Léčba CPn u dětí

originálna diskusia z cpnhelp je tu: http://www.cpnhelp.org/cpn_infection_in_children

pozn.mmichal: preskupil som preklad od Bunny aby bol prehĺadnejšie čitateľný, opravil niektoré nie úplne presne preložené vety. Príbeh od užívateľky chuck som spolu s injenierom preložil z väčšej časti nanovo, bol nekompletný a dosť neštastným spôsobom prekladaný. Bolo by fajn, keby ho skontroloval niekto tretí, lebo ten text už bol na hranici mojich znalostí angličtiny.

ako som porovnával s originálom na cpnhelp, zostalo tam ešte zopár príspevkov, ktoré neboli vôbec preložené – ale tie najzaujímavejšie sú tu.

Vďaka injenierovi za pomoc s korekciou

 

Od: Bunny
Komu: Majka
Předmět: Slibeny preklad z cpnhelp a dopis od Wheldona
Datum: So, 21/07/2007 - 22:52

Snad ti to trochu pomůže.

Ráda bych znala váš názor na toto.

Mám 11ti letého syna. Zhruba ve stejnou dobu, jako jsem před asi 3,5 lety onemocněla lupusem , u mého 11ti letého syna se vyvinulo něco, co nazývám „nikdy nekončící respirační infekce“. Stěžuje si při ní na bolesti na hrudi už nejméně rok. Jeho dětský lékař řekl, že to není nic s čím bychom si měli dělat těžkou hlavu. Ani si nemyslím, že by vůbec někdy na to napsali antibiotika, říkají, že je to virové. To bylo, když mu bylo 8.

Od té doby, možná i dříve, měl můj syn problém se soustředěním ve škole. Zdálo se to být horší a horší. Zapomínal věci a doma plakal, protože byl tak stresovaný. Posléze, když dosáhl věku 10ti let, vzala jsem ho ze školy a začala ho vyučovat doma, což bylo skvělou zkušeností pro nás oba.

V poslední době mě začalo napadat jestli nemá Cpn. Je to světlý typ [rashy child] (bledá pleť a zravě blond vlasy) a nedávno jsem na něm zpozorovala malé nateklé lymfatické uzliny, natékaly mu vzadu v oblasti krku. Řekl mi, že už je tam má už hoooodně dlouho. Pak jsem mu prohmatala krk důkladněji a všechno se zdálo být trochu zduřelé. Upozorňuji, měl oteklé uzliny už dlouhou dobu a doktor řekl – virus.

Takže, jaký zde panuje názor na léčbu dětí? Ví někdo, co s tím? Musím čekat, dokud nebude starší? Udělá někdo test protilátek 11ti letému? Budu to ještě konzutlovat s Dr. Powellem při mé nejbližší návštěvě.

Má největší starost je, jestli cpn - pokud ji má - nemůže zbrzdit jeho růst (mám 160 cm [height 5’3] v rodině „obrů“ a sama bojuji s infekcemi po většinu svého života ), zpomalit jeho vývoj a permanentně poškodit jeho sebevědomí (což už se dělo kvůli jeho nemožnosti držet tempo v škole).

Dobrá zpráva je, že v domácím vyučování prospívá výborně. Doufám, že jsme zachytili jeho sebevědomí včas a že se nám podaří taky včas zachytit jeho nemoc.

Kristin

 

Odpovědi:

Submitted by Michele on Tue, 2006-11-28 12:58.

Ahoj Kristin,

Nemyslím, že Cpn se ohlíží na to, kolik lidem je. Sice nemám žádný důkaz, ale myslím si, že má dcera Ella je infikovaná cpn už velmi dlouho. Od 4 let omdlévala, než by člověk řekl švec, a jednou řekla, těsně než omdlela, že potřebuje cukr. Jak případné. Později, když jí bylo 11 měla záchvat padoucnice [had a fit], který nebyl nikdy vysvětlen. Také trpí hyperthyreoidismem, a to už mnoho let. Jsou jisté náznaky, které poukazují na to, že Cpn by mohla být příčinou těchto problémů.

Určitě bych si o něm promluvila s doktorem Powellem a vím, že David Wheldon léčil malé děti velmi úspěšně. Pravděpodobně čím kratší doba infekce, tím rychlejší zotavení.

 

Submitted by Eric Johnson on Tue, 2006-11-28 13:12.

ILADS doktoři (ILADS - International Lyme And Associated Diseases Society) léčili mnoho dětí s CFS a příbuznými chorobami. Informace naznačují, že zvláštní režimy, které používají nenesou vzhledem ke krátkodobosti léčby žádná extrémní rizika pro děti. [That much info implies that the particular regimes they use carry no extremely gross short-to-mid-term risks that apply specially to children] Jen formální studie však mohou empiricky demonstrovat jemnější nuance rizik/bezpečnosti, protože zvýšená rizika nemusí být vždy zřejmá.

(....ďalší preklad chýba, ale netýka sa liečby detí....)

 

Submitted by Sarah on Tue, 2006-11-28 13:23.

Kristin, dcera našich rodinných přátel velmi onemocněla ve věku 11ti let, ale choroba se vyvíjela už nějakou dobu předtím. Začalo to opakujícími se záněty středního ucha a pohrudnice, z nichž vzešlo astma. Ve stejnou dobu se u ní začaly rozvíjet kognitivní (rozpoznávací) problémy, které se posléze staly velmi vážné. Naprosto ztratila schopnost hrát na své hudební nástroje. Nikomu se nepodařilo zjistit, co je příčinou. Byly naznačeny/nastíněny různé příčiny, jeden doktor, dětský psychiatr řekl, že ji baví být nemocná a dával za to vinu matce. Shodou okolností byla její krev poslána na rozbor do Davidovy laboratoře, tam zpozorněli, a část krve nechali testovat taky na CPn. Byly nalezeny velmi vysoké titry u imunofluorescence. Byla léčena a dnes je naprosto normální, nedávno jí bylo 14 let. [...and today is a perfectly normal, stroppy just fourteen year old]. Získala zpět všechny své kognitivní schopnosti a nyní hraje v třetím okresním orchestru mládeže, v jednom z nejlepších v zemi.

Je mnohem víc pravděpodobné, že jeho vzrůst se může zarazit při neléčení. Ani u děvčete se to nepřihodilo. Ve skutečnosti je vyšší než její matka, která je nesporně menší než ty, a stále roste. Takže vezmi si k srdci doporučení od Michelle a konzultuj to s doktorem Powellem.

Sarah

 

Submitted by chuck on Wed, 2006-11-29 12:04

Kristin

Nejsi sama se svou obavou o děti. Viděla jsem u svých dětí rozvíjet stále více symptomů této hnusné nákazy v posledních dvou letech. Začalo to jednoho dne vysokými horečkami u mých dvou nejmladších dětí. Pozorovala jsem u mé nejmladší jak jednou v noci začala mít ty divné svalové křeče. Svaly na jejích rukou se nekontrolovatelně stáhly. Od té noci se u obou vyvinuly záškuby [jerky spasms] jejich končetin, když usínají. Také si začaly stěžovat na bolesti žaludku, cukání oka (víčka) [twitching eye], buzení v noci v panice, vždy rozpálené a s těžkostí dýchání. Má nejstarší ze tří si stěžovala na bolest na hrudi. Vzali jsme ji k doktorovi a udělali EKG, ale neukázalo nic. Od té doby jsem zjistila, že když jim dávám B12, pomáhá jim to od bolestí žaludku a zpomalilo mnoho z ostatních symptomů. Má nejmladší teď dělá ty divné obličeje a má křeče (záškuby, křeče?) [spastic jerking] v průběhu dne a se zhoršováním symptomů k večeru. Druhá má stále ty křeče když usíná. Ta nejstarší z tří trpí velkým pocitem úzkosti a depresí, když nebere B12. Zjisťuji, že jestli přestanu svým dvou mladším dávat B12, už během týdnu si stěžujú na žaludeční bolesti. Také jim dávám N-acetyl-cystein, vápník, hořčík, vitamín D, petrklíčový olej, omega 3, vitamín C a xango džus.

Nechala jsem doktory udělat testy u všech dětí. Dvě nejstarší se vrátili s hodnotami u Cpn v IgG 1:25. U nejmladší se neukázaly žádné hodnoty. To je pravděpodobně z důvodu, že Cpn se neukazuje až do puberty. Stále nemohu najít dva lékaře, kteří by se shodli na výsledcích tohoto testu. Jedni říkají, že je to infekce (akutní), druzí tvrdí, že je to proběhlá infekce a ostatní říkají, že to neznamená vůbec nic. Jsem přesvědčena, že všechny děti mají cpn, jednoduše podle všech těch symptomů. Toto léto mělo moje nejmladší dítě příšernou reakci na kousnutí komáry a nejstarší měla velké ohraničené skvrny (welts) po kousnutí blechami.

Já si opravdu myslím, že zde máme velkou postupující epidemii tohoto a lékaři by to měli začít řešit (clue in), protože se to vymyká kontrole.

chuck

 

Submitted by kcapozza on Wed, 2006-11-29 20:59

Mému synovi je 7 let a také si myslím, že je nakažený. Po konzultaci s Dr. Strattonem jsem mu začala dávat 500 mg NACu s 1000mg vitamínu C. Jeho energie od začátku srpna tohto roku vzrostla. Posledně jsem mu zkusila dát 1000 mg NACu v neděli a byl tak unavený, že prostě chtěl celý den jen ležet. Cítím se lépe, když mu dávám tento suplement, neboť už léta jsem věděla, že něco není v pořádku. Ve školce si stěžoval, že něco s jeho mozkem není v pořádku. Přirozeně, jeho učitel se na mně posměšně díval, ale já jsem věděla, o co se jedná.

Já taky začínám mít cukání večer, krátce před tím, než jdu spát.

 

Wheldon mi odepsal:

Dear Dominika,

Thanks for your email. I only treat people with MS, so I can't really comment specifically. I have treated children, but only when there have been raised immunofluorescence titres. I hope you have a good family doctor.

with best wishes,

David

Léčí jen lidi s MS, takže to nemůže komentovat. Léčil děti, ale jen se zvýšenými imunofluorescečními titry.

Pokud chceš znát můj názor, tak zvaž jejich stav. Jestli je to zlé, bude léčba nutná, než vzniknou škody, vidíš, že děti okolo 11ti let W. léčil. Ale s tím mladším si nejsem jistá, podávala bych NAC a vit. C o ostatních suplementech se poraď s pediatrem, ale mohlo by to zlepšit stav tvých dětí. Doufám, že vám to dobře dopadne.

(díky za materiály Bunny)

 

 

 

No ja si to pisu do

No ja si to pisu do denicku, ale nejak nestiham. Kazdopadne diky! O detech tu byly dlouhe diskuze...

Po vecerech na to mrknu a zverejnime.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

neboj, už budem zakrátko

neboj, už budem zakrátko končiť, väčšina plánov na preklad už je splnená, takže dám sebe (aj tebe) nejakú prestávku :-)

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k