Chlamydie Trachomatis, Reiterův syndrom

Vím, že tyto stránky jsou věnovány především Cpn, a že Ctr jsou zde jen sporadicky zmiňované. Nicméně si myslím, že i Ctr jsou velkým a narůstajícím problémem, o kterém doktoři moc nevědí. Většina z nich si myslím, že Ctr lze snadno léčit, přitom mnohé výzkumy ukazují na persistenci této bakterie.

Všiml jsem si, že jsou tady zmínky o Ctr, ale nenašel jsem žádné konkrétní fórum, které by se tomuto věnovalo uceleně.

Mám Chlamydie trachomatis a to jak v urogenálním traktu, tak v očích a kloubech (takže Reiterů syndrom).
V počátku léčby mi dokror naordinoval nejprve nízké dávky antibiotik (1x denně 100mg doxybene po sedm dní) a poté zase ne příliš vhodné antibiokta (Ciplox). Nyní již dva měsíce beru doxycycline (100mg 2x denně) a Azythromycin (500 mg 3x týdně) a dal jsem také dva methronidazolové pulzy. Výsledky se zatím nedostavily. Doxybene očividně udržuje symptomy na snesitelné úrovni, nicméně je zřejmé, že o úplné eradikaci zatím nedochází. Takže to vypadá, že budu na Weldonovi s vámi po delší dobu.

Rád bych se zeptal, jestli tady má někdo zkušenosti s vyléčením C.Tr. případně Reiterova syndromu. Díky.

Matosa

Zdravim, mám taky

Zdravim,

mám taky Reitera a vlastně nevim co si o tom mám myslet. Beru Medrol, Salazopyrin, APO-diclo a APO-ome a sem rád, že mě nebolej záda a nohy. Když prášky vzít zapomenu, začne to zase bolet. Ale takhle sem víceméně "spokojenej". Nic mě nebolí, ale zas už to je víc jak dva měsíce, co to u mě vypuklo a je mi jasný, že zdravej nejsem. Ale vlastně sem ani moc nepřemejšlel o budoucnosti, co se mnou bude dál. Sem v péči revmatologa, ale prostě je to jen takový...že ten problém zametám pod koberec. Vemu prášky a hraju si na zdravýho. Přitom nevim jak to se mnou vlastně je. 

"Mám Chlamydie trachomatis

"Mám Chlamydie trachomatis a to jak v urogenálním traktu, tak v očích a kloubech (takže Reiterů syndrom)..."

Máš to trochu popletené. Reiterův syndrom je jen název pro určité projevy, nikoliv příčinu. Léta se přisuzoval mimo jiné právě Ch. tr., ale nejen tato potvora to způsobuje. Pokud se ho chceš zbavit, pak se musíš zbavit příčiny, čili chronické infekce. Ale to se dočteš nahoře v odkazech.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... červenec 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k