Psychika

Říká se, že špatná či nevyrovnaná psychika může až za polovinu problémů, které člověk má. No, něco na tom určitě bude. Ale co když jsou to právě ty neskutečné a pro doktory nepochopitelné problémy, které mohou za špatný psychický stav? A toto byl a vlastně stále ještě je můj problém. Teď už to ale není taková katastrofa jako dříve. Musím konstatovat, že některé infekce, které se neléčí a nebo nesprávně léčí, mohou opravdu pěkně zacloumat s psychikou. A chlamydie mezi tyto infekce bohužel patří. Já osobně jsem měla skoro 3 roky deprese, které na mě vždy padaly v určitých cyklech. Když mi bylo zdravotně lépe, bylo to dobré i po psychické stránce. Jakmile však došlo byť k menšímu zhoršení, okamžitě se to projevilo na psychice. Až do září roku 2006 jsem si však nechtěla připustit, že právě já mohu mít deprese. Vše nabralo rychlý průběh, když jsem narazila na tyto stránky a pochopila, že je třeba trochu tělu pomoci, dokud se nezačnu léčit dle CAP. Sama jsem si u lékaře požádala o antidepresiva ze skupiny SSRI 3. generace (dočetla jsem se zde, že nejsou návyková). Dostala jsem předepsaný lék citalopram. No začátky (cca 5 týdnů) s tímto lékem byly velice, velice těžké. Opět jsem si ověřila jsou špatnou snášenlivost na jakékoliv léky, které jsem dříve mohla užívat zcela bez problémů. Projevily se u mne všechny nežádoucí účinky a to v dost silné míře. Musela jsem dávku snížit na minimum, až si mé tělo zvyklo. I teď, po 4 měsících užívání, snesu jen dávky nízké, ale díky bohu aspoň za to! Již neprobrečím bezdůvodně celé dny, nejsem uzavřená do sebe, dokážu hovořit o svých problémech a můj projev je jistější, což mi hodně pomohlo, když jsem oslovila svou praktickou lékařku a "představila" jí Wheldonův protokol a vše kolem. Vím, že antidepresiva neřeší příčinu, ale pouze následek. Nicméně pro mě osobně i toto je velká pomoc. V září loňského roku jsem už byla opravdu doslova na dně a nemyslela na nic jiného, než jak elegantně odejít z tohoto světa. Teď už myslím jen na to, kdy už začnu s pořádnou léčbou a jak se pak budu radovat ze života. No ne každý den je takto optimistický, s tou kupou zdravotních problémů je to těžké, ale každý posun vpřed je pro mě jakási malá výhra.

Tak... a kdokoliv se bude chtít vypovídat či svěřit se ostatním, jak to cloumá s jeho psychikou, tak jen do toho!

Vladko, tak ten citalopram

Vladko, tak ten citalopram zmen. Antidepresiv je x druhu, stejne jako hormonalnich antikoncepci a kazdemu sedi neco jineho. Chce to bohuzel otestovat. Ja taky neco snesla v pohode a jine vubec. 5 tydnu uz je dost dlouha doba, nemluve o 4 mesicich.

Jinak muzu rict, ze nejvetsi vliv na mou psychiku mela atb. A to opravdu vyrazny. Ve smyslu posunu k lepsimu. Nikdy bych tomu neverila. Deprese jsem mela roky a pak jsem najednou sedela pred domem, divala se kolem sebe a rikala si, ajk je ten svet nadherny a uzasny. Videla jsem barvy, co jsem snad nikdy pred tim nevidela.

Bohuzel ty svine chlamydiove napdaji i mozek a emocni centra. Jen doktori to nevi. Staci si vzit puls a deji se veci jakoze clovek ztraci kratkodobou pamet..a pak za par dni se mu zas vraci. Apod. Chlamydie snizuji hladinu serotoninu a tim taky cloveku pripravuji hezke zazitky. Proto je vhodne na zacatku tu hladinu alespon udrzet nejakym SSRI, pokud ma clovek potize.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Co takhle zkusit Citalec.

Co takhle zkusit Citalec. Baštili to tři lidi a dobré. Žádné problémy. No každému všechno nesedne.

Jinak, kdo by nebyl na dně, když člověku je mizerně, že to ani popsat nejde a páni "doktoři" člověka dorážejí nejapnými hloupými poznámkami, svědčícími sice o jejich hlouposti, bohužel ale na které slyší okolí jako jest rodina, spolupracovníci, kamarádi atd., takže na člověka všichni pohlížejí jak na totálně líného nemakačenka! 

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

"...V září loňského

"...V září loňského roku jsem už byla opravdu doslova na dně a nemyslela na nic jiného, než jak elegantně odejít z tohoto světa.  .."

No to je hezká vizitka ošetřujícího lékaře, jen co je pravda! 

 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Vladko souhlasím, člověk

Vladko souhlasím, člověk by nevěřil, co taková chlamydie jedna může napáchat s psychikou, to jsou stavy, že člověk vůbec nechápe co se s ním děje, jestli už přišel jeho čas nebo co. Jan to tu někde výborně popsal - všechno se houpe, mlží, cloumá, šumí, točí....a člověk jen sedí a čeká, jestli to přejde. Moje psychika je pevnější když i tělo se cítí lépe, to jsou výkyvy - nahoru, dolů a znova, jako na houpačce. Teď jak papám atb tak cítím tělesnou úlevu a tím pádem se cítím sebejistější až řekla bych trochu agresivní, jak je ve mě nashromážděná nevyužitá energie (nemyslím čachry!:)) a tělo si to teď nejspíš vynahrazuje. Dokonce dneska i jak je venku krásně a svítí sluníčko, mám velice dobrou náladu a dokonce jsem se i trochu upravila, takže se zas po nějaké době cítím jako ženská. No jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží. Opravdu sebemenší kousínek dopředu je něco tak nádherného!


Vladko, to je dobře, že ti

Vladko, to je dobře, že ti je lépe. Je pravda, že je více těch SSRI léků. Já užívala DEPREX, SEROPRAM, CITALEX, vedlejší účinky jsem nepociťovala. Možná jsem měla předepsanou slabou dávku, deprese, ale hlavně lítost a pocity zoufalství u mě propukávaly a propukávají pořád. Smutné je to, když se mi psychiatrička snažila vysvětlit, že mám bolesti z depresí a já jí naopak že deprese mám neboť nezvládám bolesti.

Je mi jasné, že příčinou oslabené imunity jsou deprese a při oslabené imunitě se snadno něco chytne.

Občas jsme se skoro hádaly, nikam to však nevedlo. Nyní neberu nic. Snad to zvládnu, když ne, tak půjdu k jinému psychiatrovi, i když žádný extra výběr zde není.

 

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

"..... když se mi

"..... když se mi psychiatrička snažila vysvětlit, že mám bolesti z depresí ...."

Tak tohle mne fascinuje! A z čeho jako máš deprese podle této "psychiatričky"?!

Ty jsi si nejspíš vymyslela a vsugerovala, abys byla asi zajímavá, co?

Upřímně řečeno, mne ta chlamydie a problémy z ní deptaly dlouho a pořádně. Ono když si člověk s odpuštěním párkrát stříkne do gatí tu v autobuse, tu v chodbách centrálního úřadu apod., tří krát ochrne, má bolesti, že se bojí vůbec pomyslit se hnout, to člověka deptá!

Ale co mne nejvíc deptalo, to byl právě přístup těch, co mají jako základ své profese pomáhat a dokonce na to skládali slib.

Ty přiblblé bláboly, že mám bolesti z depresí, že si to namlouvám, že perservuji na zdravotních potížích, že jsem magor! Kde vzaly např. tu sprostou drzost dvě báby napsat mi do karty "susp. organicita", aniž by tušily, co to znamená! Nejen že se zpronevěřili svému slibu a profesi, ale dokonce se dopustili mírně řečeno pomluvy, urážky atd. Ale o to nejde, jde o to, že místo pomoci se pacient dočká u takovýchto "lékařů" prvopočátečních příčin depresí pramenících ze zoufalství a beznaděje, kdy se člověku hroutí nejen zdraví, ale i společenské postavení, kariéra atd. A to jen proto, že narazil na hlupáka, kterého si ještě k tomu de facto platí prostřednictvím daní, zdravotního a sociálního pojištění a mnohdy ještě jinak.

Dnes a denně slyšíme rady, všechno říci, aby se nic nezanedbalo! A když člověk jde s důvěrou k LÉKAŘI a řekne mu, toto bolí, to dělá to, to zas ono, tak se mu odpoví, že to má každý, že si toho nemá všímat, že nemá poslouchat televizi, že si musí zvyknout, jako např. cituji

"Když jsem se před týdnem lékaře na urologii ptala, zda neřeší chlam. řekl mi, proč by je řešil, když to mají všichni a v konečné fázi je za nás vyřeší krematorium, ale neodpověděl mi na otázku, co mám dělat do té doby než se do toho krematoria dostanu."

nebo

"O pár dnů později jsem musela vyhledat očního lékaře, protože jsem měla pocit, jako bych velmi špatně viděla. Když se mě oční lékař zeptal, jakou práci dělám - a já mu řekla, že převíjím elektromotory, tak si jen povzdechnul "zase jedna, co se jí nechce dělat..."

nebo

"Strašně se rozzlobil a poslal mě, ať jdu tam, kde mě tak dobře léčí...."

nebo

"...This was very annoying, because he asked for the other symptoms and draw the conclusion, that I am simply depressed because a man is missing in my life!! ..."

nebo

"......), tak na mě spustila, že toto mi neudělá, jestli vůbec vím, kolik to stojí atd. atd. , vám totiž nic není, máte jediný problém a to je otěhotnět....."

nebo

"....a jestli se mi to nelíbí, ať si hledám lékaře jiného."

nebo

"Na Homolku jsem chodila dva mesice na rehabilatace, to vubec nepomohlo - doktorka z rehabilitace nechapala, jak je to mozny, ze to preci kazdymu musi pomoct."

nebo

".... nenasla zadny neurologicky substrat ktery by mohla lecit!!!"

nebo

" Kvůli bolestem jsem po 10 dnech hnal na kontrolu k urologovi, ten mi řekl že na chronickej zánět prostaty se neumírá, a že to musím vydržet."

nebo

"On ho léčit nechtěl, že je to drahá léčba. Ať jde k jinému. Ale ti (celkem 3) se mu smáli!! My jsme šíleli. Oni se smáli. A ještě mu tvrdili, že jsem kur.. Ať rychle ode mě uteče."

nebo

"Dale po stiznostech na revmatologii, ze me boli klouby, ze mam chlamydii a chci antibiotika mi bylo receno prosim pekne, ze to mam z toho, ze jsem promiskuitni. Kdyz jsem revmatolozku upozornila,ze mam chlamydii plicni, rekla, ze z toho klouby neboli a ze mam vic sportovat."

nebo

"Navštívila jsem lékaře se svými věrnými kamarádkami chlamýdiemi. Zde je odpověď:

"NECHAT VŠE BÝT.

Antibiotika neužívat. Koupit si na prvním rohu! čaj a ten pít proti bolestem. Zbytek rodiny netestovat. Problém je komplexnější a nemůže pocházet pouze od jedné bakterie. Bolesti má čas od času každý."

nebo

 

"viděla v TV film o paní, ketrá měla také infekci a také měla závratě a točení hlavy....jistě sugestibilní osoba, nezralá...

dop. zavolat na psychiatrii

závěr: úzkostná porucha

To že tu několikrát měsíčně udávám, že mě bolí v krku, mam hnusný kašel, zvýšenou teplotu, potíže se střevy atd. to nikomu divný není " pozn. měla na mysli tento pořad

nebo

".... Jinak úplně bomba byla, když mě, ještě než mi teda na mojí žádost provedla ty krevní odběry, poslala na gynekologii, že mi tam mají udělat výtěry, že se chlamidie zjišťují pouze na gynekologie. Tak jsem jí odvětila, že na gynekologii mě poslali za ní, že mi nemají z čeho výtěr udělat, když již 6 let není děloha ani nic jiného...."

nebo

"....dle ústního sdělení mé pr. lékařky, která si mě vychutnávala při mé pondělní návštěvě: chlamidie jsou v normě, a jedině vyšly protilátky na EB virus a ještě nějaký citomegalovirus / ani nevím jak se to píše/, takže mi nic není a vzhledem k tomu, že už jsem tam šla značně nachcípaná, tak na mě jen koukla ze židle a řekla: " kupte si dole v lékárně nějaké odhleňovače" jinak ty vaše potíže jsou psychosomatického rázu, můžu vám napsat nějaké antidepresivum"

nebo

" ....A kamarádce dokonce sestra řekla: " jo tak to jste vy, co se vám nelíbila péče paní doktorky, tak to si na vás budeme muset dát pozor".

nebo

"… Na sve strevni potize jsem vyslechla radu diagnoz a chytrych rad jako: mate prilis dlouhe strevo, musite jist svestkovy kompot, pit ctyri litry denne, neda se s tim nic delat atd…"

nebo

"...….. Pri navratu ze sluzebni cesty jsem mela co delat, abych vyvravorala z letadla, pri pristavani se mi extreme rozbolelo ucho a zahy jsem zjistila, ze kazdodenni cesta z prace domu je pomalu nad me sily. Diagnoza znela virosis acuta, kdyz jsem oponovala, ze viroza nemuze trvat rok, bylo mi receno, ze permanentne zvysenou teplotu a bolesti kloubu mam asi z deprese. "

nebo

".......když jsem tam přišla s třesem a ukrutnou bolestí hlavy ........ jednou jsem se o tom tenkrát zmínila, když ho na mě zavolali a to bylo jen " vážně? to se vám jen zdá, vy máte úplně jiný problém, slečno, a vaše příznaky jsou víc než typické" pozn. zavolali psychologa či psychiatra

nebo

"... Vyšetření se neslo v duchu co tam jako dělám tak brzo po ATB a proč mě tam vůbec obvodní posílala a že bych se měl zabývat i něčím jiným než nemoci!!! - tím mě teda dostala...
Na mou otázku: "Myslíte si, že ta chlamídie je teda vyléčená?" odpověděla: "terapie byla dostatečná"

nebo

"..... někdo má třeba 5 infekcí a běhá vesele po světě.... "

nebo

" .... chlamydie trachomatis velmi závažná a vzácná nemoc, která se v našem regionu nevyskytuje."

nebo

"... Mávala mi papírem před nosem už mezi dveřmi, potvrdila chlam.pneumoniae…se závěrem :Iga-negat, IgG-hraniční! Zvolala chlamydiová infekce je přeléčena!Nashledanou! ........

Paní doktorka prý už pro mě nemůže udělat vůbec nic, je to mimo její obor!?"

nebo

"... že na EB viry a cytomegaloviry mám protilátky a proto, že mě bolí celé tělo, ale s tím se prý nedá nic dělat a borelie a chlamidie jsou v normě, ..."

nebo

" Ty výsledky kromě expertů v nemocnici, kam se dnes jezdí asi proto, aby vám poměřili kde co, ale už nemají chuť vás léčit už měl vidět neurolog, internista, ušní, oční, hematolog, primař na rehabilitaci, kam mne již všude vyslali - ale nikdo je nečetl ani neprohlížel na to oni nemají čas,jen když jsem řekla, že jsou tam chlam. mávli rukou. Jen má obvodní je červeně zatrhla pro případ, že by se o ně někdo zajímal, ale sama mi ATB nedala s poznámkou, že ona tomu nerozumí"

nebo

"... To já jdu za chvilku za neuroložkou, která mě preventivně seřvala už když jsem se objednávala, bo prý když mám teploty, tak by mi "někdo" měl nejdříve vyléčit tu infekci a že pak se mi prý hlava přestane motat a klouby a svaly přestanou bolet :-)..."

nebo

"..." to že občas máte křeče které vás paralyzují s tím je třeba naučit se žít a ono to určitě časem samo pomine!.."

nebo

" ........mezitim jsem zkoušela kombinaci různých vitamínu, ale jak jsem říkala je to jak na houpačce..menší zátěž a zase si můžu jít lehnout..a vysvětlete to pak zaměstnavateli..."

nebo

"...Na ruce a nohy a na uši se dívala kožní, co to může být, že snad pustulosis palmoplantaris, ale má tam 5 otazníků, ta že vypadá přece jen jinak, že mám přijít znovu, co se z toho vyvrbí. Masti co mi dala nepomáhají, tak mi řekla, ať zkusím indulonu. "

nebo

" ...V r.1994 se u mě objevily závratě, dvojité vidění. Následovala hospitalizace na neurologii, lum.punkce, evokované potenciály, mag.rezonance. Závěr:není ani vyloučen slabý náznak roztroušené sklerózy. ............. V r.1999 mi začalo bolet na levé noze v klenbě chodidla. Bolest postupovala ke kotníku, neuroložka diagnostikovala plochou nohu, ortoped dal obstřik. ......"

nebo

" ..... ale vždy v nějakym byly pozitivní chlamydie a to pneumonie, trachomatis a i ta psitaci. Měla jsem pozitvní i mykoplasmata. Takhle jsem se trápila do léta a celý léto, pak ze mě už dělali hypochondra a poslali mě i k psychologovi, který problém v psychice neviděl a poslal mě zpět na plicní, kde to nakonec uzavřeli jako chronickej kašel a astma. ...."

nebo

" ... a cítím se někdy jak na 70let i víc.. Lékařka mi řekla, že nasadí atb. ale že neví jestli se toho zbavím, ale nemusím bát, protože to má skoro každý .........

.....druhý lékař mi řekl, "každýho občas něco bolí je to zcela normální s tím se naučíte žít a pak už vám to ani nepřijde" Na moji odpověd, ž si dělá snad srandu.. se usmál a řekl" Nejste jediná"

nebo

".......Možná by mi PL napsala na nějakou dobu neschopenku - i když... vlastně jsem zdravá, nic mi není a neví, co mi způsobuje takové potíže! Jsem jenom stále unavená, bolí mě hlava a k tomu pár dalších potíží...

......Jak mi řekl nedávno zastupující mladý lékař - nějaká epizoda únavy potká alespoň jednou za život každého člověka!"

 

Jo a když už je nakonec úplně pozdě, tak pacientovi řeknou, proč to neřekl dřív, že ho bolelo to a to ......

 

A jak mně bylo řečeno, když jsem se domáhal doporučení někam, kde něco umějí, protože není přece normální a možné více marodit, než být v práci -

"Já musím chodit také do práce!......" .

Dodnes jsem sice nepochopil pointu tohoto prohlášení, ale to už není podstatné ....

 

Jan
Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Pridam take jeden krasny

Pridam take jeden krasny vyrok meho byvaleho doktora, ktereho jsem si dovolila upozornit, ze pri mych chronickych prujmech jaksi opomnel udelat vyter a parazitologii. Vrazil mi do ruky spejli s namotanou vatou v igelitaku, zadne transportni medium a pravil pamatnou vetu: Vase problemy jsou psychicke, necekejte, ze se ve vyteru neco najde. Bodejt by jo, takhle provedeny vyter skutecne bude negativni vzdy. Prakticka mi rekla, ze pokud to nedopravim do laborky do hodiny po vyteru, je vse vyschle a hodne k ceste do kontejneru. A jelikoz ma byt vyter proveden po stolici, tezko stihnu tak rychle do laborky dobehnout. Chapu, proc jim na teto gastroenterologii vsechny vytery vychazeji negativni.

"...Vase problemy jsou

"...Vase problemy jsou psychicke, necekejte, ze se ve vyteru neco najde..."

Ano, otcem přání budiž myšlenka, pokud možná co nejgeniálnější....

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... červenec 2008 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Ta deprese se u mne

Ta deprese se u mne vyvíjela plíživě, pomalu, tak od roku 2001, jak se přes veškerou mou snahu zhoršovaly zdravotní problémy,jak jsem čím dál častěji slyšel:s tím se nedá nic dělat, to se bude jen zhoršovat, máte špatné genetické predispozice, to je psychosomatické onemocnění, jste pouze hraniční, borelioza je už vyřešena, jste falešně pozitivní, zajeďte si do lázní, k moři, spíte v geopatogenní zóně,atd. , ostatně to jsme tu slyšeli všichni mockrát od našich laskavých ošetřovatelů. Když se na sebe podívám do toho roku 2001 tak vidím silného sportovce, cestovatele, veselého společenského člověka, milujícího život na plno se vším, co k tomu patří.Jako bych se díval na jiného člověka.

Dnes mi nálada kolísá i během dne nahoru dolů, z máločeho se raduji,to co dojímá ostatní mě nedojímá a naopak, žiju v obavách z budoucnosti.

Popíšu to víc později, začal jsem brát před týdnem Citalec.

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce....

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

A snášíš jej? Já z něj

A snášíš jej? Já z něj kolabovala. Ale nervy, ty s náma umí  dělat divy. Chlamky a nervy, pěkná kombinace a když to ještě okořeníš nějakým dalším problémem, je to na jednoho člověka moc.
Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Myslíš ten Citalec?

Myslíš ten Citalec? To ještě nevím, teď jsem týden ležel s virozou a teplotama,takový lepší Herx, takže nálada byla pod psa, ale jak na mě Citalec funguje se projeví později, za měsíc třeba, no nekolabuju zatím... problémů mám víc než dost, třeba jsem měl být už 14 dní v práci a ležím doma a tak...

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Já u něj kolabovala

Já u něj kolabovala okamžetě, ale zjistila jsem, že nás bylo takobvých víc, neuroložka mi jej doslova nutila a když jsem řekla, že jej fakt nezvládám, tak mi řekla, že odmítám léčbu, že už pro mne víc udělat nemůže. Šla jsem se zeptat psychiatra, co dělat a když jsem mu řekla, co mi to dělá, řekl, okamžitě vysadit, pokoušela jsem se o jeho užívání po 1/4, a 1/2 14 dní, ale bylo to hrozné. A vidíš, jiným pomohl. Holt, každý jsme s jinýho těsta. Lili
Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Lili, mohla bys to nejak

Lili, mohla bys to nejak popsat? Omdlevala jsi, tocila se ti hlava, bylo ti zle psychicky nebo jak se to projevovalo?

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jakmile začal lék působit

Jakmile začal lék působit začala se mi točit hlava a tlak klesal , srdce jako by ani netlouklo, tep nehmatný, párkrát jsem i omdlela, to trvalo tak půl hodiny - ta největší krize, když to trochu odeznělo, začala jsem se chvět, a dostala zimnici, pak jsem se zase potila a znovu zimnice. Po určité době jsem se tělesně sice zklidnila, už mne bolela jen hlava, ale začala jsem mít stavy paniky a co bylo nejhorší, nutkavé pocity. Líčím to jako horror, ale bylo to strašné, fakt. Brala jsem už párkrát léky na nervy, vím, že ty první dny, než si tělo zvykne jsou stavy divné, ale toto jsem u žádného nikdy nezažívala. Vše probíhalo tak, že jsem si vzala prášek jedině když jsem nebyla sama doma, fakt jsem byla schopná si něco udělat, prostě to na mne působilo hrozně, ještě teď a to už je rok a více mi naskakuje husí kůže. Nevím proč, spousta lidí tvrdí, že jim lék moc pomohl, v příbalovém letáku se určitě psalo o velmi dobré snášenlivosti. Ani nevím proč mi jej dali , byla jsem v nemocnici, byla jsem absolutně klidná, vyrovnaná, spolupracovala , bezproblémový pacient... Nechci nikoho strašit, právě naopak přemýšlím, proč u mne to byl prášek tak problémový, když jiní jej chválí. Ale mohu říct, že jsem se setkala ještě se 3-4 lidmi, kteří jej také nesnášeli, ovšem jak dalece, to nevím. Jen bych upřesnila, nevím, zda je to důležité, nenaordinoval mi jej psychiatr, ale na neurologii.   Lili
Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Ještě bych dodala, že

Ještě bych dodala, že podobné stavy jsem zažívala když mi dali Baralgin a Mezokain, pak zjistili, že jsem na ně alergická, Jen doufám, že ATB budu snášet, chystám se na Weldona.      Lili
Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Mam pred sebou ten pribalovy

Mam pred sebou ten pribalovy letacek a moc nezadoucich priznaku tu neni, udajne jsou vetsinou mirne a prechodne (prvni 2 tydny lecby). Casto pry ani nelze ódlisit,zda nez.ucinnek vznikl vlivem lecby nebo zda je priznakem vlastniho onemocneni.

Pisou tu obcas nevolnost,ospalost,potivost,tres,sucho v ustech. Vzacne bolest hlavy,zavrate ,neostre videni,nespavost,nervozita,zacpa,prujem,buseni srdce,slabost. 

Ale mohou byt lidi na nej precitliveli,ci spatne snaset nektere pomocne latky..

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Li z řady těchto

Li z řady těchto antidepresiv existuje také Cipralex (ten jsem zapoměla napsat). možná by chtělo porovnat co který obsahuje. Ono je to teď taková móda předepisovat tyhle antidepresiva, hlavně když si doktor neví rady. Stalo se to nyní manželce mého synovce. Měla boreliozu, léčba doxy - 14 dní. Po měsíci se jí začaly příznaky vracet. PL ji poslala na neurologii, ten naordinoval Cipralex. Když jí borelku zjistili, vzkazovala jsem ji, aby si nechala antibiotika předepsat na delší dobu. Nestalo se tak, ona je zdr. sestra, přece si nenechá radit.
Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Ma nekdo poneti, jak je to s

Ma nekdo poneti, jak je to s kombinaci SSRI a melatoninu? Asi neni dobre kombinovat, ze..ale nejak nemuzu najit kloudne zdroje.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Děkuji všem za názory a

Děkuji všem za názory a podněty. Já taky uvažovala, že když nesnesu Citalopram, že bych mohla zkusit jiné antidepresivum.

O antidepresivum jsem si požádala na neurologii. Byla jsem tam objednaná dříve než k praktické lékařce a já chtěla začít s užíváním co nejdříve. Neurolog byl potěšen, když jsem si o něj řekla. Řekl mi, že až se normalizuje hladina serotoninu v mém těle, tak přejdou i mé bolesti celého těla, kvůli kterým jsem mimo jiné skončila na té neurologii. Antidepresivum mi je sice nevyléčí, ale naučí mě s bolestí žít. Prý ji pak budu lépe snášet a mít na ni jiný náhled, nebudu ji vnímat. Hned od začátku jsem však měla skoro všechny reakce, které jsou popsány v příbalovém letáku (viz. také uvedeny výše v příspěvku od Pavla). Byla jsem z toho téměř na mrtvici, protože neurolog mě ujišťoval, že lék je dobře snášen a jen cca 1% populace jej nesnese. Naštěstí jsem pak byla u praktické lékařky. Ta mi řekla, že citalopram je skvělý, ale musí se s ním opatrně a hodně lidí prý snese jen nízké dávky. Tak jsem okamžitě dávky snížila a do týdne bylo dobře. Občas jsem se pokoušela dávky zvýšit, ale vždy se objevily nějaké reakce, i když né tak silné, jako na začátku. Zůstala jsem tedy u nízkých dávek, které už snáším dobře.

Upřímně řečeno, zkoušet teď jiné antidepresivum nechci. Asi už bych teď nedala ty stavy, které bych při své smůle určitě zase měla. Já jsem teď nějak vnímavější na veškerá léčiva (a jak už jsem uváděla, nikdy předtím, jsem žádné problémy s léky neměla). No bude to asi těma chlamydiema. Citalec i Seropram také obsahuje citalopram. Na trhu je spousta léků se stejným složením, ale jiným názvem - podle výrobce. A Cipralex rovněž obsahuje citalopram, i když v jiné formě - escitalopram. Ten bych možná ještě zkusila, ale ne teď. Jsem ráda, že už mohu po psychické stránce jakžtakž fungovat. A jak zde uvedla adriana (a možná i další, už si nevzpomínám), nejlepší výsledky na psychiku bude mít až atb léčba dle CAP. No a pak už nebudou třeba antidepresiva.

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Musím se vám zas

Musím se vám zas vypovídat, dneska na mě padla taková depka, už to začalo včera večer, ale byl to jen takový nepříjemný nutkavý pocit čehosi, dneska to však vyvrcholilo v až hysterický brek, kterej se nedal zastavit, naprostá beznaděj, pocit prázdnosti, úzkosti atd. Asi tohle těžko bude herx reakce, ale dost mě to zaskočilo, hned na to mě začalo silně pálit a píchat pod levým žebrem - nejspíš játra se ozývaj :-/ Jsem měsíc na wh a psychika teda hrůza :-( Horská dráha hadr. ATD ale brát nemůžu, je mi po nich ještě hůř, viz moje příhoda ze zoloftem, vůbec mi nedělají dobře ani léky na uklidnění a nic co obsahuje tyhle látky..takže nevím jak tuhle náhlou situaci řešit, je to peklo :-( Fyzicky se necítím taky nic moc. Budu ráda, když někdo připojí svoje zkušenosti s psychikou v tomhle období, ať vím, že v tom nejsem sama, díky všem.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, návaly nevolnosti atd.


Keiro, i herx je

Keiro,

i herx je nevyzpytatelný. Po měsíci ATB to může klidně také být on.

Po levým žeberním obloukem nemáš játra. Ta jsou pod pravým.

Doporučuje se tu ATD Citalec. Zvedně ti hladinu serotoninu. To potřebuješ. Zkus ho.

Jinak prvních pár měsíců léčby je nejhorších na reakce. Vydrž!

 

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

No psychicky to nemam

No psychicky to nemam takhle vyhroceny, spis obcas pocit nejistoty a pochybnosti, jestli jsem na spravne ceste...skepse že nemam energii zit ale spis jen prezivat..ale popravde receno bych na tom byla psychicky asi dost blbe spis kdybych se nelecila, nevedela co mi je a dr. mi tvrdili ze jsem zdrava...bezmoc je mnohem horsi nez boj......o jatra se neboj, ty jsou na prave strane ;)

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...200mg doxy,po-st-pa 250mg azi, 2400mg NAC,1250mg metro pulzy.od 02/2010 misto doxy 100mg mino

Keiro neboj,to bude

Keiro neboj,to bude dobré.Mnoho lidiček se zmínilo,že během léčby dochází i k takovým stavům.Včera jsem měla já silné bolesti v pravé části břicha.Hrozně silné,až mi naskakoval pot.Bolest střílela do pravé nohy.Ani chodit mi to nešlo.No..dnes už se to zase přesunulo jinam.Velice souhlasím s názorem Mufky.Během léčby člověk taky dost zkusí.Je to náročné někdy nejen fyzicky ale i psychicky.Ale pořád je to lepší-než nevědět.Ležet jak Lazar a čekat až to přejde samo,polykat u toho antidepresiva která jako jediný lék mnoho z nás díky nevědomosti lékařů dostalo. Pořád si můžeš říkat že se léčíš a právě tvé prožitky ukazují,že jsi se rozhodla správně.Už se hrozně moc těším,až se budu moci k plnohodnotné léčbě vrátit.A pak tobě bude dobře a budeš mi vysvětlovat,jak sis těmito stavy tenkrát musela také projít.-)

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn a 1000 dalších problémů.Po měsíci léčby více energie a zlepšení zažívání..-)

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

No, do toho všeho ještě

No, do toho všeho ještě taková ostuda, ale musela jsem se pousmát nad mou nevědomostí :) A to se léčím "sama" pomocí dvojkombinace ATB a ani nevím kde přesně mi hoví játra. No comment. Radši si pořádně projdu anatomii. Jinak se pokusím tyhle stavy vydržet bez nějakých ATD, myslim, že u mě by nastal opačný efekt. Díky všem za podporu, tohle mi opravdu moc pomáhá, jste supr. Jo a Li těším se až příjde ten čas. Taky se dočkáš, neboj, a s jedním človíčkem navíc, držím ti palce.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, návaly nevolnosti atd.


Keiro, věř že v tom nejsi

Keiro, věř že v tom nejsi sama. Já mám nyní stavy zoufalství na denním pořádku. První měsíc WP jsem byla psychicky celkem OK, měla jsem radost, že jsem našla řešení , ale bolesi se nějak zvětšují a já už to nezvládám. Bez psychiatra bych už to asi zkončila. Vše. Užívám Apo-Citalopram (Citalex jsem nesnášela) a nyní do sebe čím dál více cpu Neurol.Po to někdy usnu a to je to nejlepší. Nejraději bych to vše prospala. Jestli budu takhle pokračovat, Neurol mi do příští návštěvy nevydrží a budu muset k ps. dřív. Ty stavy zoufalství ale bolesti ještě zhoršují, tak ty psychofarmaka klidně do sebe budu cpát.

 Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

 Jj, keiro zkus to bez atd,

 Jj, keiro zkus to bez atd, si silna holka, to das ;)! Taky mi kolikrat neni psychicky hej,zvlast kdyz na me dolehne pocit ze mam hroznou chut zit,a le telo mi dovoli jen prezivat... ale jak rikam, nelecit se, tak uz asi stojim na nuselaku...
musime verit ze bude lip!

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...200mg doxy,po-st-pa 250mg azi, 2400mg NAC,1250mg metro pulzy.od 02/2010 misto doxy 100mg mino

FM, CHUS

FM, CHUS
FM, CHUS

Pre liečbu depresie ako

Pre liečbu depresie ako sekundarneho prejavu tejto choroby moze pomoct Esprital. 4. generacia.
FM, CHUS

Neurol sem brala taky, ale

Neurol sem brala taky, ale po tom sem zažívala to samý, ledový pot na zádech, dušnost, třes...sem takovej malej chcípáček, nic nevydržim. Takže na stavy úzkosti max nějaký čaje bylinkový. Ty bolesti vero ti nezávidim, já bolesti nemám, spíš takový všelijaký prapodivný mlžení, chvění, houpání a tak, ale taky si s tím užiju. Mufíku musíme a budeme jo?

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, návaly nevolnosti atd.


 Jasny! .) Na Wheldonove

 Jasny! .)

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...200mg doxy,po-st-pa 250mg azi, 2400mg NAC,1250mg metro pulzy.od 02/2010 misto doxy 100mg mino

Když tak o tom

Když tak o tom přemýšlím, proč jsem na tom při léčbě tak psychicky blbě (mělo by to přeci být lepší, když jsem našla léčbu), bude to asi těmi endotoxiny, které dělají v mozku neplechu. Jsou to hrozné stavy, nic mi nebaví, všechno mi štve, nechci nikoho vidět a nikoho poslouchat, nejraději jsem sama.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Keiro, antidepresiv je

Keiro, antidepresiv je spousta druhu, jde jen o to najit to vhodne. Nikomu nevyhovuje kazde..tak ja byt tebou bych jeste neco zkusila. Jinak stav deprese jsem opet zazila po poslednim silnem pulsu a tahlo se to dost dlouho, myslim, ze neni duvod se trapit, kdyz si clovek muze ulevit leky.

Deprese je hlavne priznakem porfyrie, ale tezko rozlisit co je co v tom stavu- nejspis vsechno dohromady endotoxiny, cytokiny, porfyriny- zkratka telo se zahlti jedy a dokud se toho nezbavi, je mu zle, fyzicky i psychicky. Tezko si predstavit, ze kdyz je zasazeno cele telo, vyhnulo by se to jen to mozku... 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Chci se zeptat, poslední

Chci se zeptat, poslední dobou mě mnohem častěji přepadají stavy nějakých depresí, ani to neumím popsat, prostě mě nebaví vůbec nic, nechce se mi vařit, žehlit, uklízet, prostě nic... Co nechce, já ani nevím co mám vařit, jako by mi mozek vypovídal službu, začínám jakoby panikařit... V práci to "přetrpím", doma jen chodím po bytě, nemůžu se k ničemu přinutit, nemám chuť k jídlu, slzičky pro nic a za nic... Beru druhý měsíc ATD Amitriptylin, je to ATD první generace, ale psychiatr měl názor, že na bolesti hlavy zabírá nejlíp - no mně tedy ne. Je to normální stavy takových depresí při léčbě nebo ne?

Na Wheldonově protokolu od 11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže)

Na Wheldonově protokolu od 22/11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

Lenko, jelikož tu tyhle

Lenko, jelikož tu tyhle stavy má každý druhý, ne-li první, tak to asi bude "normální". Adriana tu psala, že ty depky můžou bejt známkou porfyrie, její hlavní příznak, takže možná že by v tu chvíli hodně uhlí mohlo nějak pomoct, já se jim dycky naláduju, aspoň pro ten pocit...

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, chronickou chlamydiozu - zimnice, zhoršení zraku, ztuhlost a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd.


Momentálně bych sáhla

Momentálně bych sáhla taky po nějakém antidepresivu, tak snad něco mají volně

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Milá Lenka, presne tieto

Milá Lenka, presne tieto isté stavy som mala aj ja a tiež sa vyriešili vysadením ATD (volali sa Trittico) a presne som mala to čo ty, ale pomaly to odznieva. Teraz nemôžem dopustiť na Cipralex, najprv som ho mala v kombinácii s Lexaurinom, ten sa užíval v čoraz menších dávkach až sa vysadil.

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Majčo, psychické potíže

Majčo, psychické potíže se ti vyřešily vysazením ATD Trittico (to je myslím spíš na podporu spánku ne?) a začalas brát jiné ATD? Nebo jak je to myšleno? Ten Cipralex ti pomáhá?

Na Wheldonově protokolu od 11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

Na Wheldonově protokolu od 22/11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

Já již pár let užívám

Já již pár let užívám ANtD, asi je to lepší než nic, přesto jsou chvíle, kdy je to hodně kruté. Vyvede mě z míry kdejaká maličkost. Takovou  přecitlivělost nemůže zdravý člověk pochopit, nechápe to ani můj manžel, když brečím je z toho také na budku, snaží se udělat nějaký ftip, ale ten je kolikrát tak pitomý, že mi to ještě více rozhodí a jsem z toho špatná celý den. Už nevím, na co bych se měla zaměřit, všechny mé dřívější koníčky bylo sportovního charakteru, nebo ruční práce, ani jedno nyní nejde. Křížovky ani sudoku mi nejde, tak upadám do "nicoty". Nemohu přijít na nic pozitivního kolem sebe.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Milá Věro máš to dobré

Milá Věro máš to dobré že si aspoň pobrečíš já bohužel ani to nemůžu a v nicotě jsem  celý tento týden, lezu na nervy i sama sobě...musím něco sehnat (bez předpisu).

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Barboro něco sehnat bez

Barboro něco sehnat bez předpisu - to asi moc účinné nebude. Ve světě existuje potravinový doplněka 5 - HTP -zmírňuje deprese, pomáhá překonat nespavost, podporuje redukci váhy, léčí migrénu, může zmírnit bolest při fibromyalgii. Asi před 4. lety jsem se na to ptala psychiatričky, ta to však neznala. Jinak Kozlík, Mučenku, Třezalku, Meduňku, nebo nějaké směsy, ale mě tohle nikdy nepomohlo. To je pak lepší si zajít třeba  na masáž a tam si z masérkou pokecat.

 Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Lenko, ja mám stále

Lenko, ja mám stále ráno Cipralex, to Trittico mi dala miesto Lexaurinu na noc, ale mala som z trittica presne tie stavy ako ty, smútok, ničota, nemohúcnosť, nespavosť, stavy na pokraji plaču, tak som to tritico vysadila a znovu som iba na Cipralexe a tak sa mi polepšilo, už na druhý deň. Môžem ho len doporučiť.

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

No tak vidím, že spadám

No tak vidím, že spadám snad do všech témat,která jste tu otevřeli:-))))) Úzkostné stavy, to znám dost důvěrně, taky mně napadlo,že to souvisí s tou naší nemocí,protože předtím jsem byla flegmatik,nic mně nerozházelo a ted nespavost a z toho depky a uzkosti:-)) Jojo,jestě že existujou SSRI, ty mi zachránily život:-)

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.Wheldonův protokol plánuji

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

našla jsem

našla jsem : L-Tryptofan a magnolii nebo ve Vitalandu Relaxin, obsahuje magnolii a vitamíny b . Tak něco z toho vyzkouším a uvidím..., musím nějak "existovat "kdyby měl někdo typ na antidepresiva bez receptuNa Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Lidičky všichni- máte

Lidičky všichni- máte smutek na duši a stres z obav z budoucna a z neřešitelnosti této situace, což je normální..Protože jsme prakticky vykázáni ze společnosti- nezvládame rodinný život,práci pro těžký únavový syndrom- nevím jak jinak to nazvat-,nemáme taky žádný život kulturní, společenský, nemáme ani sílu navšítivit přátele..A do toho sháníme léky, snažíme se říct všem okolo , že jsme těžce nemocni.. Není chyba v nás, přijde doba a situace se obrátí- uvěří nám, že stejně jako RS,jako pac.po CMP, pac,.s kard. onemocněním- tak i my máme nárok na léčbu chronické nemoci se všemi důsledeky... Jen jedno je jisté- kdo to nezaživá, neuvěří.. Dbejte o sebe a věřte v sebe.!! draha

 

Draho, napsalas to

Draho,

napsalas to naprosto výstižně. A že bude líp jsem naprosto přesvědčený. Naše situace má paradoxně i pár výhod. Jedna z nich je ta, že po našich zkušenostech nás už v životě nějaká blbost jen tak nevyvede z míry. Chci říct, že pokud nás tato nemoc nezabije, vyjdeme z ní mnohem silnější, než jsme bývali....Mimo jiné proto, že jsme si musel každý pomoci v podstatě sám pouze ve spolupráci se svým počítačem. A před 3 - 5 lety by toto ještě vůbec nebylo možné! Takže jsme vlastně ve správný čas a na správném místě.:-) 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu po pulsu. 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Leni, já ti taky

Leni, já ti taky doporučuji vyměnit antidepresiva za nějaká ze skupiny SSRI. A plně souhlasím s Ivettou - i mně loni na podzim vlastně zachránila život. A představ si, že mi neurolog tvrdil, že na bolest jsou právě lepší ta novější (SSRI). Co doktor, to jiný názor. Nicméně všichni stejně řeší jen následky.

A ještě jedna věc...beru antidepresiva už 10 měsíců a přesto se mi poslední dobou stává, že mě přepradají stavy velkého zoufalství, pláče a pocitu, že buď zabiju někoho v okolí a nebo sebe. Nicméně stejně rychle jak tyto stavy přijdou, tak zase odcházejí. Je mi jasné, že to souvisí s léčbou a je třeba na to být připraven.

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...)

 

Na Wheldonově protokolu od 6/2007 do 8/2007 pro chronickou Cpn (záněty HCD a DCD, bolesti kostí, svalů a kloubů, výrazná únava, malátnost, zimnice, třesavky, návaly nevolností, zažívací a neurologické potíže, deprese a další...

Já beru Apo-Citalopram a

Já beru Apo-Citalopram a nyní do sebe rvu skoro denně Deprex.Přemýšlím, zda si nemám říci o něco jiného,ale výměna antidepresiv zřejmě nepomůže, to by muselo být něco hodně uspávajícího. Jelikož nepociťuji ani krůček ke zlepšení, deprese jsou velké, nyní se to ještě vystupňovalo tím, že mi manžel oznámil, že pojede v září se známmými a s ml.  synem do Chorvatska. I kdybych si zvládla nakoupit a něco "uklovnit", nezvládnu vyvenčit psa. Už jsem si myslela, že se zmněnil, (manžel)občas něco uvaří a trochu poklidí, ale tohle? Já bych mu to samozřejmě přála, kdyby mi bylo alespoň trochu líp. Už jednou udělal něco podobného, odjel na dovolenou, když mu umírala matka. Neměl tehdy objednaný žádný termín, nic zaplaceno. Jen byl domluvený se známými. Matka mu během jeho pobytu v cizině zemřela, pohřeb jsem zařizovala já, mobil jsme před 10.lety ještě neměli, naštěstí se na obřad stačil vrátit. Tenkrát jsem si říkala, jak se zachová ke mě až budu potřebovat pomoc? No prostě mi to sebralo ahned je mi hůře i fyzicky. Nějak jsem to musela prásknout, nevím komu jinému bych to řekla, kdo by mě pochopil.

 Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Milá Věro, chápu, že je

Milá Věro, chápu, že je ti velmi těžko. Nejbližší člověk a neprojeví minimum empatie a pochopení. Jenže.... ono žít s chronicky nemocným člověkem, který má stále problémy, pořád ho něco bolí a k tomu je v depresích je nesmírně obtížné. Vím o čem mluvím, protože já jsem na té druhé straně. Stojí mne spoustu sil, nedat na sobě znát, jak mne občas už všechno zmáhá. Nejhorší byly stavy depresí, kdy Funy jen několik měsíců ležel na posteli, díval se do stropu, nereagoval na nic a problémeme bylo všechno, včetně základní hygieny. Jenže... já jsem holka a ty vydrží všechno. Hlavně ho mám ráda a chci mu pomoci. Pro to dělám všechno, však víš z mého blogu: Funy a jeho letitý boj s boreliozou. Srovnala jsem si v hlavě, že dokud nebude přijatelné zdraví, nebude NIC. Opustit zdravého a schopného je lehké, odejít od nemocného a odkázaného na tebe... to je věc morálky. Já to nedokážu. Naprosto ale rozumím, že tvůj manžel už jednoduše nezvládne vaši situaci, není natolik psychicky silný (což prokázal před lety při úmrtí matky) a proto utíká. Neznamená to ale, že by byl špatný! Věro, zkus bez mkrnutí oka přijmout danou situaci (odjezd do Chorvatska), pokus se dopředu domluvit s někým (sousedkou, příbuzným), zda by byl ochoten venčit psa a věř, že i tobě bude při cílené léčbě časem líp. Jsi na WP od března, to je ještě krátká doba na nějaké závěry. Věřím, že za rok, dva... si už užijete dovolené společně! Dopřej manželovi tento "únik", věř mi, že dívat se na blízkého, jak trpí, je moc těžké i pro druhou stranu.

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leono, já ho samozřejmě

Leono, já ho samozřejmě chápu a uvědomuji si, že to má také hodně těžké, že má se mnou starosti a že potřebuje z toho všeho na chvíli vypadnout. Jenže mě to nějak zaskočilo. Také říkal, že by vzal psa  ssebou, muselo by se vše kolem toho vyběhat, ale to je mi zase líto toho psa,když někam půjdou kam psi nemohou, nechají ho v tom hicu v autě? Nevím , jak si to představuje. No pokusím to nějak vymyslet a sněkým se domluvit.Dříve než za měsíc nepojedou, jeden jeho kamarád je nyní v lázních. Nevím co udělat aby mi bylo alespoň trochu lépe. Snad za týden by mi měli přijít ty podjazykové B12, jsou již někde nad oceánem. Leono a za jak dlouho se Funymu dělalo lépe když vyměnil Doxy za Mino? Já o tom také uvažuji.

Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Věro, ten posun s Mino byl

Věro, ten posun s Mino byl razantní. Pokud si to dobře uvědomuji, ke zlepšení potíží co se týče bolestí lýtek došlo snad za cca 14 dní... Nevím, zda za vše může skutečně Mino, ale s ním je Funymu moc fajn. Bere ale stále jen 50 mg denně.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

  Ahoj Věro, myslím,

 

Ahoj Věro, myslím, že Leona to napsala z pohledu druhé strany velice pěkně. Někdy je to opravdu velice těžká situace i pro partnera. Já jsem letos také strávila dovolenou doma a můj přítel vzal děti a odjel do Chorvatska. Narozdíl od tebe mi to vůbec nevadilo, ba naopak jsem byla ráda že posbíral děti a jeli si užít alespoň oni. Určitě tě má rád a třeba si také se synem chtějí užít dovolené. Dopřej jim to. My si holt vyrazíme za nějaký ten roček.

 

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy atd.

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Věrko,drž se, sama teď

Věrko,drž se, sama teď poznávám,jak je to pro obě strany náročné....Sama toho moc nezvládnu,když uvařím,tak nenakoupím,když nakoupím,tak už neuvařím a tak pořád dokola.Pomalounku,polehounku se moje rodina zařizuje "beze mne". Tak nějak mne vypouští ze svých plánů,začínáme se tak nějak oddalovat....Je to na dvě věci. Jak už jsem tady jednou zmínila, jeden takykamarád řekl mužovi :" Co chceš, život je jak cesta do kurníku: krátkej a posranej!" Co dodat? Zatnout zuby,pobrečet si a BOJOVAT!!!! 

 Na WP od 13.7.2007, chronická neuroborelioza, chronický únavový syndrom (ÚNAVA, třes rukou,závratě, poruchy koordinace,rovnováhy,výpadky zorného pole,bolesti kloubů a svalů,poruchy paměti atd....)

 

 

Na WP od 13.7.2007, chronická neuroborelioza, chronický únavový syndrom (ÚNAVA, třes rukou,závratě, poruchy koordinace,rovnováhy,výpadky zorného pole,bolesti kloubů a svalů,poruchy paměti atd....),1x200Doxy,1x250Azi Po-Stř-Pá

Třezalka ja si poridil

Třezalka

ja si poridil zatim trezalku, beru asi 3dny, po 14ti dnech by melo byt zlepseni tak podam zpravu... zkousel to nekdo taky?

 

WP od 5.11.07 - LB, CHLAM (IgG 4.7, po preleceni LB i CHLAM v IgM...), nasledne aktivni EB..

My jsme jako děti dostaly

My jsme jako děti dostaly úkol chodit třezalku sbírat, babička říkala že je na všechno. Na nervy se snad doporučuje nejvíc, ale asi záleží, jak má člověk ty nervy rozdrásané. Rozhodně se nedoporučuje ji užívat zároveň s antidepresivama.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

vera: antidepresiva jsem

vera: antidepresiva jsem dostal, ale nevim proc do sebe nechci prat chemii.... alespon co se techto "doplnku" tyce.

mimochodem, jeden klasicky dr me pochvalil, ze jsem si poridil prirodni zalezitost a druhy me posila nekam.. :)

 

WP od 5.11.07 - LB, CHLAM (IgG 4.7, po preleceni LB i CHLAM v IgM...), nasledne aktivni EB..

V tomhle případě opravdu

V tomhle případě opravdu záleží na Tobě, jak to cítíš. Když zatím nemáš stavy že by jsi se vším zkončil, nemlátíš kolem sebe apod, klidně zkus třezalku. Zřejmě bude také záležet, jak ji užíváš, zda čaje nebo výtažky v tabletách.Co je nejlepší, nevím. Rozhodně ale účinky nenastanou ihned, ale to ani po antidepresivách. U každého je to jiné a to i co se týká dávkování.To víš, antd. jsou už to poslední, ale když už to jinak nejde, tak "zaplaťpánbůh" za ně. Ono je spoustu  možností, jak se dát psychicky dohromady, ale když už to má člověk rozjeté, tak to většinou sám nezvládne. Psychiatr může napsat léky. Psycholog by měl najít terapii, jak pomoci. Jaká jsou pravidla, aby byl pacient léčen psychologem na pokladnu, nevím. Myslím, že by bylo i těžké si najít placeného psychologa " na míru". Vůbec to není jednoduché,  já v tom docela slušně lítám.

 Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

citim se jak kdy.. asi jako

citim se jak kdy.. asi jako kazdy tady z nas... verim.. a vira tva te uzdravi? ... ano, ja se priznam, chtel jsem jit radsi k psychologovi nez psychiatrovi, ale sehnat psychologa je tady u nas problem, vlastne nikdo tady neni... a pak je dalsi vec, co muzes rict psychologovi, ke kterymu se dostanes od psychiatra...? premyslel jsem nad skupinovou terapii.....

ps: vcera mi z nejhorsiho pomohla nosni akupuntura... klidna noc, pozitivni vstavani..

 

WP od 5.11.07 - LB, CHLAM (IgG 4.7, po preleceni LB i CHLAM v IgM...), nasledne aktivni EB..

Janom, nosní akupunktura -

Janom, nosní akupunktura - neznám, můžeš přiblížit. Je dobře, že zvládneš si poradit. Nejhorší je, když už tomu všemu člověk podlehne, tak nějak se teď cítím já. Psychologovi můžeš říci úplně všechno, je vázán lékařským tajemstvím. Pak bude záležet, jakou zvolí terapii. Může Tě jenom poslouchat a občas přikývnout , objednat tě zase za měsíc a to samé- to však k ničemu nevede, nebo s tebou udělá různé testy a podle toho co mu vyjde, zvolí nějakou terapii. Jakou nevím, neabsolvovala jsem z důvodu dojíždění, které jsem nezvládla. Zdá se mi ale, že to může být lepší, než skupinové terapie na psychiatrii, které jsem absolvovala. Tam má každý úpně jiný problém a jeden druhého tak úplně nepochopí. Možná některé soukromé terapie, zase je ale třeba kvalitní psycholog, zrovna tak jako u rodinných konstelací (ty se mi zdají hodně ideální), regresní terapie, Sylvova metoda. Ale i to však chce praktikovat delší čas, což já jsem nezvládla.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Věro cítím s tebou, asi

Věro cítím s tebou, asi od 10.8. mám antidepesiva a teprve teď bych řekla, že se cítím líp (nechci to zakřikonout, čeká mě o víkendu 3 denní puls Enti) a po pulsu jsem v dost šíleném psychyckém stavu. Mám i prášky na spaní, že se aspoň jednou týdně pořádně vyspím. Bylinky už mi nestačily. Dřív jsem na ně taky nedala dopustit, ale jaksi s atb mi nedělají dobře na žaludek. K psycholožce se taky chystám a rozhodně mi to nemůže ublížit. A víra k tomu všemu  je taky dobrápřeji všem ať se uzdravujeme

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

barbora: a muzes se s nami

barbora: a muzes se s nami podelit, jake bylinky jsi brala a v jake podobe a jak casto? diky

 

WP od 5.11.07 - LB, CHLAM (IgG 4.7, po preleceni LB i CHLAM v IgM...), nasledne aktivni EB..

Ahojky, jsem už přes dva

Ahojky, jsem už přes dva roky na ATD- mirtazapin, citalec nesnesu, bylo to ještě horší, ale mirtazapin snáším dobře, většinou mám depku za clonou, přes den, v noci je to horší.

Karolína

 

Zhoršující se bolesti kloubů, únava, deprese ,astma bronchia, brnění končetin a různě po těle,silné pocení a spousta dalších potíží. V roce 2003 zjištěna pozitivní chlam.,nikdy léčena.V roce 2004 přeléčená bor. a test je hraniční. Zatím jen dopl.

S Depresí a úzkostmi se

S Depresí a úzkostmi se léčím už několik let, to přesně od té doby, kdy jsem pochopila, že únava a teplota sami od sebe nezmizí, že mi žádný lékař nepomůže. Chodím na terapii a psycholožka mi říká, že se somatizuji...moje tělo onemocní, protože to psychika chce! Tak jsem si vymyslela únavu, zvýšené teploty, jiné problémy a snad dokonce i tu leukémii. Roupama sakra nevim co, tak si trochu zamarodim!

Jinak s antidepresivy mám docela velkou zkušenost, brala jsem jich za ty roky desítky, až mi zabral VELAXIN. Jen nevím, jestli je to tím. Jsem totiž ve fázi, kdy únava je vlastně prostředek k meditaci. Učím se trpělivosti a podívala jsem se na život z úplně jinýho pohledu. Pravda je, že mi někdy nezbývá energie ani na to dívání.

Na WP 2/2008, CFS od 2003, Cpn, zimnice, teploty, únava, záněty očí,alergie, deprese, EBV, leukémie.

Aj mne psychiatrička

Aj mne psychiatrička napísala, že mám somatizačnú poruchu - nájdem chorobu na internete a diagnostikujem ju celej mojej rodine. Tak som vysadila všetky ATD, odhlásila sa od nej a začala som jesť starý dobrý pangamin. Raz som mala takú pangaminovú kúru, dosť mi to pomohlo - prvé tri dni 3x3 tbl denne BIFI Pangaminu, ďalšie tri dni 3x4 tbl, ďalšie 3 dni 3x5tbl, 3dni 3x6 tbl až som došla k trom dňom 3x15 tbl. Potom sa to po tých troch dňoch znižovalo - ďalšie tri dni 3x14 tbl, potom 3 dni 3x13 tbl až po dávku 3 tablety 3x denne dlhodobo. Len ako alternativa pre niekoho. 

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Nejhorší je stejně učit

Nejhorší je stejně učit se na maturitu, když člověk nevidí, bolí ho hlava je unavený a nemůže číst. Ale jesli to vydržim se soustředit, abych přečetl alespoň řádek souvisle a zapamatoval si ho, potom to možná pude. Pokud vám mohu poradit, jesli se v tomhle stavu s očima učíte, choďte si ty oči tak po dvaceti minutách chladit studenou vodou, trochu to pomáhá. Držím vám všem palce, kdož se v tomhle stavu musíte učit. Musim dokázat to, že nejsem ůplně blbej, jak si o mě všichni myslejí, protože mám pořád motanice a tu vlčí mlhu. Proto se to musim naučit i v tomhle zuboženym stavu a potom mi bude možná jednou dobře. I když už nevěřím, ale bylo mi líp.Dal bych všechno za jediný den pocitu v očích jako když mi bylo tak 15let.

Na WP od února 2008 pro nevysvětlitelné potíže se zrakem, očima,únavou,přemýšlením,neklasickou bolestí hlavy a závratě. Celkový stav nezdělitelný.

Ahojky, jen se chci zeptat,

Ahojky, jen se chci zeptat, jestli už jsi našel porozumění aspoŇ někoho v rodině... Vám, žes říkal na srazu, že ti nevěří ani děda, ani rodiče... 49 roků, sama se synem, příbuzné nemám. Od dětství všemožné záněty-stále v nemocnicích, snížená imunita. Od r.90 podnikala, pečovala o staré rodiče a tetu(než umřeli) Opakovaně EBV-potvrzené Chlamydie -záněty-kolapsy-teploty-bolesti celého těla...
(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Jaj,o tom porozumení v

Jaj,o tom porozumení v rodine by som vedel rozprávať-včera teplota 38 a-to je u teba normálne.Toto mi povie niekto,kto vzdychá keď má tri dni teplotu 37,5,ja ju mám každý deň dva roky.Občas mám chuť ich poslať do....Toľko o podpore príbuzných :D

Kdepak pochopení:-(

Kdepak pochopení:-( Možná babička mi věří, táta trošku, ale stejně když sem řekl dědovi, že nemůžu přečíst tři řádky, tak mi řekl, že to je tim, že se mi prostě nechce a můžu se stavět na hlavu a nikdo to nepochopí, že vlastně se přemáhám šíleně abych cokoliv přečet. A na venek vypadáte jako ůplně zdraví to je na tom to nejhorší, to nepochopení. No nic mějte se všichni du to přemáhat. Kéž jednou budu moci normálně číst. Vážil bych si toho potom hodně.

Na WP od února 2008 pro nevysvětlitelné potíže se zrakem, očima,únavou,přemýšlením,neklasickou bolestí hlavy a závratě. Celkový stav nezdělitelný.

Tak to je mi líto

Tak to je mi líto Myslíš, že by třeba nepomohlo, aby se podívali na tyto stránky???

Můj syn má teď problémy s přítelkyní... ona má také pocit, že si syn pořád stěžuje, že ho bolí hlava, že má teplotu a že mu není dobře... Přitom ona i její celá rodina je hned u Dr... když mají třeba jen rýmečku... ale že jejich tatínek má problémy se zády..... komentář jeho ženy byl: oni ho snad opravdu ty záda bolí... a ona když měla rýmu, stále si kapala a dělala čajíčky... To je přesně ono... Sytý hladovému nevěří... a z cizího krev neteče... ale když to potrefí dotyčného... tak je z toho hotovej... Trocha empatie - pochopení a soucitu... chybí mezi lidmi...

49 roků, sama se synem, příbuzné nemám. Od dětství všemožné záněty-stále v nemocnicích, snížená imunita. Od r.90 podnikala, pečovala o staré rodiče a tetu(než umřeli) Opakovaně EBV-potvrzené Chlamydie -záněty-kolapsy-teploty-bolesti celého těla...

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

S takovou přítelkyní,

S takovou přítelkyní, bych se hodně rychle rozloučil pokud by mi neverila... Právě v těch těžkých chvílích se pozná jak tomu jednomu na druhém záleží...

NEPODCEŇUJTE DEPRESE a

NEPODCEŇUJTE DEPRESE a PSYCHICKÉ POTÍŽE !!! PROČ? Příklad za všechny: Včera večer mě psal SMS jeden z vás tady z těchto stránek... SMS začínala - Ahoj ...víš odkud ti píši, z psychiatrie...atd...atd... Zkrátím co se přihodilo -stále se mu zhoršoval zdravotní stav, ani u doktorů ani v rodině nenašel pochopení a porozumění... Byl na tom stále hůř a hůř psychicky... bezmoc, zoufalství a neporozumění v rodině i u doktorů ho zužovalo už delší dobu... návštěvu psychologa stále odkládal, ač jsem ho zde k tomu vehementně nabádala... a nakonec to dopadlo takto... zhoršovali se mu bolesti, oči, srdce atd...atd... Skončil v nemocnici a po udělaných testech ho odvezli sanitkou na psychiatrii...!!!  Mohlo by to ale dopadnout ještě hůř!!!!!!!!

Ted už je mi zcela jasné, že s touto naší nemocí a léčbou by měla jít ruku v ruce i léčba psychických potíží-depresí, což je nasnadě, neboť neustálé zhoršující se zdravotní potíže, neustálé bolesti, nevyspání se kvůli tomu, bezmoc, neporozumění a nepochopení u doktorů a nakonec propadání v zoufalství přechází plíživě do nezvladatelných depresí...!!!

Člověk si to stále neuvědomuje a nechce připustit, snaží se bojovat, ale proti prohlubujícím se depresím ještě nikdo sám bez pomoci antidepresiv nevyhrál!!!  NEPODCEŇUJTE DEPRESE...!!! Nebojte se antidepresiv, myslím, že zrovna v našem případě jsou fakt na místě!!!

Znám to bohužel i z vlastní zkušenosti... Od dětství jsem bojovnice a sportovkyně, až tahle nemoc mě dostala na kolena...!!! Zažila a prožila jsem v životě toho víc než dost a nebyli to malichernosti... byli to záležitosti, ve kterých šlo opravdu o život...!!! Na vše jsem byla sama... Byla jsem silná, všechno jsem stále zvládala i pod permanentním stresem, postarala se o všechny a najednou to postupně přicházelo... byli to DEPRESE... neznala jsem to a nepřipouštěla si to... stále jsem bojovala...a bojovala... nemaje rodinu a podporu okolí, stále jsem bojovala... až jsem se totálně sesypala...!!!  Ukrutné bolesti všeho... šílené noční křeče... bolestí hlavy... stálé teploty... kolapsy... atd... atd... Nevěděla jsem co se děje... Naštěstí mě kamarádka dokopala a já konečně zašla do RIAPSu... brala jsem půl roku antidepresiva a jsem z toho venku...

Berte toto jako negativní příklady a varování... poučte se z toho...

Hodně zdraví a porozumění přeji všem na tomto webu

(WP od 1.6.08.)Je mi 49r.Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty. Nyní-teploty, únava, záněty, migrény, kolapsy, kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů a celého těla, ztuhlost, otoky, křeče DK, zhorš.pamět, bolavé oči atd.

(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k