1:10

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgA mikroimunof.testem       <1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgG mikroimunof.testem       <1:16

Stanovení anti chHSP60/chlam.protein IgG Elisa                             neg. 0,58

Stanovení anti Chlamydia IgM Elisa                                                  +/- 1,10

Stanovení anti Chlamydia IgA  Elisa                                                  +/- 1,05

Stanovení anti Chlamydia IgG  Elisa                                                +++ 6,71

 

Tak to by mělo být snad všechno. Jen ještě dodám, že borelioza z krve byla také negativní.

Na závěr bych tedy ještě jednou poprosil Adrianu, Jana a nebo kohokoliv jiného, ať se mi k výsledkům vyjádří a poradí jestli mám najet na WP. Děkuji a jsem s pozdravem.

 

No pokud mas stale potize a

No pokud mas stale potize a pri tom jsi zaznamenal vyrazne zlepseni po tehle atb, jsi nejspis na spravne stope. Rodove specificke chlamydie mas vsechny tridy pozitivni, respektive prvni dve hranicni, coz je totez. Moc bych se ale divila, ze by ti vykultivovali cpn z uretry. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Opravdu mi to našli v

Opravdu mi to našli v uretře, ale po kontrolních odběrech už to bylo v pořádku.

Z uretry - to mně tak

Z uretry - to mně tak před 5 - 6 lety taky. Taky v prostatickém sekretu (Moor) po masáži prostaty (móóc fajn!). Je divné, že nemá problémy urogenitálního traktu (stačí nastydnout na "to dole" - např já bývalý vodák) a je to doma! Pak už tam ale nikdy nic nenašli. Ale ty klouby a páteř se tak motají kolem malé pánve - tam je často semeniště!

Dále jsem došel poznání, že Revmatologie vč slavného ústavu je jen středisko nutné údržby ulevování pro mrzáky, léčba typu radikální se - nekoná.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Chtěl bych Vám poděkovat

Chtěl bych Vám poděkovat za reakce. Vytisknu si tedy WP nastuduji a nejhorší bude sehnat nějakého lékaře, který mi bude psát antibiotika. Jen si nedovedu představit, že budu brát takhle dlouho antibiotika. Poněvadž už při té první 1,5měsíční kůře jsem měl takové problémy s travením, že se to skoro nedalo zvládnout. No a to jsem bral laktobacily a i přizpůsobil stravu. Ještě bych se chtěl zeptat jestli v mém případě je opravdu nutné brát antibiotika celých 12měsíců ???Jestli by nestačilo je brát třeba jen 6měsiců atd.?? Případně jak poznám, že je už můžu vysadit?Četl jsem tady pár příspěvků, ale nejsem z toho moudrý:-(  No a poslední dotaz zní jestli si myslíte, podle výsledků,že to mám v chronickým stavu??Klubal mi říkal, že je nemám v chronickém stavu. Jinak,jak se to pozná, že je to v chronickém stavu??Na závěr chci Vám ještě jednou poděkovat za vstřícnost a popřát Vám pokud možno pohodový den. Děkuji

Pošťáku, ATB se neboj,

Pošťáku, ATB se neboj, to se boj více těch infekcí! Zvykneš si, studuj, tak dáš místo Doxy Minocyclin a bude líp! Záleží hlavně, jak se cítíš. Nikde není psané, že ti rok pomůže, může to být i déle, ale čím více budeš otálet, tím déle se budeš léčit. No, ono se ti také může stát, když přerušíš po půlroce, že se to vrátí...jinak nic. Proto musíš nastudovat život infekcí. A o chronicitě? Mám dojem, že se o ní mluví po pár měsících stejného stavu. Sám cítíš, že to není v pořádku, zrovna tak bys pak měl cítit, že to v pořádku je! Jedna lékařka říká, že se léčí infekce tak dlouho, jak je máš plus pár měsíců navíc. Ale o tom, jak ti bude zatím spekulujeme, nyní jsi na začátku, tak vzhůru do hledání lékařů !!!

Cituji Irenu: "Jedna

Cituji Irenu:

"Jedna lékařka říká, že se léčí infekce tak dlouho, jak je máš plus pár měsíců navíc."

 No to je dobrý, já mám potíže skoro celej život - skoro třicet let

Ja pres tricet, to je

Ja pres tricet, to je nesmysl, samozrejme.

Ondro, ne celych 12, ale minimalne 12, pocitej s tim, ze pravdepodobne dele. Procti Ocekavani v prirucce...Ono s dosti vecma se telo casem srovna a neni to takove jak na zacatku.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Díky za informace a

Díky za informace a hlavně za podporu, poněvadž tu nyní potřebuji ze všeho nejvíce, abych se připravil na doktory a nenechal se odradit s tím, že to nic není. Jen pořád nemohu pochopit proč nás doktoři nechtějí pochopit a jediné co nabídnou je psychiatrie a prášky na hlavu:-( Ještě se zeptám jakým způsobem na ně? Máte na to nějaký recept, jak jim to vysvětlit bez toho, aby Vás hned neodvezli na psychiatrii? Poněvadž si myslím, že bude doktory těžké přesvědčit. Snad nějakého seženu a uvidím. Má někdo osobní zkušenosti s MUDr.Klubalem, že by mu psal antibiotika podle WP?? 

Mějte se všichni moc fajn.

V prirucce najdes dva

V prirucce najdes dva dopisy lekari, ktere muzes pouzit nebo si je upravit. Pak pomuze vytisknout zakladni informace a protokol a nechat to lekare nejprve v klidu nastudovat. S Mudr. Klubalem tu ma zkusenost spoustu lidi, nekterym lecbu pise, urcite se ti nekdo ozve.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Už jsem to objevil a co

Už jsem to objevil a co nejdříve začnu "uhánět" doktory. Nejdříve začnu OL a pokud neuspěju budu pokračovat dále. Díky.

Dobrý den, všem, po dlouhé

Dobrý den, všem,

po dlouhé době se tu ocitám, poněvadž zase začínám mít veliké zdravotní problémy.

V krátkosti se pokusím shrnout dosavadní léčbu. V roce 2009 jsem začal chodit k MUDr. Klubalovi a ten mi naordinoval ATB Azi 500 na 20 dnů, pak následně Azi Po, St a Pa. Po 18 měsích jsem byl takřka bez problémů. Ptal jsem ho na WP a on mi sdělil, že to v mém případě není potřeba. V polovině roku 2011 jsem opět začal mít zdravotní problémy a od března 2012 mi MUDr. Klubal opět nasadil Azi 500 na 3 týdny a následně Azi Po, St a Pa. Během pár týdnů jsem byl opět skoro bez problémů. Mohl jsem normálně fungovat. Azi 250 Po, St, Pa jsem bral do cca. srpna 2015. V této době jsem se seznámil s novou partnerkou a začal jsem mít urologické problémy. Postupem času jsem dostal z urologie tato ATB:

Srpen 2015 Amoksiklav 1g / 14dní

Říjen 2015 Rovamycin 3MIU  / 14dní

Leden 2016 Ciplox 500

Únor 2016 Medoxin 500mg / 20dnů

Březen 2016 Macmiror / 14dní

Červen 2016 Amoksiklav 1g / 6dní

Srpen 2016 Minocyklin 50mg / 30dnů

Říjen 2016 Furolin / 7dní

Leden 2017 Medoxin 500mg / 7dní

Listopad 2017 Medoxin 500mg / 7dní

Květen 2018 Ciplox 500 / 5dní

Prosinec 2018 Zinat 500mg / 5dní

Prosinec 2018 Fromilid 500mg + Entizol 250mg / 7dní

Leden 2019 Furolin / 14dní

Leden 2019 Amoksiklav 1g / 7dní

Únor 2019 Rapidnorm 3000mg 

Březen 2019 Ofloxin 200mg / 7dní

Duben 2019 Entizol 250mg / 7dní

Květen 2019 Augmentin 1g / 14dní

Červenec 2019 Dohyxexal 100mg / 7dní

Po této ATB " kanonádě" jsem měl zažívání ve špatném stavu, ale jinak jsem byl bez problémů. Přestal jsem chodit k MUDr Klubalovi, poněvadž přestal mít smlouvu s VZP a já si z finančních důvodů nemohu dovolit platit jeho služby z vlastní kapsy.  Přesto jsem ještě dobral zásoby  Azi 250 Po, St, Pa. V této době jsem neměl žádné problémy a mohl bez problémů fungovat. Azi 250 Po, St, Pa jsem vysadil v březnu 2020. Byl jsem stále bez problémů. 18.6.2020 jsem si nechal na imunologii nechat udělat testy na Chlamydie a ty dopadly takto:

a-Chlamydia sp. IgA 0,75

a-Chlamydia sp. IgG 1,90

a-Chlamydia sp. IgM 0,29

a-Chlamydia pneumoniae IgA 2,80

a-Chlamydia pneumoniae IgG 6,74

a-Chlamydia pneumoniae IgM 0,11

Zhruba koncem července se mi pomalu začaly objevovat zdravotní problémy. Hlavně únava a pak bolesti svalů. Dostal jsem Klacid 500mg na 5dní potom 10dní pauza a zase 5dní brát. První 5 dní jsem zvládnul, ale druhou už ne. Začal jsem mít veliké zažívací problémy, které mě odrounaly... Křeče neustupovaly a tak jsem zašel k PL. Byla mi zjištěna Salmonela Enteritis. Ta postupně odezněla, ale asi zřejmě po Klacidu se mi rozjela Candida. Sehnal jsem si Nystatin stada a je to lepší. Zdravotní problémy se zhoršily. Veliká únava, pískání v levém uchu, v pravém hučení, bolesti svalů, kloubů, záškuby svalů. atd.  Sehnal jsem si zase Azi s tím, že to zase bude dobré. Jenomže jsem zjistil, že po takové době užívání Azi jsem začal být na něj alergický... :-( Už po jedné tabletě jsem začal mít strašné neurologické křeče. Málem jsem si musel zavolat záchranku. Po týdnu jsem to zkusil ještě jednou a to samé. Jsem na Azi alergický. Zdravotní problémy se mi pořád zhoršují a je nevím, co mám dělat. Po tak dlouhé ATB léčbě mám zažívací problémy a to, že beru stále probiotika. Vůbec nevím, co mám dělat... Již třetí měsíc jsem v pracovní neschopnosti, poněvadž nemohu fungovat. OL mě pořád posílá na psychiatrii a jinak se mnou nic nedělá. Nevím, jak dál postupovat. Jsem u zdi a zdravotní problémy se nabalují... :-( Chytám se čehokoliv, a tak jsem na internetu našel stránky https://www.uspesna-lecba.cz/chlamydie/  Ing. Zdeňka Rozehnala. Chtěl bych se Vás zeptat jestli s tím máte někdo osobní zkušenosti? Nedovedu si nyní totiž představit další ATB léčbu, když mám veliké zažívací problémy a ještě jsem začal být alergický na Azi... 

Předem děkuji za případnou reakci 

 

 

 

 

Ahoj, já bych řekla, že tvá

Ahoj, já bych řekla, že tvá předešlá léčba byla celá špatně... již když jsi tu před 10 lety byl tak ses tu určitě dočetl, že monoléčba nikam nevede, akorát na to ty breberky získají rezistenci, no škoda toho promarněného času:-( nicméně stále se dá z toho nějak vyhrabat, jen to bude trvat... pokud nemáš v pořádku zažívání tak bych najela na byliny, taky svojí práci aspoň pro začátek udělají. Klubal už dává léčbu jinou a vždy kombinaci tak ideálně až si dáš do pořádku zažívání tak zajít k němu (nemůžeš si změnit pojišťovnu?) nebo směr Bratislava, moc dalších možností bohužel není:-(

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Ahoj Ještěrko, před 10 lety

Ahoj Ještěrko, před 10 lety jsem to tu četl, a proto jsem se dostal k MUDr. Klubalovi. Ten mě ale neléčil podle WP nebo Strattona. Prý se od toho ustupuje... Co jsem měl jiného dělat, když jsem neměl jinou možnost... ?? Důvěřoval jsem mu...  Do Bratislavy to mám moc daleko a taky si to z finančních důvodů nemohu dovolit.... Nyní si dávám dohromady zažívání, tak pak uvidím. Změna pojišťovny by možná šla...

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k