1.rok WP souhrn

Předem chci pro nováčky a nerozhodné napsat, že jsem se k protokolu také rozhodovala půl roku a nebylo to rozhodnutí nijak jednoduché, ale celou dobu jsem studovala informace, které mě nakonec utvrdily, že jiná možnost už není. Byla jsem 4 roky téměř upoutána na lůžko nejprve s únavovým syndromem a po třech letech se objevila leukémie, která je v léčbě a zatím v remisi.

Protokol mám ale pozměněný, protože nemohu užívat většinu antibiotik z makrolidů tedy azitromycin apod. nahradila jsem jej tedy Rovamycinem, který tyto léky může zastoupit. Má to své výhody a nevýhody Rovamycin je lék vhodný pro dlouhodobé užívání, nedevastuje tolik střevní mikroflóru, nezatěžuje v takovém rozsahu játra, má velký průnik do tkání, ale jeho nedostatek tkví, že zrovna v mozkové tkáni takové působení nemá a pro lidi s neurologickými potížemi není nejvhodnější. Mě jiná volba nezbývala, a pokud bych měla možnost, držím se přesně protokolu.

Protokol jsem vlastně začala už dříve než v únoru 2008, protože už ve fázi rozhodování jsem začala brát doplňky a hlavně NAC, tak jsem měla opravdu dlouhý rozjezd, možná právě proto a možná taky díky Rovamycinu, jsem zpočátku necítila žádné reakce na léčbu. Ani zhoršování ani zlepšování stavu. Ale stejně jsem byla opatrná a první pulz jsem měla až v květnu 2008, reakce sice přišly, ale bylo mi v tu dobu ještě špatně pořád, že jsem ani nevěděla, jestli je to jen z pulzu nebo obvyklé zhoršení, které přicházelo samo od sebe i dřív. Stále jsem měla zimnice, noční pocení a všechny ty stavy endotoxinové reakce, ty ovšem byly také už před léčbou.

V červnu přišlo najednou zlepšení, nepřikládala jsem to zatím protokolu, protože i ta zlepšení se někdy objevovala, zvlášť na začátku léta. V létě jsem z finančních důvodů musela občas na brigádu a tak vlastně nevím jak by mi bylo, kdybych neměla velkou zátěž. Bohužel mimo brigády jsem si toho v létě zas tak moc neužila.  

V srpnu jsem nakoupila Pyruvát a začala s experimentem, měla jsem za sebou jen tři pulzy a pořád jsem nevěděla a co je reakce, když se na to dnes dívám zpětně, vlastně už mi bylo také lépe, ale jistota v tom nebyla a pulzy to zhoršovaly. Pyruvát jsem na zkoušku začala brát 1 x denně hodinu před doxi ani jsem nedodržela množství, vzala jsem vždy jen 2g  místo 6, ale zamávalo to se mnou pěkně a totálně jsem odpadla, musela jsem se experimentu vzdát. Dnes vím, že jsem měla Pyruvát brát také hodinu po tom, ale znáte to, jak jsou psané informace tou mozkovou mlhou zkreslený. Tak nevím, jestli by to mělo jiný účinek, zatím jsem to ještě nezkoušela. Zato potom přišlo markantní zlepšení, ale stejně jsem věděla, že nemůžu dát další pulz a tělo se musí vzpamatovat. Měla jsem v té době také dvě banální bouračky autem a pochopila jsem, že zaplavené tělo endotoxiny nemůže vydávat takové výkony jako je řízení motorového vozidla.

V září jsem musela dát pauzu od antibiotik, lékaři mi na měsíc nasadili náročnou a zatěžující léčbu a chtěla jsem alespoň zmírnit zátěž jater. Dál jsem brala NAC a doplňky jsem začala ještě ve větší míře, protože díky lacinému dolaru jsem si udělala veliké zásoby. Ten měsíc bez antibiotik byl návrat na planetu zemi. Ještě nikdy za celých téměř 5 let jsem se necítila tak svěží a téměř zdráva. Začala jsem bez obav učit 2x týdně 3 hodiny. Vím, že to nevypadá nic moc, ale pro mě to byl zázrak. Až mi bylo líto znovu s protokolem začínat, ale věděla jsem, že vyhráno není a tak jsem najížděla znovu opatrně po jednom antibiotiku a v říjnu jsem neměla ani pulz.

Protože mě v listopadu čekaly dvě premiéry v divadle, kde jsem zase začala hrát, tak listopadový pulz se smrskl na jeden den, aby se neřeklo, že nebyl, přesto jsem cítila silné reakce. Zjišťovala jsem, že jsem si toho nabrala moc a že si opravdu člověk nemůže vyskakovat. Přesto při běžném dodržování protokolu bez pulzu jsem už nebyla upoutána na lůžko a frekvence proležených dnů se snižovala až na několik dnů v měsíci, což byl další zázrak. Co se objevilo, bylo zvracení po ránu lačný žaludek, nejdříve vyzvracet, pak něco pozřít, někdy i během dne, vyřeším to vždy důkladnější detoxikací (hlavně carbofit pomáhá)

Prosinec je pro mne vždy těžké období, ale mezi svátky jsem dala 2dny pulz. Ještě stále jsem byla opatrná a dobře jsem udělala, protože jsem stejně na několik dní odpadla.

V lednu také jen 2 denní pulz, téměř týden na lůžku. Za to mimo pulzy už neulehávám vůbec, jen večer se svalím na gauč dřív, než bych si přála.

V únoru jsem si myslela, že pulz vytáhnu na tři dny, ale bylo to jen 2,5. Musela jsem fungovat i přes velké potíže. Vzala jsem si těch závazků moc a vlastně když přemýšlím, nikdy není vhodná doba se odrovnat pulzem. Budu ale přitvrzovat postupně, pokusím se přidat každý měsíc půl dne, pokud to půjde.  

Tímto také skládám hold těmto stránkám, které mě zachraňují, dnes a denně to tak vnímám. I kdybych měla být na antibiotikách 5 let, je život s protokolem snažší než bez něj a to už je co říci. Vrátila jsem se do společenského života, občas jdu do kina i do divadla. Byla jsem už také na pár super večírcích skoro do rána, to bylo dřív nepředstavitelné. Samozřejmě se pořád musím omezovat, ale když člověk šetří energií, tak někdy dokonce nějakou našetří. Dřív jsem jen ležela a nebylo to znát, únava se nedala nijak setřást. Teď při návratu malého množství energie jsem ráda, že s ní můžu hospodařit, i když se často přetáhnu.  Po celou dobu léčby to vědí všichni moji lékaři, přesto, že léčbu podstupuji sama na své riziko a náklady. Na hematologii jezdím jednou za čtvrt roku, dělají mi i důkladné jaterní testy. Zatím vše v pořádku. Mám před sebou ještě jeden rizikový rok, kdy hrozí zvrácení remise. Pak, jak říká hematoložka, budu za vodou. Riziko se sníží jen na 30% .  

Zdravotní potíže se lepší. U mě byla nejmarkantnější únava a zvýšené teploty. Únava nezmizela, ale je přece jen menší. Zvýšené teploty jsou jen občas, spíše se objeví po pulzu. Zimnice a mozková mlha zmizely. Mlha je jen při maximální únavě. Nemám deprese! Ani úzkosti! Nemusím ani brát antidepresiva a jiné utišující léky. Silné krvácení v cyklu se dostalo do normálu. (dříve jsem každý měsíc myslela, že vykrvácím) Zmizelo také krvácení mimo cyklus. Poruchy spánku se také zlepšily. Spím už normálně 7-8 hodin denně, jen se mi hůře usíná, bezesná noc je už vzácností objevující se při úplňku. (po pulzu musím spát 12hodin) Svědění celého těla úplně zmizelo. Nadýmání a říhání veliké zlepšení. Opary, které jsem dříve měla skoro stále, jsem už neměla několik měsíců. Stále olupující se rty navzdory letošní zimě nemám. Ekzém od narození, který byl už téměř po celém těle, je skoro pryč a ložiska se zmenšila nebo ztratila úplně. Spousta věcí ještě zůstává, ale i to je pro mě zázrak, který se ještě nikdy nestal. 

Přeju vám všem taky hodně nových sil a potřebné trpělivosti.

Také Ti přeji ať to

Také Ti přeji ať to takhle pokračuje i nadále...drž se!!

Od 1.10.08 doplňky, od 10.11. 100mg Doxy,od 1.12. Azi 250 mg Po, St, Pá, od 25.12. 200 mg Doxy problémy: bolest kostrče, únava, malátnost, ataky paniky, brnění a ochrnování končetin, bolest v bedrech, praskání žilek v očích, záškuby ve svalech apod.</

Na WP od 10/08 do 4/09, problémy: bolest kostrče, únava, malátnost, ataky paniky, brnění a ochrnování končetin, bolest v bedrech, záškuby ve svalech, kolapsy apod.  Sievers 5/09-12/09, od 1/10 MP

Gabi,moc ti držím

Gabi,moc ti držím palce.....nevzdávej to.
veraokb

Tak to gratuluji a preji at

Tak to gratuluji a preji at to stejne dobre pokracuje i nadale!!!! drzim palce.... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi  a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

Já jsem začínala

Já jsem začínala stejně,jsem také rok na WP.moje rozhodování bylo dlouhé,spoustu probdělých nocí.Ty jsi mně tenkrát psala,že jsi začala navzdory leukemii.Moc jsem tě obdivovala, držím palce at je to čím dál lepší.Já se mám ve spoustě potíží líp,něco přetrvává.Musím taky podat raport.

Na WP od 6.3.08,positiv.chlam.,borel.,EB,listeriozu,unavový syndrom,záněty HCD,gynekologické....DOXY,AZI

Na WP od 6.3.08,positiv.chlam.,borel.,EB,listeriozu,unavový syndrom,záněty HCD,gynekologické....DOXY,AZI

Gabi, moc ti to zlepšení

Gabi, moc ti to zlepšení přeju a doufám,že se ti nemoc už nikdy nvrátí a pomalinku se ti zdravíčko bude navracet!!!

Mně WP také hodně pomohl,ač jsem jej musela přerušit velmi brzy,již po ránu nelehám do postele unavou poté,co posnídám atd.Spousta věcí se sice vrátila,ale naštěstí již ne všechny ,nebo se vrátily jen v mírnější podobě.Bez Wp bych byla nevím kde....

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Teda... zasloužíš si

Teda... zasloužíš si náš obdiv!!! Přeji ať ti to dál takhle pokračuje ke zdárnému uzdravení!!! Kočko držím ti palce!!! (WP od 1.6.08.)49r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)
(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Všem vám děkuji za

Všem vám děkuji za povzbuzení, je hezké to číst. Děkuju.

Přesně podle pravidla: "Nechval dne pře večerem" . Teď po posledním pulzu se dostavily bolesti (záda a koleno), ty jsem neměla ani před protokolem, jen v náznacích, do schodů a ze schodů se plazim a to bydlím ve věži jak princezna. No, zkrátka je to jako na houpačce.  Už aby se to zhouplo nahoru.

Budu si trochu muset pozměnit podpis spousta věcí už tam nepatří, možná některé přidám.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Tak mám za sebou 10-tý

Tak mám za sebou 10-tý pulz, nebyly nijak dlouhé a ten poslední jen 4 dny, dobrala jsem ho v pátek a zatím mě to neodpálilo jen jeden den teplotka. Jinak celkem musím říci, že funguji už na 80 % toho co bylo dřív někdy mě připadá i 100% pohoda. Ráno vstávám v 8 a uléhám většinou až v 11 i dýl. Celý den se můřu hýbat. Představte si, že jsem se pustila do vyklízení sklepa a dělala jsem to v kuse 6 hodin. Připadám si jak pitomec protože pořád mluvím o tom co všechno zvládám a jak jsem to zase krásně všechno stihla. Vypadám doma jako poloblázen co se chválí, za každou pitomost. To ovšem dokáže pochopit jen ten, kdo musel 5 let ležet a myslel si že upadne do komatu a zemře a nic po něm nezůstane. Někdy si odpoledne schrupnu na hodinku a to mi udělá moc dobře. Tak vám všem přeju, ať se vám to taky podaří. Doufám, že mě ten poslední pulz neodbourá za pár dní. No uvidíme. 

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

gabo, jen se chval, kdyz to

gabo, jen se chval, kdyz to nikdo jinej neudela. 6 hodin ve sklepe zni skvele! (doufam, ze jsi mela filtr .)) jinak to zname, necekame, ze nas nekdo pochopi, kdyz si jezdime metrem celej den a kam se nam zachce / jsme sest hodin ve sklepe / zvladneme dovolenou / atd. .))) 

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.'  CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Filtr jsem neměla, ale

Filtr jsem neměla, ale plíseň, alespoň viditelná tam není. Jinak beru nistatin, tak snad dobrý. Na dovolenou se taky těším, jedu do Jizerek na týden, tak se uvidí.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Gabo, nevymejslis si

Gabo, nevymejslis si nahodou? :o) (delam si legraci samozrejme). Kazdopadne to zni jako zazrak, po roce a neco takove vysledky. Me se unava vyraznejsim zpusobem zlomila az pred koncem tretiho roku lecby. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No nevím, čím to je, ale

No nevím, čím to je, ale je to tak. Včera mě dohnal pulz, ale jen na jeden den, na detoxikaci používám questran, předepsal mi ho doktor a je zadarmo. Taky EmergnC 5 pytlíčků po ránu. Už jsem o.k.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Bohužel jsem zase na

Bohužel jsem zase na chvilku, musela přerušit léčbu, začalo mě obtěžovat veliké pálení žáhy. Po vysazení léků a to především NAC se to zlepšilo. Uvidím za 14 dní, jak se to vyvine. Pálila mě žáha už v jednom kuse. Musím zapátrat, kde je chyba. Pak samozřejmě budu pokračovat. Zrovna jsem se chystala opět na pyruvát. Jinak jsem teď měla týden seminář pro děti a zvládala jsem to úplně jako dřív. Tak vám přeju taky hezký prázdniny. 

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Tak přátelé, jsem zase v

Tak přátelé, jsem zase v pytli. Tak jak jsem psala bylo mi po lékách hodně špatně od žaludku, neustálé pálení žáhy, ranní nevolnost a podobně zkoušela jsem po krátkém přerušení znovu nasadit a hned se to vrátilo zpátky. Ale jinak mi bylo tak dobře, že jsem si řekla, že zkusím co to udělá, když vysadím úplně. Možná si někdo bude říkat, že jsem blbá, když už jsem se blížila ke konci. Ale euforie z té energie a výborná nálada... a tak,. Navíc se opravdu nedalo vydržet s tím žaludkem. Tak jsem po 1,5 roce na začátku července, jak jsem psala.přerušila léčbu, myslela jsem jen na chvíli, jednou jsem zkusila nasadit, žáha se vrátila. A tak jsem doufala, že ty dobrý stavy vydrží. Nevydrželo!  Sama jsem dobře věděla, že jsem léčbu nedokončila. Nevěděla jsem si ovšem rady. Navíc jsem fungovala téměř normálně jako před nemocí. Rozjela jsem naplno všechny aktivity, jako vyhladovělá jsem se pustila konečně do práce! Moje psyché si šušňala, oonečně se hýbeme, jsme s lidmi, plaveme a tak. Ničemu jsem se nebránila. V září se to trochu zhoršilo, únava říkám si, odpočinu a bude. Opravdu to pomohlo. Ale dlouho mě odpočívat nebavilo, tak jen se mi udělalo lépe, zase vše fungovalo. Teď na konci listopadu ovšem přišla zvýšená teplota a znovu únava a v podstatě mě moc neopouští z posledních sil dodělávám rozdělané věci a mám strach. To už asi odpočinek nepomůže. Zatím, jelikož jsem na únavu zvyklá, neležím celý den. Jen jsem večer nemožná a nemůžu ani mluvit ani slyšet. Děsím se toho, že se to brzo zastaví a nechci pomyslet na těch pět let před tím, co jsem pomalu proležela. Nevím co mám dělat. Mě se do tý brutální léčby nechce. Mám ještě jiný léky, který musím brát a jsem jako chodící lékárna. Je vůbec možné to vydržet. Jak se srovnat s těmi nevolnostmi. Navíc nemám žádného lékaře, který by mi poradil. Po všem musím pátrat sama a už jsem tak zklamaná, že ani žádným lékařům nevěřím. Teď babo raď co dál. Nemůžu si spálit trubici práškama. Doplňky už nesnesu. Atibiotika samy o sobě nic nezmůžou a na metrodinazol mám fakt blbý vzpomínky. Zatím mi ještě vydržel optimismus, ale není založenej na žádným pevným základě, je to jen pocit, že všechno přece musí jít k lepšímu.

Tak vám přeju všem hezké vánoce a mám o čem přemýšlet, jaký si asi dám závazek do nového roku.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

 z příběhů pacientů

 z příběhů pacientů :

mrknul jsem jen na jednu- zůstala mi v hlavě ve vzpomínkách (Gabadur)

Tak přátelé, jsem zase v pytli. Tak jak jsem psala bylo mi po lékách hodně špatně od žaludku, neustálé pálení žáhy, ranní nevolnost a podobně. A tak jsem doufala, že ty dobrý stavy vydrží. Nevydrželo!  Sama jsem dobře věděla, že jsem léčbu nedokončila. Teď na konci listopadu ovšem přišla zvýšená teplota a znovu únava a v podstatě mě moc neopouští z posledních sil dodělávám rozdělané věci a mám strach.. Děsím se toho, že se to brzo zastaví a nechci pomyslet na těch pět let před tím, co jsem pomalu proležela. Nevím co mám dělat. Mě se do tý brutální léčby nechce.  Navíc nemám žádného lékaře, který by mi poradil. Po všem musím pátrat sama a už jsem tak zklamaná, že ani žádným lékařům nevěřím. Teď babo raď co dál. Nemůžu si spálit trubici práškama. Doplňky už nesnesu. Atibiotika samy o sobě nic nezmůžou a na metrodinazol mám fakt blbý vzpomínky. Zatím mi ještě vydržel optimismus, ale není založenej na žádným pevným základě, je to jen pocit, že všechno přece musí jít k lepšímu.---***

takže Gabadur bych ze seznamu vyškrtnul . Ale jak píši,je to jen jedna zkontrolovaná,......

 

LB od r.2000;neuroborelioza od r.2006 ?: na MP od července 2008-největší problém CFS; třes,záškuby;záchvaty -po roce MP zůstal jen CFS a morgellons

od r.2000

Hlásím, že funguji

Hlásím, že funguji dobře. Přeléčila jsem pouze nystatinem 3 měs.  případnou candidu a teď je mi o hodně lépe. Znovu Antibiotika jsem nedala. Silami moc nešetřím rozjela jsem kyslíkovou terapii, denně 4 hodiny aktivního pobytu venku za každého počasí, (chodím se psem), musím říci, že to má velmi pozitivní účinky. Teploty zmizely, občas příjde zimnice, 1x za 14 dní detoxikuju a je to dobrý. Z doplňků jsem si nechala vit.C 1000 mg a Omega 3, občas střídám různé antioxidanty do vybrání zásob. Můžu prodat nějaké doplňky z Ameriky ze Swansonu, kdyby jste něco potřebovali podívám se, jestli to mám. Tak zatím se mějte podám hlášení zase za čas.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.
Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Máš aj NAC?

Máš aj NAC?
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Pak, že to máme my

Pak, že to máme my ležáci psychický. Gratulujem, ať to vydrží!
Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Píšu s odstupem, že je mi

Píšu s odstupem, že je mi pořád lépe než dřív, ještě stále se držím. Pravda je, že kdybych mohla pokračovat v protokolu určitě bych to zkusila vyléčit docela. Myslím, že by stačil ještě rok s řádným zakončením a bylo by to super. Bylo mi bohužel tak špatně z těch prášků a několikrát jsem zkoušela alespoň něco. Nejde to.

Mám se celkem dobře a únava je mým společníkem opravdu občas. Pravda je, že mám dost času na relaxaci a pokud bych měla být v tom dřívějším stresu, tak jsem na tom za chvilku stejně. Chápu že většina z vás se stresu nemůže vyhnout. Myslím, že je také významným faktorem v počátku i  v průběhu onemocnění. Tak nashle za půl roku dám vědět.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.
Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k