Chlamydia IgM (LPS) pozitivní

Ahoj všichni,

jsem tu naprostý nováček a přiznám se, že se v množství informací naprosto ztrácím. "Valím" oči, kolik toho tu všichni víte. I když dost dobře chápu, že nic jiného nezbývá. Mé obtíže jsou oproti mnohým z Vás zanedbatelné, nicméně pro mě už i tak dost obtěžující. Vezmu to jen ve zkratce, opakovaně, skoro každodenně zvýšená teplota, výrazné noční pocení. Velká únava, občasné bolesti kloubů, svalů, jemné brnění končetin, převážně nohou. Má obvodní lékařka si se mnou nevěděla rady, jelikož všechny testy, které mi dělala mi stále vycházeli negativně (řeším od listopadu loňksého roku). Jenže já si stále troufala tvrdit, že mi prostě něco musí být. Pak už jsem nedokázala čelit pohledům typu, co pořád mám, proč "prudím". Nakonec jsem si sama zařídila kompletní vyšetření krve kde mi vyšlo následující: Chlamydia IgM (LPS) pozitivní 2,78 a Chlam. pneumanie IgG hraniční 1.10. Po tomto mi obvodní nasadila 3 balení Klacidu s tím, že mé výsledky vlastně nic neznamejí, prý to nejspíš vyšlo klamně. V současné chvíli už dobírám třetí balení Klacidu,ale žádné zlepšení jsem bohužel nezaznamenala. Moc Vás prosím, mohl by mi někdo objasnit co vlastně ty mé výsledky znamenají a jak byste postupovali dál? Mám totiž takový nepříjemný pocit, že má lékařka je s mou léčbou už hotová. Jenže já to nechci nechat jen tak. A teď, když tu čtu ty všechny potíže co tu lidi mají, jsem opravdu vyděšená a o to víc rozhodnutá se o problematiku daleko více zajímat. Velmi naivně jsem si myslela, že to udělá za mě můj doktor. Vždyť jsem ho do teď vůbec nepotřebovala, ničím neobtěžovala. Občasné virózy či chřipky jsem si léčila sama. Teď je mi 35, jsem na počátku nového života....plánovali jsme s přítelem miminko, jenže já si na něj teď moc netroufám. Cítím se na 60 jak psychicky, tak fyzicky. Předem děkuju za Vaše rady. V.

Ahoj, vím přesně co to

Ahoj, vím přesně co to je, tímhle jsem si procházel jen pár měsíců zpátky. Předně se smiř s oficiálním přístupem, lepší to nebude, patrně je pro ně hotovo. Tohle přijmout pro mě byl trochu ořech. A teď něco poradit. Za prvé: Chlamky pravděpodobně máš, rodově specifický látky jsou sice míň spolehlivý než druhově, ale i tam máš IgG na hranici. Podstatný je, že všechny testy jsou často trochu nepřesný, podstatný je že máš podezřelého - chlamky. Spíš bych doporučil udělat testy na příbuzné mikrobastardy jako Borrelie, mykoplazmu... protože tyhle breberky se rády přidají jedna k druhé. Za druhé: Klacid je makrolid, sám o sobě je pro chlamky naprosto k ničemu. Jak z toho ven? Podle mě nejjednodušší a nejlepší co můžeš udělat teď je NAC test. Určitě to najdeš někde v oranžové liště. Je to aminokyselina, naprosto neškodná věc bez vedlejších účinků, takže zatím se nepouštíš do ničeho velkýho. Dostane se v lékárně, u nás je to buď NAC nebo ACC long. Bereš denně velký dávky, ráno i večer 2 tablety, celkem 2400mg za den. NAC (kromě toho že ředí hlen) likviduje elementární tělíska chlamek. Bereš 10 dnů, pokud během prvních pár dnů dostaneš reakci na odumírání chlamek (zhorší se stav, může ti být víc blbě, teplota, rýma atd) a po pár dnech se to zlepší (často je dokonce líp než před braním NAC) tak je to spolehlivej důkaz že je máš. Mnohem jistější než testy z krve, protože tam se testujou protilátky tvýho organismu, ne přítomnost chlamek. No a během 10 dnů získáš trochu času na zjišťování co dál. Ješte jedna věc, kdyby reakce byla pozitivní, tak už s NACem nepřestávej, jen sniž na normální dávky 2xdenně tabletu 600mg, protože to dost brzdí rozvoj nemoci.

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

Ahoj Aladine, moc děkuji

Ahoj Aladine,

moc děkuji za tvou odpověď. Máš pravdu, smířit se s tím, že se mám léčit sama je pro mě hodně velký oříšek. Víš, už jsem začínala sama o sobě pochybovat a namlouvala si, že když se budu méně soustředit na mé obtíže, že to přejde. Vždyť podle doktorky mi nic není.  Jenže ani po vánočním 14 denním odpočinku, kdy jsem totálně vypustila z hlavy práci a maximálně odpočívala se nedostavila žádná úleva. Pochopila jsem, že problém bude jinde, než jen v mé přepracovanosti. Takže udělám si test s NAC a pak se uvidí co dál.  Jinak Borelie mi dělali také, měla jsem v Igg hodnoty hraniční, ale bylo mi řečeno, že to je v pořádku. Bylo to před svátky, to jsem ještě PL důvěrovala, teď už jen pochybuju. 

Serologie ma obecne nizkou

Serologie ma obecne nizkou prukaznost, IgM pozitivni protilatky bez druhove specifikace muhou byt i dusledkem zkrizene reakce,  taktez mohou znacit infekci na pocatku, nespecificke IgM pozitivni protilatky muzete mit klidne i mesice, nekdo i nekolik let. IgG Ch. pneu. hranicni, resp. pozitivni ma nekolik desitek % populace v CR (napr. EBV ve Vas po prekonani akutni faze latentne perzistuje dozivotne, bez moznosti jakehokoliv medikamentozniho ovlivneni). Doporucoval bych sledovat dynamiku tvorby protilatek v prubehu kazdych 4-6 týdnu a event. doplnit testovani o prukaznejsi metodu (test pritomnosti proteinu tepelneho soku, PCR) . Vzhledem k vasim symptomum lze rici, ze ve Vasem organismu probihaji urcite procesy (viz. subfebrilie, unava, apod...),  ktere urcity problem naznacuji, nicmene nedovolil bych si tvrdit, ze jsou Vasim konkretnim problemem chlamydie, paklize nemate kompletni krevni screening na jine infekcni agens, autoimunitu, alergie, apod. Napr. ja mam nespecifickou pozitivitu ve svech tridach a chlam. pneu. pozitivni IgG hodnotu 7,86. Nebrani mi to chodit po horach, cvicit a lyzovat, ac mi neni zcela fajn, nesmite se tomu poddavat. ATB muzete zkusit, ale nedoporucuji se na to striktne uvazat (usetrite si event. zklamani a fin. prostredky). ACC reakcni test je jen domnenka (2400mg denne je 3x prekrocena maximalni denni davka...), nikoliv prukazna metoda, nemel jsem na nej zadne reakce, taktez reakce na entizol 3 dny po 1000mg zanedbatelne (spise v ramci pribaloveho letaku), ac bych mel mit dle protilatek herx jak bič a zustat nasledne tydny v posteli.

Dík za doplnění :-) Jo,

Dík za doplnění :-) Jo, pravda, to že není reakce na NAC neznamená že chlamky nejsou. Ale pozitivní reakce je podle mě poměrně průkazná.

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

Podle Vas mozna ano, ale

Podle Vas mozna ano, ale objektivne nemate zadny dukaz - chtel bych apelovat na vsechny zde, aby se opirali pouze o fakta, nikoliv o subjektivni domnenky. Mechanismus a kinetika reakce NAC v organismu muze byt mnohem slozitejsi, nez muze kdokoliv predpokladat, nelze vyloucit, ze pripadne interakce muze byt na zcela jine bazi, nez jak je predpokladano (viz. sam Wheldon, on se pouze domniva, ze NAC hraje urc. roli...).

Problém je v tom, že

Problém je v tom,

že netuším, na koho se obratit s prosbou (požadavkem) o testování.  Pravdu máte v tom, že se tomu začínám poddávat. Byla jsem zvyklá naprosto v pohodě zvládat jak pracovní povinnosti ( a že jich není málo) tak domácnost, ještě si přitom 2x týdně zacvičit.Teď jsou mé výkony pro ostudu a zlepšení se né a né dostavit. Každopádně i Vám děkuji za názor. Můžu se zeptat co vy užíváte na své obtíže?

Doporucuji navstevu

Doporucuji navstevu odbornika - imunologa, ktery by se mel diferencialni analyzou pokusit Vase problemy vyhodnotit a rozklicovat (medicina bohuzel neni exaktni veda). Z meho pohledu je nesmyslne to tlacit pres OL - v drtive vetsine pripadu tomu praktik nerozumi a ani nemuze - neni atestovany specialista, jeho role je v tom, ze by Vas mel nasmerovat k odbornikovi, ktery Vas prevezme do pece (ovsem druhou veci je kvalita lekaru). Muzete volit jak statni zarizeni, tak i soukrome ambulance, velmi kvalitni testy Vam udela napr. Dr. Klubal v Praze, nicmene, je mozne, ze zadna z techto variant nepovede ke zdarnemu uspechu, mela by jste se pripravit na vsechny pripadne eventuality. Partyzanskou kombinovanou  ATB lecbu bez kontinualniho screeningu Vam nedoporucuji, riskujete event. moznost vaznych zdrav. komplikaci, ktere nemusi byt vcas rozpoznany. Ja na tohoto casu sve obtize neuzivam nic, ostatne neni ani co (jsem kandidat na autovakcinu, uvidime)... Dodrzujte prozatim pitny rezim, organismus nezatezovat mastnymi jidly, paklize muzete, tak doporucuji udrzovat urc. standard fyz. aktivity a protahovani, nepoddavat se (muzete-li si tento luxus dovolit), v pripade depresi by za zvazeni stalo nejaky cas uzivat antidepresiva - nic nevyresi, ale umozni Vam to na cas odvratit permanentni aktivaci. Nutno udrzovat v chodu i variantu, ze vse muze odeznit samovolne, kazdopadne se nechte radne vysetrit a az nasledne dobre zvazit co dal.      

Tak na borelky bacha,

Tak na borelky bacha, doktoři sice rádi interpretují "hraniční" jako negativní, ale není to tak. Stejně tak Ti rádi řeknou že IgG jsou jen paměťový protilátky, že dokud není IgM tak to nic není. Každá ta hodnota může být jinak nepřesná, a tyhle infekce nikdy samy nezmizí, takže není možný abys je před rokem měla, "samy se vyléčily" a teď Ti zbyly jen paměťový protilátky. Takže pozor, borelka je podezřelá taky! Ale máš dobrý šance se z toho vyhrabat, protože to začínáš řešit brzo. Mě začaly problémy tak na konci léta a už začínám téměř  normálně fungovat, viz o pár blogů níž ta šílená tabulka. Většina lidí tady to štěstí nemá.

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

Na tabulku jsem

Na tabulku jsem koukala,

můžu se zeptat jak jsi přišel na to jak si upravit WP a jestli se léčíš sám, či ti s léčbou pomáhá nějaký lékař ? Pořád si nějak nedokážu představit, že bych si vybrala léčbu a sama si jí aplikovala.

Přiznám se bez mučení,

Přiznám se bez mučení, že na začátku mi to přišlo stejně absurdní jako teď tobě. Koukal jsem tady na to jak vejr a říkal si, jako sám si vybrat léky, nakombinovat a začít dělat experimenty co to se mnou udělá?? Nejsem sebevrah. Nakonec mi pomohla mnohem zkušenější pacientka tedy z chlam. info, která byla jak se pak ukázalo sesra spolužáka. Vysvětlila mi že nejde o "pokusy na zvířatech" :-) Postupně jsem zbíral odvahu, studoval materiály, hledal po webu další, vlastně asi týden jsem jen četl na prasknutí hlavy. Mezitím jsem už bral NAC, tím se získá trochu času. Za prvé mi to dalo jistotu že hledám správně, za druhé s NACem se postup chlamydií zpomalí. Za asi 2 týdy už jsem měl představu jak na to, po konzultaci se zmíněnou kamarádkou jsme doladili miligramy dávek a začal jsem hledat známého dotora co mi napíše recept. (recept "hradí pacient" nejde přes pojišťovnu, takže známej ti napíše co chceš, jde jen o to ho přesvědčit, že ses nezbláznila, že to je fakt potřeba) No a postupem času zjistíš, že nejlepší je tvoje vlastní zkušenost, psát si denně co bereš a všechny podezřelý reakce, začneš pozorovat jak na to tělo odpovídá. Přiznávám že v začátcích jsem měl dost nejistoty, ale teď už nemám pochyb, pozoruju svoje reakce a přesně to odpovídá tomu co psal Dr Wheldon a jiní. Např moje reakce na Entizol byla jak z učebnice :-) Na začátku jsem sotva došel na záchod a po dvou měsících funguju. Ne stoprocentně, nemůže být zatím řeč o sportu, ale pořád se to zlepšuje, a to je hlavní. U těchle potvor jde o čas, nejdou porazit za pár týdnů. Teď už prostě vím že to někam povede, že zas budu jezdit na kole, plavat a všechno. Třeba za půl roku, možná že za rok. Ale na podzim jsem nevěděl co mi je a jestli to přežiju. Takže se pusť do studia, hlavně pročti všechno co jde z oranžové lišty, máš podle mě dobrou šanci to úplně zvládnout.

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

a) Mohu se dotazat, jake

a) Mohu se dotazat, jake mate dukazy pro tvrzeni, ze jakakoliv infekce nemuze samovolne vymizet? Dnes a denne se samovolne vyleci tisice lidi napr. z virozy, chripky, nekteri i napr. z virove myokarditidy...

b) Brzy resit znamena konkretne kdy? Latentni infekci muze mit dotycna cela leta, ale v tomto case je z nejakeho duvodu nejaky symptomaticka. Vase "brzy" muze ve skutecnosti znamenat i "pozde".

c) Co konkretne chcete "brzy" resit? Myslite okamzite, nekompromisni a dlouhodobe nasazeni ATB protokolu?

 

a) Důkazy nemám. s

a) Důkazy nemám. s chřipkou si imunitní systém poradí. Ale samovolného vyléčení CPN? Fakt nevím. neslyšel jsem.

b) tím brzy jsem myslel teď když začaly příznaky, ne za rok až třeba bude hůř.

c) Nemyslím nasazovat atb na horečku. Myslím NAC test, kdyby byl negativní tak hledat dál.

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

a) Tak vidite, nic

a) Tak vidite, nic konkretniho nemate. Jen pro Vasi informaci - kazdorocne na chripkovou infekci v CR zemre ne mene nez tisic osob. 

b) Kde berete presvedceni, ze jeji stav muze jen konvergovat smerem k horsimu a nikoliv opacne?

c) Bez komentare.

Aladine,  brzdi trochu !

Aladine,  brzdi trochu !
Teprve se lecis dva mesice, jeste podle nejakeho upraveneho protokolu,ne muzes radit novackum co a jak, mozna ze reakce na lecbu jsou u tebe nic moc ale bojim se da ostatnim muzes tim radama ublizit! nekomu to opravdu muze ublizit, takovy kvantum leku hned od zacatku je na WP nepripusny !!!

Na WP od 05.08.mycoplazma, chlam.pneu. prelečena borelioza?! šilena unava, zavratě,stuhlost, problemy sa očima,  teplota 37,2-37,5, bolest svalu, chron. prostatida,chron.zanet ten.streva,limfopenie, etc.

Na WP od 05.08.mycoplazma, chlam.pneu. prelečena borelioza?! šilena unava, zavratě,stuhlost, problemy sa očima,  teplota 37,2-37,5, bolest svalu, chron. prostatida,chron.zanet ten.streva,limfopenie, etc.

OK, už mlčím. Je

OK, už mlčím. Je tu hodně zkušenějších, máte pravdu, nechám to na nich. Jen pro úplnost, nikomu jsem neradil ATB, dodával jsem trochu odvahy popisem svých začátků a radil jsem NAC test, který je naprosto bezpečný, na tom se snad shodnem ne? 

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

Aladine v poho,

Aladine v poho, já myslim, že jsi neposkytl žádnou radu, kterou bys ublížil. A pokud někdo za tuto radu považuje tvůj zveřejněný "itinerář", pak je to asi problém toho, kdo to bere jako návod, že... každej,kdo na protokol nastupuje, si ho snad nejdřív přečte a dále se řídí podle reakcí a pak přidává teprve další atb. O Plaq taky přemýšlím, měl by to být slušný protiporfyrický prostředek, což mě osobně velmi zajímá. Držím ti pěsti a at to jde i dál takhle rychle :o) 

chlamydie pneu + tracho, bolesti hlavy, kloubů, svalů, nesnesitelná únava, bezdůvodné krvácení do štítné žlázy, dýchání, motání se, křeče do rukou a nohou, bolesti zad atd.. WP od 20.7.08 ACC + 13.8.08 doxybene + 27.8.08 azitrox + 6.12.08 entizol

chlamydie pneu + tracho + borelioza, WP 20.7.08 - 3.7.09, 9.8.09 MP... 

Myslím, že Aladin

Myslím, že Aladin nepovedal nič, kvôli čomu by si zaslúžil tak prísnu reakciu. Ja vítam, že je tu niekto ďalší, kto už ako-tak porozumel princípom liečby a je ochotný poradiť nováčkom. Inak, spiderwolfa si príliš nevšímajte, dlhodobo nesúhlasí s užívaním CAPu a ukončil ho už 2 mesiacoch, pretože mu nepriniesol okamžité zlepšenie. Odvtedy tu z času na čas skúša zneisťovať nováčikov.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Mas nepresne informace, jiz

Mas nepresne informace, jiz po 4 tydnech... Ad. Aladin: nemyslim, ma reakce byla zcela korektni. Nesmysl, nesnazim se nikoho znejistit, nemam zadny duvod, jsem na stejne lodi, jen povazuji za prinosne upozornit mene znale i na mozna rizika a nutnost pecliveho zvazeni postupu lecby. Omyl, ja netvrdim, ze WP nefunguje, ale tvrdim, ze neni vhodny pro kazdeho...

Inak, o tom Plaquenile by

Inak, o tom Plaquenile by to stálo za hlbší výskum. Plaquenil sa tuším používa na likvidáciu cýst borélií a bol tiež vypísaný v pôvodnej verzii strattonovho protokolu ako prostriedok na potláčanie sekundárnej porfýrie. Zvláštne je, že v súčasnej dobe som nepostrehol, že by ho na cpnhelp niekto užíval - na porfýriu namiesto toho používajú aktívne uhlie alebo cholesteramin.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

My jsme ho zařadili

My jsme ho zařadili protože je v hodně protokolech na na samotnou Borelku, např Mino+Plaq. Potřeboval jsem kombinaci pokud možno účinnou na oboje, tak proto. Z CPNHelpu jsem si ověřil že tahle kombinace se používá (i když za jiným účelem)

Ch. únav. s., pozitivní CPN i Borel,  upravený WP (Mino+Plaq+Azi+NAC, Enti pulzy)

 

Hele, nevim kam to tlacis...

Hele, nevim kam to tlacis... Ale jsem takovej a makovej, rozhodne nemam cas resit a plkat nesmysly, jsem pracovne vytizenej a peru se s tim sajrajtem jak da. Hostem jsem na tomhle svete vsichni...

Chlapci nerobte emóócie,

Chlapci nerobte emóócie, pokoj a bratska laska nech vladne medzi nami... )))

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k