Funy a letitý boj s boreliozou

Vážení,

jsem téměř letitou návštěvnicí boreliozy.cz a tak řadu z vás dobře znám, viz Li, Kamarád a další... Všechny vás zdravím a přeji vše dobré v boji s nemocemi.
Chtěla bych vás informovat o letitém boji mého manžela s botreliozou, již více než 15 let se s ní trápí a teprve poslední 1,5 roku víme, co mu vlastně je. To ale není podstatné. Podstatné je, že jsme najeli na samoléčení. Neprve podle stránek slovenských, tedy 5 měsíců vysokých dávek Doxycyklinu (500 mg) denně.Došlo k výraznému ústupu potíží. Jenže my přestali... báječně mu bylo cca 2 měsíce a došlo k úplnému kolapsu, kdy znovu téměř ochrnul a přestal chodit. Najeli jsme proto na Gassera (vzpomínáš na léto, Kamaráde?)¨a to jeho organismus též nezvládal. Nyní už 4. měsíc jedeme Wheldona a zázraky se dějí! Manžel chodí, přestal užívat nadměrné léky od bolesti typu Tramal, bez kterých nebyl schopen vůbec fungovat, od září učí na škole a zvládá. 1x měsíčně se objeví určitá reakce, kdy se stav na 1-2 dny prudce zhorší, ale zase se vrátí do toho dobrého. Nyní po soukromé konzultaci s Lymessem začínáme přidávat Entizol, zatím v malé dávce, 1x denně v měsící. Závěr: cítí se dobře, je schopen pracovat a normálně žít. Před tím byl už vlastně jen ležák, plazící se po kolenou na WC, k tomu v depresích.
Vím, že borelioza i chlamydie jsou si hodně příbuzné a proto všem nerozhodným doporučuji léčení Wheldonem. Naši lékaři-odborníci vám totiž nepomohou, ti vás v horším případě vyhodí, v lepším nasměřují na psychiatrii.

Leona

Ahoj Leono! Boreliozu jsem

Ahoj Leono! Boreliozu jsem opustil přibližně v době, kdy jste najíždeli na wheldona, několikrát jsme na váš případ s optimistou vzpomínali, takže tenhle výsledek je více než povzbudivý!!! Přeji hodně energie do dalšího postupu. Entizol je důležitá složka protokolu, takž je určitě dobře, že na něj opatrně najíždíte. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Leono a Funy, váš

Leono a Funy, váš příběh jsem opustila v době, kdy manželovi dělali ta velká vyšetření a posílali ho na návštěvu k lékaři, který určitě neřešil jeho problém, jsem ráda, že je mu líp, že může učit. No a nebyly to nakonec chlamydie? Jeho příběh je pro nás velkou nadějí, že může být líp.                                                Lili
Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

  Ahoj Leono, to o tom

  Ahoj Leono,

to o tom zázraku rád slyším. :-)) Wheldona jsme Funymu vymysleli jako poslední možnost a vidím, že zabral! Ještě jsi mohla uvést, jak jsme v létě vymýšleli co nejpomalejší rozjezd Wheldona, mnohem pomalejší, než je v protokolu, kvůli bouřlivým reakcím na ATB. Funyho příběh bude velkým povzbuzením pro přítomné. Ještě kdybyste sehnali Tinidazol, tak může větší dávku než Entizol. A zabírá taky velice dobře. Já při pulsu Tinidazolu vždy pociťuju příval energie a téměř žádné vedlejší účinky /no trochu se vrátí při pulsu mozková mlha, či co to je/. Ale hlavně tak týden po dobrání pulsu se  začnou pěkně vzpamatovávat všechny staré potíže. Konkrétně u mne je bolest nohy a velká únava snad definitivně pryč, ale teď mě trochu "bere" po Tinidazolu oblast nad kostrčí a kříž a obě SI skloubení. Ale dá se to klidně snést. Tou kostrčí a křížem to totiž začalo dávno před tím, než mě chytila noha a SI. Takže jedu  pozpátku po potížích a tak to má být.  

Zdravím Funyho a držte se!

Kamarád 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

LeonaDobře, zkusím

Leona
Dobře, zkusím navázat. Funy prodělal v říjnu minulého roku komplexní vyšetření na neurologické klinice v Brně, včetně odběru likvoru a na mou žádost zaslání do Prahy. Kruh se uzavřel. Závěr: manžel je ZDRÁV a jediné čím trpí, jsou psychosomatické
potíže. Takže obdržel léky na deprese a sbohem a šáteček. Jediný výsledek
který je negativní je v tumorových markerech (což mne nejenom zarazilo,
ale docela děsí) v hodnotě CA 15-5. Pan primář usoudil, že zas o nic
tolik nejde, jen je třeba znovu zkontrolovat za cca 3 měsíce a pak
uvidíme. Protože mne poslal na ambulanci pro kartu manžela, cestou zpět
jsem do ní nakoukla a nevěřila jsem vlastním očím. Výsledek likvoru z
národní referenční laboratoře Praha zněl sice jako negativní, nicméně v
textu byl odkaz na několik živých!! borelií s větou, že negativní
výsledek celkově neznamená, že se nejedná o pokročilý stav neuroboreliozy a je
třeba dovyšetřit pomocí dalších metod. Použila jsem tuto formulaci před panem primářem s dovětkem, že jsem se toto dozvěděla telefonicky, když jsem se sama informovala na výsledek v Praze a on to shrnul širokým úsměvem a prohlášením, že v Praze jsou s prominutím debilové, že se o žádnou neuroboreliozu nejedná. Zároveň nás oba!! objednal na psychologii, že prý máme utkvělou!! představu o nemoci, která byla všemi dostupnými

vyšetřeními vyvrácena a já, jako manželka dělám svému manželovi vlčí
službu, neboť ho utvrzuji v chorobě, kterou nemá a navíc ho léčím sama!!
pomocí antibiotik. Tím že s námi končí, protože pro nás nemůže víc
udělat.

Máme jen přijmout variantu, že se jedná o psychické problémy, které jsou
prý na první pohled už na manželovi vidět. To, že všechny výsledky jsou jistě zkreslené téměř 3/4 ročním užíváním ATB taky moc nebral v potaz. Takže, tudy cesta nevede. Vede jedině samoléčením, tedy v našem případě Wheldon, ten funguje.
Na závěr podotýkám, že chlamydie kupodivu nemá, byly vyloučeny rozborem. Bohatě nám ke štěstí stačí borelka. Nebýt ovšem všech informací z internetu, z různých webů i od vás, asi by mne výše jmenovaný primář též zviklal. Za chvíli bych totiž začala pochybovat o svém zdravém selském rozumu a možná bych se jako mnoho let předtím nechala uklimbat slovy odborníků a nic bychom neléčili. Výsledky znáte: ochrutí, urputné bolesti a myšlenky na ukončení života. To vše už totiž máme za sebou. Před sebou asi ještě spoustu problémů, ale vidinu, že to jednou zdoláme. Jinak to není život, ale živoření.
Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

ahoj, obíhám   doktory,

ahoj, obíhám   doktory, mám taky    +CA 73, navíc  ještě  TPA. jdu  na  vyšetření  tsřev,  atd , / já  ano,  v rodině  bya ca  střev/ ... Obíhám  doktory.. Vše  prakticky  jinak  negtaivní..

Mám zřejmě  chron.chlamydie plícní  a   po mykoplasmatu, které  mi  neléčí....  

Ty   nádorové  markery  hlídejte,   nebojte se   - bývají    často    +  i  při negtaivním    onkolog.  nálezu.., ev při  zánětu  , tuším..

Bojujte..Já  se ozvu na  stránkách,  až dostanu  laboratoř  koncem  měsíce...

Bude  živo,  v létě mi končí  PN a já  jsem ,,zdravý  člověk´´!!!!! 

Leono vitej tady , gratuluji

Leono vitej tady , gratuluji a jsem rada, ze jste se nechali presvedcit na Wheldona. Já byla na borelce jako navstevnice, tak si asi taky pamatujes. Ted uz jde jen o to, vydrzet. Prosim pokud jedete Wheldona, dej si nejakou informaci o tom do podpisu, ano? Preju hodne stesti.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

  No hlavně že on je

  No hlavně že on je pan primář a v Praze v NRL jsou debilové. Kolikpak neuroborelioz poznal asi on a kolik jich asi v životě vyléčil?? Ta čísla bych chtěl vidět.  

Ještě Ti Leono prozradím, co by pan primář řekl, kdybyste mu poreferovali o velkém zlepšení Funyho po 4-měsíční "léčbě z internetu". Řekl by, že to vůbec nebylo Wheldonem, ale že si tělo někdy pomůže samo. A neuroborelioza že to stejně nebyla, takže ATB nemůžou být příčinou zlepšení.

Takovéhle lidi živíme z našeho zdravotního pojištění.    

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Kamarade taky prosim, pokud

Kamarade taky prosim, pokud muzes, vyuzij prosim podpis k informacim pro ostatni.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

"..... a došlo k

"..... a došlo k úplnému kolapsu, kdy znovu téměř ochrnul a přestal chodit. ......... on to shrnul širokým úsměvem a prohlášením, že v Praze jsou s prominutím debilové, že se o žádnou neuroboreliozu nejedná. Zároveň nás oba!! objednal na psychologii, že prý máme utkvělou!! představu o nemoci, která byla všemi dostupnými vyšetřeními vyvrácena....... !

No tak to je tedy pěkná vizitka toho, kdo má léčit! Ale kdybych nezažil téměř to stejné, asi bych nevěřil.

 

"....a já, jako manželka dělám svému manželovi vlčí službu, neboť ho utvrzuji v chorobě, kterou nemá a navíc ho léčím sama!! pomocí antibiotik. Tím že s námi končí, protože pro nás nemůže víc udělat. .... Máme jen přijmout variantu, že se jedná o psychické problémy, které jsou prý na první pohled už na manželovi vidět...."

 

Takže když člověk nemůže chodit, je to psychické?! Úžasné! Jak objevné! A co jako bylo na něm vidět? No, že se divým, já naiva, když mým problémem byl podle karty děravý mozek!

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Leono!Jsem hrozně štastná

Leono!Jsem hrozně štastná že jsi se ozvala a píšeš sem!Moc jsem na tebe i manžela myslela,jak se oba máte.To je užasné,že jste  vytrvali a pokračujete v léčbě.A hlavně, že už se manželovi daří mnohem lépe.Ani nevíš jak mě to povzbudilo!!.-)Já ted s léčbou začínám a těším se,že i mě zase budou čekat hezké dny bez bolestí a pod.Jste oba užasní!.-)Li
< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

LeonaMilý Jane, těm

Leona
Milý Jane,

těm psychickým problémům, které vlastně dle odborníka způsobují ochrnování, bolest a nemožnost chůze, se mohu jenom usmát. V jednom má pravdu, určité psychické problémy u manžela jistě jsou, ale on má na ně po 15 letech strádání, bolestí a beznadějí celkem právo. V každém případě je holý nesmysl, myslet si, že když se na vás podívá psycholog či psychiatr a rozebere vás, rázem budete fit. V našem případě považuji za nejdůležitější moment, že jsme se sami!! dopátrali příčiny stále se zhoršujícího stavu a našli adekvátní zbraň, Wheldonův protokol. Já i můj manžel máme názor, že ATB možná ničí všechno kolem, ale ničí hlavně příčinu obtíží, tedy boreliozu. K čemu je živoření, někdy je risk zisk. Neděláme zatím žádné závěry, ale podstatný je momentální stav, tzn. zlepšení a další zlepšování. Jak se cítí Kamarád, Optimista, Lymess a další, co se samoléčí, je též evidentní, je prostě lépe.
Nechci nikoho přesvědčovat, protože toto rozhodnutí je na každém z vás. Když už ale nezbývá nic jiného, není žádná naděje, už vám vlastně o nic nejde. Život v bolestech a na vozíku není totiž život.

Mějte se všichni co nejlépe, držte se!
Zdraví
Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

 Naprostý souhlas.  Znám

 Naprostý souhlas.  Znám to osobně, na vlastní kůži!

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Leona Funy se nechal

Leona

Funy se nechal přesvědčit, a zítra půjde do nemocnice. Má v posledních dnech velmi silné bolesti břicha, stěžuje si na střeva. Břicho bolí, tlačí, střídá se průjem se zácpou. Dokonce se přiznal, že měl několikrát ve stolici krev a už i dříve, třeba před půl rokem. Zítra půjde na chirurgii. Máte někdo podobné problémy po dlouhodobé léčbě ATB? Taky řeším, kolik léků má na chirurgii přiznat, jestli má třeba nějak rozleptané sliznice. Pořád nějaké starosti...
Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, bere a bral v

Leono, bere a bral v průběhu léčby nějaké lactobacily?

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

No on taky Funy bral velké

No on taky Funy bral velké dávky Doxy, ještě před Wheldonem. V letáku k Doxybene máš, že při přetrvávajícím průjmu se musí vyšetřením vyloučit vážné střevní onemocnění - pseudomembranozní kolitoda. Jinak ty onkomarkery bych nepodceňoval. A to Doxybene přiznej určitě.

Na Wheldonově protokolu od 7. 2006 (chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leona Jasně, bere trvale

Leona

Jasně, bere trvale přes rok acidus lactobacilus, k tomu jogurty, kefíry. Moc se mi to už nezdá. Hlavně mu zjistili v prosinci zvýšené onkomarkery, dle odborníka se měli testy udělat kontrolně znovu v březnu... Mám obavy, aby se neprokázal kardinom tlustého střeva.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, Já sice nemám

Leono,

Já sice nemám křeče, ale tu krev taky mívám, byla jsem i na kolonoskopii, není to nic hrozného. A i kdyby něco bylo/ nedej Bože/ včasné zachycení a odhalení právě u tohoto problému zachránilo mému bratrovi život. Budu na vás moc myslet a držet pěsti.    Lili

Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Leono, tyhle mrchy jsou

Leono, tyhle mrchy jsou nalezle vsude, i ve strevech, takze je mozne, ze kdyz dojde na chcipani mrch ve strevech, kam se antibiotika spatne dostavaji, tak ma clovek takovehle obtize. Ja jsem je mela opravdu znacne v prubehu lecby a casem se to tak nejak uklidnilo, stridave se to jeste v naznacich vracelo, i ted obcas jeste neco zaboli a pak zas prejde.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No, každopádně ať se

No, každopádně ať se svěří doktorům. Člověk nikdy neví.

Jinak já měl léta problémy - hemoroidy. A proktitidy, tedy záněty konečníku, ale i celých střev. Hrůza. Kolonoskopie, irigoskopie, opravdové lahůdky s třídenním půstem atd. Nic! Naposled mne na proktologii strašili s kolonoskopií, ale to jsem ještě nebral ATB. No při ATB občas hrůza a peklo na zemi, hlavně při Entizolu. Naposledy asi tak dva měsíce zpátky jsem myslel, že se mi vnitřnosti provalí bokem, konečník oteklý tak, že jsem se s odpuštěním nemohl ani upšouknout. Příšerná bolest plus průjem, no děs běs, občas i krev, ale červená, čili z konce střeva! Pak pomohl Trimcinolon E mast. Od té doby už dvakrát Entizol a zdá se, že dobré, hlavně po posledním pulsu. Takže možná to byly endotoxiny a teď už je jich tam možná málo těch potvor. Možná, že pomohly ty kortikosteroidy. Nevím. Možná to chce trochu oddech na chvíli a hodně probiotik jako Biopron9.

Jednou jsem musel všechno asi na týden vysadit, kromě acetylcysteinu. Je to nelehká cesta. Možná mu dají něco na uklidnění, protizánětlivého. Ta pseudomembranózní kolitida (pablánový zánět tlustého střeva) se snad léčí též Entizolem, aspoň mi to nějaký lékař tvrdil! Ale já měl problémy právě po Entizolu, takže jsem to považoval za reakci na endotoxiny. Takže asi i to je třeba si vzpomenout, co nejvíc ty potíže způsobuje. Jestli ATB nebo Entizol. 

 

Tak hodně štěstí a ať to jsou jen reakce na endotoxiny z těch potvor.

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Leona   Děkuji všem za

Leona

 

Děkuji všem za názory. Manžel dnes absolvoval vyšetření na chirurgii. Byl poslán na sono, tam se zdá být vše v pořádku. Na pátek je objednán na gastroenterologii, pak půjde asi na kolonoskopii. Podle názoru chirurga na ambulanci břicho měkké, zánět nejspíš ne, spíš se přiklání, že je to následek dlouhodobější léčby ATB. Proto posílá na gastro, kde by mohli doporučit, co brát na posílení střev a žaludku. Krom toho udělali všechny odběry, včetně onkomarkerů i protilátky na borelii. Jsem zvědavá, zda zase po 3 měsících od posledních odběrů klesnou, po tom DW.

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Dobře jste udělali, jistě

Dobře jste udělali, jistě to všechno dobře dopadne. Doufám, že budete v léčbě pokračovat i přes ty problémy trávícího traktu. Držím palce.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Leona Po vyšetření na

Leona

Po vyšetření na chirurgii je manžel objednán na pátek na gastroenterologii. Chirurg provedl vyšetření břicha, poslal ho na sono, kde se objevila malá cysta na ledvině. Jeho závěr zní, že se jedná o podráždění žaludku a střev po dlouhodobém užívání ATB. Dostal Hylac forte a doporučení jíst hodně lactobacilů, jogurtů, ale to jíme a známe všichni. Byly provedeny i testy jaterní + krevní obraz, vše se pořád drží ve stejných kolejích, jako před víc než rokem, kdy začal užívat ATB. To znamená, že ATB  nelikvidují tolik organismus, tedy strach z leukémie /jak rádi někteří lékaři dodávají/ ani z odepsaných jater není na místě. Onkologický marker však zůstal na stejné, lehce zvýšené  hodnotě, znovu se provede za cca 2 měsíce. Testy na protilátky boreliozy ještě nejsou hotovy, na ty jsem moc zvědavá, protože za cca rok užívání ATB klesly z hodnoty v IgG 2.110 na nějakých 1.800 v listopadu, teď máme zas navíc skoro 3 měsíce ATB, doufám, že klesají dál.
Protože se manžel nyní cítí dost špatně, slabě, bolesti břicha (v neděli dostal první 2 tab lety 250 mg Entizolu) a bolí ho ledvina, tak snižujeme ATB na 1/2 tlb. Roxi + 100 mg Doxy denně. Zdá se mi však, že nesnáší ACC long, je mu po něm špatně, na zvracení, proto ho moc nechce pít. S doplňky to taky moc nepřehání, má pocit, že už je jak chemická továrna. Bere C, B a komplex antioxidantu + samozřejmě nezbytný lactobacilus v ledničce kdykoliv k dispozici. Musím ho  hodně povzbuzovat, aby dál vydržel, protože si chce "chvíli od léků odpočinout", ale to už máme 2x za sebou a návrat byl pěkná propast dolů. Je třeba vytrvat!
Leona
Leona
Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Tak to je dobře, že nic

Tak to je dobře, že nic závažnějšího nenašli.

Zkus ho přesvědčit, aby bral víc těch doplňků, hodně to pomáhá. ACC se dá sehnat i v kapslích, takže nemusí pít ten šumák. Přes zahraničí weby určitě půjde objednat.

Chápu, že si chce odpočinout, ale vydržte, když se vám to takhle lepší.

 

Hodně štěstí 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Bunny neplaš:o)) ACC v

Bunny neplaš:o))

ACC v kapslích mají v každé lékarně. Tuzemské:-))

Jo, právě mi NAC v

Jo, právě mi NAC v kapslích dorazil, netuzemský, od Now Foods a na dvou baleních jsem oproti ČR ušetřil skoro 4000,- takže děkuji, tuzemské ne :) Hrozně předražené. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Já jsem na to teda nikde

Já jsem na to teda nikde nenarazila, vím, že na lekarna.cz mají ACC 20x 200 mg, ale vzít jich 6 denně, to sorry :-). Od now foods lepší a mám na 4 měsíce vystaráno :-)

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Ono i to snížení ATB je

Ono i to snížení ATB je vlastně taky trochu "odpočinkem" od ATB. Tak snižte, ale vytrvejte. ACC, Acetyl L-Carnitin, kyselina lipoová, B 6, B 12 a kyselina listová pomohou cítit se líp. Poslední 3 snižují i hladinu homocysteinu. Nikde také není psané, že nemůžete na čas snížit i ACC.

Na Wheldonově protokolu od 7. 2006 (chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leono, to je zajimave,

Leono, to je zajimave, osobne mam s ACC take problemy - prujem, nekdy nevolnost, jinak Metronidazol a doxy drazdi slinivku, tak by mohla byt pricina mozna i tam, mam nejake dokumenty o ucincich ATB na zazivaci trakt, už jsem je posílal i Adrianě, aby je vystavila, zatim jsem  je ale vystavene nenasel.

Na Wheldonově protokolu od 06/2006

Na Wheldonově protokolu od 06/2006

Leona Tak máme výsledky 

Leona

Tak máme výsledky  na protilátky boreliozy z krve, metoda Elisa: IGg 2.070. Překvapilo mne to. Před rokem, když jsme byli v počátcích léčby ATB to bylo 2.100. Pak postupně klesalo až na 1.860 v říjnu 2006. Teď jedeme Wheldona právě od toho října a protilátky zase se zvýšily. Je to normální???

Leona 

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Je. Protilátky nejsou

Je. Protilátky nejsou ekvivalentní množství bakterií, nebo stavu nemoci, to jsme tu už milionkrát podotkli, vyšší číslo neznamená více problémů a nižší neznamená ústup nemoci. Hodně lidí s CAP léčbou chlamydií potvrzuje, že se jimv  prvních měsících léčby protilátky naopak zvedají a klesají až po daleko delší době. Takže normální to je. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Ano, cim vic mrtvych mrch se

Ano, cim vic mrtvych mrch se vyplavuje do obehu, tim vic telo reaguje zvysenou tvorbou protilatek. Hlavne na zacatku. Jinak to taky samozrejme muze byt rozdilnymi testy.  

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Leona Testy dělá stále

Leona

Testy dělá stále stejná laboratoř. No uvidíme... ATB momnentálně tento týden snížena na polovinu kvůli problémům se žaludkem a střevy, doporučuje i gastroenterolog a přidal Helicid. Zajímavé je, že se nedivil tomu množství a dlouhé době podávání ATB, spíš se snažil řešit, jak pomoci od zažívacích problémů.
Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Tak aspon ze tak. Zkuste

Tak aspon ze tak. Zkuste velke davky aktivniho uhli na ten zazivaci trakt. Melo by to pomoct, at je to, co je to. Navaze na sebe vsechny sragory. Polevkovou lzici Carbofitu v prasku do slenice vody. Taky to ted praktikuju. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A hodně pít a pít.  A

A hodně pít a pít.  A spát neškodí, projít se a spát. Práci bych nechal jiným! 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Leona Ráda bych poprosila,

Leona

Ráda bych poprosila, zda mi někdo, kdo je v léčení dál, než my, poskytl informaci o minimalizaci dopňků. Jedná se mi o to, že Funy zlobí! Spoustu věcí odmítá se slovy, že už je i tak jak chemická továrna. Poctivě polkne denní dávku 300 mg Roxitromycynu + 200 g Doxycyklinu. Pak už do něj vnutím maximálně jednu tabletu šumivého NAC ALL 600, 1 béčko forte, 1-2 500 mg celaskonu, 1 tabletu živočišného uhlí, 2 kapse lactobacilu a 1 komplex antioxidantů. Toť vše. Ve škole nemá čas a nevzpomene si a tak to časově vše zbývá na podvečer a večer. K tomu si na noc šupne Neurol, aby vůbec spal a jede se dál. Pitný režim taky nic moc. Dal by se udělat miniseznam toho úúúplně nejnutnějšího z doplňků, co máte vyzkoušeno, že bez toho je zle? Myslím si, že ty jeho stavy a problémy s trávením a střevy si způsobuje i svou neukázněností sám.

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Tak at na chvili vysadi,

Tak at na chvili vysadi, kdyz telo krici ne. Ja to taky tak delam-myslim doplnky. 2500 mg celaskonu, to se nedivim, ze mu je zle. To strasne drazdi. Zkus koupit treba JML C vitamin 1000mg s prodlouzenym ucinkem. Uvidis, ze bude o mnoho lip. Laktobacilus muze jist s jidlem, dokonce se tak ma, to ani nepociti. No a jedna tableta NAC je holt malo no..1 tableta zivocisneho uhli nema zadny vyznam, to je jak nic. Minimum je myslim 12 kapsli na jednou. Tak at to bere jen kdyz je opravdu potreba, ale za to velkou davku. Jinak ne. Jinak by treba mohl pomoct pangamin bifi plus misto umeleho becka. Ja kdyz minimalizuju doplnky, tak beru jen vitamin C a laktobacily. Vitaminu C beru jednu az dve gramove tablety denne, prave od JML. A tim, ze je tam prodlouzeny ucinek, tak to nedrazdi najednou a taky pred spanim to nedela problem.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Leona Adiano, děkuji za

Leona

Adiano, děkuji za odpvěď. To céčko bylo myšleno jako jedna či dvě tablety 500 mg denně. Nejhorší pro něj je to NAC, to jen vidí sklínku, už skoro utíká pryč .. :o) Já to nezlehčuji, ale přestat se nyní prostě nedá, po roce ATB, z toho skoro půl roku Wheldon, to by mu pak už nepomohla ani svěcená.

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, Adriana myslela

Leono,

Adriana myslela vysadit na čas část doplňků, ne vysadit ATB. ATB /přinejhorším/ na čas jen trochu snížit.

Na Wheldonově protokolu od 7. 2006 (chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leona Jasně, Kamaráde.

Leona

Jasně, Kamaráde. Psali jsme s Adrianou výhradně o doplncích, ATB jedeme dál. Zatím totiž nikdo NIC lepšího nevymyslel a ono to funguje.

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona Od soboty snižujeme

Leona

Od soboty snižujeme antibiotika (Roxy a Doxy) na polovinu. Problémy se zažíváním a střevy  se nelepší, spíš naopak. Příští týden by měl následovat druhý pulz Entizolu, zkusíme max. zase jeden den, stav momentálně není ideální, tak aby to Funyho nepoložilo.Úporné bolesti nohou jsou ale pryč, to je hlavní. Uvažuji i o podávání antidepresiva, Citalec sice nedělal dobrotu, ale je takový roztěkaný, rozhozený, potřebuje se soustředit, problémy se spánkem trvají. Zkoušel někdo APO-Amoclov na zklidnění?

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Souhlas s Adrianou. Vždyť

Souhlas s Adrianou. Vždyť přeci Entizol se bere vždy až po té, co se stav relativně zklidní, ne naopak, když je zhoršený.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leonko tohle ne.Ale jestli

Leonko tohle ne.Ale jestli ti to k něčemu bude,tak já místo antidepr.beru Atarax.(ke zklidnění,dávají ho i dětem)Ten mi dělá dobře.A na spánek jsem dle protokolu zkoušela ten Melatonin a docela to funguje.Li
< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Já vzala jen pár tabletek

Já vzala jen pár tabletek Apo-moclobu 150 ale zklidnění se nekonalo. Naopak jsem měla agresivní pocity, snad bych manželovi vyčetla i věci za svobodna. Pak jsem dlouho nebrala nic, ale zjistila jsem, že tak to také najde, dostal se mi do ruky Citalec, po tom jsem byla totálně umrtvená. Zmněnila jsem psychiatra, nyní užívám Apo-Citalopram 20 a docela dobré. Nežádoucí účinky jsem neměla ani při užívání Deprexu a Cipralexu. Asi to chce vyzkoušet. ,
Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Spis vynechte entizol, dokud

Spis vynechte entizol, dokud nebude lip. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Dnes musím popsat

Dnes musím popsat perličku. Zavolala jsem primáři na neurologii a sdělila mu, že sice jeho léky na deprese možná manžela trošku zklidní (no nevím, už jsme je stejně 2x vyměnili), ale příčinu to dál neřeší. V neděli vylezl na žebřík a ořezal pár větví stromu. Cca půl hodinka práce... pak už musel zase slízt dolů, protože se ozvaly prudce nohy, křeče v lýtkách. Ty trvají dodnes. Když jsem toto oznámila, pan primář se hluboce zamyslel a řekl, že původ potíží tedy dál objasněn není, že popřemýšlí, co dál. Na má slova o chronické neuroborelioze a příp. léčení Wheldonem /kterí praktikujeme sami víc jak půl roku, ale to neví/ se nevyjádřil. Holt on má svůj názor a já zase svůj.

Atb máme ale dál snížené na poloviční denní dávky a už bychom měli přidat druhý pulz Entizolu. První byl jen 2 tbl. a to jen 250 mg a stejně byla docela prudká Herx. reakce. Nyní mám obavy mu to dát, aby se moc nezhoršil, aby to zvládnul ve škole. Ten Tinidazol má taky tak prudké reakce nebo je fakt šetrnější, jak se zmiňoval několikrát třeba Kamarád? Problém je, že já ho prostě neumím objednat přes internet ze zahraničí. Entizol máme doma v šuplíku....

Všechny zdraví

Leona 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, já mám po Tini

Leono,

já mám po Tini také herxy, ale ne v době braní, ale až opozděně o několik dní. Že by byly menší než po Enti nemohu posoudit, ale záleží spíš na dávce obou. Tak dejte jen 1x250 mg Enti a příště se zařídíte po této reakci. Jinak chválím balanc na žebříku.-)) To je další úspěch!!

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Na Tinidatol nejsou tak

Na Tinidatol nejsou tak prudké reakce, protože je nejspíš méně účinný než Entizol. Je to blbý, ale bez herxů se tahle léčba neobejde.

Neslysela jsem, ze by byl

Neslysela jsem, ze by byl Tinidazol min ucinny. Ale nejak se lip snasi psychicky. Herxy jsou na nem taky samozrejme. Leono, pokud je mu blbe, tak tinidazol ani entizol samozrejme ne. Na puls stejne musi brat nejprve plnou davku atb.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Taky si myslím, pokud není

Taky si myslím, pokud není herx mrchy nechcípají. Pokud mrchy nechcípají, tak není léčba asi moc účinná. Doba krát síla herxu = konstanta. Čím silnější herxy, tím dřív z toho bude člověk venku. Ale pozor, aby to nebylo moc rychle a pak šup do dřevěného spacáku :-)

To asi spíš naopak, ne?

To asi spíš naopak, ne? Čím silnější herx máš, tím víc v sobě máš chlamýdií a déle bude trvat léčba.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Prosím všechny, kteří

Prosím všechny, kteří jsou na protokolu, jak řeší problémy se spánkem? Tedy zda mají taky problémy, že jsou unaveni a přesto nemohou spát, ev. spí chvíli a stále se budí a ráno vstávají strašně unavení. Funy to řeší Neurolem, jenže v poslední době již bere i 2 tablety 1,0 mg. Každou chvíli se k tomu cítí úplně rozhozený, jakoby uvnitř neklidný, roztěkaný. Na to, že přes den musí zvládnout třídu puberťáků kolem 16 let potřebuje být v kondici psychické a to se nám pořád nedaří. Fyzicky je na tom ale proti dřív dobře, chodí, bolesti nohou jen příležitostné, žádné ochrnování, křeče. Jen to často úporně bolí hlava. Dnes jsme dali druhý pulz Entizlu, max. to bude ale 2x500 mg a konec, kvůli případným reakcím.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Nejsem si jistý, ale

Nejsem si jistý, ale pozitivní vliv by na to měl mít melatonin, jak je popsáno v doplňcích... 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Mě melatonin na spaní

Mě melatonin na spaní celkem pomáhá.Není to ideální,ale je to o hodně lepší než bez něho.U nás se bohužel neprodává,viděla jsem ho v Praze jen v jednom krámku se sportovní výživou,ale tam stál přes tisícovku.Děsně drahý.Já si ho objednávám ze Slovenska na www.multivitamins.sk. Balení 60tbl. vyjde kolem 200Kč.Záleží na velikosti objednávky.Taky mi známí dovezli ze Slovenska Melatonin od české firmy Walmark,ale ten na mě nějak nefunguje.Jestli ho chcete zkusit,ten od Walmarku,pošlu ti ho zdarma,mám ho ještě přes 20tablet.

Jarka

Jarko, děkuji za radu i

Jarko, děkuji za radu i nabídku. Nebudu tě obtěžovat posíláním tablet, objednám ze Slovenska a uvidíme. Určitě to stojí za vyzkoušení, lepší než se rvát Neuroly a zvyšovat je a tím i jejich návyk. Navíc je člověk po nich ráno dost "přiblblý". Ještě jednou díky!! 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Tak právě  mám před

Tak právě  mám před sebou výsledky testů našeho staršího, téměř dvacetiletého syna Tomáše. Vyšetření protilátek chlamydií metodou ELISA vyšlo v IgA negativní a v IgG 1.860=pozitivní. Prosím o radu, než s ním půjdu s výsledky k imunoložce, co přesně dál chtít. Problémy má, viz jeho nekonečná únava (spí každé odpoledne po škole a trvale kašle). Já mám víc díky Funymu probádanou boreliozu, tedy testy.

Děkuji za radu.

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, jako vždy zde: Toto

Leono,

jako vždy zde: Toto jsou asi rodově společné testy na chlamydie. Čili vyžádat pro kontrolu druhově specifické testy na chlamydie pneu, tracho a psittaci. Mimo základních imunologických testů dále i testy na borelie, mycoplasmu, ureaplasmu, CMV, EBV, HSV. Neškodily by testy na toxoplasmozu, leptospirozu, listerie, ehrlichie a yersinie.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leono, bere Funy nejaka

Leono, bere Funy nejaka SSRI? Mozna by neskodila, hlavne kvuli tem pulsum entizolu, aby byl vic v klidu. I spanek by se trochu zlepsil. Jinak Wheldon doporucuje Melatonin, ale ten bych zas nekombinovala s jinymi leky na psychiku. Neurol 2 tablety 1,0mg je nejvyssi doporucena davka. Urcite to neni reseni dlouhodobe nespavosti. Navyk vznika dost rychle. Neurol bych nechala jen na nejhorsi chvile. Rozhodne ne denne, kdyz uz tak nejak prerusovane. Aby pak nebyl rozhozeny z toho, kdyz neni neurol. A s tim entizolem za tehle podminek hodne opatrne. Asi bych na nejaka SSRI najela do te doby, nez zacne zvladat entizol. Ja jsem entizol nezvladala psychicky vubec.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriano, co to je SSRI??

Adriano, co to je SSRI?? Bere na nervy Apo moclob (tuším, že se to tak jmenuje...) 150 mg denně a na spaní ten neurol. Závislost je, protože bez něj neusne a ráno je pak vyřízený. Když byly prázdniny o vánocích a on 14 dní doma, neurol vysadil. První tři dny byly hrozné, skoro se klepal, v noci nespal, potil se... prostě návyk. Objednala jsem ten Melatonin, vyzkoušíme. Entizol /druhý pulz/ byl tento víkend, pátek 500 mg jednorázově, v sobotu 2x500 mg. Zatím herx nebyl, zatím....

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

SSRI= selektivni inhibitory

SSRI= selektivni inhibitory zpetneho odcerpavani serotoninu=antidepresiva poslednich generaci.  Apo moclob je taky antidepresivum, takze to mate asi poresene, do jake skupiny patri, nevim. Ten Melatonin bych moc s temihle leky nemichala, minimalne bych se o tom poradila s lekarem. Jinak Neurol existuje i ve forme SR, to zn. s prodlouzenym uvolnovanim, jmenuje se napr. Xanax. Nemusi se pak brat tak rychle tak vysoke davky, protoze dele ucinkuje.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Leono, ten SSRI obsahuje

Leono, ten SSRI obsahuje třeba Deprex, Seropram, Cipralex, já nyní beru Apo-citalopram. Ten Apo-moclob jsem také měla, už si však nepamatuji, co obsahoval. Když je zle, užiju též Neurol, ale sama vím, že to není dlouhodobé řešení. Už jsem jeden čas měla také skoro na něj závislost. Brát to na spaní, se mi zdá dost nevhodné. S Melatoninem zkušenosti nemám, ale když nemohu usnout, vezmu si STILNOX, někdy stačí i půlka. Tady je jisté, že se spí určitě tvrdě 4hod. a ráno není člověk jak praštěný.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

INHIBITORY REUPTAKE

INHIBITORY REUPTAKE MONOAMINŮ

Rozdělení podle generací

antidepresiva 1. generace

Jsou tricyklická a tetracyklická antidepresiva, která blokují zpětné vychytávání serotoninu a noradrenalinu, případně dopaminu v centrálním nervovém systému.

Některá jsou aktivující, jiná sedativní.

Do této skupiny patří např. imipramin = Melipramin, clomipramin = Anafranil, amitriptylin = Amitriptylin, dosulepin = Prothiaden, dibenzepin = Noveril, maprotylin = Ludiomil, Maprotylin, Maprotibene

Názvy s velkým písmenem jsou názvy, pod kterými se léky prodávají v lékárně; názvy s malým písmenem jsou názvy generické; jeden lék má jeden generický název a může mít mnoho názvů firemních, resp. může jej vyrábět více farmaceutických firem

Nežádoucí účinky: anticholinergní (např. suchost sliznic,...), antihistaminové (např. sedace, ospalost,...), adrenolytické (např. hypotenze, závratě,...), zvýšení záchvatové pohotovosti, kardiotoxické (arytmie,...), kožní reakce (exantém), syndrom z vysazení (třes, úzkost,...), psychické komplikace (mánie,..)

antidepresiva 2. generace

Jsou tvořena heterocykliky, která inhibují reuptake serotoninu a noradrenalinu jako první generace, ale nemají anticholinergní nežádoucí účinky.

Mají lepší snášenlivost než léky 1. generace.

Do této skupiny patří např. bupropion = Wellbutrin SR (který by ale mechanizmem účinku patřil do 4. generace antidepresiv)

antidepresiva 3. generace

Jedná se o selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), antidepresiva se zdvojeným
serotinonovým působením (SARI), inhibitory reuptake noradrenalinu (NARI) a dopaminu (DARI) a jiné léky

Mohou pozitivně ovlivnit i jiné symptomy než-li depresi, např. panickou poruchu, obsedantně-kompulzivní poruchu, poruchy příjmu stravy, fobie

Do skupiny SSRI (selective serotonin reuptake inhibitors) patří např. fluvoxamin = Fevarin, fluoxetin = Deprex, Deprenon, Prozac, Portal, citalopram = Seropram, escitalopram = Cipralex, sertralin = Zoloft, Asentra, paroxetin = Seroxat

Do skupiny SARI patří trazodon = Trittico, nefazodone = Serzone

Do skupiny NARI řadíme reboxetin = Edronax

Do skupiny DARI řadíme amineptin

antidepresiva 4. generace

Blokuje reuptake serotoninu a noradrenalinu (SNRI) nebo dopaminu a noradrenalinu (DNRI)

Do skupiny SNRI (inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a noradrenalinu) patří např. venlafaxin = Efectin,
Efexor, milnacipran = Ixel, duloxetine (Cymbalta)

Zcela opačně působí tianeptin = Coaxil, který stimuluje reuptake serotoninu v neuronálních synapsích

Do skupiny DNRI (inhibitory zpětného vychytávání dopaminu a noradrenalinu) je řazen bupropion = Wellbutrin SR (viz také 2. generace)

antidepresiva 5. generace

SNDRI jsou inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, noradrenalinu a dopaminu

Nedávno jsem psala o

Nedávno jsem psala o pozitivním výsledku mého syna na chlamydie v hodnotě IgG 1.860 pozuitivní. Dnes jsem byla s výsledky na imunologii. Závěr? Testy druhově specifické netřeba provádět, protože se jedná pouze o protilátky anamnestické, což NIC neznamená. Na testy šel z důvodu trvalé vodnaté rýmy několik let, trvalého kašle, vysoké únavnosti. Zhlediska iminologie lze podat kůru bakteriální imunomodulátoru Ribomunyl, doporučují ale ještě konzultaci na plicním.

Takže opět klasika. Nemám být znepokojena, NIC se neděje, jen se s infekcí setkal a organismus se s ní vypořádal. Takhle náš uklidňovali odborníci léta u Funyho s boreliozou, závěry jsem mockrát popisovala, viz i můj podpis. Když to nechám plavat, kluk za pár let dopadne jak táta... 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Jedině zaplatit synovi

Jedině zaplatit synovi druhově specifické testy na chlamky v pořádné laboratoři.

Leono, vše nejnej k svátku a žádné borky a chlamky!:-))

Kamarád.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Kamaráde, m.j. děkuji i za

Kamaráde, m.j. děkuji i za přání... Máš pravdu, jak by nám bylo báječně bez všech parazitů!

hezký den, 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

  No Leo..Tak to je smutná

 

No Leo..Tak to je smutná pravda.A vůbec nějaká prevence či něco podobného se u nás v ČR nepěstuje.Až padne-tak s ním pak možná,budou něco dělat.

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn a 1000 dalších problémů.Po měsíci léčby více energie a zlepšení zažívání..-)

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Leono, prosímtě kolik je

Leono, prosímtě kolik je synovi roků? Můj 20 letý syn je také positivní jako já. Přesně měl poslední výsledky IgG 1,87, chlam. pneumo. jako tvůj. Ale jsme ještě oba pozitivní na mycoplasmu. PL nám vypsala žádanku po dobrání ATB doxy za 14 dní jen na mycopl. Žádala jsem jí, aby tam zaškrtla i chlam. pneumo., ale nechtěla že prý je to negativní ale co když výsledly budou opět pozitivní? Nevím.

Janko 1, synovi bude za pár

Janko 1, synovi bude za pár měsíců dvacet...
Výsledky podle mne nejsou směrodatné. Podstatné je, jak se cítí. Náš Tomáš má trvalou vodnatou rýmu, kašel, bolesti hlavy a velikou únavu, nepřirozenou v jeho věku.
Od pondělí jsem mu začala dávat sama 600 mg ACC long, tedy 1 šumivku denně. Včera ráno, tedy po 4 tabletě měl stavy, kdy ho velmi začalo pálit na průduškách či plicích, připadal si jak v horečce, úporná bolest hlavy. Měl problémy vůbec dorazit do školy. Všimla jsem si večer, že měl úplně rudé uši. To znamená, že názor imunoložky o "setkání se kdysi" s infekcí, se kterou si tělo poradilo, neb testy ukazují "JEN" paměťové protilátky je stejný nesmysl, jako když to léta tvrdili manželovi u boreliozy... ten nyní ochrnuje a invalidizován, léta přežíval. Přece kdyby byl tak naprosto zdráv (nyní myslím syn), tak by po podání 4 tablet ve 4 dnech ACC long nemohl být v tak prudce zhoršeném stavu!
Jen mi je z toho už nanic, protože táta zdaleka není z toho svinstva pryč a nyní i synek. Kde já budu shánět všechny potřebné léky již pro oba dva, včetně předražených doplňků, to ví momentálně snad jen Bůh!
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.skLeona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leo, tak to máme stejně

Leo, tak to máme stejně staré děti, synovi bude letos taky 20, a tím víc mě to štve že je nemocný. Ještě po mě zdědil psoriásu tak je teď i pěkně osypaný. Přisuzuji to i těm potvorám. Synovi bylo blbě po doxy, ale musí to prostě vydržet. Myslím si že bude hůř. Musím nasadit taky NAC, který ještě nebereme. Nemohu ho sehnat a doktor mi ACC long napsat nechtěl i přes mé prosby, že je velmi nutný mi řekl že je to úplně zbytečný, se sestrou prohodili úšklebek na který se nedá zapomenout a byl rád že jsem odešla z ordinace. Jen kdyby to měl někdo z jejich rodiny, hlavně děti tak bychom viděli, jak rychle by se stím zaobírali. Ach jo!!!

NAC si muzes koupit v

NAC si muzes koupit v kterekoliv lekarne bez predpisu a kdyz nemaji, objednaji. To neni problem. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Dnes byl syn na rtg plic a

Dnes byl syn na rtg plic a srdce.  Už na prostém snímku plic je patrné zastření, zánětlivé změny, plicní kresba je zhrubělá. Posílají nás ještě na CT a zítra na plicní oddělení. Přitom imunolog tvrdil, že zvýšené protilátky v třídě IGG proti chlamydiím NIC neznamenají. To že se kluk dlouhodobě zadýchává, kašle jak tuberák a je šíleně ve svém mladém věku unavený, to je asi v pořádku. Bože, co tohle je za zdravotnictví!!  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

To je strašný Leono!

To je strašný Leono! nejhorší je ale ta bezmoc!!! 

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Ano bezmoc je veliká!!! Mě

Ano bezmoc je veliká!!! Mě OL lékař napsal zatím 6 balení Doxy, ale PL mému synovi jen 2 balení. Prosila jsem jí ať mi toho dá víc, ale nechtěla. Až to prý dobere má jít na odběry. Pokud prý vyjdou opět pozitivně, dá mu další. Když negativně - končí. No a je to pořád dokola. Tak že mu budu dávat zatím moje. Nechci, aby byla přestávka. Ona ví, že máme ATB již od listopado 06, samozřejmě s přestávkami a nepomohlo nám to, ale zkouší to znova. Já toto nemohu pochopit. Jak psal Jan chceme si chránit jen své zdraví a ne se za živa zakopávat!!!

No tyhle jednotlivé

No tyhle jednotlivé přerušované dávky antibiotik jsou nejlepší cestou k rezistenci... 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

To samozřejmě. Ale kdo to

To samozřejmě. Ale kdo to vysvětlí mým lékařům. Rezistence jak z dlouhodobě podávaných ale přerušovaných ATB a nebo třeba s půl roku podávaným Doxy, jak chce u mě učinit můj OL.Řekl, že mi tyto ATB bude psát třeba půl roku. Ale já dych za chvíli potřebovala přidat Roxy. A je to z hlediska lékařů začarovanej kruh, protože oni prostě nechtěj a hotovo!!!  Janka1.

Je to fakt děs. Nejenom

Je to fakt děs. Nejenom přerušovaná, ale ani trvalá monoantibiotická léčba v těchto případech většinou k úspěchu nevede.

Tak vážení, mám závěr

Tak vážení, mám závěr syna Tomáše z plnicního oddělení. Kluk prodělal zápal plic a začíná se u něj projevoval astma. Potenciace prodělanou chlamydiovou infekcí... Nyní ho čeká ještě CT a punkce z plic po velikonocích. Na můj přímý dotaz, zda toto způsobily plicní chlamydie pan doktor pokýval hlavou a řekl, že nejspíš ano. Závěr: dostal na tři týdny Klacid 500 mg 1x1 denně!!! Tím by měl být přeléčen co se týče chlamydií, pak už budou zas jen řešit astma atd. Proč jsou ti lékaři tak nepoučitelní?? Ptala jsem se na kombinaci antibiotik, ptala jsem se, zda nezačít raději Azitroxem či Sumamedem, NE, prý je nejlepší Klacid. Tak co myslíte? Nyní má za sebou přesně 14 dní ACC long + doplňky a občas jsou reakce (nemůže dodechnout, jeden den jak začátek chřipky s vnitřní horččkou, bolest hlavy...). Začít sami 100 mg Doxy či začít 1x500 mg Klacid a pak postupně přidávat Doxy??

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Klacidem nemůžete nic

Klacidem nemůžete nic zkazit, můžete jím začít a pak do kombinace přidat Doxy. Ale ta dávka asi  bude do začátku dost vysoká, chtělo by to najet postupně. S Klacidem má zkušenost Lymess. Další otázka je, co budete mít po 3 týdnech k tomu Doxy na kombinaci. Pokud by doktor psal dál Klacid, je možno ho nějaký čas kombinovat s Doxy.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Klacid je dobrej. A já bych

Klacid je dobrej. A já bych jel podle toho, co stanovil lékař. Jak řiká Kamarád.

Lymessi, Klacid má na tři

Lymessi, Klacid má na tři týdny. Další léčení se konat nebude, protože prý opět netřeba. Hodnoty v IGG se u nás přece neléčí, to už podle našich odborníků víme přece všichni. Ten Klacid na 3 týdny dostal jen na základě mé neodbytnosti, proč neléčit, když problémy má a zhoršují se. Zdá se vám Klacid 500 mg denně hodně?? A po třech týdnech přidávat 100 mg doxy a mezitím si sehnat další dávky a dávat je snížené třeba 1/2 tablety denně, když se bude kombinovat s Doxy? Už nechci nechat nic náhodě, viz Funy...  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ten Klacid by ho měl dostat

Ten Klacid by ho měl dostat z nejhoršího a pak uvidíš. Já vím, ty se obáváš (a právem - po zkušenostech s Funym) toho, že až to kluk dobere a bude-li mu stále nevalně, že drblb řekne: "Byl dostatečně přeléče, víc pro vás nemohu udělat. Nashledanou." To známe, že jo?  A jiného dr. bys tam u vás někde nenašla?

Lymessi, to je přesně ono,

Lymessi, to je přesně ono, ty mé obavy. Já už nepotřebuji žádného dalšího lékaře, protože plicař sám uznal, že to mohou způsobovat chlamky, přeléčí dle svého "nejlepšího" svědomí, ale my všichni víme, co se děje pak. Já jsem schopna sehnat další antibiotika, jen jaká... dál Klacid a denně v tom množství 500 mg nebo jak potom vhodně po Klacidu vše kombinovat. O tom v protokolu WH není totiž zmínka. Já je budu cpát dlouhodobě i s manželem AB, protože vidím u Funyho výsledky a to je pro mne podstatné. Nechci dalšího invalidu už od dvaceti let!!!

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, teď jsem zjistil,

Leono,

teď jsem zjistil, že u Klacidu je 500mg vlastně základní denní dávka. Takže by to šlo od začátku 500 denně, jak píše Lymess a doktor:-)). Po těch 3 týdnech přidat 100 Doxy a buď dál jet ten Klacid 500, nebo přejít na Azi či Roxi, podle Wheldona.  

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Uvidíš, až jaká bude

Uvidíš, až jaká bude reakce na ten Klacid. Zatím bych to neřešil a vyčkal. A dávkování bych teď nechal tak, jak doktor předepsal.

Stav u syna po 14 dnech

Stav u syna po 14 dnech dávek 1x600 mg ACC long kolísá, nyní ho bolí na plicích a stěžuje si i na tlak v srdci a prudkou bolest hlavy. Tyto stavy dosud neměl. Přes víkend nasadíme 500 mg Klacidu. Jsem čím dál víc přesvědčena, že vše způsobuje skutečně chlamydie pneum., tzn. že hodnoty v IGG jsou varující i pro ostatní, ať si odborníci říkají, co chtějí, včetně nesmyslu o neléčení. IGG neznamená v  žádném případě přeléčenou infekci, která zanechává "POUZE" laboratorní stopy mnoho let v organismu, ale spící výbušninu!!
Pro pořádek dodávám, že manžel Funy je na svých pravidelných dávkách 3x týdně Azi a denně Doxy 100-200 mg (dle stavu žaludku) a stav se nehorší, naopak polehounku lepší. Až na to nešťastné spaní, protože ani slovenský Melatonin nezabírá, a to bere 3 tablety před spaním. Nakonec stejně musí vzít Neurol, protože by jinak neusnul a ráno by byl nemožný.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Hele Leono, ještě

Hele Leono, ještě nepřidávejte ten klacid, když má takovýhle šílený reakce na ACC! A ještě 500 mg, nechceš ho přece přizabít.

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Bunny, problém je, že by

Bunny, problém je, že by ATB měl začít brát, neboť má zároveň zjištěn zápal plic a astma, viz jeho vyšetření tento týden na plicním. Plicař naordinoval Klacid. Ten ACC long jsem mu začala dávat sama před 14 dny jako můj pokus, zda opravdu má chlamydie, zda budou nějaké reakce. To jsem ještě ani neměla v rukou výsledky odběrů... Problém jsem u něj tušila už několik měsíců. No vydržíme do pondělí, třeba se stav zas upraví. U Funyho to taky bylo hop nebo trop.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

A těžký? Tedy

A těžký? Tedy oboustranný? Možná byste mohli ten klacid půlit, když už to musí být. Reakce na něj by mohly být dost drsné, když už takhle reaguje na ACC. Chystáte s Wheldona?  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Tady je těžké začínat

Tady je těžké začínat půlkou Klacidu 500, když je tam zápal plic. Jinak 500 Klacidu není nic moc, je  to základní denní dávka, stejně jako základní denní dávka je 100 Doxy, nebo 300 Roxi. Takže 500 Klacidu je podle mě ekvivalent ke 100 Doxy a s tím se začíná běžně. A zápal plic se, Leono, bez ATB upraví do pondělka těžko. Spíš bych dal to ATB okamžitě.  

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Nasadil bys plnou dávku,

Nasadil bys plnou dávku, když s ním takhle mává ACC? 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

U zápalu plic určitě 500

U zápalu plic určitě 500 mg, to je standardní denní dávka, jak píše Kamarád. Při těžších infekcích se bere i 1000 mg denně.

No, myslela jsem na to

No, myslela jsem na to vzhledem k té chlamýdii, ale když říkáte 500, tak to bude muset ustát. 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Jo ja bych taky nasadila

Jo ja bych taky nasadila Klacid ihned. Tohle je neco jineho-akutni stav. Zapal plic se musi zarazit. Vsak ono ho to nezabije..ale pak pomalu prejit na Wheldona, pridat doplnky a zvednout ACC.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Děkuji za názory. Dnes

Děkuji za názory. Dnes jsme dali k 1 tablete šumáku ACC long 500 mg Klacidu. Uvidíme reakce. Zajímavé je, že podle plicního lékaře se jedná o atypický zápal levé plice, který se ukázal jako značné zastínění na rtg snímku, proto ještě ve středu CT plic. Atypický znamená prý, že je možná reakcí na něco jiného... chlamydie? I lékař na tento můj dotaz odpověděl, že je možné. Hlavně mi však v ordinaci sdělil, že od začátku roku pozorují na oddělení masivní přírůst pacientů, převážně mladých, s chlamydiovými infekcemi a mykoplasmaty. A že jsem ho přivedla včas. jenže... co je to včas?? Když už má nález na plíci a rozjíždějící se astma??
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Chlamydiový zápal plic je

Chlamydiový zápal plic je netypický i v tom, že poslechově není skoro nic podezřelého slyšet a na rentgenu je masívní nález. To doktory "vyleká", mate a někdy zmate. Proto vás ženou na CT, protože "tak se přeci normální zápal plic nechová" a každý medik zápal plic fonendoskopem přece pozná...

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Zajímalo by mne, zda-li

Zajímalo by mne, zda-li někomu z vás dělali fibroskopické vyšetření plic, tedy velmi nepříjemné zavedení hadičky do plíce s odebráním vzorku /hlenu/. Tedy spíš, zda-li tato nepříjemnost prokáže např. chlamydii přímo v plíci...  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Mám tu závěr odborného

Mám tu závěr odborného plicního lékaře na téma chlamydií mého syna. Po zhlédnutí CT snímků pravil, že se jedná o chronické chlamydie a tudíž bude naprosto dostatečné podávat 3 tydny Klacidu 500 mg. Na můj dotaz, zda-li tuto chronickou infekci samotný Klacid pokryje, či by nebylo vhodné podávat kombinovaně ATB a delší dobu se usmál a pravil, že je to nesmysl! Zápal plic se tím prý přeléčí, na kontrolu má přijít v květnu, a s chlamydiemi se nemám zabývat, nejedná se o akutní infekci, ale proběhlou a ta je zažehnaná... Jak by mu to člověk rád věřil, nevědět to co my víme tady na těchto stránkách. Prostě, nečekám na nic, začínám kombinovat Klacid s Doxycyklinem, protože reakce už ustaly. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Odborný plicní lékař je

Odborný plicní lékař je odborník na baterky - a ještě vybité. Jakto, že za svoje diletanství tihle odborníci ještě berou peníze? Kde to jsme?

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Chronická únava, zánět míšního kořene, bolest celé nohy a dalších asi 10 problémů. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Funy není v dobré kondici,

Funy není v dobré kondici, je po viroze??, ale už nelze zase více čekat, proto začínáme včera třetí pulz Entizolu. Večer tedy 500 mg, ráno lehce vymrtvělý, bolí ho celý člověk, těžké ruce, nohy a ¨úporná bolest hlavy. Ráno proto dávám jen 250 mg a hodně céčka. Mám v plánu vydržet min. 2 dny. Kolonoskopii objednanou na pondělí rušíme, tedy odkládáme až do prázdnin, v tomto stavu nemá smysl ho začít ještě vyprazdňovat, tedy 2 dny hladovět + Fortransy a nepříjemné vyšetření k tomu.
Syn Tomáš stále na 500 mg Klacidu a ACC long. Po dobrání Klacidu, tedy po 3 týdnech míním nasadit ihned 100 mg Doxy a najíždět na Wheldona. Kašle totiž stále dost, únava je trochu lepší, bolesti hlavy či něčeho jiného asi nemá, nestěžuje si a na zeptání toho moc nepoví. Plicní lékař mu chce dělat po Klacidu znovu serologii, ale myslím že chvíli počkáme, zatím mi to připadá zbytečné.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Funy má za sebou třetí

Funy má za sebou třetí pulz Entizolu, 1. den 500 mg, 2. den 1250 mg, 3. den 1000 mg.  Bolest hlavy ustupuje, nyní pracovní neschopnost asi na 10 dní, stav po viroze či Herx??, stálá bolest na průduškách, silný kašel, bolest nohou, křeče v lýtkách. Krátkodobá PN ho doufám postaví na nohy, v tomto stavu není schopen být ve škole. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Vracející se bolesti nohou

Vracející se bolesti nohou svědčí pro ten herx.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie a chlamydie: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Co nasadit po 3 týdnech

Co nasadit po 3 týdnech Klacidu 500 mg?? Syn zítra dobírá poslední Klacid, stav nyní zhoršený, opět bolest v krku, rýma a kašel. Evidentně se odborník plicař zase sekl, když považuje tuto dávku za maximálně dostatečnou. Chci najet na Wheldona, protože už přes 5 týdnů bere ACC long. Je vhodné nyní pokračovat po Klacidu 100 mg Doxy a postupně najet na Wheldona?? Zápal plic je snad na ústupu, stejně to byl ten atypický zánět plíce vyvolaný chlamydií, to uznal i odborník. Poslechově totiž nebyl poznat, ukázal se až na rtg a CT.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Teď normálně Doxy 100 a

Teď normálně Doxy 100 a potom Azi, nebo Roxi. Azi a Roxi teď  ne, protože 2 makrolidy současně není dobré brát /Klacid je taky makrolid/. Po 14 dnech Doxy už pak může přidat některý makrolid.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Pridat muze, jak se bude

Pridat muze, jak se bude citit. Ale dva makrolidy dohromady ne, to ma kamarad pravdu. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Dávám první tabletu

Dávám první tabletu Doxycyklinu... Včera u nás byla na návštěvě moje kamarádka-lékařka, která mi píše potřebné léky pro Funyho a nyní i pro Tomáše. když viděla Toma po 3 týdnech ATB Klacid, zhrozila se, jak vypadá špatně. Je celý opuchlý v obličeji, trvale smrká a kašel se zhoršil. Je vidět, že Klacid na chlamky působí a zhoršení vyjadřuje reakci. Bohužel ani tato moje kamarádka mi moc neradí pokračovat s Tomem ve Wheldonovi, jenže ona je chirurg a přiznává, že infekcím moc nerozumí. Přesto se po neděli zeptá na na antibiotickém středisku, co zvolit za ATB po Klacidu. Pak vám dám vědět, zda-li ATB středisko ve FN má nějakou páru o dlouhodobých infekcích a jejich léčení. U manžela však uznává, že něco na kombinacích bude, protože chodí, což dřív nebylo a zvládne pracovní proces, byť s obtížemi. Před tím byl trvale doma... U něj nevidí jiné zbytí, než pokračovat v ATB, u syna má strach, je prý mladý, abychom víc neublížili. Jenže my víme své, co dokáže chronická infekce, potažmo léta neléčená... že Jane a ostatní.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ano.   ".....u syna má

Ano.

 

".....u syna má strach, je prý mladý, abychom víc neublížili....."

 

Ta dojímavé péče o zdraví vždycky potěší, obzvláště ty následky!

 

Být např. ve 24 invalida je cílem všech mladejch ...... 

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Jo, nevzdavejte to Leono.

Jo, nevzdavejte to Leono. Ted se muze vyhrabat porad za kratsi dobu, nez pak..a ze je uz chronik o tom neni pochyb. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

SOS!! Může být herx

SOS!! Může být herx opětovná šílená bolest nohou, kterou už jsme za posledního půlroku vymýtili? Funymu končí 14 dní PN po viroze a dnes už se nemůže skoro na nohy postavit pro řezání a křeče v lýtkách. Nebylo by vhodné snížit ATB? Jestli to třeba není velká toxická zátěž.... nyní. Poslední takto úporný stav byl vloni v srpnu....  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Jo muze Leono, prozivam ted

Jo muze Leono, prozivam ted to same. Po vysokych davkach tinidazolu hrozna bolest krku, za krkem do ramene a do patere, mam bolesti i pri polykani. Snizit atb ted uz nepomuze, pokracujte dal a jen odlozte dalsi puls, az bude o hodne lip a hlavne male davky entaku a opatrne. Myslim, ze jste to s entizolem prehnali..no ja s tini ted taky. A to uz jsem nic takoveho necekala..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adri, to bylo těch 3x500

Adri,

to bylo těch 3x500 Tini denně po dobu 5 dnů? Za jak dlouho po pulsu to přišlo? Vidím, že taky nemůžu ještě jásat předčasně. Až dám megadávku Tini jako ty.... a pak ještě Entizol....

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Co zvýšit céčko? Nebo je

Co zvýšit céčko? Nebo je i jiná pomoc? Potřebuji ho postavit do pondělí na nohy, aby mohl jít do školy. Jde mu o všechno, nemůže nyní déle marodit, v červnu mu končí pracovní smlouva a má mu být prodloužena na dobu neurčitou. Pokud bude víc nemocný, smlouvu mu neprodlouží. Důchod mu byl odebrán... 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

No zvysit cecko sypane

No zvysit cecko sypane az nekolik gramu denne, carbofit...me trochu pomaha ibuprofen, ale cpat to do sebe furt taky neni dobre  :/

jsou to svine s tim duchodem, neskutecne :/ 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No puls jsem skoncila myslim

No puls jsem skoncila myslim ve stredu  minulou a dneska je mi ouvej, i vcera uz bylo. A o vikendu me bolel hrozne zub, ze jsem myslela, ze mam kaz, ale preslo to a byl to herx.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A puls byl 5 dni 3x500.  Na

A puls byl 5 dni 3x500. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Tak s tebou aspoň cítím.

Tak s tebou aspoň cítím. Vidím, že se mám na co těšit. A to jsem už s Tini /2x500 po 5 dnů/ poměrně kamarád.:-)

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Dnes jsme byli znovu na

Dnes jsme byli znovu na neurologii. Pan primář po zhodnocení výsledků po 2 návštěvách u psychologa, kam nás poslal a který určil, že bolesti nohou nesouvisí s psychickým stavem, ten je v normě, se rozhodl, že bude pátrat dál. Pátrat: objednal Funyho na novou lumbální punkci, prý nyní dělají nová vyšetření z likvoru. To už by byla jeho pátá lumbálka. Navíc jsem zmínila znovu možnost zkreslení výsledků, protože dál bere ATB. Připustil, že teoreticky by to bylo možné. Mám obavy, aby si z Funyho neudělal "testovacího králika".  Prý by ale z likvoru mohli zjistit případné další nemoci. Dilema: jít do toho nebo nejít?? Už mi je Funyho líto, lumbálky nepatří k nejšetrnějším vyšetřováním.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ještě jsem chtěla dodat,

Ještě jsem chtěla dodat, že tu lumbálku chce udělat právě pro momentální stav prudkého zhoršení stavu, kdy už zase skoro měsíc pro bolesti nemůže chodit. Prý je to příhodná doba, odebrat likvor v období zdravotního nekomfortu, prý by se konečně dalo dopátrat, co to způsobuje. Boreliozu stále zpochybňuje...
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Jestli zpochybnuje boreliozu

Jestli zpochybnuje boreliozu po te, co nasli zivou borelii v likvoru, tak at jde do pr...

Zbytecne trapeni podle me :((( Co by tam tak asi nasli?? A i kdyby neco nasli, lecili by tu pricinu? Nelecili. Kdyz neleci ani zivou borelii. To by tam asi museli najit kosmicky korab nebo proc si mysli, ze se ty lumbalky delaji, kdyz ziva borelie neni dostatecna probuh??

 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jan mne opět rozesmál...

Jan mne opět rozesmál... tou dojímavou péčí našich odborníků. No nic, jedeme Wheldona, nic lepšího nám ani pro ty "mladé" zdravotnictví nenabízí.

Léčení by v případě "trefy" prý bylo 3 neděle penicilínu v kapačce. To ale nic neřeší, chvíli se uleví a pak už čekat jen znovu návrat potíží...Navíc momentálně jsme v druhé půli Wheldona, tak to nemíním vzdát. Jen jsem přemýšlela, co by v té lumbálce mohli víc objevit a hlavně, proč to neudělali rovnou při té poslední, tedy v říjnu, A protože právě od října bere kombinovaně ATB, tak ten výsledek musí být zkreslený, na to přijdu i selským rozumem. Tím nic neobjeví a zas to bude další důkaz o pravdivosti slov pana primáře a potvrzení nesmyslného samoléčení, o kterém se prý raději nebude vyjadřovat.  

Ještě jeden dotaz: nyní o víkendu by měl být další pulz Entizolu. Stav nohou se pomaličku zlepšuje, ale stále nic moc, musí být na dost velkých dávkách analgetik. Odložit pulz??

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Jak říká Adriana, puls

Jak říká Adriana, puls určitě odložit. Jinak jsem nepochopil, že "jste v druhé půli Wheldona". Asi myslíš, že z možného roku léčby máte za sebou půl roku a něco. Ale ten půl roku může být také teprv čtvrtina, možná i jen šestina potřebné léčby Wheldonem....

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Urcite odlozit a klidne na

Urcite odlozit a klidne na dlouho, dokud se nebude citit jakz takz dobre jen na atb. Pokud ma infekci desitky let jako ja, tak to vazne neni prdel. Je to ubijejici, ale chce to hrozne pomalu... 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Kamaráde, neber mi

Kamaráde, neber mi naději!! Já se utěšuju tím, jak nám ten čas letí, ale zatím si neumím představit, jak by to šlo třeba ještě rok navíc Wheldona :o(  Nezapomeň, že za sebou máme ještě 5 měsíců denních dávek 500 mg Doxy, 2 měsíce Fluconazolu a Entizol do padnutí. Pulz odložíme. Jen když budeme pořád pulzy odkládat, tak se to pořád zpomaluje, ach jo... zpomaluje ten hojící a léčebný efekt mám na mysli. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, naději ti určitě

Leono,

naději ti určitě brát nechci.:-) Já jen, že nikdo nevíme, kdy s léčbou skončíme. Já jedu ATB 11. měsíc, problémy dost ustoupily, ale zatím si nemyslím, že po tom 12. měsíci skončím. A když se podívám na dobu léčby Adriany, Lymesse a Jana, tak je mi dost jasné, že o konci ještě moc uvažovat nemůžu... 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia, CMV, EBV: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

no, je to tak. Bohužel.

no, je to tak. Bohužel.  

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Leono, pokud o té lumbálce

Leono, pokud o té lumbálce budete uvažovat,žádejte použití atraumatické jehly a po lumbálce at Funy vypije hodně kafe,silného a prostě aspon litr...co vím,hodně to pomůže a nám po lumbálkách kafe vaří dokonce sestry na popud lékařů,efekt je opravdu maximální.O atraumtaické jehle vás třeba doktor ani neinformoval, je za uhradu,není to standart....takže tolik jen má rada ke snížení negativ při lumbálce a asi bych do ní šla,pokud vám nabízí nové testy.

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Iveto, děkuji za názor i

Iveto, děkuji za názor i povzbuzení. Je to těžké, protože na lumbulku tím jde po páté a vždy efekt nulový, jenom se zpochybní její výsledky. Spíš stále uvažuji, co se dá ještě jiného zjistit z likvoru, co když třeba má opravdu ještě i jiné, další onemocnění... třeba vše nezpůsobuje jenom infekce. Přece není možné, aby ty zatracené nohy tak ukrutně řezaly, píchaly, bolely, křeče byly, i přes všechna ATB. Navíc mu vždy v této akutní fázi zflekatí, takové tmavé fialové skvrny naskáčí, od plosek až po kolena. A vždy se to zopakuje výhradně po zátěži, viroze, teplotě, po vytržení zubu... trvá to tak cca 2 měsíce, než bolesti odezní. Ty inteervaly mezi tím se ale rapidně zkracují. Dřív to bylo třeba 2-3x do roka, nyní snad pořád. Největší úleva byla po podávání vysokých dávek samotného Doxy, ale pak se po snížení dávek na 200 mg a kombinací stejně stále vrací.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

no já už taky nevěřil,

no já už taky nevěřil, že mne nohy přestanou bolet, škubat, pálit, .....Přestaly, ne že by to bylo úplně ideální, ale přestaly. Ale máme to 17. měsíc  .....

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Odmítla jsem za manžela

Odmítla jsem za manžela další lumbálku v pondělí s tím, že výsledek musí být zkreslený po 7 měsících ATB dle Wheldona. Očekávala jsem strohé nashledanou... K mému překvapení primář souhlasil, že je to teoreticky možné, tedy ovlivnění ATB a navrhnul ještě iobjednat na vyšetření neuropatie tenkých vláken, prý jestli i ony nezpůsobují ony příšerné bolesti nohou. Pokud bude i toto vyšetření negativní, už se přikloní k tomu, že stav způsobuje skutečně borelioza. Docela ráda bych k tomuto dospěla a očekávala možnosti léčení. O kombinovaném protokolu jsem lékaře informovala, pravil, že je to náš pohled, on s tím nesouhlasí. Na moji poznámku, že medicína nám po dobu min. 10let zpět ještě nic lepšího nenabídla odpověděl, že nás chápe....

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono prosím co je to ta

Leono prosím co je to ta neuropatie tenkých vláken , jak se to vyšetřuje? Já jsem na protokolu sice teprve dva měsíce, ale ty bolesti mi docela dost deptají. Je to vše nějaké horší. Potřebovala bych zvýšit ant. a nějak se toho děsím.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

  neuropatie   )Jan Na

 

neuropatie

 

)Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Věro, sama pořádně

Věro, sama pořádně nevím, ale zjistím, hned jak budeme objednaní. Jestli jsem to dobře pochopila, běžně se vyšetřují pomocí EMG? vzruchy nervových zakončení, ale prý existují i tenká vlákna nervů, které mohou přenášet bolest z místa do konečků nervů. A taky se prý při tom bere biopsie z pod kůže končetiny. Dám vědět, jak budu znát odpověď.
Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, děkuji, kdyby něco

Leono, děkuji, kdyby něco našli, kdo ví, jaké by zase dělali pokusy. Vy už jste si také užili. Je to divné, že se to tak zhoršilo. Já jsem z toho také docela špatná, hned si  představuji, že na tom mohu být podobně a moc radosti to nepřidá. Jsem na ty bolesti sama, manžel je nějak na jiné frekvenci, ale zase mám už vyřešený inv. důchod.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Podávám další zprávu o

Podávám další zprávu o léčení Funyho. Změna Doxy za Minocyklin už v pohodě, bere ale jen 1x50 mg. Kdesi jsem vyčetla?? že je MIno několikrátnásobně účinnější než Doxy... je to pravda?? V sobotu 1 pulz Entizolu, ale jen 3x250 mg. Víc ne, mám obavy z reakcí, nevím jak by učínkoval např. právě s Mino. Včera ale už bylo dobře, manžel dokonce asi hodinu navečer kutal na zahradě, vkleče dodělával kamennou zídku. Po celodenní práci ve škole je to zas ZLEPŠENÍ. Zřejmě to chce opravdu přitvrdit, na Wheldonu je vlastně 8. měsíců, před tím ale Gasser. Jak se dá dlouho brát Mino a je to opravdu možná náhrada za Doxy?? 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, Funy po celodenní

Leono,

Funy po celodenní práci ve škole ještě hodinu na zahradě kutal zídku... Jestli tohle není úspěch léčby, tak pak už co?  Co by za to mnozí tady dali, kdyby už zvládli to, co včera Funy...Jen tak dál. A Mino se nebojte - viz i rébus Lymesse.:-)

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

"Jak se dá dlouho brát

"Jak se dá dlouho brát Mino...?"

Chceš odpověď a lá Stratton, Marshall, Wheldon, Sievers,...

nebo a lá MUDr. Novák, MUDr. Dvořák, MUDr. Šolcová,...?

(česká příjmení vybrána náhodně)

Lymessi, myslela jsem

Lymessi, myslela jsem odpověď, zda se dá Mino dávat výhradně místo Doxy... Doxy bere vlastně skoro dva roky a zatím žije a zdá se že fuńguje čím dál líp :o)), tak jestli Mino může být už trvale... tedy pokud mi aspoň budou stačit finance! Ale já jsem holka skromná a co bych pro zdraví svého letitého drahého neudělala, že... odpustím si holt další věci. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Řešení Lymessova rébusu:

Řešení Lymessova rébusu: Mino můžete dlouhodobě místo Doxy.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Dík, Kamaráde... já to

Dík, Kamaráde... já to holt musím mít "polopatě". Zvlášť v tom vedru, a to mne netrápí ani borky, ani chlamky, ani jiná veteš... 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ja nevim, jak dlouho se mino

Ja nevim, jak dlouho se mino muze, kazdopadne, pokud ho delsi dobu bude uzivat, tak chodte na pravidelne jaterni testy. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Myslím, že se může

Myslím, že se může užívat skoro stejně jako doxy. Testy jsou jistě nutné, ale s tou hepatotoxicitou bych to neviděl tak černě. Marshallisti to jedí taky dlouhodobě, půl roku, třičtvrtě roku tělo na minocyklinu určitě vydrží. Spíš bych se na místě většiny lidí tady držel osvědčeného doxycyklinu a minocyklin nechal vysloveně jako volbu pro speciální případy.  

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Změnili jsme u Funyho Roxi

Změnili jsme u Funyho Roxi za Azi a po týdnu užívání dochází k postupnému zlepšování bolestí nohou. Bere tedy 50 mg Mino a po,st, pá Azi. Zajímavý postřeh: po několika pivech 12 nejlépe Plzeň se mu daleko lehčeji chodí, bolest jakoby mizí, tedy nezmizí ale tlumí se. Když k tomu přidáme v tom dni ještě pár béček forte, zdá se mi stav daleko lepší. Má vliv více béčka na celkové zlepšování stavu?? Pak by stálo za úvahu napíchat do něj sérií B12, co myslíte?? Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

No B12 určitě. Myslel

No B12 určitě. Myslel jsem, že ho berete v dost velkých dávkách průběžně. Buď z netu podjazykový B12 methylcobalamin 5 mg několikrát denně, nebo tu Milgamu. Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.
Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leono, z tou zprávou, že

Leono, z tou zprávou, že se Funymu po Azi zmírňují bolesti, jsi mě udělala radost. Já budu také z Roxi přecházet na Azi. Teď již zbylé Roxi doperu a pak dám vědět. Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese
Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Azi na klouby - dobrá

Azi na klouby - dobrá volba. Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.
Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Určitě, Bčko má na

Určitě, Bčko má na neurologické problémy obrovský vliv! Pokud budete chtít bodat Bčka, pak doporučuju Milgammu,je specialně sestavená pro neuroproblémy.....ikdyž i obyč. B12 je dobrá,ale ze ¨zkušenosti myslím, že Milgamma je lepší a vyvážená

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Po nekolika 12ctkach se

Po nekolika 12ctkach se lehcej chodi asi kazdemu. Me taky. Proto mam nejvetsi sklony popijet, kdyz je mi nejvic blbe... Ale opatrne, clovek se tak nejak rychlej dostava do nalady. Tedy Lymess mozna ne, ale my ostatni ano. Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Po mnoha měsících

Po mnoha měsících kombinací antibiotik u Funyho jsme to vychytali. Na jeho neurologické potíže platí kombinace Roxi 300 mg a Doxy 200 mg, po změně na 50 mg Mino a 3x týdně 250 mg Azi dochází k postupnému ústupu potíží bolestí nohou, svalů. Snižujeme konečně analgetika (Lyrica), zvládá při plném pracovním procesu ve škole. Odpoledne je schopen i lehce pracovat (zahrada, dílna). Stále však při větší fyzické zátěži (ev. při dřepu, zapojení lýtkových svalů při rychlejší chůzi) dochází k návratu křečí do lýtek, ale jen na cca 1-2 dny a zas odeznívá. Stav, kdy se na nohy nepostavil vůbec, je dávno pryč. Považuji za velký úspěch našich ATB pokusů (viz podpis) a nyní Wheldonovi od října 2006, že je schopen pracovat a přiblížit se k trošku normálnímu žití. Výkyvy ale bývají. Vzhledem k tomu, že má boreliozu (neléčenou) v sobě min. od roku 1990 a tak je rozlezlá úplně všude, považuji léčbu za úspěšnou. Uvědomujeme si, že návrat do plného zdraví je nereálný, ale k žití bez trvalých bolestí se pomalu přibližujeme...

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Další dobré zprávy :-)

Další dobré zprávy :-) přeju at se Funnymu i tobě daří co nejlíp a úspěch s minocyclinem mi dodává optimismu do budoucna. Přeju hezký den.

Na CAPu od 30. 5. 2007 pro chronickou "pětiletou" CTR (+pravděpodobně i CPN). Aktuálně od 6.6. - 500mg azithromycinu (ne-st-pa) + doplňky. Cílová dávka kombinace atb je 100mg minocyklinu + 3 x 500mg azithromycinu + pulsy entizolu.

Na CAPu od 30. 5. 2007 pro chronickou "pětiletou" CTR (+ pravd. i CPN) CAP - 100mg minocyklinu + 3 x 500mg azithromycinu + pulsy metronidazolu. 

Leono, tak to jsou

Leono,

tak to jsou opravdu povzbudivé zprávy! A dále se potvrzuje naše zkušenost, že Roxi a Doxy /Mino/ jsou dobré na neuro, Azi a Doxy /Mino/ na klouby.

Gratulace.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leono, gratuluju, taky

Leono, gratuluju, taky váš příběh sleduju a moc vám fandím!!   

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Leono fandí vám a myslí

Leono fandí vám a myslí tu na vás spousta lidiček.Pečlivě některé blogy sleduju a váš případ už pročítám od příchodu na Boreliozu.Asi to bude ještě hodněkrát těžké ale pokroky jsou a já se moc těším,až se budu moci k léčbě vrátit a napsat,že už jsem taky byla schopná něco dělat na zahrádce..-)S pozdravem Li

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn a 1000 dalších problémů.Po měsíci léčby více energie a zlepšení zažívání..-)

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Dnes mohu konečně

Dnes mohu konečně potvrdit, Mino zabírá! Výměna 200 mg Doxy za 50 mg Mino denně a k tomu 3x týdně 250 mg Azi způsobilo posun vpřed. Nohy se opět "zázračně" vylepšily, že přestáváme dávat analgetika, Lyriku, Tramal ev. další. Funy přitom normálně chodí do práce! Risk je prostě někdy zisk a stagnace stavu a pak zase zhoršování do úporných bolestí až ochrnování nohou si žádal změnu. Pokračujeme tedy v podávání Mino, zatím ale bez navýšení. Zvýšíme až po pulzu Entizolu, podle reakcí. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, to je na gratulaci

Leono,

to je na gratulaci a na inspiraci.:-)

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Lymessi, bylo by u Funyho

Lymessi, bylo by u Funyho vhodné změnit kvůli reakcím na Entizol ENT na Plaquenil? Psals´že dobře funguje na borel. cysty? Mino mu taky vylepšilo stav od dlouhodobě podávaného Doxy, kdy se to nechtělo hnout k lepšímu. To víš, ty experimenty na mne pořád moc nejsou, ještě kdybych to polykala sama a zkoušela na sobě.... :o)

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Jestli by to bylo vhodné?

Jestli by to bylo vhodné? Těžko říci. To by ukázal až čas. Ale možné to zajisté je. A byl by to pozvolný přechod od wheldona k sieversovi (švýcarský model):

Minocyclin   50mg ráno                         50mg večer

Plaquenil   200mg ráno                        200mg večer

Alternativně Plaq. 200mg jednou denně v poledne

Plaquenil na rozdíl od Entizolu ničí i pohyblivé borélie (tedy nejen cystické). Ale zase nevím, jak účinkuje na chlam. krypty. Avšak Funyho problém jsou především borélie, když mu našli dokonce živou borélii v MMM.

 Divně to formátuje. Nemůžu to srovnat

Nezapoméň, že i tu

Nezapoméň, že i tu živou borelku zpochybnili!! Tedy nadále jen léčba psychiatrická. Tak se v tom musíme plácat sami, ale to přece známe všichni, ne? Dík, Lymessi. Plaquenil si nechám na příští pulz. Zkusíme, uvidíme, třeba neodpadne. Navíc budou prázdniny a tak můžeme začít s experimenty :O))

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

No ale Plaquenil se

No ale Plaquenil se nepulzuje. Teda aspoň o tom nevím.  To bych raději jel jen těch 200/den, ale pořád, neboli furt.

Užř v tom mám

Užř v tom mám dívčinec. Tedy jet Plaquenil 200 mg denně v poledne (zatím) společně s Mino a úplně vynechat Azitrox? A do toho pak pulz ENT?  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Dívčinec je asi slabý

Dívčinec je asi slabý slovo. Píšeš, že nechcete Ent., páč ho F. nesnáší, chceš tam místo něj dát Plaq. jako náhradu za Ent. a teď ještě do do toho znova pulzy Ent.??? To nějak nechápu. Plaq. s Ent. bych rozhodně nemíchal.

A taky nechápu, proč teď chcete něco měnit, když se po stávající kombinaci Fanóšoj dělá očividně dobře i bez Ent....

Jinak Plaq se může kombinovat jak s Mino, tak s jakýmkoliv makrolidem, tedy i Azitr. Ale kombinovat s oběma najednou? Nevím, to jsem ještě nepapal...

Lymessi, já se snažím

Lymessi, já se snažím přijít na něco vhodného a účinného místo ENT. Abychom ho prostě mohli vynechávat. Tak mě právě napadl ten Plaquenil. Když ničí ty cysty... 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

No dyk jo, tak Plaq místo

No dyk jo, tak Plaq místo Ent. A proč teda píšeš: "Tedy jet Plaquenil 200 mg denně v poledne (zatím) společně s Mino .... A do toho pak pulz ENT?"

Lymessi, ENT bych v tom

Lymessi, ENT bych v tom případě úplně vynechala, tedy pulzy. Jet 200 mg Plaquenilu a 50 mg Mino, ten možná později zvýšit na 100 mg. Šmytec. Tedy vlastně přerušit Wheldona a najet na švýcarský model. Je ale pak možno v případě, že nebude tak vynikající kombinace opět plynule se vrátit k Wheldonovi s Azitro a Mino? Funy má přesně 2 měsíce prázdnin na všechny experimenty a posun? ve zdr. stavu zas dál k vylepšení... Teď je to lepší, ale pořád to není ONO. Hlavně vždy po pulzu zhoršení obtíží, tedy bolestí nohou a to na delší čas, proto stále pulzujeme v delších intervalech. Po 3 týdnech má vždy ještě dost z prvního pulzu. Chci to tedy zkusit obejít bez ENT. Je to logická úvaha?

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

"Teď je to lepší, ale

"Teď je to lepší, ale pořád to není ONO."

Leono, po 15 (nebo kolika) letech boreliózy, rozlezlé po celém těle, to s největší pravděpodobností NIKDY nebude ONO. Ale rád bych se mýlil. Je potřeba si uvědomit, že v tomto stádiu je u Funyho ze všech borélií, které ho okupují, cca. 90% v cystické formě a jen ten zbytek v pohyblivé (spirochéty). Proto taky možná ty silné rekace na Entizol, páč ten ničí právě ty cysty.

Nicméně Plaq má podle Brorsona a Sieverse ničit jak cystické, tak pohyblivé formy. To s těmi "experimenty" si ale musíte rozhodnout sami.

Ale jak sleduji německé borre-fórum, tak pacoši jsou tam léčeni různými kapacitami, a ty také CAPy (různé kombinované ATB terapie) všelijak střídají.

Lymessi, známe se už

Lymessi, známe se už nějaký ten pátek :o)) a tak víš, že zázraky uzdravení neočekávám. Jen chci, aby to bylo k žití a hlavně se stav ochrnutí nevrátil zpět! Proto přemýšlím nad dalšími variantami, když cítím, že po 8 měsících klasického WP došlo k dlouhodobější stagnaci a i k návratu určitých potíží. Dík za rady!!  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, ze Sieverse

Leono,

ze Sieverse můžete zpátky k Wheldonovi.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Nové klíště na Funym!

Nové klíště na Funym! K tomu se do večera udělal červený flek! Co myslíte, boreliotici, máme pro jistotu zvýšit dávky léků, např. Azi na 500 mg 3x týdně k tomu Mino? To je jak začarovaný kruh, aby nebyla nová a čerstvá borelioza. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Žil jsem v

Žil jsem v přesvědčení, že pokud je Funy pod ATB, těch pár set nových borelií z nového klíštěte ATB ihned v zárodku zlikvidují a žádný flek se nevyvine.

Na vyvinutý flek Slováci ordinují 500mg Azi denně po dobu asi 5 dní. 

My na borelize na vyvinutý flek radíme 3 dny Azi 500mg denně, 3 dny pauza a ještě celé vše dvakrát zopakovat.  Dohromady tedy 9 dni Azi = 3 x 3 dny. 

Klíšťat je letos několikrát víc, než jiné roky, protože byla mírná zima. Je už i klíšťové zpravodajství, dám sem diskuzi.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Cerveny flek, to jako

Cerveny flek, to jako erythema migrans ?? Vypada to nejak takhle nebo jinak? Nejdete to ukazat doktorovi?

Letos je tech svini hrozne moc Taky uz jsem jich par chytla a loni dokonce ctyri za den a pred tim za cely zivot snad jen dve...Snad jak se meni klima ci co...

Co bere ted Fany? Me to neni nejak jasne...Jestli ma mino jen 50mg, tak bych klidne asi zvedla. 

A co na to Lymess? 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Žila jsem též v

Žila jsem též v domění, že ATB si poradí. Flek mne dost překvapil, až vyděsil!

Jinak Funy včera absolvoval v Bohunicích vyšetření termického prahu. Závěr? v souhrnu nález odpovídá incipientní polyneuropatii tenkých vláken, zejména ve složce C vláken. Na dotaz co zapřičinilo tento stav byla odpověď jednoznačná, borelioza! Takže konečně máme v ruce papír, že ty ukrutné bolesti dolních končetin si Funy nevymýšlí, ony tam prostě jsou! Paní doktorka sama řekla, že tento přístroj je velkým pomocníkem ve stavech, kdy si pacienti stěžují na chronické úporné bolesti a jsou po všech dalších údajných negativních výsledcích posíláni s psychosomatickými problémy za psychology či psychiatry... Bohužel toto postižení je již nevratné a proto díky dlouhodobě neléčené borelioze bude mít stavy bolestí do smrti.  Hezká představa, viďte? Proto všichni, co jste v "začátcích" problémů, tím myslím, že máte problémy rok, dva... neváhejte a léčte se! Následky jsou léty katastrofální!  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, tak to je dobry

Leono, tak to je dobry test, viz http://www.muni.cz/research/publications/621907

to by asi leckomu tady pomohlo. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

A ten flek...jde o to,

A ten flek...jde o to, jestli je to opravdu EM. Taky to může být normální alergická reakce, jako po štípnutí komára. To se po klíštěti udělá skoro každému.

Podle mě by ta dosavadní ATB měla na klištětem čerstvě vyblité borélie stačit. No ale jestli chcete, tak ten Azi na chvilku zvyšte. Pro sichr.

Taky jsem četl, že opakovaná nákaza boreliózou je velmi málo pravděpodobná. Borélie cítí, že má dotyčný v těle utvořeny protilátky, tak do toho raději nejdou. Já vím, vypadá to srandovně, ale fakt to psali v něměckém Borrreliosemagazinu. Vyzkoumali to údajně nějací Holanďani nebo kdo.

No nejdou do toho.... Když

No nejdou do toho.... Když je tam klíště vypustí, tak si asi nemohou vybrat, jestli do toho jdou. A že by dobrovolně spáchaly harakiri, to pochybuju. Že by je umořily ty stávající protilátky, to už vypadá pravděpodobněji.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Kamaráde, právě že

Kamaráde, právě že žádné harakiri spáchat nechtějí. Proto, když ucítí protilátky, jednoduše "zařadí zpátečku" a počkají si na vhodnější objekt.

P.S. Samozřejmě jsou to jenom spekulace.

Tak u mě zpátečku

Tak u mě zpátečku určitě nezařadily v průběhu 12 let jsem mela boreliozu 2x pokaždé se skvrnou EM a bojím se aby to nebylo do třetice zlého.

Na Wheldon.protokolu od 12/2006 /chronická borelioza,obrovska unava, zaskuby svalu,brneni a mrtveni koncetin,bolesti kloubu,svalu,patere,hlavy,fibromyalgie,potize se zrakem a sluchem,vyssi tlak a cholesterol atd./

Na Wheldon.protokolu od 12/2006 /chronická borelioza,obrovska unava, zaskuby svalu,brneni a mrtveni koncetin,bolesti kloubu,svalu,patere,hlavy,fibromyalgie,potize se zrakem a sluchem,vyssi tlak a cholesterol atd./

Trochu mne zklamaly

Trochu mne zklamaly kontrolní testy jaterní u Funyho. Od posledních (únor 2007) se dost zhoršily.... ALT 1,30 (norma do 0,78), GMT dokonce 2,04 (mez do 1,19) a i AST se zvýšilo na 0,87 (mez 0,7), to se zatím drželo... IGg u borelky bude cca do týdne... Přemýšlím, co mu přidat do protokolu na lepší funkci jater, aby se to moc netříštilo. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, já začala užívat

Leono, já začala užívat Lecitin a ALT klesl. Prostě Lecitinu na játra věřím.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Leono,i mně po kombinaci

Leono,i mně po kombinaci Doxy-Roxi šly nahoru jaterky,ALT též přes 1.Je pravda,že jsem se toho zalekla,vyměnila Roxi za Azi,přidala 2 - 3 tbl. Essentiale denně,držela trochu dietu,abych co nejméně zatěžovala játra /bez tuku,cukry pouze jednoduché - med,bez instantních potravin../Jaterky během tří týdnů téměř v normě,ale zhoršily se neurolog. problémy.Takže jsem opět na Roxi a uvidím,co to přinese jak dobrého tak špatného.Zdraví MindaNa Wheldonově protokolu od 3/2007 pro závratě,zastřené vědomí,bolesti svalových úponů,mlhavé vidění,časté krvácení do bělma ve vnitřním koutku levého oka,pocity nestability,brnění na různých částech těla atd.

 

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro závratě,zastřené vědomí,bolesti svalových úponů,mlhavé vidění,časté krvácení do bělma ve vnitřním koutku levého oka,pocity nestability,brnění na různých částech těla atd.

No Leono a vy furt jedete

No Leono a vy furt jedete to mino? Mino je na jatra horsi, nez doxy. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No ale u mě jaterky po 3

No ale u mě jaterky po 3 měsících mina nejlepší od r. 2003. Absolutně vše v normě. Jenže poctivě papám NAC. Ale ten Fanóšoj asi nešmakuje, co?

Tím NAC to může u Fandy

Tím NAC to může u Fandy být.

Lymessi, nebo další, kdo máte NAC 600mg od Jarrow formulas: ty podlouhlý tablety s ostrými hranami, které se v puse hned začnout nějak rozpouštět, nejsem schopen spolknout celé. Nedostanu je do krku. Rozkousané jsou příliš agresivní a rozpustit ve vodě nejdou. Jak je spolknete vy??:-)

Já jsem byl nucen zůstat u ACC long, šumáku.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Tam bude zakopaný pes...

Tam bude zakopaný pes... Fanóšovi NAC opravdu nešmakuje. S problémy jeden šumák ACC denně!

Mino ale jedem dál, protože pomáhá!!! Chodí a bolesti ustoupily. Dokonce i ten další pulz Enti proběhl

vcelku poklidně, jen pár dní zhoršení stavu a návrat zas rychle k lepšímu. A to byl pulz

4 dny, ale max. 1000 mg.... 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Pro povzbuzení všech sp

Pro povzbuzení všech spolutrpících uvádím postřehy z dovolené:

SYN Tomáš: v Chorvatsku zvládl brát Wheldona bez přerušení, špatně

mu nebylo, vyhýbal se slunku pokud to šlo, hlavně měl ale vysoký faktor v krému.

Po návratu domů stav lepší, kašel téměř vymizel. Začneme tedy

o víkendu pulzovat Entizol. Na WP od března, nyní na plné dávce, před

l. pulzem.

FUNY: na Lipně zvládnul vše odchodit, včetně všech výstupů na rozhledny,

věže. Koukat na svět z výšky je totiž jeho svět! Koupal se, pádloval

na lodi, chodil po památkách. Nohy fungovaly!!! 

Mám pocit, že jeho poslední kombinace s Minocyklinem 50 mg denně už 2 měsíce

v kombinaci s Azitro 3x týdně je skutečně ta pravá na jeho

neuroboreliozu, protože nás pohnula hodně vpřed. Při klasickém WP (Doxy + Roxy)

to po několika měsících pomaličkého zlepšování stagnovalo.

Závěr: po mnoha letech první dovolená, kterou jsme kvůli jeho

nohám nestornovávali na poslední chvíli či ji neproležel.

Psychika tím jde pochopitelně též nahoru.

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

 

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, pekny prispevek,

Leono, pekny prispevek, diky za nej.  Fajn, ze syn "zvladl" Wheldona i na dovolene. Manzel udelal veliky pokrok! Vesela psychika at se vas drzi! Pa Sari.

Na Wheldon. protokolu od 6/2007 - 10mes. nelecena borelioza, chronicka chlamydie pn. (bolesti a tlaky do hlavy, poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnováhy, bušení srdce, píchání na hrudi, dýchavičnost, blokace páteře, brnění ruky, tuhost šíje, tikání svalu pod okem, noční pocení, nervozita, bolesti kl.)

Leono, já tedy

Leono,

já tedy zírám!:-) A nemáš náhodou dva Funy, jednoho na marodění a druhého na výlety?:-)

No to je pokrok přímo neskutečný, proti tomu, když jsme ti loni radili, co za léčbu mu dát, aby nemusel Funy I. na záchod už lézt po čtyřech...... Nebyli jste spíš v Lourdech? Tohle nám zkopíruj na boreliozu, i tam potřebujem vzpruhu ve formě Funyho II. lezoucího na rozhledny. A uveď tam taky tu cestu na záchod před rokem.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Další dobrou zprávou je,

Další dobrou zprávou je, že výsledky protilátek lym. boreliozy ze dne 9.7. t.r. jsou ve všech hodnotách, tedy i IgG negativní!!! Poslední výsledek byl z února a to byly hodnoty v IgG 2.070. Jsem přesvědčena, že jsme skoro po roce WP borelie vymlátili. Teď zbývá už jen vydržet několik dalších měsíců a hlavně pulzů ENTI a snad bude za vodou. Zůstávají jen poškození nevratná, prokázaná např. poškození tenkých somatických vláken, tedy polyneuropatie, ale s tím se prostě člověk už musí naučit žít. Vím, že po desítkách let neléčené infekce v organismu tato musí napáchat škody, ale dnes poprvé naplno připouštím myšlenku, že jsme unikli invalidnímu vozíku!!

Kamaráde, na tu boreliozu.cz to dám. Všichni potřebujeme světélko na konci tunelu a víru.

Leona 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, to už se z vás

Leono,

to už se z vás stává učebnicový příklad, zatím nenapsané učebnice medicíny, jak pacient zvládl chronickou boreliozu!! A jak z původního lezení na záchod po čtyřech, vylezl po svých /dvou/ na rozhednu. Dost úžasné!!

PS.: Pokud protilátky i při ATB byly minule pozitivní a nyní jsou negativní, tak to lze brát za pokrok. Výchozí pozice měření sice nebyla ani jednou ideální, ale byla stejná. Na výsledky s odstupem po dobrání ATB bude nutno ještě počkat.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006.Borelie, chlamydie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu po pulsu. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leono, skvele! Ale ony se i

Leono, skvele! Ale ony se i nervy obnovuji, jen silene, silene pomalu, takze je mozne, ze bude dal pokracovat zlepsovani potizi i po vysazeni atb. Ale s tim bych u Fanyho rozhodne jeste dlouho pockala. Neverim, ze jste po roce Wheldona vymlatili vsechny borelie. Teprv az zacne Funy poradne pulsovat, hin sa ukaze, zac je toho loket. Kazdopadne prognoza je prizniva a jsem moc rada, ze zrovna u vas se lecba osvedcila..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Leono a plánujete Mino

Leono a plánujete Mino zvýšit na 100 nebo zůstanete u té 50ky? Také moc gratuluji a udělali jste mi radost,že je stav možné zlepšit ještě před pulzy.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Věro, neplánujeme

Věro, neplánujeme zvednutí na 100 mg Mino, protože při 50 mg se cítí Funy opravdu velmi dobře. Myslím si navíc, že po téměř roce kombinací ATB už má v sobě především asi cystickou formu a na tu se obujeme pořádnými pulzy. Mino 50 mg a 3x týdně Azi by mělo být dostatečné na udržování proti množení případných borelek v organismu. Že je to pravda nakonec ukázaly i poslední testy, které jsou právě po Mino po mnoha letech poprvé ve všech hodnotách (i IgG) negativní.  

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Funy po pátém pulzu Enti,

Funy po pátém pulzu Enti, doba trvání 4 dny po 1000 mg (tedy stále ne plný), cítí se přijatelně. Pociťoval jen bolest hlavy, nikoliv úpornou, trošku byl jak utlumený, unavený? a první den k tomu špatně od žaludku. Proti prvním dávkám ENTI, kdy téměř kolaboval, je to nyní reakce "čajíčková". Jen pokles nálady, ale to je po Enti normálka, to už víme. Fyzicky je na tom dobře, chodí, na zahradě buduje z kamenů chodník, bolí ho poté jen večer záda. To je možná ale spíš z toho stálého ohýbání.

Syn Tomáš-první pulz ENTI, pouhých 500 mg. Na WP od března 2007. Druhý den těžká nevolnost od žaludku, útlum, prospal skoro celý den. Odmítá ale již delší dobu jakoukoliv formu céčka, vlastně cokoliv trošku kyselého, prý mu je po požití čehokoliv kyselého hodně zle od žaludku, křeče, bolesti. Že by ty chlamky měl právě tam? Jenže... jak řešit právě to céčko, které je antioxidantem, čím ho nahradit?

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

C by mel brat, uz jen kvuli

C by mel brat, uz jen kvuli NACu, aby zabranil tvorbe sice vzacnych, ale cystinovych kamenu. Co treba cucat Cecko od swiss? Nema ty krece spis po azitromycinu a podrazdeny zaludek po doxy? To byva na zacatku beznejsi. Zkuste koupit carbofit v prasku a zamichat polevkovou lzici do sklenice vody. At je to, co je to, vycisti mu to vnitrnosti a navaze na sebe vsechny skodliviny. Pak by mohlo byt lip. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Já nad tím Céčkem také

Já nad tím Céčkem také přemýšlím, že je to hodně kyselé a zda nevadí, když to vezmu s jiným doplňkem. Finclub má také cucací tablety,doporučují je i pro děti, jsou jako bonbóny, ale přece jenom cena je vyšší.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Adriano, je to možné.

Adriano, je to možné. Proto již i uvažuji o tom, že mu zkusím nasadit místo Doxy Mino. Funymu je po něm moc dobře, ustaly i ty stavy nevolností až na zvracení a křečí, které později míval po Doxy. Jen váhám nad dávkou, zda-li je 50 mg Mino denně adekvátní náhradou za 200 mg Doxy denně (počítáme-li se zvýšením účinku v kombinaci s Makrolidem). Na borelku Funymu to funguje náramně, zda to bude dobré i na chlamky u Tomáše nemám vyzkoušeno. Zas tolik na začátku není, kombinaci ATB bere od konce března a i s pulzem jsme čekali kvůli stálým nevolnostem od žaludku až na tyto dny. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Stav Funyho po dalším

Stav Funyho po dalším měsíci: dalo by se říci, velmi dobrý. Plný pulz bez větších problémů, pouze první dva dny bolest hlavy /lehčí stupeň/. Období po pulzu bez problémů. Stále si myslím, že pokud jsou po mnoha letech už i testy v IgG negativní!, začíná období, kdy se uzdravuje. Plánuji podávání WP min. do konce roku, pak začneme pulzovat ATB (tedy snižovat). Chodí, je bez jakýchkoliv analgetik, křeče nemá. Co si víc přát... Jen vydržet dál v nasazené léčbě a vlastně i laťce.

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Žádný předmět

Leono, to jsou dobre zpravy, ktere vzdy potesi! Jednak proto,

ze clovek s vami sdili vas pribeh a pokroky Funyho 

a take proto, ze to doda ostatnim silu v dalsi lecbu. 

Urcite dal vydrzite, za to uzdraveni to stoji! Hodne stesti. 

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnováhy, bušení srdce, píchání na hrudi, dýchavičnost, blokace páteře, brnění ruky, tuhost šíje, tikání svalu pod okem, noční pocení, nervozita, bolesti kl.)

Leo,to je super, jak dlouho

Leo,to je super, jak dlouho jste na Minu?  

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Pro Ivetu: Na mino (50 mg

Pro Ivetu: Na mino (50 mg denně) je od května t.r. Nezvyšujeme dávku, protože stav se průběžně lepší i při takto nízké. Likvidujeme hlavně cysty a na ty platí ENTI (Tini), ATB fungují už jen jako pojistka proti případnému množení bakterií... Živých borelek už v organismu zřejmě moc není, když i IgG je negativní.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Výsledky u syna Tomáše

Výsledky u syna Tomáše po 5 měsících WP:

chlamydie metodou Elisa:

březen 2007: 1.860 v IgG

květen 2007: 1.160 v IgG

srpen 2007: 2.220 v IgG = protilátky stoupají, něco se v organismud děje

Navíc zjištěny protlilátky proti helicobacter pylori:

IgA 1.23 pozitivní

IgG 0,94 hraniční

Už chápu, proč nesnáší cokoliv kyselého a céčko do dneška prostě nebere. Je mu děsně zle! Kde se přijde i kinfekci helicobacteri pyloris? Léčí se taky určitě ATB a nějaká dieta?

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono k tý dietě, jestli

Leono k tý dietě, jestli vám to pomůže, tak mi tenkrát napsal takový seznam dr. Klubal co omezit a tak. Léčí se taky kombinací ATB, to už se tu řešilo + omeprazol, ten bych synovi určitě sehnala, ten by mu mohl velmi ulevit, má i jiný problémy se žaludkem než jen nesnášenlivost kyselýho?

K tomuhle prevítovi se dá přijít fekálně-orální cestou, z jídla a pití  a asi i jinak

Na co si dát tedy pozor: Káva, Koření, Maso, Smažené, Sladkosti, Ovoce/Zelenina (ne uplně, ale omezit), Cigarety, Bílé víno, Brufeny, Acylpirin, Stres. Předpokládám, že syn nekouří ani nepije, ale napsala sem to všechno.

 Kdyžtak ještě zahledej tady na foru o helicobacterovi a WP, mohl by ho pokrýt.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd.


Keiro, dík za pomoc. Kr

Keiro, dík za pomoc. Kromě nesnášenlivosti kyselého má dlouhodobě

problémy se zažíváním, často mu je špatně, křeče v břiše a hlavně

stále hubne. Už je kost a kůže. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

 

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ano ano, to velice dobře

Ano ano, to velice dobře znám, shodila jsem za tu dobu 6kg, z původních 52kg! na 46kg! ale to už jsem se sotva držela na nohou, ono taky když člověk trpí celodenním nechutenstvím a jídlo do sebe musí vyloženě rvát, tak neni po čem přibrat, jak sem napsala zkuste ten Helicid, mě opravdu pomohl.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd.


Já teda anopak kynu,

Já teda anopak kynu, protože mám právě v žaludku takový nepříjemný pocit, ak ho hasím jídlem, je mi po jídle líp,než na lačno.Když mám v žaludku křeče,naopak musím jíst,aby nebyl prazdný a prostě něco ten mlýnek mlel a nejel naprázdno, to mně pak dost bolí.... 

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Leono, k tomu

Leono, k tomu Helicobacterovi - ten mám taky diagnostikovaný. Když jsem jela starou verzi protokolu, chtěla jsem přijednou zatočit i s Helicobacterem, postupně jsem brala Amoxicillin 1 g 2 x denně + Klacid 500 mg 2 x denně a ještě Omeprazol na snížení tvorby žaludeční kyseliny. Pak jsem už najížděla na klasického Wheldona, nicméně reakce se dostavily po cca 3 týdnech a ještě teď se z nich dávám do kupy. Chodím do práce, musela jsem přibrzdit, tak zle mi snad ještě nebylo. Rozhodně by měl brát Omeprazol a to denně. Může se to brát dlouhodobě a při dlouhodobé léčbě antibiotiky by se mělo. Jinak Wheldon zabírá i na Helicobactera. I když nebude syn užívat Amoxicillin, má to pokryté právě makrolidem (azalidem) a tím Metronidazolem. A lidi dost hodně trpí - žaludek, nevolnosti, zažívání, střeva. To Ti asi potvrdí všichni, kdo Helicobactera mají (a teď nemám na mysli jen lidičky z tohoto webu, ale i ty, co se snaží této breberky zbavit kombinací atb, kterou jim předepíše lékař). A jak jsem se dozvěděla - chlamydie, borelie a helicobacter jsou postrachem pro každého doktora - neví, jak je pořádně léčit. A v poslední době se k nim řadí i yersinie.

A ještě ohledně přenosu - keira napsala správně - fekálně - orální cestou, ale také orálně - orální. Lidi si tůto potvůrku velmi často přenášejí líbáním.

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...)

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Vladko, dnes jsem se

Vladko, dnes jsem se přeptala na možnosti léčby Helictobactera na endokopické ambulanci.

Bylo mi řečeno, že je třeba tříkombinace ATB po dobu 1 týdne (Klacid, Entizol a Helicid).

Než by mu ale tuto léčbu nasadili, musel by prodělal gastrofibroskopii,

tedy šlauk do žaludku s odběrem tkáně. Výsledky z krve (protilátky) jsou prý též falešně pozitivní!! Kruci. Přece kluka nepoženu na další nepříjemné vyšetření jen pro to, aby se dg znovu potvrdila. Přece když se vytvořily protilátky v hodnotách IgA i IgM tak tam ta bakterie prostě je, pominu-li jeho potíže. Ty by hlavně měly být směrodatné. Rozhodla jsem se, že mu seženu jen ten Helicid a bude ho brát k WP. Jednou ranou přeléčíme (snad) vše, i když to bude trvat delší dobu.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leo,sháněj helicid,nebo

Leo,sháněj helicid,nebo Gasec,je to totéž .Možná to může anpsat i obvodák,na bolení žaludku, že Famosan nezabírá....

Nebo zkusit jiného gastroenterologa, bo internistu.Mně internista psal Gasec bez keců.Stačilo říct, že ho potřebuju,páč beru kortikoidy, tak vymysli,že bere NSA na bolesti kloubů a melo by to vyjít

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Ještě pro upřesnění k

Ještě pro upřesnění k Helicobacterovi. Opravdu se to léčí trojkombinací, ale to znamená 2 antibiotika: Klacid + Entizol a nebo druhá varianta Klacid + Amoxicillin, no a k tomu ten lék na snížení tvorby žaludeční kyseliny = Omeprazol (např. Helicid). A léčbu nebo ten Helicid může psát i praktický lékař. Já na gastru nikdy nebyla a Omeprazol mám od PL. I léčbu jsme zkoušeli, ale potíže jsou stále, tak se obávám, že se té mršce moc z mého zažívacího traktu nechce. A Omeprazol se dá koupit v lékárně i bez předpisu, ale jen menší balení.

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...)

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Chci vás informovat o

Chci vás informovat o dalších záludnostech, které se mohou vyskytnout v průběhu léčení chronické infekce. Tak za prvé: Funy si v průběhu prázdnin udělal výron v kotníku. Normálně by to časem v klidu přešlo. Jenže on se na kotník pro bolest nemůže postavit. V současné době má tedy první PN. Závěr z ortopedie: jedná se o artrózu a Sudeck syndrom. Tedy bolestivé změny kloubu obvykle trvalého charakteru,k tomu odvápnění. Borelioza za ta léta napáchala spoustu škod, které se budou, bohužel, nadále projevovat.

Za druhé: jeho jaterní testy opět stoupají. Tedy stoupají trvale. Příčina? Domnívám se, že množství nejprve léků od bolesti, pak skoro dva roky ATB a nyní delší dobu Minocyklin.

Za třetí: objevil se mu cukr, glukoza 7,7 (norma do 5,6). Na interně se bude vylučovat diabetes... Chronické infekce způsobují též diabetes mel., to už přece všichni víme.

Závěr: léčte se, dokud je čas! Pozdě bycha honit. Testy na boreliozu jsou sice negativní, cítí se dobře, neochrnuje, svaly nebolí, křeče nejsou ale... ALE důsledků je pro zbytek života víc než dost. Měla jsem strach, že skončí na vozíku kvůli svalům, asi tam skončí kvůli změnám na kloubech. Zatracený život!!

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, ty to asi

Leono, ty to asi nepotrebuješ počuť, ale tak dobrý a obetavý človek ako si ty, môže byť pre všetkých tuná vzorom ľudskosti, partnerstva a múdrosti za to, ako sa staráš o Funyho. Si pre mňa vzorom!

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Ahojky Leono, neurol je

Ahojky Leono, neurol je návykový lék na deprese, úzkost, neklid atd.... Rozhodně to není lék na spaní, závislost vzniká tak cca po třech nedělích užívání, někdy už po 14 dnech, jde o to kolik a jakou sílu denně bere, z Tvého příspěvku jsem pochopila, že jen dvě tablety 1mg na noc.  Rozhozený je po tom neurolu jen předpokládám, netvrdím, je mi jasné, že i z nemoci,  je mi to líto, ale měl by ho postupně vysadit a nechat si napsat např: hypnogen, to je hypnotikum, čili na spaní, neurol je benzodiazepin a je určen na léčbu psychiatrických pacientů. Bohužel Tvému muži vznikla tvz. tolerance na neurol, tudíž mu jedna tableta už nestačí, zpravidla se tak děje u určitých, dlouhodobě užívaných léků. Určitě by se měl poradit s lékařem a tohle řešit, Karolina
Zhoršující se bolesti kloubů, únava, deprese ,astma bronchia, brnění končetin a různě po těle,silné pocení a spousta dalších potíží. V roce 2003 zjištěna pozitivní chlam.,nikdy léčena.V roce 2004 přeléčená bor. a test je hraniční. Zatím jen dopl.

Stav Funyho po přesně

Stav Funyho po přesně roce užívání kombinací ATB dle Wheldonova protokolu je co se týče boreliozy velmi dobrý. Křeče v lýtkách jsou dávnou minulostí, hlava nebolí, soustředění je slušné. Nohy ani ruce neochrnují. Momentálně má problémy s kotníky (po výronu v létě se naplno rozjela artritida a Sudeckův syndrom). Naším konečným cílem je dle protokolu D.Wheldona plynule přejít do aplikace dávkovacího schématu s přerušovaným podáváním antibiotik, tedy pauzu od ATB. Budeme podávat 14 dní Mino + Azi a uprostřed 5 dní Entizol. Dalších 14 dní bude bez ATB. Postupně budeme prodlužovat interval mezi podáváním antibiotik tak, abychom se do konce roku dostali na minimum ATB. Entizol považuji za velmi důležitý, abychom ev. zničili poschovávané cysty.

Nejpodstatnější pro nás je, že jsme zastavili progresi onemocnění, tedy ochrnutí končetin. 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k