Ještě zákeřnější bakterie než chlamydie-Pseudomonas aeruginosa

 Výborně! Taky mám

 Výborně! Taky mám "ledvinový kameny"... 

Opakované infekce, CFS, atop. ekzém, postinfekční myositis, astma, únava, komorová arytmie, bolesti a křeče svalů, zánět v očích,subfebrilie, návaly pocení,...

Stejně se tam všichni

Stejně se tam všichni jednou sejdeme

(WP od 1.6.08.)49r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

no fuj, tohle jsem cetla a

no fuj, tohle jsem cetla a je to sila..raději o tom ani nepřemýšlet, protože to už by si člověk fakt musel hodit:-(

 

Otec měl taky něco v

Otec měl taky něco v ledvině a já taky

jeste jednou by to tady moh

jeste jednou by to tady moh nekdo postnout .-) 

Advocatus diaboli. CAP od 11/08 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM. Chripkove stavy, subfebrilie, unava, skuby a cuky, netolerance prostredi v supermarketech :-)

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Opsáno z fóra pacientů s

Opsáno z fóra pacientů s cystickou fibrózou, které tahle mrcha často trápí:

"Azithromycin, látka původně vyvinutá jako antibiotikum, ale nyní se ukazuje, že má i mnohé

další užitečné vlastnosti v léčbě CF, například významné protizánětlivé účinky.

Studie prověřily, že Azithromycin podávaný tabletově u CF pacientů s infekcí Pseudomonas aeruginosa měl pozitivní vliv na zlepšení stavu pacientů.

Pacienti měli méně infekcí i lepší plicní funkce. Azithromycin je uznáván a užíván v léčbě pacientů s infekcí Pseudomonas aeruginosa.

Probíhají další studie pozitivního vlivu Azithromycinu i u pacientů bez infekcí CF, studie zaměřené na nasazení Azithromycinu v ranných stádiích CF, ještě před prvními infekcemi Ps. aeruginosa.Dalším slibným antibiotikem pro pacienty s Ps. aeruginosa může být Aztreonam určený k inhalaci. Jsou dokončené 3 klinické studie na velkém počtu pacientů. Některé studie zahrnovaly i pacienty, co již inhalovali i TOBI. Studie prokázaly zlepšení plicních funkcí FEV1 u obou skupin v průměru o 8%, dále ukázaly zmenšení počtu komplikací a menší výskyt zhoršení stavu během období studie. V neposlední řadě i samotní pacienti referovali zlepšenou kvalitu života. Aztreonam spolu s TOBI tak bude v blízké budoucnosti zajímavým antibiotikem v boji proti Pseudomonas aeruginosa."

 

Moje divná ledvina už se těší na Azi, mňam, mňam. 

Presunul som z fóra

Presunul som z fóra "Zdravotníctvo" do fóra "Koinfekcie" 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Základné info o

Základné info o pseudomonázach, neskôr rozšírim. Pseudomonázy sú oportunistický patogén, ktorý napáda ľudí s oslabenou imunitou, to značí, že sa môžu týkať viacerých z nás.

- pseudomonázy sú prakticky všadeprítomné baktérie. Nachádzajú sa v pôde, prachu, pitnej vode, na povrchu ovocia. Nachádzajú sa veľmi často aj v sterilnom prostredí nemocníc a na chirurgických sáloch.

- kvôli svojmu dlhodobému spolužitiu s najrôznejšími pôdnymi baktériami, majú evolučne vypestovanú prirodzenú rezistenciu na veľké množstvá antibiotík (antibiotiká sú štandardne produkované mikroorganizmami v rámci boja proti konkurenčným baktériám). Popri prirodzenej rezistencii spôsobenej ťažkou priestupnosťou bunečnej steny a schopnosťou vypumpovávať antibiotiká von z bunky, tak sú schopné rýchlo získať nové rezistencie a gény týchto rezistencií dokonca odovzdávať susediacim baktériám. Z toho dôvodu je antibiotická liečba pseudomonáz veľmi náročná a je relatívne málo antibiotík, ktoré účinkujú a patria obvykle medzi tzv. "rezervné" antibiotiká, poprípade majú veľa vedľajších účinkov.

- pseudomonázy sú aeróbne baktérie, to znamená, že vetranie a prechádzka po čerstvom vzduchu im neškodí.

- sú veľmi nenáročné na živiny, dokážu prežívať dokonca aj v destilovanej vode. Perspektíva, že by sme ich dokázali vyhladovať je prakticky nulová.

- nachádzajú sa bežne v prírode, na človeka cielene neútočia, ale sú tzv. oportunistický patogén, to značí, že napádajú človeka s oslabeným imunitným systémom. Napádajú poškodené sliznice ( napr. poškodené po predošlej chrípke, autoimunitou zapálené sliznice atď), normálne sliznice sú voči nim odolné. Taktiež za normálnych okolností je zdravá imunita schopná pseudomonády pomerne rýchlo zlikvidovať - oveľa úspešnejšie, než antibiotická liečba. Pokiaľ ale má človek imunitu oslabenú (po chorobe, autoimunitným ochorením, imunosupresívami, atď) a pseudomonáza sa vymkne spod kontroly, tak nastáva veľmi vážny problém a musí sa často riešiť nasadením veľmi silných antibiotík.

- najčastejšie napádajú urologický trakt, pomerne často tiež napádajú otvorené rany (veľké otvorené rany pri zraneniach, operáciách, popáleninách), menej často sliznice dýchacieho traktu a ústnej dutiny. V niektorých prípadoch tvoria súčasť normálnej slizničnej mikroflóry (pozn: to sa v minulosti tvrdilo aj o mykoplazmách :-/

- hlien s pseudomonázami na vzduchu produkuje špecifický intenzívny chemický zápach.

- produkujú dva druhy toxínov (detaily doplním neskôr)

(upozornenie: toto je len bleskový prehľad toho, čo som zatiaľ o pseudomonázach čítal, v texte môžu byť chyby alebo nepresnosti)

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Užitočné zdroje

Užitočné zdroje informácií:

http://www.textbookofbacteriology.net/pseudomonas.html

http://www.biotox.cz/toxikon/bakterie/bakterie/pseudomonas_aeruginosa.php

Články z wikipédie sa mi naopak príliš neosvedčili.

WP od 05/2008.Mycopl.Pn,Cpn, reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS.Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii. Od apríla do júna 2009 dočasne preruš.WP kvôli ATB liečbe Pseudom.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k