Znalosti lékárníků

Zanet, nejak mi to

Zanet, nejak mi to nefunguje, kdybys nasla jeste ten link, prosim, byla bych rada.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

linky z mfdnes majú

linky z mfdnes majú životnosť len pár dní, takže je to asi už stratené. Maximálne ak si to niekto skopíroval k sebe na disk. Mne osobne sa nezdalo v tých článkoch nič pre nás príliš dôležité, len to, že lekárnici nie sú vševedi a môžu sa mýliť. 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. Chronický únavový syndróm s deficitom imunity (CFIDS)

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

haha, to uz radsi nekdo

haha, to uz radsi nekdo ztopil asi .)

nasla jsem pod jinym nazvem, myslim, ze to byl ten clanek a datum odpovida, lec je ztopen v sekci ekonomika:

http://ekonomika.idnes.cz/test-lekarny-poradi-ale-casto-spatne-dvk-/test...

plus infografika:

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_test_lekaren.html

jak rika mmichal, ale zajimave to je .)

Ida, ta, co cte ty internety, az ma z toho Mykoplazmu (to je ta nova placata televize :-D Myco IgM, CPn IgG. Chřipkové stavy+zimnice, únava, oportunne koky, fascikulace. Vopruz. Vše mírně. NAC, Doxy 200, plny CAP plan 12/08
<

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Díky, ido. Ano, jsou to ty

Díky, ido. Ano, jsou to ty články, na které jsem dala původní odkaz. Kromě hodnocení znalostí lékárníků v konkrétních lékárnách (kam možná někteří z nás chodí!!!) jsou v nich uvedeny i nebezpečné interakce léků. Viz např. zde:

Test: Lékárny poradí, ale často špatně

velikost textu:
28. listopadu 2008  13:03

Léky Klacid a Zocor kombinovat můžete. Přesně takto nám odpověděli v ústeckých lékárnách Pařížská a U Grandu na jednu z našich pěti otázek. Farmaceut a farmakolog Josef Suchopár to vidí jinak. 

"Antibiotikum Klacid zvyšuje účinnost, ale i riziko nežádoucích účinků léku Zocor. Jejich současné užívání totiž může poškodit kosterní svalstvo. V ojedinělých případech by mohlo dojít dokonce i k život ohrožujícímu rozpadu svalů."

To se projevuje svalovou slabostí, takže běžný pohyb je najednou náročný. A svaly také bolí jako po zátěži, i když jste v klidu. "Některé svaly mohou být poškozeny dokonce natolik, že se z nich vyplaví bílkovina myoglobin. Když se dostane krví až do ledvin, tak je ‚ucpe‘ a způsobí jejich selhání. Pacienti také mívají červenou moč," vysvětluje Josef Suchopár.

"Dohromady by se to užívat nemělo, kontraindikace tu je. Nevím, kdo z našich lékárníků vám dal jinou odpověď. Máme tu i program, do kterého se může lékárník podívat, pokud si není jistý," reagoval na náš pozdější dotaz Karel Struha z lékárny Pařížská.

"Antibiotikum Klacid se obvykle užívá týden. Je tedy otázka, do jaké míry bude interakce po týdnu významná. Doporučil bych konzultaci s lékařem."

V ostravské lékárně Centrum nám mladá lékárnice na stejný dotaz odpověděla velmi obecně: "S čím léky neužívat, je uvedeno v příbalových letácích." Naštěstí naše otázka neušla zkušenější kolegyni, která správně upozornila, že zocor a klacid se kombinovat nesmějí, a doporučila konzultaci s lékařem.

 Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie

Žaneta

brnění nohy, bolesti uzlin, monoklonální gamapatie nejasného původu, Helicobacter pylori + další potíže, na WP od 09/2007, od té doby ústup teplot, ranního pocení a bolestí v bedrech, více energie, do 07/2010 zmizela

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k