třetí puls- zatím bez herxu

Chlamydie mě trápí asi 2 roky. Viz můj první blog. podobný příběh. Na kopletním  WP jsem najela po zhoršení stavu na začátku července - a to sp lnou vervou. Celé léto jsem proležela, prokašlala. Na konci kařdého měsíce jsem si "dopřála" plný puls enti. Ten druhý - v srpnu - byl po přidání pyruvátu. Herx byl děsný a trval 14 dní.. Pak se rozbouřil žaludek, snížila jsem doxy ze 200 mg na 100 mg denně, jinak vše beze změn. Když se dostanu k azi 500 mg, beru jen 2x týdně, nebo tablety půlím.

Před třetím záříjovýn pulsem jsem nasadila pyruvát jen na týden. Cíítila jsme se ten týden naprosto skvěle, jako zdravý člověk. Teď jsem na pulsu čtvrtý den, pyruvát beru zatím dál, skončím asi po pulsu. 

Celkové zhodnocení léčby: Oči se zlepšily (nerozmnazává se mi písmo v knížce, zmizel zánět spojivek či co to bylo). Únava vymizela. Záda nebolí. Oči necukají. Jazyk se vyčistil od povlaku.   V krku nebolí, vrací se čich, rýma pryč. Zánět moč.  cest se neobjevil po celou dobu WP. Pleť v poho, abscesy se neobjevily ani jednou za tu dobu. Teploty jsou pryč!!! Jen v závislosti na cyklu- v druhé polovině- lezou trochu přes 37, ale to beru jako fyziologický proces.

Jediné, co přetrvává, je trochu svědění průdušek a občas zakašlu (takové štěknutí). Občas pobolívá při enti hlava. A žaludek se občas bouří po jakémkoli atb i enti, ale to je zřejmě normální.

Na testy chlamky nelezu (zbytečně bych muselka infekčákovi vysvětlovat, co se sebou dělám oproti jeho doporučením....), krev a jaterky před měsícem v pohodě.

Pokračuju dál, vím že se herx může objevit později. Chystám se najít doktora ochotného k vyloučení jiných příčin mých potíží. Fakt je, že se zdá , že WP zabírá.  Stojí to za to vyzkoušet a vydržet. Několikrát během těch 3 měsíců jsem měla pocit, že s tím seknu, měla jsem strach, že mě ATB zničí. Nezničily zatím. Nýbrž pomohly. 

Vždycky když jsem si tu početla, tak jsem se ukáznila a pokračovala v léčbě. Díky přispěvatelům a autorům překladů a dopisům do inboxu.   Kdybych s tím sekla předčasně, vůbec nezažiju tu úlevu. ( Byla i před druhým pulsem, ale teď výraznější.)

 Takže  vydržte. I pár dnů kdy se člověk cítí dobře stojí za to.

Tak to je fajn, moc ti

Tak to je fajn, moc ti zlepseni preju, sam uvazuji, ze WP vyzkousim, ac se ted nejak spontanne davam dohromady jen s doplnky, nebo si to jen namlouvam... problemy mam 4 mesice...

Alice gratuluju,

Alice gratuluju, pravidelně tvé příspěvky sleduju, tajně doufám, že to půjde taky takhle, ač pomaleji, já nikam nespěchám, ani nemůžu, díky reakcím :o) držím ti palce, at už je to jen lepší 

chlamydie pneu + tracho, bolesti hlavy, kloubů, svalů, nesnesitelná únava, bezdůvodné krvácení do štítné žlázy, dýchání, motání se, křeče do rukou a nohou, bolesti zad atd atd atd.. WP od 20.7.08 ACC + 13.8.08 doxybene + 27.8.08 azitrox

chlamydie pneu + tracho + borelioza, WP 20.7.08 - 3.7.09, 9.8.09 MP... 

Kdo máte astma,

Kdo máte astma, používáte nějaké úlevové léky? A pravidelně kortikosteroidy? Byla jsem v týdnu na imunologii, při poslechu plic se při hlubokém nádechu a výdechu objevil  hlasitý hvízdot průdušek. Vyfasovala jsem kortikosteroid na vdechování a ještě cosi při záchvatech kašle. Já se teda nedivím, kašlu nepřetržitě  víc či míň  (s vyjímkou pár dnů)  asi 3/4 roku nebo rok. MOžná se to zhoršilo posledním pulsem enti. Jinak se cítím dobře. Co  s těmi svědivými hvízdavými průduškami a   štěkavým kašlem?  Na WP se trochu zmírnilo.

Než vyhubíš  ty

Než vyhubíš  ty potvory, nech si poradit tím imunologem. Počítej s tím, že nejen po Entizolu se to může zhoršit a to dost nečekaně! Znám případ, kdy celé dva roky nic a pak při přidání dalšího chemoterapeutika plus asi letní slunce (asi vit. D) přišla taková reakce, že i ty kortikosteroidy byly najednou zase dobré.  ASTMATICI S TÍM MUSÍ POČÍTAT A BÝT PŘIPRAVENI, VE STŘEHU, NENECHAT SE UKOLÉBAT TÍM, ŽE UŽ TO DLOUHO NEPOTŘEBOVALI! 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... srpen 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Díky Jane za radu a

Díky Jane za radu a uklidnění co se týká léků. Ona ta imunoložka vypadá rozumně, ani antibiotika z  WP mi nerozmlouvala, nabrala plno krví, dokonce i mykoplasmy a chlamy (ač jsem se nehlásila). Zapomněla jsem jí jen říct, že beru ACC, snad to nevadí. Beru teď jen 600 za den, fakt žaludek trochu stávkoval. ale přerušit to nechci, i když se teď  cítím dobře. Myslíte, že se ACC tluče s těmi kortikoidy?  

Budu brát co mi dala a uvidíme. Mám z těch průdušek strach, v rodině byl případ takové obstrukční plicní nemoci či co to přesně bylo, že dotyčná několik let před smrtí nevycházela z domu a byly doma několik hodin denně na kyslíku. Tak radši ty kortikoidy, neř se to domrví do takové fáze.

A jsme u toho! "...v

A jsme u toho!

"...v rodině byl případ takové obstrukční plicní nemoci či co to přesně bylo, že dotyčná několik let před smrtí nevycházela z domu a byly doma několik hodin denně na kyslíku..."

Co bylo příčinou? Nejspíš nikdo neví! Když tak se člověk rozhlédne po okolí, nestačí se divit, jak to sedí s tím článkem pan Ing. Bazaly a MVDr. Rendy Latentní infekce chlamýdiemi je pravděpodobně příčinou velmi širokého spektra onemocnění lidské populace 

Také vím o takovém, od deseti let na hromádce, věčný zápal plic, po léta 1 g Sumamedu denně tuším, nakonec bez kyslíku ani ránu! Na počátku byl medvěd a sníh, zápal plic, závěje a líný doktor. V horečkách ho vezli k němu na motorce, v závějích! Ale tenkrát před 40 lety bylo vše jinak. Nicméně v rodině astma, klouby, žlučník atd. atd. Jestli kromě toho medvěda tam byly chlamydie, to se už nedovíme. Ale podobnost tu je a ne zrovna náhodná! A ty chlamydie tam jsou, byť prokázané u jiných z rodiny, zatím po světě se ještě plahočících!

Jinak nezávazně, nejsem doktor, kortikoidy snižují zánět, čili zmenšují ty nepříjemné reakce, otoky průdušek, ale neléčí. ACC LONG alias acetylcystein funguje podobně jako amoxicilin, hubí chlamydie před jejich vniknutím do buněk roztržení disulfidových vazeb v buněčné blance. Zánět je obranná reakce organismu, asi by se jí nemělo zbytečně bránit, leč na druhé straně lepší než se udusit, tak to vidím já selským rozumem! Pokud je tu někdo erudovanější, imunolog, patolog, mikrobiolog, farmaceut či pod. bude jeho výklad a oprava uvítán! 

Agentury jedna pani povídala prosím o zdržení se se svými prostoduchými názory.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... srpen 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Jen poznámka. Ona ta

Jen poznámka. Ona ta příbuzná si asi "pomohla" i kouřením. Takže nikdo pak po jiné příčině nepátral. 

Jinak s mými chabými vědomostmi  a zkušenostmi to kolem  zánětů a kortikoidů (radši je brát než se dusit) intuitivně vnímám podobně jak ty a dík že reaguješ. Třeba se ještě někdo vzdělanější nebo zkušenější  ozve.    

No někdo je

No někdo je nepoučitelný, to jo. Ovšem když už byla na kyslíku, tak asi už těžko kouřila, že? Každopádně to byl důvod, nač to svést, leč kolik  milionů lidí kouří a kolik se jich propracuje až k CHOPN? Kdyby to bylo jen z toho  kouření, museli by tak dopadnout všichni kuřáci, ne?

O tom, co jsem se zmínil já, tak ten snad za celý život nevykouřil  jediné retko, a přesto dopadl tak, jak dopadl! Jedno prochlazení bylo na začátku, a kolik lidí dnes a denně prochladne a nic se neděje?! Ona je na začátku vždycky nějaká souhra náhod, ale ta pitomá chlamydie ale nikdy není vidět, jako to kouření třeba, neprochází se nám po rameni s transparentem, jsem tu! A pak, je tu spousta lidí s chlamydiemi, prochladnou, kouří, alkoholinkujou, a nic! Celá léta nic! A pak najednou začnou třeba kulhat a protože kouřili, může za to kouření! A basta fidli!

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... srpen 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Jo jo, moje matka,

Jo jo, moje matka, která nevykouřila nikdy ani jedno cigáro, kašle 20 let tak, že před ní utíkají lidi v tramvaji, na kyslíku zatím není, ale jestli se bude léčit jako dosud, možná bude.... Na plicním jí dali kdysi jednu krabičku ATB a  přestala kašlat, do dvou dnů to měla zpět a hlásila se o další- a dověděla se, že ATB mají vedlejěí účinky, že to stačí. Alergii nemá, šplíchátka jí  nepomohly. Jenže je o dost starší než já, budeme to muset opatrně s protokolem promyslet, aby to s ní úplně neseklo.  Jaké máte zkušenosti s léčbou starších pacientů? ( k semdesátce...).

ACC se s kortikoidy urcite

ACC se s kortikoidy urcite netluce. Vzdyt tuhle kombinaci popisuje i Stratton v novem updatu. Nicmene cim mene kortikoidu, tim lepe. Bez atb podporuji infekci. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Asi ani tak nezalezi, kolik

Asi ani tak nezalezi, kolik ji je jako spis v jakem je stavu. Napr. Michel uz je pres sedesat a protokol ji necinil zadne extra obtize. Dani mama snad dokonce uz konci protokol a byla celkem bez reakci (nekde tu ma blog). Pak vim, ze tu jede protokol pani Angis. Nekdo to snasi dobre, nekdo blbe i ve triceti, neni to otazka veku, spis zamoreni.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Já jsem na protokolu od

Já jsem na protokolu od července 2007. Snáším léčbu špatně, mám velké reakce, v současné době beru teprve 2 dny v měsíci po 1000mg Entizolu denně, přičemž to dělám kvůli reakcím tak, že teď třeba dávku na dva dny opakuji už podruhé a pořád mám velké reakce. Musím hodně pomalu, ale pořád pokračuji, některé problémy už zmizely, některé se objevují v slabší intenzitě. Léčba je u mne hodně komplikovaná, zlepšení se objevuje doslova po desetinkách milimetrů, ale to hlavní, proč jsem s léčbou podle protokolu začala, totiž myšlení, se úžasně zlepšilo a mohu říci, že mi to myslí mnohem líp než před léčbou, před ní jsem se už bála začátku Alzheimera, teď jsem po této stránce bez problémů, vrátila se mi i schopnost analytického myšlení, formulování myšlenek a vyjadřování. Jsem za to moc vděčná. S tělem to prostě jde pomaloučku. Zatím nezkouším pyruvat, nemohu experimentovat, ale až se léčba trochu posune, zkusím ho taky. Píši tuto informaci hlavně proto, že třeba někoho zajímá zkušenost lidí kolem 70 let, je mi 68 let. Angis

Angis

Co je u této kruté

Co je u této kruté léčby podstatné, je vědět co chci a to, že to je předem na dlouhou míli a to umí strašně málo kdo! Angis, smekám klobouk! A přeji další lepšení! 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... srpen 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k