Th1 nebo Th2?

Trochu jinak řečeno.

Centrální funkci v imunitním systému zaujímají bíle krvinky, leukocyty, a zde zejména lymfocyty. Ty se dělí na B-lymfocyty, které se primárně tvoří v kostní dřeni a produkují protilátky (humorální - "tělnotekutinové"), a T-lymfocyty, které se primárně vyvíjejí v brzlíku a sestávají se z pomocných, supresorových, cytotoxických a paměťových buněk (buněčné).

Významný podíl na komplexním podchycení imunitní obrany mají tzv. Th-buňky, pomocné buňky T ze skupiny T-lymfocytů. Imunitní systém používá - zhruba řečeno - dvou různých cest pro využití těchto pomocných buděk T (Th): Th1 - to jsou T-"helfři" typu 1, a Th2, T-helfři typu 2.

Buňky Th1 jsou mj. zodpovědné za aktivaci žírných buněk (fagocytů) a všeobecně slouží k eliminaci vnitrobuněčných infekčních patogenů.

Buňky Th2 stimulují mj. produkci obranných látek, protilátek, resp. imunoglobulinů, a slouží všeobecně k neutralizaci mimobuněčných infekčních patogenů a jejich toxických produktů látkové výměny.

Th1 si tedy všímá více mikroorganizmů, které pronikají do tělových buněk a zde způsobují škody, tedy vnitrobuněčných způsobitelů nemoci. Th2 se více soustředí na mikroorganizmy, které tropí neplechu vně buněk, teda na mimobuněčné způsobitele nemoci. Th1 a Th2 jsou určitým způsobem protihráči, regulují se navzájem, zajišťují vyváženost při bojovém nasazení proti nepříteli. Vybalancovaný poměr Th1/Th2 je znakem dobré imunologické funkce a zdraví.

A podle toho tedy:

Patogeny Th1 jsou mj. vnitrobuněčné baktérie (borélie, riketsie, babesie, chlamydie, bartonely, mykoplazmy...)

viry, houby, rakovina

Patogeny Th2 jsou mj. mimobuněčné baktérie (borélie, stafylokoky, streptokoky, coli, helicobacter aj.)

paraziti, toxiny, alergeny.

Zbraněmi Th1 jsou: T-buňky, vraždicí buňky (NK), fygocyty, cytotoxické buňky...

Zbraněmi Th2 jsou: B-buňky, buňky tvořící protilátky, imunoglobuliny, bazofily, neutrofily, eozinofily...

TM se zabývá a jeho MP je namířen proti nemocem Th1. A proč říká, že CFS může být Th1? No protože dnes už se snad všeobecně ví, že CFS nezpůsobuje stres a stále více badatelů se přiklání k názoru, že primárním původcem je virová nebo bakteriální infekce (stres a pod. je pak považován za jakéhosi spouštěče). A když se ve spojitosti s CFS mluví o bakteriálních infecích, často se mluví o chlamydióze, borelióze, mykolpazmóze, zkrátka o nemocech Th1.

Jinak tohle téma je ve skutečnosti mnohem složitější, než jsem výše popsal.

No a? To nic nemeni na tom,

No a? To nic nemeni na tom, ze jsem to napsala spravne, ze u pacientu s CFS je popsano naruseni rovnovahy ve smeru Th2 a tudiz je to TH2 predominantni onemocneni. Takze si jdi umyt ruce, jinak ti zacnou smrdet od toho, jak pises, ze oblbuju lidi.

Jinak nektera "nelecitelna" onemocneni, lecitelna CAPy vykazuji posun smerem k Th1 a jina k Th2, u nekterych se to dokonce strida v zavislosti na fazi onemocneni. Mykoplazmy jsou napriklad extracelularni organismy, adheruji na povrchu hostitelskych bunek a take mohou vyvolat CFS. Nektere organismy jsou i intracelularni i extracelularni, nektere podle toho, jak se jim to zrovna hodi. Houby jsou intra i extra. Paraziti tusim mohou byt taky. Proste je to vsechno mnohem, mnohem, mnohem slozitejsi..nez proste deleni na Th1 a Th2.  A tak je to se vsim, stejne tak neni vitamin D imunosupresivni, to ze inhibuje tvorbu nekterych latek je jen jedna z jeho milionu funkci.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Tím, že se snažím MP

Tím, že se snažím MP potlačit zánět Th1, vzniká převaha Th2, což mi může vyvolat další onemocnění? Později popíši průběh mojí léčby, může to mít souvislost.Prosím Lymesse o kontakt, ozvěte se mi   omham@ seznam.cz
santi

 Předně děkuji

 Předně děkuji Lymessovi za zkrácenou informaci, trochu to osvětluje.

Moje úvaha jde tak, že i když je MP zaměřen na Th1 záněty, tak zřejmě svým spektrem, tedy skladbou léků, které jsou stejné jako WP, může zrovna tak pokrývat Th2. Není to tak?

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Dovolila bych si jen malou

Dovolila bych si jen malou opravu:

Buňky Th1 jsou mj. zodpovědné za aktivaci ŽRAVÝCH /ne žírných/ buněk (fagocytů) a všeobecně slouží k eliminaci vnitrobuněčných infekčních patogenů.

A dodám, že všechna zánětlivá, granulomatozní, autoreaktivní onemocnění jsou způsobena posunem k Th1 reakcím (velmi zjednodušeně), naopak alergie a nádorové bujení jsou způsobená posunem k "tlumivé" imunitní reakci, což jsou Th2 a B-lymfocyty.

A dejte si pozor, odkud čerpáte informace. Mohli byste zblbnout. Třeba z "Mykologických Novinek":-)))

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

CND: Balance the Th1/Th2

CND: Balance the Th1/Th2 Immune System

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

maly uryvek z predchoziho

maly uryvek z predchoziho linku:

CFIDS pacienti jsou Th2 aktivovani. To znamena, ze prehnane reaguji na toxiny, alergeny, normalni bakterie a parazity a nedostatecne reaguji na viry, plisne, rakovinu a intracelularni bakterie. Dr.Cheney navrhuje sest produktu, ktere mohou pomoci rebalancovat imunitni system.

Dr. Cheney vysvetluje, ze imunitni system ma dva ruzne mody utoku, zalozene na typech utocnika. Jednim je Th1 (T Helper 1). Ten zacina, kdyz se organismus dostane do nasi bunky- intracelularni patogeny. Druhym je Th2 (T Helper 2). Ten napada extracelularni patogeny, organismy, ktere nalezame mimo bunky v krvi a ostatnich telnich tekutinach. Zdravy imunitni system je dynamicky, schopny prepnout se dozadu i dopredu, jak je potreba, rychle eradikuje jednu hrozbu a pak odpociva, nez odpovi na druhou.

Th0 jsou naivni neboli neformovane bunky imunitniho systemu. Odpocivaji a cekaji na utocnika. Kdyz se objevi infekce, konvertuji se bud do Th1 nebo Th2, v zavislosti na typu hrozby. Kdyz je odpocivajici bunka vystavena viru, rakovine, plisni nebo intracelularni bakterii, je iniciovano Th1. Zbrane Th1 systemu zahrnuji cytotoxicke T bunky a prirozene zabijaky (NK- natural killer).

Na druhe strane jsou normalni bakterie, parazity, toxiny a alergeny. Ty vyvolavaji predominantne Th2 odpoved. Jejich zbrane zahrnuji eosinofily, polymononuclearni bunky a bunky produkujici protilatky.

Jak vi naivni bunka, co ma delat? To zalezi na cytokinove informaci, kterou dostane. Pritomnost organismu z prvni skupiny vyvola produkci cytokinu Interleukin 12. Il12 zpusobi, ze se z Th0 stane Th1. Organismy z druhe skupiny zpusobi produkci cytokinu Inteleukin 10 (IL10), ktery zpusobi premenu Th0 na Th2.

Viry, zvlaste herpes viry jako EBV, CMV a HHV6 vyrabi proteiny, ktere napodobuji IL-10. Viry dostavaji imunitni system do stavu, kdy si mysli, ze hrozba prichazi z opacne strany. Takze imunitni system se posune z Th1 modu, ktery atakuje viry do do modu Th2, ktery je neatakuje. Viry tak zvysuji svou sanci na preziti odklonenim imunitniho systemu. Nyni se mysli, ze mnoho, pokud ne vsechny patogeny, maji tuto vlastnost.

Vyzkumnici ukazali, ze vetsina CFIDS pacientu konci v Th2 modu. To ma nekolik nasledku. Kdyz se aktivuje Th2 system, blokuje se Th1 system. To potlacuje zbrane Th1, obzvlast funkci NK bunek. Krome toho se take zvysuji zbrane Th2- bile krvinky a protilatky. Nejvic zrejme jsou protilatky. Dr.Cheney rika ze pokud merite protilatky na cokoliv, cemu byl pacient CFIDS kdy vystaven, pravdepodobne budou zvyseny.

Cheney rika, ze dalsi problemy nasleduji. Pacienti se dostavaji do problemu z obou stran: prehnane reaguji na veci ze skupiny dve a nedostatecne reaguji na ty ze skupiny jedna. Kdyz jsou Th2 aktivovani, jiz dal nemaji obranny mechanismus k tomu, aby udrzeli spici vsehny ty veci, ktere nachytali v minulosti. Nemohou je potlacit ani kontrolovat a tak dochazi k tomu, ze se EBV, chlamydia pneumoniae, CMV a dalsi reaktivuji. Take se zacnou objevovat plisne.

Dalsi zdroje:

Skowera A, Cleare A, Blair D, Bevis L, Wessely SC, Peakman M. High levels of type 2 cytokine-producing cells in chronic fatigue syndrome. Clin Exp Immunol. 2004 Feb;135(2):294-302. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=14738459

Ferguson E, Cassaday HJ. Theoretical accounts of Gulf War Syndrome: from environmental toxins to psychoneuroimmunology and neurodegeneration. Behav Neurol. 2001-2002;13(3-4):133-47. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12446953

Patarca R. Cytokines and chronic fatigue syndrome. Ann N Y Acad Sci. 2001 Mar;933:185-200.  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12000020

Immunotherapy of Chronic Fatigue Syndrome: Therapeutic Interventions Aimed at Modulating the Th1/Th2 Cytokine Expression Balance, Journal of Chronic Fatigue Syndrome: Multidisciplinary Innovations in Research, Theory, and Clinical Practice, Editorial base

Klimas N. et al. Immunologic abnormalities in chronic fatigue syndrome. J Clin Microbiol. 1990; 28: 1403-10.

Chronic Fatigue Syndrome State of the Science Conference The U.S. Department of Health and Human Services Chronic Fatigue Syndrome Coordinating Committee October 23-24, 2000 Arlington, Virginia http://www4.od.nih.gov/orwh/state-of-science.pdf

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Me osobne dost zaujala ta

Me osobne dost zaujala ta stat ohledne RNase-L. Ma nekdo z nas tenhle test delanej?

 Koukal jsem na weby laborek a nejak jsem toto nenasel v nabizenych testech.. Mimochodem nedavno o to byla rec pri "belgicke lecbe"na cfdis.nezavislestranky.... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi  a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

a k čemu teda WP? podle

a k čemu teda WP? podle toho, co píše Cheney, jsou tedy chlamky jen druhotný patogen přiživující se na vychýlené imunitě, a on sám ji upravuje doplňkama a antivirotikama... btw borelie indukují tvorbu IL-10 a současně vyvolávají silnou zánětlivou reakci typu Th1 (jejich LPS čičo to mají je nejzánětlivější z G- bakterií vůbec) - takže IS totálně zblbnou - vůbec to nestojí jako Th1 proti Th2, je to daleko složitější.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Po přečtení adrianina

Po přečtení adrianina komentáře, mi MP tak jak ho znám dává větší smysl. Nezdá se mi adriano, že by jsi něco vyvracela. Buňky zůstávají napadené, akorát imunitní systém už zcela správně nefunguje. Nepomůže ani klasická podpora imunitního systému, protože oblbnutý systém vyrábí pořád Th2. U MP je to ovšem trochu jinak pokud jsem to správně pochopila. MP nastartovává imunitní systém, aby opět bojoval pomocí Th1. Je to tak že?

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Chlamky nejsou zadny

Chlamky nejsou zadny druhotny patogen, alespon ne v pripade nas zde. To, co uvadi Cheney je jen priklad, jakym patogeny matou IS. Ja jsem se kuprikladu s CMV nikdy nesetkala, takze tezko muze CMV mast muj IS. Za to mam chlamku a moje imunomarkery reaguji na atb, takze je nasnade, ze bud chlamka nebo jina bakterie vykonava podobnou praci.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Příklad? Aha. Já jen,

Příklad? Aha.

Já jen, že ty teorie Cheneyho a Wheldona jsou radikálně odlišné, takže pokud chceš držet čistou linii, dej pozor, aby se tu za chvíli nerozmohly recepty na zaručené posilování energie mitochondrií apod. Mohlo by to ledaskoho zmást;-)

Protože, gabadur, chápeš to správně, celý ten šrumec okolo pojmologie je naprosto zbytečný, zásadní a společné pro všechny CAPy je, že za příčinu chronických onemocnění jejich tvůrci pokládají BAKTERIE.

Mají ovšem rozdílný přístup k řešení - většina těch "čistých" tvrdí, že je třeba antibiotiky tělo zbavit bakterií, imunita pak už naskočí sama. Noa Marshall se k tomu staví právě opačně - podle něj za vše můžou formy bakterií bez buněčné stěny, na které ATB nestačí, takže je třeba, aby se do jejich likvidace zapojil imunitní systém.

Nemám nejmenší potřebu, a nikdy jsem tu MP nepropagovala (veřejně ani soukromě), jenom nechápu, když tu proti WP neútočí žádný uživatel MP, akorát magoři typu formola, proč se nemůžete chovat stejně? Rétoriku typu "kdo nejde s námi, jde proti nám" sem rozhodně nepřinesli marshallisti. A navíc mě uráží, když se tu hážou lidi do jednoho pytle s nálepkou MP. Co vy na to, pražáci?:-))

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

http://www.lfhk.cuni.cz/knou

http://www.lfhk.cuni.cz/knourek/diskuse/d0012.htm 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi  a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k