Diagnostický krevní test pro CFS přichází

Čtvrtek, 18. prosince 2008

KTVN Channel 2 informuje o vývoji nadějného diagnostického testu CFS. 
Výzkum se v současné době provádí v ústavu Whittemore Peterson Institute.

Video s touto zprávou můžete shlédnout zde a dále pokračuje překlad zkráceného přepisu videozáznamu:

http://cfids.nezavislestranky.cz/view.php?cisloclanku=2009011301

Syndrom chronické únavy
Channel 2 News

V budově aplikovaného výzkumu ve školním areálu Reno Nevadské univerzity se vědci už blíží pochopení příčiny a možné léčby syndromu chronické únavy.

Judy Mikovits je výzkumnou ředitelkou. Ona a její kolegové pracují na jednoročním výzkumném programu pro vyvinutí krevního testu za účelem diagnostikování syndromu chronické únavy.
Klíč k pochopení onemocnění je ve vzorcích. Laboratoř má tisíce zkušebních vzorků, které jsou nyní sdíleny s pracovišti po celém světě.

Vědci z Belgie, Londýna, amerických národních ústavů National Institute of Health (Národní ústav pro zdraví), the National Institute of Aging (Národní ústav pro stárnutí) a the National Cancer Institute (Národní ústav pro rakovinu) mohou všichni zkoumat stejné zkušební vzorky, z nichž většina pochází z Reno.

Judy vysvětluje důležitost této spolupráce: "Posíláme stejné vzorky po celém světě, takže každý vidí stejnou věc ve stejný čas na stejném snímku a to je velmi důležité, protože každý dostane stejnou odpověď. " (Tento postup vědcům umožňuje studovat stejnorodou podskupinu CFS, což povede ke konzistentním výsledkům, pozn.red.)

Annette Whittemore touží po odpovědích více než po čemkoliv jiném. Její dcera Andrea bojuje se syndromem chronické únavy už osmnáct let. Doufá, že založením Whittemore Petersonova ústavu pro neuroimunitní onemocnění (Whittemore Peterson Institute for Neuro Immune Disease) pomůže tisícům lidem počínaje svou dcerou. "Řekla jsem si,' proč někdo něco neudělá?' A ve stejné chvíli jsem si uvědomila, že já jsem možná jedním z těch, kdo by měl něco udělat. "

Co víme o syndromu chronické únavy? Ti, kteří jím onemocněli, mají také často pásové opary (shingles). Víme, že nemoc často končí jako rakovina. A nyní, díky vědcům z Reno, můžeme najít příčinu. „Identifikovali jsme a pokoušíme se izolovat nový vir, který může ve statistické skupině zapříčiňovat CFS.“

Avšak pokračování výzkumu vyžaduje peníze. Proto pořádá Whittemore Peterson Institute 19. prosince 2008 páteční sbírku v Peppermill. Více informací získáte na telefonním čísle 775-348-2335.

Zdroj:

Před třemi lety jsme o založení výše uvedených laboratoří naše čtenáře informovali na konci článku z 13. 6.2005 takto:
Výzkum: Chronický únavový syndrom spojen s virem HHV-6

Výstavba laboratoří pro výzkum rakoviny a CFS v Reno je o krok blíže k realitě.
Senátní komise v Nevadě odsouhlasila 10 milionů dolarů na novou stavbu pro Nevadskou univerzitu ve školním areálu Reno. Stavba bude využita pro školní lékařské laboratoře, Nevadský institut pro léčbu rakoviny a Centrum špičkových studií chronického únavového syndromu.
Harvey Whittemore, mocný lobbyista a zástupce Nadace rodiny Whittemoreovy, přidává další dva miliony dolarů a slibuje získat další finance ze soukromých nadací.
Whittemoreova dcera trpí chronickým únavovým syndromem.
Podporovatelé projektu doufají, že nové studie vztahu mezi rakovinou a chronickým únavovým syndromem vytvoří podmínky pro další výzkum a služby týkající se stavů jako je roztroušená skleróza a Alzheimerova choroba.
(Copyright 2005 The Associated Press.All Rights Reserved.)

Zdroj: http://www.krnv.com/Global/story.asp?S=3384876&nav=8faOaE83

Překlad: PaD 

tady kopiruju biochemicke

tady kopiruju biochemicke zmeny, ktere se daji dokumentovat u CFS/FM pacientu dle kliniky Dr.Powella, zadny z techto ukazetelu se neda "nasimulovat"

1.) FM & CFS patients are in a state that reflects "relentless sympathetic hyperactivity" (Martinez-Lavin 2004),
2.) Elevated spinal CRF (McLean 2006)
3.) Elevated Substance P(Vaerøy 1988)
4.) Elevated inflammatory markers (Bazzichi 2007)
5.) Elevated serum norepinephrine (Torpy 2000)
6.) Reduced brain blood flow (Mountz 1995)
7.) Deranged neurotransmitter synthesis (Russell 1992),
8.) Reduced cognitive function (Glass 2001)
9.) Reduced mitochondrial membrane permeability (Begtsson 1989)
10.) Reduced growth hormone production (Bennett 1998)
11.) Dysregulation of the HPA axis (Demitrack 1998)
12.) Insufficient vitamin D levels are common in FM and lead to greater activation of anxiety and depression (Armstrong 2007)
13.) Mu-receptors are deficient leading to increased pain (Harris 2007)
14.) Abnormal nerve fibers are seen in skin biopsies from FM patients which may also contribute to enhanced pain sensitivity (Kim 2008).

zdroj: http://www.fmtlc.com/philosophy.html

poud se nekdo nudi, muze prelozit ;)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Já bych nic nepovažovala

Já bych nic nepovažovala za marné, pokud by to vedlo k odhalení čehokoliv. Mnozí lékaři tvrdí, že infekce se neléčí, protože jsou neškodné, nic nezpůsobují a  únavový syndrom že neexistuje !To je pak těžké...osobně nechápu, k čemu jsou infekční oddělení, když lidi stejně posílají na pychiatrii. Na to nemusí studovat roky, stačí aby někde na vrátnici  odesílali na psychinu.........................

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k