volný prodej atb

Pro ty co umí anglicky, jsem narazil na zajímavý článek z UK. Kéž by to tak bylo u nás. Bohužel to vidím jako málo pravděpodobný. Stačí se podívat na ty veletoče co momentálně panují ohledně návrhu Ministerstva zdravotnictví na prodej některých léčiv bez předpisu.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/117351.php

Pro ty co anglický neumí, zhrnu tento článek takto:

Ve Velké Británii by koncem tohoto roku, mělo dojít k uvolnění prodeje Azithromycinu, pro všechny, kteří mají pozitivní test na chlamýdie. Azithromycin by měl být k dostání ve všech lékárnách bez lékařského předpisu, osobám starším 16 let po předložení pozitivního testu na chlamýdie. Snahou tohoto kroku je především zpřístupnit léčbu všem takto postiženým.

 

 

To je super:-(, tak to už

To je super:-(, tak to už si nedovedu představit ten bo..el ! Ono by bylo dobré, kdyby udělali nějaké veřejné laboratoře, všeobecný návod, jak si má kdo odebrat krev, moč či stolici, udělat si sám vyšetření a zhodnotit si výsledky. A ušetříme miliardy. Výsledek bude ale stejný, jako dnes, jen se tím živí mnoho lidí.....smutné, až zoufalé! Jak se může stát zbaviot takové zodpovědnosti za infekce - neskutečné!

Tak to uz ty doktory fakt

Tak to uz ty doktory fakt potrebovat nebudeme.... Prestoze me nekteri Drs pekne tocej, tak nevim, zda je tenhle kapîtalistickej model uplne to nejlepsi.........  

říprava na CAP. Mycoplasma pn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Opakované infekty HCD a DCD, únava, intenzviní pocení, zhorš. paměti, zhorš. hojení ran, zaškubávání svalů, bolesti hlavy, krku, zubů, zad a očí, uší, tinitis. Castecne zlepseni po doplni

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

Ale tam se nepise nic o

Ale tam se nepise nic o dlouhodobe lecbe. S nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o kratkodobe 'preleceni' C. Trachomatis (zminky o 'sexual health services' neboli o peci o sexualni zdravi, nakaze u mladych do 25 let, o leceni asymptomatickych sexualnich partneru, zodpovednosti ve vztazich tedy podle me spise ukazuji na CTr). Take se pise, ze vysledek musi vyjit ze standardne schvalene testovaci procedury. Ve Velke Britanii maji problemy s velkym narustem CTr infekci u mladych lidi do 25 let veku pohlavnim prenosem kvuli nedostatecne informovanosti a tohle je zrejme jedno z opatreni a poslednich zoufalych kroku. Navic lekarska pece ve VB a vubec system zdravotnictvi, predevsim statni, opravdu neni nic, co bychom museli zavidet...

Dekujeme za shrnuti, ale kdyz citovat a shrnovat clanek, tak presne... :-) Vyhneme se zmatkum.

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Brody:.."pro všechny,

Brody:.."pro všechny, kteří mají pozitivní test na chlamýdie". Jde o to, jak v lékárnách test vyhodnotí. Pro většinu dr. (vč. lékárníků) je hodnota IgG a IgA synonymem pro označení zdravý. Pokud vydají léky jen pro IgM, tak jich asi moc nebude.

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - WP od 8.12.2007 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, zimnice, lícní ztuhlost, atd.

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - WP od 8.12.2007 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, zimnice, lícní ztuhlos

Ano o lékařské péči ve

Ano o lékařské péči ve Velké Británii se ani bavit nehodlám, vzhledem k tomu že jsem tam pár let žil, to opravdu není nic k závidění. Jen že se zmiňuješ o "standartně schválených testovacích procedůrách" co to podle tebe je? Já myslím, že to je jakýkoliv průkazný test na chlamýdie a to uvádím... Ano samozřejmě že tento článek poukazuje na chlamýdii tracho, ale to je snad jedno. V konečném důsledku chlamýdie jako chlamýdie a problémy více méně stejné.

Já bych se tento článek spíš snažil chápat především jako přiznání si, že chlamýdie jsou opravdu problém, to ale bohužel dle mého mínění neplatí v ČR, vzhledem k tomu jak mnozí lékaři chlamýdie bagatelizují. Toť můj názor.

Na WP od 4.9.2008 pro pozitivní Chlamýdie, Raiterův syndrom, brnění končetin a mnoho dalších problémů.

Presne cituji uvedeny

Presne cituji uvedeny clanek. Myslim, ze neni idealni veset na stranky shrnuti clanku bez uvedeni vsech souvislosti - nepusobi to pak dobre na odbornou verejnost, tot vse... V clanku se pise:

"Azithromycin is the first oral antibiotic to be approved for reclassification. It will be available for people 16 years and over if they have tested positive for the infection through an approved standard test and have no symptoms. It will also be available for their sexual partners. "

"Azitromycin je prvni z ustne podavanych ATB, ktera by mela byt reklasifikovana (k volnemu prodeji). Bude k dispozici lidem starsim 16ti let a vice, jestlize maji pozitivni standardni test na chlamydie a nevykazuji zadne priznaky. Take bude k dispozici jejich sexualnim partnerum."

Myslim, ze je dost podstatne, ze se jedna o Ctr, protoze pokud mas podezreni na Ctr, testuji te prave jen na ne. Pokud mam dost informaci o testovani na Ctr ve Velke Britanii, vetsinou se jedna o ster, pripadne o krev. Jak rikas, jedna se take o to, co vlastne rozumime 'standardnim testem'.

Příprava na CAP Mycoplazma pozitivni IgG, IgM, CPn?. Chřipkové stavy, subfebrilie, 'Falconovo hrdlo', únava, oportunní koky, zimnice, fascikulace - vše mírně. Od 06/2008 NAC 600.

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Antibiotika byla vždy jen

Antibiotika byla vždy jen na předpis, z dob především  naprosto státního zdravotnictví.  Že vznikala  a vzniká rezistence u některých mikroorganismů, a bylo to plně tzv. pod kontrolou je stejně asi přirozené, a nutný další výzkum. 

Hannah ze vznikla

Hannah ze vznikla rezistence na tunu atibiotik, ktera sypali za komousu preventivne kuratum a dalsim zviratum do zradla, aby lepe rostla, neni divu, ale nic prirozeneho na tom neni.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Antibiotika sypou kuratum,

Antibiotika sypou kuratum, prasatum apod. preventivne do zradla porad, na tom se od dob socialismu nic nezmenilo, jen se trochu zuzil jejich vyber pro hosp. zvirata, takze jestli nekde vznika rezistence, je jasne, kdo to ma na svedomi.

Na Wheldonově protokolu od 06/2006

Uz ne, uz je to zakazany,

Uz ne, uz je to zakazany, alespov v CR.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k