Vysoké dávky vitamínu D ako doplňujúca terapia

Vysoké dávky vitamínu D ako alternatívna resp. doplňujúca terapia - príbeh užívateľa Red

http://www.cpnhelp.org/high_dose_vitamin_d_alte_0

Submitted by Red on Sun, 2009-01-11 13:44.

Viem, že sú tu takí, ktorí veria, že Wheldonove alebo Sririamove/Strattonove antibiotické protokoly sú jedinou metódou na liečbu C.pneumoniae. Nemám najmenšie pochybnosti, že tieto liečby účinkovali a budú účinkovať pri mnohých chorobách súvisiacich s C.pneumoniae, ale (aj keď nemám medicínske vzdelanie) tiež úprimne verím, že u niekoho môžu hrať v jeho ochorení významnú rolu tiež iné patogény a rôzne deficity vitamínov/minerálov. Hovorí mi to zdravý rozum a podporujú štúdie, ktoré boli urobené ohľadom mnohých týchto chorôb.

Taktiež verím, že nakoľko je tak málo doktorov ochotných predpisovať CAP (kombinovaný antibiotický protokol) na choroby spojené s C.pneumoniae a nakoľko CAP často spôsobuje veľmi ťažko znášateľné endotoxínové (die-off) reakcie a reakcie sekundárnej porfýrie, ktoré odstrašia ľudí od liečby, musí byť nájdená jednoduchšia a ľahšie znášateľná terapia, ak má byť liečba C.pneumoniae širšie akceptovaná a praktikovaná.

Som si absolútne istý, že v pozadí môjho ochorenia boli patogény a že v značne redukovanom rozsahu ešte stále sú - len boh vie skutočný počet patogénov, ktoré boli/sú zapletené do môjho prípadu. Predtým než som našiel CpnHelp, trpel som rosaceou, syndrómom dráždivého čreva (IBS), chronickou klastrovou bolesťou hlavy (chronic cluster headaches - viac info tu alebo tu), symptómami podobnými astme vyvolávanými námahou (exercise-induced asthma-like symptoms), alergiami, únavou a ďalšími chorobami. V súčasnosti z mojich symptómov zostalo už len zopár alergií a aj tieto postupne slabnú do stratena s postupujúcou liečbou...

Nesnažil som sa robiť si žiadne testy na konkrétne patogény a dokonca som nikdy nerobil ani test protilákok na Cpn. Avšak, reagoval som značne dramaticky na NAC a antibiotiká v úvodných fázach liečby a zažíval masívne návaly sekundárnej porfýrie pred liečbou aj počas liečby, takže som si veľmi istý, že Cpn bola značne intenzívne zapletená do môjho stavu. Dr. Stratton prišiel s myšlienkou (a potvrdil moje vlastné podozrenia), že ľudia s rosaceou zrejme trpia efektmi chlamýdiami vyvolanej sekundárnej porfýrie (suffering from the effects of Cpn-related secondary porphyria in spades), o ktorých predpokladá, že by mohli byť dôsledkom nahromadenia v tukoch rozpustných porfyrínov v pokožke. Myslím si, že niektoré iné ochorenia môžu prinášať silnejšiu sekundárnu porfýriu než niektoré ochorenia súvisiace s chlamýdiami a to môže byť dôvod, prečo niektorí z nás majú také ťažké a desivé obdobia počas liečby antibiotikami. (I believe other ailments may involve more secondary porphyria than still other Cpn related ailments, and this may be why some of us have such a difficult and scary time in CAP treatment.)

Boli v mojom prípade zapletené aj nejaké ďalšie patogény? Domnievam sa, že ano, pretože som mal pred začiatkom CAP problémy so seboroickou dermatitídou a plesňovými infekciami. Taktiež som reagoval pomerne podivne na Ivermectin, keď som ho užíval na rosaceu a myslím si, že zrejme zabíjal nejakých črevných parazitov alebo niečo podobné.

Každopádne, moje endotoxínové (die-off) reakcie a reakcie sekundárnej porfýrie po približne 12 mesiacoch užívania CAP liekov poklesli až k bodu, keď boli prakticky nepozorovateľné. Vtedy som pridal vitamín D3 a spozoroval som, že som mal znovu značne dramatickú reakciu na vyššie a vyššie dávky vitamínu D3. Nakoľko vitamín D zvyšuje produkciu antimikrobiálnych peptidov produkovaných našimi bielimi krvinkami a bolo preukázané, že tieto antimikrobiálne peptidy majú účinok proti celej hromade rôznych baktérií, húb a vírusov, tak verím, že okrem Cpn mi toto pomohlo vykynožiť ešte nejaké ďalšie patogény. Mohla to byť samozrejme iba Cpn, ale všetky tie plesňové a dermatitídové infekcie sa kompletne zahojili a nikdy viac sa nevrátili. Preto verím, že je oveľa viac pravdepodobné, že vit.D pomohol zničiť nejaké dodatočné chlamýdie a iné patogény...

Spočiatku som skúšal pridávať Vitamín D3 spolu s antibiotikami, ale touto kombináciou produkovaná sekundárna porfýria bola na mňa prisilná. V skutočnosti počas nasledujúceho obdobia 6 mesiacov sa výsledná únava, depresia a obzvlášť úzkosti stali sa u mňa tak intenzívne a vyslovene desivé, že som vedel, že nemôžem pokračovať. Vrátil som sa teda iba k CAP antibiotikám a všetky prejavy sekundárnej profýrie rýchlo zmizli, avšak rovnako sa takmer úplne stratili všetky efekty naznačujúce pokroky. Prakticky som necítil žiadnu zmenu.

Chcel som pokračovať a dosiahnuť výrazný pokrok, takže som sa rozhodol prejsť z antibiotík iba na vysoké dávky vitamínu D3 a NAC (s predstavou, že kedykoľvek by som sa v prípade núdze mohol vrátiť k antibiotikám) a stále som pociťoval "bakteriálne odumieracie reakcie" a sekundárnu porfýriu, hoci teraz už boli veľmi dobre kontrolovateľné. V tej dobe som tiež hovoril s Dr. Strattonom, aby som s ním prediskutoval tento alternatívny protokol, prediskutoval účinok, ktorý má pravdepodobne vitamín D3 proti vnútrobunkovým formám Cpn a aby sme odhadli riziko možného návratu problémov spred liečby. Rozhodol som sa, že môžem sledovať príznaky prípadného návratu problémov a ak by sa tak stalo, tak by som sa vrátil späť k antibiotikám a pokračoval so Strattonovým modifikovaným protokolom (pozn. prekl: pravdepodobne sa myslí Strattonov protokol 08/2008 s pyruvátom). Čo je dôležité, pokračoval som v pociťovaní zlepšení počas nasledujúcich mesiacov (nie dní alebo týždňov!), čo som bol na vitamíne D a nikdy som nepocítil nutnosť vrátiť sa späť na čistý CAP.

Prestúpil som na alternatívny protokol v čase, keď zopár ľudí, ktorí boli na vysokých dávkach Vitamínu D3 + NAC (v skutočnosti pod dozorom jedného lekára a vďaka bohu za tohto úžasného, starostivého a skvelého doktora!) boli v istom zmysle vytlačení z diskusií na CpnHelp niektorými, ktorí boli priveľmi CAP centrickí. Taktiež niektorí ľudia boli extrémne nahnevaní na tohto doktora za jeho odporúčanie, aby začali takýto alternatívny protokol. Počas istej doby bol okolo toho značný rozruch. Žiaľ mnohí ľudia na tomto alternatívnom protokole nechceli písať priamo na cpnhelp, keďže sa tam cítili značne nevítaní, ale niekoľkí mi poslali zopár privátnych správ na podporu mojich experimentov a čo je najdôležitejšie, tak trvdili, že sa ich stav ďalej zlepšuje. Ja som zistil u seba to isté...

Od tej doby sa môj stav zlepšil do tej miery, že som bol schopný znovu pridať antibiotiká a hoci som bol nervózny, že sa môj stav zhorší a že antibiotiká vyprodukujú znovu masívne "odumieracie reakcie" a sekundárnu porfýriu, nestalo sa to. V skutočnosti som zistil, že teraz mi už nespôsobujú žiadne dodatočné reakcie a čo je najdôležitejšie, dokážem antibiotiká zvládať (minimálne prerušovane) spolu s vysokými dávkami vitamínu D3 na rozdiel od stavu v minulosti, než som som prešiel na alternatívny protokol.

Vychádzajúc z mojej vlastnej skúsenosti, veľmi doporučujem podobný krok každému, kto sa dostal do fázy zastavenia zlepšovania počas CAP liečby. Ak nemáte problémy so sekundárnou porfýriou, osobne by som skúsil šťastie a pridal vysoké dávky vitamínu D3 k CAPu ako doplňujúcu liečbu. Ak máte problémy so sekundárnou porfýriou z CAP antibiotík a z vitamínu D3, ako som mal ja, veľmi doporučujem uvažovať o vitamíne D3+NAC ako o alternatívnej liečbe a zvyšovať dávky vitamínu D3 tak rýchlo ako dokážete zniesť (u mňa to trvalo takmer rok, kým som bol schopný sa dostať na 10 000 IU) a potom uvažovať o tom, že začnete CAP na dokončenie svojej liečby, ak by to bolo potrebné.

Alternatívna terapia vysokými dávkami vitamínu D3 + NAC zrejme u mňa zabrala. Možnože v nadchádzajúcich mesiacoch alebo rokoch budeme s istotou vedieť, či je vôbec CAP potrebný na dokončenie tejto alternatívnej terapie, aj keď túto je možné bez problémov praktikovať celý život...

Takže - CAP, alternatívny CAP, doplňujúce lieky. Záleží vlastne na tom? Cítim sa lepšie a teraz reagujem miernejšie na antichlamýdiové lieky akéhokoľvek typu (vrátane CAP). To je tá dôležitá vec.

Čo je dôležité, počas posledných mesiacov sme sa posunuli do novej roviny otvorenosti tu na CpnHelp voči alternatívnym protokolom. Verím, že je to v nemalej miere vďaka úspechu Daisy a jej manžela (pozn. prekl: nedopátral som sa detailov, o čo išlo) a niekoľkým iným "novším" členom, ktorí mierne upravili CAP protkol na kombinovaný boj proti Lymskej Borelióze spolu s CPn.

Osobne som rád, že to vidím a myslím si, že by sme mali byť otvorení alternatívnym terapiám s chlamýdiami súvisiacich ochorení za predpokladu, že tieto alternatívne terapie podporuje kvalitný a rozsiahly výskum. Ale tiež si myslím, že by sme mali byť opatrní, ak alternatívna terapia nelieči dostatočne všetky formy Cpn a teda je pravdepodobné, že skončí neúspechom.

Red - Liečba Rosacey:
- CAP: 01/2006 - 07/2008
- iba vysoké dávky vit.D3, NAC a Infračervená Sauna (FIR Sauna): 07/2007-11/2008
- prerušovaný CAP, vysoké dávky vitamínu D3: 11/2008-súčasnosť

 

...a ešte jeden úryvok z diskusie...

http://cpnhelp.org/post_your_25ohd_levels_he#comment-47281

Submitted by Red on Fri, 2009-03-06 00:13.

Ahoj Louise, ako človek s rosaceou, som sa po dlhé roky veľmi vyhýbal slnku. Počas posledných 10 rokov som mával dosť prudké spáleniny od slnka už po krátkych 15 minútach nechráneného pobytu na slnku a to dokonca aj počas neskorého popoludnia. Takže som sa dlho vyhýbal slnku ako nákaze a dokonca aj žiarivkovému osvetleniu (flouerescent lighting), ktoré mi taktiež spôsobovalo úpal, podobne ako mnohým iným rosaceáncom.

Dnes si myslím, že to bolo pravdepodobne v dôsledku veľkých množstiev porfyrínov nahromadených v mojej pokože. A hoci už v súčasnosti nemávam také spáleniny zo slnka ako v minulosti, stále pociťujem počas dní nasledujúcich po priveľkej dávke slnka bakteriálne odumieracie reakcie a reakcie typu sekundárnej porfýrie - podobné pocity, aké som pozorovával vždy, keď som zvýšil dávku vitamínu D3 (alebo tiež počas prvých mesiacov na CAP)

Z tohto dôvodu som závisel takmer výlučne od potravinových doplnkov vitamínu D3, aby som mohol zvýšiť svoje hladiny 25(OH)D. To samozrejme nie je jediný spôsob, ako to dosiahnuť. Trocha slnka v čase, keď je slnko vysoko nad hlavou ti tiež dá vysokú dávku vitamínu D, ako iste vieš...

 

Dúfam, že nikto tento

Dúfam, že nikto tento text nepochopí ako odporúčanie okamžite ukončiť CAP a začať brať vitamín D :-)

Info pre adminov - zatiaľ tento preklad nechcem dávať medzi príbehy pacientov. Aspoň nejakú dobu by som ho chcel nechať iba vo fóre prekladov, aby sa k nemu dostali až ľudia, ktorí sa už trochu zorientovali na webe.

Ak vie niekto pomôcť s problémovými miestami v preklade (text mi dal dosť zabrať), tak pomoc rád uvítam a rovno korekciu zabudujem do textu.

Čo som pozeral na cpnhelp, tak po počiatočných rozpakoch sa tam vitamín D stal veľkým hitom, momentálne ho rozoberajú snáď v každej druhej debate. Bývalí marshallisti sa dokonca predháňajú, kto sa dostane na vyššie hladiny 25D :-)

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Odkaz na popularizačný

Odkaz na popularizačný článok a vitamíne D. Je písaný veľmi zrozumiteľných štýlom aj pre laika.

http://www.medicine.mcgill.ca/physio/whitelab/papers/VitaminD-Nov07.pdf

Pre neanglicky hovoriacich pridávam preklad niektorých najzaujímavejších častí (obvykle komentáre k obrázkom)

 

Tvorba aktívneho vitamínu D

Názov "vitamín D" odkazuje na dve mierne odlišné molekuly - D3, produkovaný ľudskou pokožkou a D2, ktorý pochádza z rastlín a ktorý ľudia získavajú prostredníctvom potravy. Obe verzie vit.D musia podstúpiť fázy konverzie pomocou enzýmov, aby sa zmenili na biologicky aktívnu formu, známu ako 1,25D.

1. Vitamín D3 je produkovaný kožnými bunkami zvanými keratinocyty, keď UVB svetlo osvetlí a zohreje rozpadový produkt cholesterolu, 7-dehydrocholesterol. Vitamín D2, nachádzaný v určitých potravinách, je odvodený z podobnej rastlinnej sterolovej molekuly. Po vzniku v pokožke alebo konzumácii v jedle, vit.D3 aj vit.D2 vstupujú do krvného obehu.

2. Keď sú v krvnom obehu, vit.D3 alebo D2 sa dostanú do pečene (játra), kde sú konvertované pomocou enzýmov na 25-hydroxyvitamín D (25D). Potom sa vit. 25D znovu vráti do krvného obehu.

3. Väčšina cirkulujúceho vitamínu 25D podstupuje finálnu transformáciu v obličkách (ledvinách), kde enzýmy konvertujú 25D na 1,25D, ktorý je uvoľnený do krvného obehu a putuje do najrôznejších orgánov a typov buniek, kde potom vitamín D ovplyvňuje ich činnosť.

Lokálna aktivácia - pokožka je jediné tkanivo v ľudskom tele, ktorý dokáže vyprodukovať D3, ako aj enzýmy potrebné na transformáciu D3 na 25D a ten na 1,25D. Imunitné bunky a niektoré ďalšie tkanivá dokážu lokálne vytvoriť enzýmy potrebné na konverziu 25D na 1,25D.

Zdroje vitamínu D

Vitamín D3 a D2 sa normálne vyskytujú v niektorých jedlách a obe verzie vitamínouv bývajú pridávané do niektorých "fermentovaných?" (fortified) produktov. Potraviny poskytujú relatívne malé dávky vit.D v porovnaní s množstvami vyrábanými pokožkou v reakcii na UVB svetlo.

 • rybí tuk (1 polievková lyžica): 1360 IU D3
 • varený tuniak, sardinky, makrely alebo losos (3-3.5 oz) : 200-360 IU D3
 • Šiitake huby /Shiitake mushrooms/ (čerstvé, 3.5oz) 100 IU D2, (sušené 3.5oz) 1600 IU D2
 • vaječný žĺtok: 20 IU D3 alebo D2
 • fortified dairy products(???), pomarančový džús alebo obilniny (1 porcia): 60-100 IU D3 alebo D2
 • vystavenie celého tela UVB žiareniu (15 až 20 minút na poludnie v lete, svetlá pokožka): 10 000 IU D3

(IU = medzinárodná jednotka)

Tkanivá a orgány ovplyvňované vitamínom D

VDR (vitamin D receptor) je nachádzaný v mnohých orgánoch a tkanivách organizmu, ako aj v kolujúcich imunitných bunkách, čo naznačuje že aktivovaný vitamín D reguluje v týchto oblastiach aktivitu génov. Zoznam nižšie obsahuje niektoré z tkanív a buniek, u ktorých bola zistená aktivita vitamínu 1,25 D.

 • kosti
 • mozog
 • prsia
 • tuky (fat)
 • črevá
 • imunitné bunky
 • obličky (ledviny)
 • pečeň (játra)
 • nervy
 • pankreas
 • štítna žľaza (parathyroid gland)
 • prostata
 • pokožkové keratinocyty


Aké množstvá vit.25D sú žiadúce?

Odhady vitamínu D disponibilného organizmu sú založené na meraní koncentrácie 25D v krvnom sére. Hladiny medzi 30 a 45 nanogramami na mililiter séra sú považované za minimálne dostačujúce hodnoty na zdravie kostí, avšak niektoré prospešné bunečné reakcie na vit.D sú optimálne pri vyšších koncentráciách. Pod 30ng/ml stúpa riziko zdravotných problémov, pri hodnotách nad 150ng/ml sa tvorí nadbytok kalcia v krvi a orgánoch a prejavujú sa známky toxicity.

 • 0-19 ng/ml DEFICITNÝ . Môžu sa objavovať symptómy krivice. Stúpa riziko rakoviny. Môže byť zastavená imunitná tvorba antimikrobiálnych peptidov.
 • 20-29 ng/ml NEDOSTATOČNÝ . Zhoršená absorpcia kalcia.
 • 30-60 ng/ml DOPORUČENÁ HLADINA
 • vyše 150 ng/ml . Symptómy toxicity a hypercalcemia.


Riziká nedostatku

Hromadia sa dôkazy naznačujúce, že chronicky nízke hladiny vitamínu D zvyšujú u danej osoby riziko niektorých vážnych chorôb. Nasledujúce príklady sú založené na nálezoch hladín vit.D a dostupnosti UV svetla u obyvateľstva:

 • 30% až 50% vyšší risk rakoviny prsníka, prostaty a hrubého čreva pri hodnotách 25D pod 20ng/ml
 • 5x vyššie riziko rakoviny vaječníkov u žien žijúcich vo vysokých zemepisných šírkach (napr. Nórsko a Island) v porovnaní s ženami rovníkových oblastí
 • 77% nižšie riziko všetkých typov rakovín u žien z Nebrasky vo veku 55 a viac rokov, ktoré brali 1100 IU vit. D3 denne počas trojročného obdobia v porovnaní s placebo skupinou.
 • 62% nižšie riziko MS pri hladinách nad 40ng/ml než pri hladinách 25ng/ml a nižších (komentár mmichal: že by to dokazovalo antibakteriálnu aktivitu vit D proti chlamýdiám ako príčine MS?)
 • 80% nižšie celoživotné riziko autominúnneho (typ 1) diabetu u fínskych detí, ktorým bolo podávaných 2000 IU vit. D3 počas prvého roku života.

 

V článku je tiež zopár ďalších zaujímavých vecí, ktoré skúsim aspoň v krátkosti (zjednodušene) zhrnúť:

Vitamín D, hoci sa nazýva vitamínom, nie je vitamínom v pravom slova zmysle. Definícia vitamínu je ako užitočná molekula, ktorá sa získava z potravy. Vitamín D je taktiež získavaný z potravy, ale dokáže si ho tiež organizmus produkovať sám. Navyše, na rozdiel od ostatných vitamínov, vit.D3 aktívne ovplyvňuje činnosť veľkého množstva orgánov a buniek a na základe tejto aktivity by sa dal charakterizovať skôr ako hormón, pričom sa štruktúrou podobá steroidným hormónom.

Významné vplyvy vitamínu D na imunitu:

 • protirakovinový vplyv - vitamín D funguje v procese, ktorý riadi programovú samovraždu bunky, t.j. dokáže prinútiť bunku k apoptóze. Účinnosť proti aktívnej forme rakoviny je však diskutabilná, zdá sa, že vitamín funguje skôr ako prevencia a jeho nedostatok môže umožniť rakovinovým bunkám prežiť dlhšie, než je žiadúce.
 • podporujúci imunitu - vit. D je nevyhnutnou súčasťou pre tvorbu antimikrobiálnych peptidov. To sú akési "antibiotiká" produkované bielymi krvinkami a majú veľmi rozsiahlu škálu pôsobnosti proti baktériam, hubám a vírusom.
 • tlmiaci imunitu - funguje v procese brzdenia cytokínovej kaskády a teda dokáže zastaviť príliš divokú imunitnú reakciu. V článku uvažovali, či by nemohlo mať význam, používať vit.D pri autoimunitných chorobách na zmiernenie príznakov spôsobených imunitným systémom.

Autori v článku uvažujú, že všetky tieto tri čiastočne si protirečiace vplyvy vit.D na imunitu môžu byť výsledkom evolučnej snahy kompenzovať poškodenie pokožky UV žiarením (protirakovinový efekt, protizápalový efekt pri spáleninách a zvýšená imunita na rýchlejšie hojenie prípadných rán v spálenej pokožke).

Podľa nejakého prieskumu vitamínu D u ľudí v európe a severnej amerike zistili, že väčšina obyvateľstva s výnimkou najjužnejších oblastí je po väčšinu roka deficitná na vit.D a u ľudí z británie dokonca nachádzali niekedy hodnoty vit.D menej než 10ng/ml, čo je extrémne nízka hodnota.

Ďalej píšu o vhodnom dávkovaní vit.D. Píšu, že v minulosti doporučovaná dávka 200 IU je absolútne nedostatočná, podobne aj dávka 600 IU, ktorá je doporučovaná v súčasnosti. Ako minimálnu potrebnú dávku spomínali 1000 IU, pričom toxicita vitaminu D sa predpokladá až pri dávkach 40 000 IU denne braných počas dlhšej doby.

(dúfam, že ma nik nebude naťahovať za slovíčka - je to len veľmi zjednodušené zhrnutie, v prípade nejasností platí originál)

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Pre prípadných záujemcov

Pre prípadných záujemcov o podrobnejšie štúdium: Na cpnhelp nedávno zostavili centralizovanú priručku sústreďujúcu najdôležitejšie informácie ohľadom vitamínu D3.

The Importance of Vitamin D3

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Článok o vitamíne D a

Článok o vitamíne D a jeho prospešnom vplyve na zdravie . Síce veľmi zjednodušený, ale v princípe hovorí  podobné, ako som písal vyššie.

Proč vám škodí nedostatek slunce

V článku (a tiež v ďalšom texte, ktorý neskôr prihodím) sa spomína nevýhoda používania krémov s UV filtrom, kvôli ktorým sa v pokožke netvorí vitamín D ani počas letných mesiacov a to ešte viac zhoršuje celoročný nedostatok vitamínu D u väčšiny ľudí.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Já teď asi napíšu

Já teď asi napíšu neodborný canc,ale já byla svou kožní lékařkou poučena,(a nebyla jediná lékařka s tímto názorem) že jako hormon má vitamin D velký vliv na imunitu,blokuje ji.Takže tělo nebojuje s na nás parazitujícími bakteriemi a jnými potvoriemi.Já mívala v létě pryč svou chronickou perorání dermatitidu,včechny zdravotní problémy se stoply a na slunci jsem vždycky byla štastná jak blecha.Jenže,konec léta,konec prázdnin ,žádný opalování  a všechno udeřilo s mohem větší silou.Před rokem a půl s takovvou,že jsem se do teď nevzpamatovala a jsem chronická troska:-)To nemám od Marschala,ale od PL a od kožařky,vždycky se mi pak pleť ze dne na den strašně zhoršila a často jsem musela brát entizol(dávno před tím,než jsem o chlam.něco věděla...) Tak nevím.Je to šance,hezky si užít léto,ale následk si pak vyžereme každý po svém,až se imunita,bloklá hormonem,zase rozdovádí...Pochopitelně s ATB bych to ani nezkoušela,smažit se na slunci.To nee...
DORA

Podľa tých textov, čo

Podľa tých textov, čo študujem, to vyplýva, že vit.D má omnoho viac imunitných funkcií než "iba" imunosupresívnu. Tak ako som písal vyššie, vit.D je využívaný ako "surovina" na výrobu antimikrobiálnych peptidov, čo sú ľudské antibiotíka účinné proti veľkej škále nepriateľov a to dokonca vrátane vírusov. Pokiaľ nie je v organizme vit.D, tak proste biele krvinky tieto látky neprodukujú a imunita musí proti škodcom používať iné, menej efektívne postupy. Zároveň má "imunosupresívnu" funkciu, to znamená, že brzdí zápalové reakcie. Podľa tých textov mi to vychádza, že táto "imunosupresívna" aktivita pôsobí proti rozdivočenej imunite (vhodné pri "autoimunitných" chorobách ako alergie, skleróza, crohn,...) a nie proti ten normálnej zdravej, t.j. pod istú hranicu už ďalšie brzdenie imunity nepokračuje. Tým sa zabezpečuje, že je podporovaná aktivita imunity proti mikroorganizmom a brzdená aktivita imunity proti vlastným bunkám.

Tretia významná vlastnosť vit.D je jeho údajná funkcia pri prevencii vzniku rakovinových buniek, ako aj pri ich likvidácii (prinútením k bunečnej samovražde, resp. vyhladovaním rakovinových buniek tým, že zabráni tvorbe zásobovacích ciev k ložisku). Tých protirakovinových účinkov je vypísaných pomerne veľa, zatiaľ sú na mňa príliš odborné.

Ja som sa každé leto na slnku cítil neskutočne výborne. Ustupovala únava, zmizli bolesti kĺbov. Problémy sa vždy vracali koncom zimy, na prelome zimy a jari, keď predpokladám, že moje zásoby vit.D z minuloročného leta boli na minime. Teória o vit.D by mi tieto skúsenosti veľmi dobre vysvetľovala.

Ľudia, ktorí majú problémy s vit. D a so slnkom môžu trpieť dôsledkami sekundárnej porfýrie, tak ako písal Red vyššie a tiež v predošlom preklade o porfýrii tu. To jest, buď v dôsledku metabolizácie vit.D v pečeni (premena na 25D vyžaduje cytochrómy zaležené na heme) alebo v dôsledku dlhodobej prítomnosti porfyrínov v pokožke, kde ožiarenie svetlom zosiluje ich toxickosť a spôsobuje popáleniny a pľuzgiere.

Skúsenosť ľudí z cpnhelpu ohľadne fotosenzitivity doxy bola zaujímavá. Po roku liečby, keď u nich opadli prejavy sekundárnej porfýrie, zistili, že sa stratili aj prejavy precitlivelosti na slnko z brania doxy.

Ja sa chystám počas leta vyskúšať, ako zareagujem na slnko a začal som tiež brať vitamín D3 v suplementoch. Podám neskôr správu.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ahoj Michale, prostudoval

Ahoj Michale,

prostudoval jsem informace o D vitamínu ve Tvých příspěvcích a vyrazli jsem za praktickou lékařkou s požadavkem na recept na Déčko. Dopadlo to tak, že jsem dostal doporučení počkat si na slunce, informovala mne že D vitamín je k dostání pouze v kapsli v dávce na jeden měsíc. Mohl bys mi Ty, nebo někdo jiný zde vysvětlit v jaké dávce a síle? je třeba Déčko při Wheldonovi brát? Nyní polykám pouze A+D vitamín který si kupuji v klasické lékárně, ale předpokládám, že ho dávkuji zcela nedostatečně. Díky, AM.  

Chronická prostatitida od roku 2004

Chronická prostatitida od roku 2004

Nevím jestli ti na to

Nevím jestli ti na to někdo odpoví, protože toto je polemika zda vitamin D ano, či ne. Ale v příručce k léčbě je tabulka doplňků, kde je vitamin D napsaný, dle WP, jako  doplněk nutný při léčbě, levněji se dá sehnat v amerických prodejnách, swanson a vitaminlife

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Niečo o limitoch vit.D

Niečo o limitoch vit.D máš tu: http://chlamydie.info/node/3034

Pôvodné doporučenia boli v sile 600 IU denne, novšie doporučenia sú okolo 2000IU denne a niektorí výskumníci žiadajú navýšenie bezpečného limitu na 10000IU, t.j. dávka, akú vyprodukuje slnko počas 15 minút.

Red, ako aj mnoho ďalších radí zvyšovať dávky vit.D postupne, podľa toho, ako ich kto znáša. Väčšina z cpnhelp je na dávkovaní 2000-4000IU za deň.

Našiel som zmienku o tomto výrobku v ČR http://www.lekarna.cz/vitamin-d3-400-iu-60-tobolek/ a v náhodne zvolenej lekárni mi vraveli, že je voľne predajný a dokonca ho mali priamo na sklade. Ešte som ho nestihol otestovať, pretože som už mal vypísaný recept na inú značku, takže vyskúšam pri najbližšej príležitosti.

Čo sa týka kombinácie A+D, tak mám k nej isté rozpaky, pretože áčko ako jediný vitamín nie je medzi potrebnými doplnkami z WP a navyše má najhoršiu povesť z umelo vyrábaných vitamínov. Takže sa snažím hľadať čistý vitamín D bez vit.A aj bez calcia.

Čo sa týka tej megatabletky s vit.D, ktorý predpisujú lekári (tuším so silou 10 000 000 IU a dávkovaním raz za 6 mesiacov), raz som ho mal, ale so súčasnými znalosťami by som sa tak silnej jednorazovej dávky bál.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

http://www.swansonvitamins.c

http://www.swansonvitamins.com/Search?doSearch=true&ntt=&n=&ntk=Level1&ntx=mode%2Bmatchallpartial&keyword=vitamin+d3&doSearch.x=16&doSearch.y=6 

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Zajímavé, taková

Zajímavé, taková osvícená kožařka se často nevidí.

Michale ty si velkej makac!

Michale ty si velkej makac! Fakt super jak sem vnasis nove diskuze a temata. Uz jsem to tedy cetl, nicmene nemam cas se venovat prekladum a Tva prace zde je fakt neocenitelna.

Nicmene mam k tomu svuj dovetek.

 

No nechci sklouznout do diskuzi o jinem protokole ponevadz to patri jinam. Nicmene diskuze zde naznacuje, ze na Marsahllove teorii je potencialne mnoho pravdy. Je jasne ze D aktivuje prirozenou imunitni odpoved, cim je tato odpoved zadanejsi tim vice dochazi k transformaci 25D na 1.25D a tudiz o to vic je zadanejsi vstupni D. Nicmene jestlize je VDR blokovan (at uz cimkoli, treba peptidy tvorenymi bakteriemi) a zabrani agonisticke funkci 1.25D na VDR, 1.25 D se zacne hromadit a je nevyuzity. Zjednodusene pak v dusledku dalsi zadosti na tvorbu 1.25 D se dale 25D preklapi a v krvi pak 25D muze byt a je na urovni pod doporucenou koncentraci, v tom okamziku nicmene koncentrace 1.25D muze byt velmi vysoka. Proto rostoci pomer D metabolitu  ve prospech 1.25D dle Marshalla svedci o infekci L-formami bakterii.

To mimo jine dale vede k tomu, ze dalsi prijem 25D se muze stat problematicky diky z hora uvedenym vlivum a muze dojit k dalsimu potlaceni imunitni odpovedi tim ze 25D pusobi jako antagonista VDR coz muze pusobit stejne jako jine hormony potirajici prirozenou imunitni odpoved - kortikoidy. Tudiz lide berouci v takovem pripade D ve velkem mnozstvi se mohou citit lepe na druhe strane zrovna tak do sebe muzou prat kortikoidy. Nevim samozrejme jestli je to pravda nebo ne, dle meho pozorovani MPku to vypada, ze v prvnich dvou fazich lecby dochazi k intenzivnimu zlepseni stavu a hlavne i pri pouziti nizkych davek ATB k silne "Herx" reakci, coz svedci o silne imunitni odpovedi. Na druhe strane skutecne jsem nevidel mnoho prikladu MPku kteri by fazi 3 ukoncili uspesne a byli zdravi a tudiz be medikace. Kadzopadne k odpadu MPku z protokolu dochazi daleko pozdeji nez u lidi jedoucich WP/SP. Prechody mezi objema protokoly jsou pomerne caste. Stratton svou teorii nesiri aktivne a ta je rozsirena predevsim diky aktivite CPN help Jamese K a dcerinych stranek. Marshall svou teorii silne promotuje a porada seminare pod vlajeckou organizace Autoimunity Research Foundation, ktere je predsedou. Mimochodem zrovna v dubnu ma seminar v Praze na tema CPn a nekdo ho musel pozvat? Nevite o tom nekdo? Prohlasil to na nedavne konferenci v Cine. 

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007(8/2008/Minocyklin), Sumamed, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), 7/2008, Pyruvat Calcia hodinu pred Atb Azi. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007(8/2008/Minocyklin), Sumamed, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), 7/2008, Pyruvat Calcia hodinu pred Atb Azi. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom

Dobré a zaujímavé

Dobré a zaujímavé doplnenie. Súhlasím, že túto teóriu je vhodné tiež zahrnúť do úvah.

Otázka teraz znie, či sa to prakticky týka nás, t.j. či práve chlamýdie, mykoplazmy alebo borélie sú schopné blokovať VDR receptor a zabrániť tak príslušnej aktivite vit.D. Snažil som sa nájsť na túto tému nejakú štúdiu mimo marshallovho tábora a zatiaľ som neuspel. Pohľadajte niekto tiež.

Keď tú teóriu trochu rozviniem, malo by to znamenať, že baktéria, ktorá blokuje VDR receptor, nespôsobí iba nerovnováhu medzi 1,25D a 25D a narušenie imunity, ale rovnakým spôsobom rozbije aj všetky ostatné aktivity vitamínu D, t.j. transport vápnika, problém so štítnou žľazou, atď. Predpokladám, že  je to tak v prípade sarkoidózy. Otázkou je, či to možno zovšeobecniť na  ďalšie ochorenia, alebo je sarkoidóza špeciálny prípad.

Každopádne je asi v našom prípade vhodné kombinovať branie vitamínu D s príslušnými antibiotikami, než sa len spoliehať na samotné D. ATB by mali likvidovať problémové baktérie a teda teoreticky znížiť riziko, že produkty týchto baktérií budú blokovať VDR receptor a imunitnú rolu vit. D. No a pri zníženom počte či aktivite týchto baktérií sa potom môže naplno využiť imunopodporná vlastnosť déčka a dočistiť organizmus od ďalších oportunistických infekcií - mykoplazmy, EBV, herpes vírusy, candida, plesne...

Idem si naštudovať detaily, ako presne pôsobí vit.D proti chlamýdiovej infekcii. Z útržkových informácii mi vyplýva, že proti chlamýdii sa neprejavuje "antibiotický" efekt déčka, ale pro-apoptotický, t.j. efekt, ktorý donúti napadnutú bunku k samovražde (napriek snahe chlamiek tomu zabrániť) a tým pádom sa dostanú zabarikádované chlamky z bunky von, kde sú zraniteľnejšie voči ostatným imunitným efektom. 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Pozval ho pokud vím Dr.

Pozval ho pokud vím Dr. Klubal. Bližší info. o konferenci, která bude 18.4., se mají objevit na stránkách chlamydieos.cz 

Chlam. Tracho. a Pneu., únava, bolesti v podbřišku, opakované angíny a snad všechny gynekologické problémy, jaké existují... od 11/08 na Azitroxu (počáteční léčebná kůra MUDr. Klubala), 10denní pulsy Entizolu

Cpn+Ctr., únava, bolesti v podbřišku, angíny, gyn.problémy,... od 11/08 na Azitroxu, 10denní pulsy Entizolu, 05/09 plný WP, Mino, 09/10 chronické uro-problémy, neuropatie, nepřekonatelná únava... Rifampicin, Dalacin, Augmentin, Klacid, Ciprofloxacin,... A

S apotozou se to ma tak, ze

S apotozou se to ma tak, ze nektere potvory jako napr. chlamydie dovedou blokovat prirozenou apoptozu (rizenou sebevrazdu) bunek. Taktez u rakovinovych bunek je z nejakych  duvodu blokovana apoptoza, (z jakych vsech moznych pricin se jeste nevi) a dochazi k nekontrovatelnemu bujeni. No a vitamin D tuto apoptozu indukuje. Coz je nanejvys dulezita vec. Tudiz blokuji-li prisun vitamin D, blokuju i prirozenou obranu tela proti temto jevum. Tady je napriklad jeden link http://mct.aacrjournals.org/cgi/content/abstract/1/9/667

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jinak merit pomer 25D a

Jinak merit pomer 25D a 1,25D je nesmysl. Protoze hladina 1,25 D je ovlivnena i mnoha dalsimi faktory, nejen vitaminem D, ale i prisunem mineralu, hormonu, u zen je napr. ovlivnena hladina menstrucnim cyklem.To uz tu bylo receno mockrat.

Michale, super prace, super preklad! cluster headache se myslim pouziva i v cestine a nevim, jak jinak by se to prelozilo, je to proste typ bolesti hlavy..

in spades bych prelozila jako bez pochyby

Sama ted dlabu D a mam pocit, ze jsem po nem byla pekne protivna- ze by krapet porfyrie? Ale bylo to ted dohromady s pulsem, tak tezko rozlisit, uvidim dal..:)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

cluster headache - bodová

cluster headache - bodová bolest,  bodavé bolesti hlavy ve spánkové oblasti očí ap.

jinak více např.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cluster_headache

s přímo výstižným obrázkem

 

 

 http://search.live.com/results.aspx?q=cluster+headache&go=&form=QBRE&rf=1

 

Zdenka 

Zdenka 2

HLA-B27, bolesti zad, kříže, vystřelování do kyčlí, artritida, astma, blokace žeber ..

 

pak jeste vitamin D blokuje

pak jeste vitamin D blokuje produkci nekterych cytokinu a produkci jinych cytokinu zase potlacuje, takze vyvozovat z toho zaver, ze je "imunosupresivni" pouze je taky spatne

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Renat, jednoznacne ano,

Renat, jednoznacne ano, patri k esencialnim doplnkum, viz tabulka doplnku a zejmena pri CFS a RS, tam je to nejdulezitejsi.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adri - děkuji děkuji...

Adri - děkuji děkuji... teda já právě podle toho beru...

(WP od 1.6.08.)50r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Ja ešte upozorním, že

Ja ešte upozorním, že dávky zvyšovať opatrne a postupne. Je predpoklad, že tí, ktorí majú drsné reakcie na Entizolové pulzy, pravdepodobne podobne silno zareagujú aj na vit.D. 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Cely problem je v tom ze

Cely problem je v tom ze nikdo nemuze s naprostym presvedcenim tvrdit jestli je to tak ci onak. Nechat v sobe chlamydie bez kontroly je rozhodne horsi z me zkusenosti nez pobirat atb, ale urcite bude existovat cesta, ktera potrebu atb snizi nebo zcela vyeliminuje. Nebot veskera schopnost cloveka prezit tkvi z jedine mocne zbrani a tou je imunitni system. Vsem by nam byla prd platna atb. kdyby imunitni system selhal i presto ze si myslime jak je na tom spatne, pri jeho totalni destrukci bychom stezi prezili dny. Mojim cilem je zustat otevreny vsem teoriim nebot mnoha zavrhovanych teorii v historii bylo pozdeji shledano naprosto prevratnymi a mnoho naprosto presvedcivych teorii a popularizovanych bylo pozdeji shledano jako mylnymi. Kadzopadne co maji obe teorie, jak TM tak CS spolecne je to, ze jsou odbornou verejnosti zavrhovany a presto nejak funguji coz vypada, ze na kazdej teto teorii je neco cenne a jen cas ukaze co.

Take se mi tezce veri tomu, ze miliony let vyvoje cloveka jako druhu v jehoz funkci hraje D tak zasadni roli, ze by udajne miliony let stare parazitujici bakterie v boji o preziti nasly cestu jak otocit funkci Dcka castecne ve svuj prospech a lidsky organizmus na to nenasel protizbran. Myslim si ze nikdo nezna vsechny ucinky vit. D, ani TM zdaleka netusi jestli jeho omezovani vit. D nenarusuje spoustu procesu v tele, ktere mohou byt klicove. Cetl jsem toho hodne od Strattona dostupne na netu taktez od Marshalla. Cetl jsem negativni i pozitivni kritiky. TM napr. tvrdi ze nikdo na jeho protokolu nikdy neonemocnel rakovinou a nezemrel na kardiovaskularni onemocneni. Nicmene nasel jsem take jednu pacientku, ktera byla na MP a tvrdila ze rakovinou onemocnela v prubehu protokolu. No kdyby byla jedna je to v meritku 1100 vazne nemocnych pacientu na protokolu stejne obrovsky uspech. Problem je v tom, ze pravdy a teorie byvaji popirane, coz pak vede pri odhaleni pravdy k vaznemu poskozeni kredibility tech, ktere tyto teorie hlasaji. Podtstatou je pravda a otevrenost. Me je uplne ukradene jak se vylecim jen kdyz se vylecim. Kazdopadne jsem aplikant a zastance WP ktery me posunul ze sracek do stavu kdy se povetsinu casu citim temer zdravi.  

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007(8/2008/Minocyklin), Sumamed, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), 7/2008, Pyruvat Calcia hodinu pred Atb Azi. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom

Alegeny, na Wheldonově protokolu od 15.12.2006 s ACC Long, 28.12.2006 Doxy, 3.1.2007(8/2008/Minocyklin), Sumamed, Entizol (Prvni pulz 16.2.2007 tri dny), 7/2008, Pyruvat Calcia hodinu pred Atb Azi. Crohnova choroba, problémy s očima, CFS - únafový syndrom

Mě jenom napadá výskyt

Mě jenom napadá výskyt Cpn, který je vyšší v severských zemích, než ve středomoří a blíže k rovníku, není to náhodou dáno dostatečným slunečním svitem, nejen tím, že se chlamydie šíří lépe. Třeba k nákazám dochází stejně často, ale dostatečným přísunem sluncem dodaného Déčka je propuknutí chronického onemocnění méně pravděpodobné. Jak to bude už s nemocnými pacienty, nevím. 

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

v  tabulce nezbytnych

v  tabulce nezbytnych doplnku mame 4000 iu denne

Tabulka doplňků potřebných při léčbě

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

The virtues of Vitamin D:


The virtues of Vitamin D: It's time we saw the light

There's no such thing as a cure-all, but Vitamin D comes pretty close. Jeremy Laurance explains how a little sunshine could help you live a lot longer

 

Jan 

březen 2013 ukončení CAPu 

Dnes som si bol po

Dnes som si bol po výsledky testu na 25D vitamín. Viac-menej rok som nebol na slnku a posledné týždne som sa cítil pomerne blbo, takže som očakával dosť nízke hodnoty. Prekvapilo ma teda, že hodnota je 36ng/m, t.j. na dolnej hranici normálnej hodnoty. Možno zapracovali tie tabletky s rybím tukom a hromadná konzumácia rýb počas zimy.

Pobavili ma však referenčné hranice, udávané laborkou: ref.meze 11,1-42,9 ng/ml . Tipujem, že sú to hodnoty vzťahujúce sa výlučne na distribúciu vápnika a prevenciu krivice. Pretože podľa textov, čo som študoval, tak hodnota <20ng/ml je hlboko deficitná a naopak hodnota <100ng/ml je ešte považovaná za bezpečnú bez vedľajších účinkov.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Trochu jsem z toho mák.

Trochu jsem z toho mák. Mám na stole výrobek Vitamin D - Slovakofarma - tobolka 300.000 I.U. Seč není to D3, který se prodává jako potravinový doplněk. Může mi někdo poradit "vo co go"? Prostudoval jsem celý příbalový leták, hovoří se jen o ergokalciferolu? 

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapii

Vitamín D3 je

Vitamín D3 je cholecalciferol, bežne produkovaný pokožkou zo slnečného svetla.
Vitamín D2 je ergocalciferol, získavaný z potravín, hlavne rýb .

Oba boli v minulosti považované za rovnocenné, posledné výskumy naznačujú, že účinnosť vit.D2 je len tretinová v porovnaní s D3.

Pokiaľ nemáš k dispozícii nič lepšie, pokojne môžeš zatiaľ brať aj toto. Sila dávky zodpovedá 30násobku maximálnej dennej dávky, takže ti to vystačí na jeden mesiac bez potreby ďalšieho brania vitamínu D. Pre istotu dávaj pozor na prípadné vedľajšie prejavy, podobné herxom alebo sekundárnej porfýrii. Je to už pomerne silná dávka, našťastie nie taká megadávka ako bolo tých 10 000 000 IU, čo som dostal pred rokom ja.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Díky Chronický zánět

Díky

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapii

Nechci čeřit vodu, ale je

Nechci čeřit vodu, ale je někdo schopen říct, zda při chronických infekcích je vhodné brát "vitamín" D, nebo raději ne? Mám zato, že Déčko má přímou souvislost s hormonama a k vazbě na kosti a kostní dřeň.

Já i syn léčíme osteporozu, u mě je kalcifikace na kloubech, což je špatné hosdpodaření právě s Déčkem /D2,D3...../. U syna se horší stav zřejmě z důvodů neléčených infekcí. Dodáváme Bonvivu a Osteocare, syn pak i magnezium s pyridoxinem, což mu bylo doporučeno nebrat, že i to může způsobovat křeče ve svalech. /velké dávky D i magnezia/.

Můj názor je, že toto nikdo z lékařů neřeší, proto nepřijdou nikdy na to, od čeho jsou parézy svalů, následná únava a jiné. Tudíš veškeré potíže  nemusí být od chlamydií! Kalcifíkace kloubů je i z přítomnosti parazitů v těle, což jsou organické zbytky parazitů.  Moje zkušenost s parazitologem v Praze jsou velice špatné, doporučil nám psychiatra ! Takže bych chtěla všechny přítomné ubezpečit o tom, že ze strany lékařů jsem neustále upozorňovaná na to, že infekce nic nezpůsobují, ale paraziti také ne, že všech problémů nás zbaví na psychiatrii !!!Syn má dokonce v závěru z imunologie mimo nálezu streptokoka beta  sk.C,klebsielu pneumo.haemo species, chlamydie pneumo už jsou naše kamarádky, ty nepočítáme,pozitivní EBV, další raději nezjištují,.....chronická únava bez imunodefektu :-) vhodná psychologické-psychiatrická péče .Další kontroly u nás nejsou nutné !!!Z parazitologie pak podobné, u mě: nespecifická mírná aktivace celého IS. Výrazná psychická nadstavba. Dop. Zásadní změna životního stylu, opustit sebesledování, najít si koníčky, nutná spolupráce psychoterapeuta v.s. parazit.či infek. příčina potíží je nepravděpodobná.

Pokud si i parazita najdete, změnit životní styl a dělat, že ho nevidíte! :-). Tak to jsou závěry vysokoškoláků, kterým já osobně za tyto čvachty nakopala do ....... a nedala jim ani minimální mzdu ! / v ponělí jdu na psychiatrii :-), tak dám vědět, jak se co léčí !/

Myslím, že opravdu velký podíl na našich nemocech bude mít dědičnost a rozhozený IS, což se nesleduje a nikdo není schopen rozpoznat a doladit.

Pozor při užívání

Pozor při užívání vitamínu D !!! Předávkování
Hlavními příznaky, které lze očekávat při akutní otravě ergokalciferolem, jsou nechutenství, nevolnost, zvracení, zvýšená hladina vápníku v krvi, postižení nervů, poruchy srdečního rytmu, žízeň, zvýšené močení, svalová slabost, zmatenost, deprese, netečnost.  
Hlavními příznaky, které lze očekávat při vysokém příjmu vitaminu D po delší dobu jsou vedle výše uvedených příznaků dále zánět spojivek, postižení rohovky, vznik zvápenatění některých orgánů (především ledvin), anémie, velmi vzácně též vznik infarktu myokardu.  
Při předávkování nebo při akutní otravě ergokalciferolem nutné ukončit jeho podávání, případně zamezit jeho dalšímu vstřebávání z trávícího ústrojí (vyvolání zvracení, výplach žaludku).  
V případě náhodného předávkování nebo otravy přípravkem Vitamin D Slovakofarma je nezbytné okamžitě kontaktovat lékaře

Ak ohliadnem od tých

Ak ohliadnem od tých megatabletiek, čo sú na predpis, tak bežne predajnými vit.D preparátmi je dosť náročné sa predávkovať. Najobávanejšími dôsledkami predávkovania je hypercalcémia a následné vápenatenie orgánov, ale tá sa objavuje až keď koncentrácie 25D prekračujú hladinu 125ng/ml, resp. 150ng/ml. Na dosiahnutie tak vysokých hodnôt by bolo treba brať 25000 IU denne aspoň pol roka. Do hodnôt 100ng/ml neboli pozorované žiadne negatívne efekty.

V inom článku bolo zas písané, že pri dennom užívaní 5000 IU, nemá zmysel robiť testy na 25D skôr než po troch mesiacoch, za kratšiu dobu je efekt zvýšenia hladín 25D príliš nevýrazný. 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Pridal som hore do k

Pridal som hore do k prekladu ešte krátky úryvok z inej diskusie, kde Red popisoval svoje problémy s neznášanlivosťou slnka.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Zdejsimi doporucovanymi

Zdejsimi doporucovanymi davkami se fakt nepredavkujes. Vylezes-li v lete na chvili na slunicko, schytas 10 000 iu. V tabulce doplnku je doporucena davka 4 000iu. Jak pise Michal, k predavkovani jsou potreba mnohonasobne vyssi davky a brane po dlouhou dobu. Pri chlamydiove infekci je vitamin D jednoznacne prospesny a patri k nezbytnym doplnkum.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k