"Můj nekonečný-) příběh"

Zdravím všechny bojovníky s chlamydiemi! Předem bych rád poděkoval tvůrcům a pečlivým autorům příspěvků na těchto stránkách. To, že by za všemi problémy, které mi intensivně započaly na podzim loňského roku, mohla stát tahle „svinská“ bakterie, jsem se dozvěděl právě díky nim.

Každý z nás se asi bude ptát: „Kdy a kde jsem k nim přišel“? Vzhledem k popisovaným příznakům, které doprovázejí první stádia infekce, musím říct, že u mne vše probíhalo spíše latentně, až na pár zásadních vyjímek. Vybavuje se mi léto 2005, kdy jsem měl asi tříměsíční problémy s polykáním, štítná žláza se mi zdála oproti normálu mírně zvětšená a bolestivá na dotek. Když už mi to připadalo naprosto nesnesitelné, šel jsem k obvoďačce, ta se mi podívala do krku, řekla, že je vše ok, že to bude asi nastydlé, udělala mi odběr krve (ten jsem si musel doslova vydupat) a podle výsledků mělo být vše v pořádku, včetně štítné žlázy. Za měsíc to pomalu odeznělo. Na podzim jsem začal sledovat palčivé bolesti na hrudi, problémy s dýcháním při chůzi do schodů našeho jednopatrového!!! domku. Srdce mi bušilo jak pětsetitunová kovadlina, měl jsem návaly do hlavy. Vše jsem přičítal momentálnímu nesprávnému způsobu života a stresu zkouškového období, což mi potvrdila i obvoďačka, která mi „naordinovala“ více pohybu a doporučila mne návštěvu fyzioterapeuta, protože všechno je prý od páteře. Bolesti na hrudi po několika sezeních u fyzioterapeuta jakoby zázrakem odezněly, začal jsem usilovně sportovat, 2x týdně fitko, 3x týdně večer po práci a škole squash, na jaře jsem přidal ještě jízdu na kole a každý večer 5km běhu. Měl jsem ze sebe radost, zhubnul jsem nějaký to kilko, cítil se po fyzické stránce výborně, snad nejlíp ve svém životě. Koncem léta 2006 jsem zejména při sportu začal pozorovat určité omezení hybnosti, ztrátu síly v dolních a později i horních končetinách. Příčítal jsem to opět stresu z blížících zkoušek a nového zaměstnání. V zápětí se vynořila stará známá bolest na hrudi, návaly do hlavy, průjem, zadýchávání, jakoby zvýšená teplota. Jasně, to je následek stresu, stres, to je jasný, ten za to může. Později se přidal nekontrolovatelný třes nohou a rukou, poruchy čití, revmatismus, ze dne na den rozostřené vidění, bolest za očima, neustále zalehlé uši, dušnost, vysoká potivost, celková slabost, malátnost, ztuhlost a vyčerpanost.

To, co mne nejvíce znepokojovalo bylo zhoršení zraku, k němuž doopravdy došlo z nenadání přes noc. Ráno jsem se probudil jak do mlhy. Navštívil jsem proto očaře. Ten mi řekl, že po mechanické stránce je oko v pořádku, mám pouze zákalky na sklivci, přesto midoporučil zajít na neurologii. Zde mne klasicky prohlédli, proklepali, pošimrali, zacvičil jsem si a všechno bylo podle pana doktora v pořádku, jsem prý jen psychicky rozhozený, chce to na chvíli vysadit a relaxovat. Dg: Vegetativní disbalance. Medikace: Neurol. Ten jsem vzal jen dvakrát a ihned vysadil. Celé dny prospat, rvát do sebe „vysoce návykovej votupovák“, to přeci není žádné řešení. Můj stav se nadále subjektivně zhoršoval, trpěl jsem nespavostí a neustálým třesem, zašel jsem opět na neurologii. Tam mi řekli-bez ohledu na to, že by mě nějak prohlédli- že jsem v pořádku, ale pro jistotu že ještě udělají Evokované Potenciály a poslali žádanku na oční na perimetr. EP byly v normě a perimetr byl horší - 4 chyby – to připsali celkové únavě. Šmahem bylo hotovo, nic to není, je to psychického původu. Teď se musím k něčemu přiznat – po jistou dobu jsem tomu i dokonce věřil. Ne, že bych byl jeden z těch, jež bezmezně věří doktorům, ale vzhledem k tomu, že jsem neměl oporu ani ze strany rodičů, jež patří právě k výše zmíněné skupině, začal jsem být doopravdy psychicky na dně.

Za čiré zoufalství lze považovat i následnou návštěvu s výsledky u obvoďačky. Ta mně sice vyslechla, ale i přesto, že byla chvíli naprosto konsternovaná mojí fyzickou zkřehlostí a zhadrovatělostí (přidaly se patologické změny na kůži, zvláště v oblasti hladkých svalů, kde mi vypadalo ochlupení), prohlédla si výsledky z neurologie a bylo hotovo. Řekla doslovně, že neví, co se mnou. To, že by mne mohla poslat na imunologii, o tom nechtěla ani slyšet. Prý neví kvůli čemu.

Tři dny před vánočními svátky se mi ráno prudce rozbušilo srdce, přišel prudký nával do hlavy a započal krutý třes, který trval asi dvě minuty. Pak vše odeznělo. Najednou jakoby mě nechtěly poslouchat nohy, špatně jsem je cítil a nemohl jsem zvednout ruce. Rozjel jsem se proto na neurologii. Po dvou hodinách čekání jsem konečně přišel na řadu. Službu konala jakási MUDr. S., jež mi přichystala uvítání ve formě přidrzlého vykřičení mého jména bez jakéhokoli oslovení. Pzn.: Ne, že bych si potrpěl na titulování před jménem, nemám jej ani na svých vizitkách, ale přeci jen oslovit někoho pán, paní, patří k základní slušnosti…

Najednou jsem si připadal jako ustrašený žáček v první třídě, kterého paní učitelka načapala s autíčkem pod lavicí. „Co je zase“??? V zápětí vyhrkla a pokračovala ve výčtu „všech“ mých vyšetření (do té doby pouze klasický proklep a EP), která jsou úplně v pořádku a co mne tedy přivádí. Když jsem ji popsal tu ranní příhodu, proklepala mně a řekla, že na mně nic nevidí a jedním dechem dodala, že mi doporučuje psychiatrickou pomoc.Mám prý příznaky hluboké deprese a jestli budu chtít, že mi napíše doporučení k hospitalizaci. To vše tři dny před vánocemi!!! To byl doopravdy šok!!! Kategoricky jsem vše odmítnul. Ano, NENÍ NIC JEDNODUŠŠÍHO, NEŽ UDĚLAT ZE ZOUFALÉHO A NECHTĚNÉHO PACIENTA HYPOCHONDRA , NEURASTENIKA či v horším případě PSYCHOPATA. Když jsem se otřesený šinul pomalu ke dveřím, zavolala rozkazovačně, ať teda ještě počkám a vypsala mi žádanku na neuropsychiatrické vyšetření v rámci jejich kliniky. Že když mě teda mají léčit, tak ať vědí s kým jako mají tu čest. Paní doktorka S. vše po mengeleovsku dokonala - byl jsem doopravdy psychicky tam, kam mě všichni tito „odborníci“ předem posílali – na dně a s naprostou nevolí již cokoli řešit. Teď mám již konečné potvrzení všech neustále se horšících neduhů – jsou přeci jen výsledkem mé duševní poruchy. Byly chvíle, kdy jsem se tomu spontánně a nahlas smál jak „blázen"-).

Něco mne ale nutilo to jejich vyšetření podstoupit. Bláhově jsem se domníval, že když se ukáže, že jsem z jejich hlediska „normální“, budou se se mnou bavit již na jiné úrovni. Po absolování ponižujících testů odlišujících člověka od zvířete, skládání barevných kostiček ve stylu roubicovky a závěrečného IQ testu, jsem měl čekat dva týdny na vyhodnocení. Paní doktorka S. mně s nadšením oznámila, že mám nadprůměrné výsledky a - teď se držte - že je vidět, že jsem se dal během těch 14dnů doopravdy dohromady. A byl zas zvonec.

Ale ne konec!!! Záhadná příhoda se udála znovu podle stejného scénáře. Jel jsem opět na neurologii a tentokrát jsem měl štěstí. MUDr. S. byla nemocná a měla za sebe záskok, mladičkého doktora F. Zesumíroval jsem všechny své problémy a on mne bez jakéhokoli přemlouvání poslal nejprve na klasické krevní odběry a poté na EMG. Výsledky krve byly prý v normálu, akorát zvýšený ALT index (játra), na EMG mi byla zjištěna POČÍNAJÍCÍ POLYNEUROPATIE DOLNÍCH KONČETIN. A ejhle, že by se chytili za rypák. Chyba lávky!!! Přestože specialista, provádějící EMG vyšetření je uznávaným odborníkem, pro Mudr. S. bylo vše v normálu. Komentovala to takto: „No, tady by mělo bejt 0,2 a vy máte 0,34, to nic není“. Při opouštění ordinace jsem vznesl dotaz, zda se jí mé potíže nejeví jako počínající RS. Sdělil jsem ji, že takto obávám již od začátku, jelikož můj bratranec má benigní formu RS a měl obdobné příznaky. Následoval jen úšklebek … a doporučení, ať už si dám pokoj (tj. dám pokoj jim).

Veškeré naděje jsem vkládal do mladičkého doktora F., byl přeci jediný s kým se dalo mluvit. Objednal jsem se k němu tedy do ambulance. Pečlivě mne prohlédl a napsal mi žádanku na MRI (Magnetickou resonanci). Závěr: mozek a mícha bez patologických změn. Drobný bulgding v oblasti C páteře, jinak vše v normě. Musím přiznat, že se mi v daný okamžik ulevilo. Že by tedy vše bylo od toho drobného bločku na páteři? Po určitý čas mi tohle přesvědčení vydrželo, přesně asi 3 dny. Přišly další a další ataky. Po jedné z nich jsem se rozhodnul, že toho mám už dost a šel jsem opět do nemocnice na neurologii. Sotva jsem se tam doplazil. Cesta, která mi normálně trvala kolem 20 min. se protáhla na 45min. MUDr. F. mi řekl, že už neví co se mnou. Všechny zásadní vyšetření prý mám za sebou a nic přece neprokázaly. Poprosil jsem ho, jestli by mi tedy neudělali lumbální punkci (LP). Šel jsem do toho po pečlivé rozvaze i s možnými riziky a bral jako poslední možnost zjistit anamnézu svých potíží. „Nu, dobrá, ale nevím, co na Vás uvidíme“, odvětil. Kdo jednou podstoupil LP, musí mi dát za pravdu, že je to není zrovna jedna z nejpříjemnějších věcí. Podle rady jsem si k danému výkonu zakoupil specielní ATRAUMATICKOU jehlu. Vše se odehrálo jedno příšerně dusné srpnové dopoledne. Odpoledne jsem byl propuštěn, opájel jsem se hrdostí, jak jsem vše v pohodě zvládnul a pěl ódy na atraumatickou jehlu. Bez ní se přeci leží v nemocnici po provedeném zákroku až 3 dny. Na druhý den se ale dostavila palčivá bolest v oblasti bederní páteře a dolních končetin, jež se zdály být naprosto nepoužitelné. Musel jsem se chytat zdi a všeho nábytku, abych se vůbec dostal na záchod. Oči jsem měl jak angorák, nedokázal jsem je při čtení udržet na řádce. Po 10dnech to nejhorší odeznělo. Měsíc jsem čekal na výsledky.

Výsledky LP – vyšetření proteinových frakcí likvoru:

· Borélie negativní

· Hodnocení IEF (Isoelektrická fokusace likvoru a séra): IgG – Oligoklonální pásy: 4 pásy v alkalické oblasti (likvor)

· Závěr: Positivní oligoklonální syntéza IgG v CNS

Když jsem to s MuDrem F. konsultoval, uznal, že se tam asi něco děje. Nejspíš se tam něco rýsuje, ale neví co. „Jste takový šedivý (rozuměno hraniční) pacient, já Vám nemůžu říct ani to, že jste zdravý (máte normální nález), ani to, že máte RS.“ Do zprávy napsal: pacient nesplňuje McDonaldova kritéria pro RS, odesílám na kontrolní MRI.

Há, fajn, tak zase na magnet, no oproti lumbálce přeci jen pohoda. Výsledky měly být do 21 dnů.

Výsledky MRI: Mozek i mícha bez patologických změn. Plaky ani jiný ložiskový proces neprokázán.

Reakce Pana doktora F. „No, všechno máte v pořádku. Ten nález těch 4 pruhů (z LP) byla nejspíš náhoda. Jak tak na Vás koukám, šíleně se potíte a nervózně se třesete. Ale to je klasická nervozita, to já poznám. Nechcete přeci jen doporučení k jednomu velmi dobrému známému - psychoterapeutovi“? Resolutně jsem odpověděl, že nikoli a zeptal jsem se, zda by v tom všem nemohla hrát nějakou roli chlamydie (týden předtím jsem narazil na tyto stránky a příznaky nemocných byly snad na 90 procent obdobné). Řekl, že je to nepravděpodobné, tohle je přeci mimo jeho obor a ať si teda dojdu co nejdřív na urologii. (Jak je vidět, s chlamydiemi se prostě v neurologii moc nepočítá). Najednou jsem se nemohl ubránit dojmu, že mne vážně považuje za jakéhosi oplzlíka či prostituta z Hlavního nádraží. Při loučení mi už ani nepodal ruku, což u něj bylo naprosto nezvyklé.

Následující týden jsem sebral rozum do hrsti, vydal se do CYTOLABu a nechal jsem si na vlastní útratu (dal jsem radši 1.050,- kč, už jsem se doopravdy nechtěl nikde nikoho doprošovat) udělat test na chlamydie. ZÁVĚR: Prodělaná infekce Cpn (IgG +, IgA-, IgM-). Vedoucí laboratoře mi samozřejmě nezapomněla sdělit, že v tomhle stádiu už nic nikdo léčit nebude, natož aby mi předepisoval jakákoli ATB. Pak mi přeci jen dala kontakt na Dr. Nouzu, že jeden z mála, co se touto problematikou zaobírá. No, zatím jsem se jen objednal, jdu tam příští týden. A samozřejmě pouze za CASH!!! Jak mi vysvětlila sestřička po telefonu, jinak to nejde, zdravotnictví je v rozkladu, překročili už roční limit pro VZP. Chce se mi brečet…ne, dělám si srandu, zkusím ještě taky zajít k obvoďačče, co kdyby … Stáhl jsem si zde všechny možné pomocné texty, tak snad mi už někdo vyjde vstříc. Máte s Dr. Nouzou někdo své zkušenosti? Nejsou to pouze vyhozené peníze za to, abych se dozvěděl, že chlamydie má stejně každý atd.? Uznává třeba WP? Popřípadě nevíte o nějakém „nezkostnatělém“ lékaři, jemuž nejsou tyto nové poznatky cizí, uznává WP a má chuť takto nemocné léčit?

Díky za jakoukoli odpověď.

Miruna

P.S.: Omlouvám se za příliš rozvláčný příběh, původně jsem si to psal tak trochu pro sebe „do šuplíku“. Myslím, že nejsem jediný z Vás, kdo se nakonec „svým způsobem zdiagnostikoval“ sám. Nebýt ale těchto stránek, nedošlo by k tomu. Možná, že za tím vším, co mne trápí stojí něco jiného, ale ty potvory ve mně jsou a musím se jich zbavit stůj co stůj. Už jsem nakoupil doplňky a začal s NACem(2x denně 1tab. 600mg). Reakce jsou po týdnu obdobné jako u Vás ostatních

· zhoršení hybnosti (minulý týden v pátek jsem se nemohl zvednout ráno z postele)

· bolesti kloubů,

· neurotetanie

· staré známé ataky

· dušnost, bolest na hrudi atd…

No, musíme to vydržet a nevzdávat se!!! Odměna za tuto buldočí zarputilost by mohla být ta nejsladší na světě: NÁVRAT DO PLNOHODNOTNÉHO ŽIVOTA, ŽIVOTA, O KTERÉM JÁ OSOBNĚ MLUVÍM JAKO O „TOM PŘED CHLAMYDIÍ“.

Miruno, pokud jsi pročetl

Miruno, pokud jsi pročetl zdejší příběhy, alespoň pár, máš jasno. Většina z nás se zdiagnostikovala po vleklých problémech a odkazování za psychiatry sama jako ty a dnes už se léčíme. Někteří i úspěšně, jako např. má rodina, tedy manžel Funy a syn Tomáš. Tomáš má 20, letos maturuje a na WP je od března 2007, tedy skoro 3/4 roku. Má štěstí, protože má prozíravou mámu (mne=musím se sama pochválit:o)) a ta ho neposlala do háje s jeho problémy, únavou atd., ani nepřizvukovala lékařům, že je to psychického původu a blablabla... a nechala ho řádně otestovat a sama léčí. Vidím, že úspěšně, protože se cítí dobře, zvládá školu, občas sport, nekašle celé dny, ani celé dny neprospí, což bylo před rokem nemyslitelné. Tak se neboj a pusť se do toho, stav se sám od sebe nezlepší, bude se jen plíživě zhoršovat do úplného kolapsu.

P.S. Nouza je asi jediný, který napíše bez řečí léky na hradí pacient. Jinak tě čeká nekonečné kolečko a shánění a prošení. Nebo taky internetové lékárny. V každém případě, pokud se rozhodneš a půjdeš do toho, musíš mít zásobu antibiotik, abys nemusel přeerušit.

Leona

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Ahoj Miruno a vítej,

Ahoj Miruno a vítej, "pěkný" příběh, opět mi při jeho čtení stoupl tlak! Říkám si pořád, přece na světě je tolik nemocí, tolik druhů bakterií, virů, plísní atd. tak jak je možné, že první věc a taky poslední co doktora napadne když uvidí nezdravě cítícího se pacienta je STRES A PSYCHIKA, odpovím si sama, kdyby uznali že to opravdu může být známka nějaké probíhající infekce, museli by tuto infekci hledat a to je stojí přece moc času a peněz že?! Nicméně jak píše Leona, dr. Nouza je snad jediný, který je ochotný chlamýdie léčit dlouhodobě, i když za prachy, ale buďme za něj rádi, přeju hodně štěstí a úspěšný boj, není to totiž vůbec lehké se těch potvor zbavit.

Možná nech si udělat ještě druhově specifické testy na chlam. tam by se mohlo ukázat víc, než na rodových. Ale záleží na tom, jak se cítíš, i kdyby jsi měl testy negativní a reagoval na ATB tak je to jasné.

Tak zdar a sílu!!!! 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 3. jízda Metrem)


Ahoj Miruno a vitej, mas za

Ahoj Miruno a vitej, mas za sebou opravdu nehezkou anabazi. Jmena lekaru, kteri ti tak "pomohli" klidne zverejni na zdejsi cerne listine. Mozna se ti trochu ulevi a nekomu jinemu zas pomuze..Jinak tech pricin muze byt vic, nez jen chlamydie, ale i v pripade jinych intracelularnich mrch by ti kombinovana atb mela pomoci. Tak hlavne to nevzdavej..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

"...Najednou jsem si

"...Najednou jsem si připadal jako ustrašený žáček v první třídě, kterého paní učitelka načapala s autíčkem pod lavicí. „Co je zase“???..."

Přesně takhle jsem se cítil nejen já mnohokráte před mnohými těmi, u nichž by jeden čekal předpokládanou pomoc předplacenou skrzevá odvodů z platů na zdravotní pojištění. A ono ouvej, opak je pravdou, ještě že na člověka nevzali hůl, na holotu obtížnou!

Napsal jsi to perfektně a výstižně. Dám to s dovolením do příběhů pacientů, aby to nezapadlo.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...prosinec 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Tvůj říběh jsem četla

Tvůj říběh jsem četla až teď. Sama jsem si prošla úplně to samé. Přečti si můj blog. Je to neuvěřitelné co si musí člověk vytrpět, aby si vyboxoval náležitá vyšetření. Mám klasifikovánu polyneuropatii kr.vláken, 8-10 oligo IgG pású v alkal.frakci. V séru ne. MR vpořádku. Já jsem tenkrát nebyla nic schopná. Ještě, že jsem měla vznikající rodiče, kteří mě znali a nenechali to jen tak v péči okresního neurologa. V r.2000 jsem se ještě hýbala, protože jsem cvičila. Postupně se to pomalu zhoršuje. Je to předereskový stav. Nikdo nezná příčinu. Postnfekční polyneuropatie? Říkali mi, že je u mě problém s duší. Koukala jsem jak vyjevená  na primáře interny. Zmohla jsem se při motanicích, bolestech  a nemožnosti se pohnout, na odpověď ,že to není možné. Jsem pohodový člověk. Spíš jsem byla. Nemoc Ti hodně vezme, ale i dá. Dnes víš, proti čemu asi bojuješ tak bojuj.          Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě

Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě,

to-MIRUNA-vy jste prosil o

to-MIRUNA-vy jste prosil o lumbální punkci?  celý váš případ je zdrcující..jistě jste informován o možnosti vznesení námitek na lék.komoru pro všechny zůčastněné.váš příspěvek je z r. o7,ale zde neplatí prodlení.R.

Ahoj Miruno, Tvoj pribeh -

Ahoj Miruno, Tvoj pribeh - to je nieco neskutocne... Ja sa trapim s infekciou 4. mesiac a len som uprosila plucnu lekarku, aby mi dala spravit testy na chlamydie, lebo ona mi bez odborneho vysetrenia prepisala lieky na alergiu, takisto aj krcna lekarka to vyhodnotila ako alergiu a obvodna mi povedala, ze mozno by som mala pouvazovat nad vysetrenim psychiky! Lekari sa proste tvaria, ze chlamydie neexistuju, plucna mi povedala, ze to bude alergia, lebo nie je mozne, aby som po troch antibiotikach mala chlamydie! Tak to je nazor odborneho lekara! A na tomto webe citam, ako sa chlamydii neda zbavit cele roky aj po mnohych antibiotikach.

Tvoj prispevok je spred viac ako 2 rokov, ako sa mas teraz? Ja som zistila, ze mi velmi pomaha cesnak, konkretne - vela cerstveho cesnaku kazdy den.

Ahojte, prečítal som si

Ahojte, prečítal som si pár príbehov a ostal som naozaj v šoku. Mňa tieto problémy trápia už veľmi dlho. Zo začiatku to bolo pošklbávanie svalstva (fascikulácie), potenie, nervozita. Teraz sa pridružili ešte aj bolesti kĺbov, nestabilita a tras v končatinách, stuhnutý krk a  tvár, mierne zahmlené videnie na pravé oko, dýchavičnosť, tremor celého tela, zaľahnuté v ušiach,  nesústredenosť, podráždenosť až agresia a akoby zvýšená teplota a najmä búšenie srdca a tlak 150/95 a to mám 25 rokov a samozrejme nadmerné potenie čo mi bolo objasnené ako hyperhydróza a pripisované vyčerpanosti a stresu. Pri očnom vyšetrení sa nič nezistilo. Bol som na jeseň u jedného známeho neurológa, ktorý ma 2x preklepal a povedal že som neurotik a že mi inak nič nie je. Niekde som čítal že skúsený neurológ vie aj z chôdze pacienta diagnostikovať RS. Keď som sa ho spýtal či to nemôže byť RS tak sa len pousmial. Neviem či tomu môžem veriť ale pravdu-povediac nálada sa mi hneď zlepšila. Predpísal mi Xanax dva balíčky ktoré som vybral a čiastočne sa mi uľavilo.  Teraz sa cítim naozaj príšerne, ešte aj po tom čo mojej kolegyni diagnostikovali plúcne chlamýdie a máme spoločnú klímu. Nedali mi to a bol som u obvodnej lekárky a poprosil som ju, či by bolo možné urobiť vyšetrenie krvi na prítomnosť chlamýdií a helicobactera, príp. boreliózy. V piatok, teda zajtra mám ísť na krv tak som zvedavý. Najviac má trápia tie zášklby celého tela, najmä v noci keď sa uvoľním. Tiky sú nekontrolovateľné. Pripisoval som to únave a vyčerpanosti, nakoľko 3x týždenne navštevujem fitness centrum, nedávno som sa sťahoval do iného bytu (depresia), mizerná práca ktorá ma nebaví (syndróm vyhorenia). Mám aj čudné pocity v končatinách, také akoby šteklenie a svalové stuhnutiu a to pravidelne cvičím. Inak som si všimol že vo fitku sa spotím už v šatni a pri sebe-menšej záťaži som úplne mokrý. Som tiež citlivý na teplo. Bol som veľmi veselý človek, ale v poslednej dobe nemám vôbec náladu na nejaké žarty, trápia ma skôr depresie z toho že mi nikto konkrétne nevie povedať čo mi je. Ráno keď sa budím, mám pocit akoby som celú noc makal niekde v pracovnom tábore a niesom vôbec oddýchnutý a zrelaxovaný. Ak by mi niekto z vás vedel pomôcť, prípadne mi poradiť kam sa mám pýtať a na koho sa obrátiť bol by som vám veľmi vďačný, nakoľko si už naozaj pripadám ako hypochonder. Keď moje pocity a príznaky rozprávam lekárom, len sa na mňa pozerajú akoby som prišiel z Marsu. Ďakujem krásne za akékoľvek info. Moja adresa je vlado311ip@gmail.com.

Nazdar Vlado! Vitej do

Nazdar Vlado! Vitej do mistniho virtualniho klubu simulantu a hypochondru. Simuluju uz dlouho asi cca 7 mesicu neco podobneho jako ty:)..Moje priznaky byly dost podobne tem tvym az na to ze ty nejhorsi pekla polevily - ted uz mi je az na tuhnuti svalu a tres jedne ruky, a par dalsich drobnosti celkem fajn..Chodil jsem taky pravidelne do fitka, mel presne jak popisujes zaskuby celeho tela a pocity navalu do hlavy 3 tydny kvuli tomu nespal. Dal jsem vypoved, prestehoval se, byl na dovolene ale stejne mi neni fajn...Tvuj problem muze mit mnoho pricin,ale problem je zrejme v necem co pusobi na CNS - endotoxiny z bakterii, viry, autoimunita, tezke kovy...takze bych doporucil imunologa, DOBREHO neurologa ktery ti udela MRI,popr. nejake dalsi vysetreni, a hlavne bych asi necekal az to prejde samo - taky se nemusis dockat..riki

WP od 10/2013 

Ďakujem za reagovanie na

Ďakujem za reagovanie na môj príspevok. Pravda je taká že sa to naozaj aj ja aj každý v mojom okolí snažíme zjednodušiť, ale možno v tom bude naozaj vážny problém. Od malička som sa vedel dobre diagnostikovať. Ten tras v tých rukách je len pri nejakej činnosti, resp. keď sa na to sústredím. Všimol som si že veľa ľuďom sa trasú ruky, mňa najmä znepokojujú tie zášklby celého tela, viečok, v bicepsoch, na chrbte, na stehnách a niekedy mi cukajú aj prsty na rukách. Bral som aj magnézium, trošku sa to ukludnilo. Čítal som niečo aj o benígnej fascikulácii  svalov, aj to má dosť ľudí. Zhorší sa to keď som nervózny, vtedy mi cuká všetko. A niekedy aj mesiac nič. Inak tie návaly do hlavy nemávam často ale súvisí to s tým tlakom určite. Samozrejme na tlak mi dali Vasocardin s tým že sa jedná o vrodenú predispozíciu po otcovi. Znepokojilo ma hlavne to zahmlené videnie na jednom oku a bolesť chrbta a svalov. Až tak že nemôžem cvičiť. OK, zajtra na tom idem intenzívne pracovať nech sa deje čokoľvek a nech hovorí kto chce čo chce, viem že niesom v poriadku. Apropo, tie zášklby ti prešli??

Zaskuby mi presly cca po 3-4

Zaskuby mi presly cca po 3-4 tydnech.Tres o kterem pises se odborne nazyva intencni tres, coz muze byt zpusobeno spoustou faktoru. Intencni tres byva take udavan jako jeden ze symptomu RS, nechci te strasit ale tohle jsou fakta. Spousta lidi trpi take tzv. esencialnim tresem, ktery byva dedicny, a za kterym nestoji zadna choroba. Zaskuby, bolest, cukani ma nejspis nasvedomi chemicka nerovnovaha v mozku, ktera muze byt zase zpusobena mnoha faktory. U vetsiny neuro poruch a chrob obecne plati, ze se priznaky zhorsi pri nervozite, rozcileni...z toho plyne jednoducha rada...nenechej se odbyt a nech se poradne vysetrit..me taky nikdo neveril ze mi je spatne - chlap jak hora, vypada zdrave, no to je urcite psychika...

WP od 10/2013 

Ja mam tie zasklby stale a

Ja mam tie zasklby stale a trasie sa mi telo, najma nohy. Viem ze to moze byt priznak RS, to mi je jasne a preto chcem presne vediet co mi je. Moze to byt aj parkinson aj mnoho inych ochoreni. Lenze dopatrat sa k tomu je velky problem nakolko aj ja vazim 90 kg, obvod bicepsu mam pomaly 50 cm a vyzeram naozaj zdravo a dobre ziveny. Navonok, ale vnutorne sa citim velmi zle. Tak isto ma vsetci posielaju k psychiatrovi ale ja citim ze ten problem nie je v hlave ale v tele. Jednoducho sa to neda vysvetlit, je to pocit. Ten esencialny tras ma moja mamina a ja detto, ked mi klesne cukor alebo som hladny, cely sa roztrasiem a pritom cukor mam OK. Jednoducho nemozem byt hladny. Mam ale Gilbertovu chorobu, hyperbilirubinémiu co by sa teoreticky tiez mohlo podpisat na tychto problemoch. Tiez neviem ci to nemoze byt nejaka panicka porucha, ma to aj moj kamarat z fitka, ide o poruchu vylucovania hormonu serotoninu, hormonu stastia myslim. Tiez chlap ako hora a uplne psychicky na dne. Nic pojdem na tu krv a budem mudrejsi, len sa bojim aby mi nezistili este nieco ine :)) Potom napisem ako sa to vyvija. Dakujem za info a zaujem.

Ahoj Vlado, to ze mas podle

Ahoj Vlado, to ze mas podle vysetreni cukru normalni, nemusi nic znamenat. Pravdepodobne trpis nejakou formou hypoglykemie. Presneji receno, tvoje hladina cukru je nestabilni. Proto se pred jidlem treses. Muzes si na to udelat test. Dej si proste trochu cukru. Pokud to prejde, je to jasne. Pokud si das chleba, bude to trvat chvili dele nez to prejde, protoze telu trva nez ten skrob v chlebu rozlozi na glukozu. Sveho casu jsem se budil v noci a trasl jsem se. Musel jsem si dat nejaky sacharid - cukr, chleba,ovoce - a az potom jsem zase usnul. Mej se, Dalibor

Miruno, je zvláštní, jak jsou

Miruno, je zvláštní, jak jsou si všechny příběhy podobné... Teprve teď jsem si tvůj příběh přečetla, ale taky jsem se v tom hodně "našla". Hlavně na té Bulovce. Doktorka S., taky jsem měla tu čest... :o)  Projevy máme různé, ale příčina asi bude podobná. Chronická infekce. A co máme stejné, že nám doktoři nevěří, většina testů je negativních, a posílají nas ke cvokaři.

Co se týče doktora Nouzy, znám jej, ale ne osobně, takže nevím, do jaké míry je v léčení "záhad" úspěšný, ale já bych zkusila doktora Klubala. Ten ti alespoň udělá opravdu kompletní a rozsáhlé testy, a budeš mít alespoň jasnou diagnózu. Chlamýdie to sice být můžou, ale může tam být i cokoli jiného...

Jinak, s pocitem "malého žáčka" jsi to opravdu vystihl trefně, a věř mi, že se úplně stejně cítím prakticky u každého lékaře. S výjimkou doktora Klubala. Ten alespoň s člověkem jedná jako "s člověkem"... :o) Tak se drž!

Já nejsem já....  :o(

Dobrý den je mi je mi 20 let

Dobrý den je mi je mi 20 let uz přes rok mam problemy lehke bolesti hlavy hlavy , bolesti bederni casti zad , obcastne bolesti nohou jako by mi do nich nesla krev , zvysena teplota kolem 37 , 5 a muj nejvetsi problem což je zrak , který se mi rapidně zhorsil pocity jako bych vubec nebyl ve svem těle a další nevysvětlitelne příznaky . Když jsem se narodil byla mi zjistěna chlamydie v očích a však při všech vyšetřeni krve jsem měl chlamydie negativni byl jsem již na CT , MR , LP vše negaitvni je možne že chlamydie ve mne je i když v krvi mi ji nenalezly díky za jakekoliv odpovedi jsem už psychicky na dne rodina mně podporuje do doby než mi začlo byt špatně jsem žádné psychcike problemy ani stres neměl vše fungovalo jak melo opravdu už jsem na konci sil nevim co semnou bude dal doktoři se semnou bavi arogantne jako kdyby mi nic nebylo .

 

Musis si bud nastudovat

Musis si bud nastudovat psychologii jak se s dr. vyjednava nebo tam chodit v doprovodu silnejsi osoby.A nebo radeji mlcet..

Robine, především není dobré

Robine, především není dobré panikařit, to k ničemu nepovede. Máš podporu ze strany rodiny, což je důležité, poněvadž ze strany lékařů si jí spíše nedočkáš - což jsi už asi postřehl. Bohužel je skutečně možné, že máš chlamydie ikdyž se v

testech nezobrazují. Běžně dělané testy nejsou průkazné. Máš nějaké lék. zprávy z vyšetření na infekční nemocí? Zkus je sem přepsat. Zkus se ještě rozpomenout na jiné dřívější zdravotní problémy, byť už třeba odezněly (záněty dých. dest

potíže s močením apod.) Určitě i Tvé potíže mají konkrétní příčiny, jen se je zatím nepodařilo odhalit. Dobrý lékař Ti může pomoci v hledání. Nejdostupnější je asi MUDr. Klubal

 

Dobrý den,  děkuji za odpověd

Dobrý den,  děkuji za odpověd byl jsem doposud lečen na infekčním v nemocnici v Hradci Kralove .zpravy si myslim ze neni potřeba posílat píše se v nich , že jsem zdrav jenom všechny poukazují na unavový syndrom což jsem pochopil že píšou doktoři  když nevedi co vám je . Odběry krve na chlamydie mi dělali v Praze na homolce a posleze i v hradci na infekcnim jak na borelie tak na chlamydie vše negativni  až na zvyšenou hladinu chlamydie trachomatis lumbalni punkce take nic neprokazala . Byl jsem lecen doxyhexalem jelikož mi nasli v krvi chlamydii trachomaris na kontrole krve byla po prelečeni hladina chlamydie opět v normě a doktor mi řekl , že moje problemy nemaji s chlamydii trachomatis nic společneho . Takže jsem byl opět na začátku .  Jak píšete jestli jsem měl zaněty dychacích cest jestli je tím myšleno rýma a kašel tak ten u mě přetrvává pořát už tak pět měsícu . Rýma je převážně večer a kašel po celý den je to jako na houpačce nekdy vic někdy mín někdy suchý někdy odkašlávám a tak stále dokola. Urologický problem mám jeden a to ten že před každým spaním chodím tak 3 x čůrat než usnu problem je , že po druhé a po třetí už toho moc nevyčůrám ale furt mam pocit , že se mi chce čůrat ale neni už moc co prostě jakobych měl nastydle ledviny . Tento problem už taky přetrvává řadu měsícu . Doktor v HK mě přeposlal na neurologii stim , že vyloučil jakoukoliv infekční příčinu moc tomu nerozumím jelikož mám stále rýmu a kašel . A aby mi přidal na sebevedomi a podpořil mě tak k tomu dodal , že nic nenašel a at se semnou trapý někdo jinej . Je to pro mě velice těžké období jelikož nejsem schopný žít život na plno dříve jsem sportoval hral jsem fotbal na poloprofesionalni urovni a užival si život a zbyly mi pouze deprese a vzpominky na to jak to bylo dřív . Děkuji za odpověd s pozdravem Zimmermann 

Dobrý den,  děkuji za odpověd

Dobrý den,  děkuji za odpověd byl jsem doposud lečen na infekčním v nemocnici v Hradci Kralove .zpravy si myslim ze neni potřeba posílat píše se v nich , že jsem zdrav jenom všechny poukazují na unavový syndrom což jsem pochopil že píšou doktoři  když nevedi co vám je . Odběry krve na chlamydie mi dělali v Praze na homolce a posleze i v hradci na infekcnim jak na borelie tak na chlamydie vše negativni  až na zvyšenou hladinu chlamydie trachomatis lumbalni punkce take nic neprokazala . Byl jsem lecen doxyhexalem jelikož mi nasli v krvi chlamydii trachomaris na kontrole krve byla po prelečeni hladina chlamydie opět v normě a doktor mi řekl , že moje problemy nemaji s chlamydii trachomatis nic společneho . Takže jsem byl opět na začátku .  Jak píšete jestli jsem měl zaněty dychacích cest jestli je tím myšleno rýma a kašel tak ten u mě přetrvává pořát už tak pět měsícu . Rýma je převážně večer a kašel po celý den je to jako na houpačce nekdy vic někdy mín někdy suchý někdy odkašlávám a tak stále dokola. Urologický problem mám jeden a to ten že před každým spaním chodím tak 3 x čůrat než usnu problem je , že po druhé a po třetí už toho moc nevyčůrám ale furt mam pocit , že se mi chce čůrat ale neni už moc co prostě jakobych měl nastydle ledviny . Tento problem už taky přetrvává řadu měsícu . Doktor v HK mě přeposlal na neurologii stim , že vyloučil jakoukoliv infekční příčinu moc tomu nerozumím jelikož mám stále rýmu a kašel . A aby mi přidal na sebevedomi a podpořil mě tak k tomu dodal , že nic nenašel a at se semnou trapý někdo jinej . Je to pro mě velice těžké období jelikož nejsem schopný žít život na plno dříve jsem sportoval hral jsem fotbal na poloprofesionalni urovni a užival si život a zbyly mi pouze deprese a vzpominky na to jak to bylo dřív . Děkuji za odpověd s pozdravem Zimmermann 

Jeste Bych rád dopsal veěkeré

Jeste Bych rád dopsal veěkeré problemy co mě trápí což je rýma , kašel , zvysena teplota po jakekoliv namaze 37,2 az 37,6 tlak na hrudi , tepani v ušich , v noci pískání v uších , bolesti bedernich zad nejvíce se projeví , v sedě , když řídím auto když si lehnu rovně na záda je to uleva bolest prejde dalsi problemy nevysvetlitelne bolesti nohou jako křeče nebo nedokrvování takový pocit rano unava nohou jako kdybych ušel den před tím deset kilometru přitom sem celý den odpočíval dále take bolest hlavy hlavne za očima pálení očí šeroslepost a muj nejvetsi problem , který mě omezuje nejvíce nevysvětlitelne problemy se zrakem těžko se to popisuje nemám žádne problemy jako , že bych měl zamlženo nebo jiskřičky slovy ten stav nejde popsat je to jako bych vubec nebyl ve svem těle jako by to byl nějaky sen nebo nevim jak to mam vysvětlit někdy je to více někdy méně nerozumím tomu jeden den lepší a druhý den najednou všechno  zpátky . Můj stav se  uz 4měsíce nezhorsuje ani nezlepsuje začalo to v Zaří 2013 do půlky lsitopadu mi bylo takto jak popisuji jen v trochu mírnější forme a pote až do května mi bylo lepe a však bolesti zad a bolesti hlavy přetrvavali ale dalo se to hlavní bylo , že zrak byl v pořádku jenže koncem Dubna 2014 se vše vrátilo do starých kolejí ale jako kdyby v nějaké zmutovanější verzi vše se znásobilo a je mi daleko hůř než , když to začalo v září . Problemy stále přetrvávají  Děkuji za odpověd Zimmermann

Jeste Bych rád dopsal veěkeré

Jeste Bych rád dopsal veěkeré problemy co mě trápí což je rýma , kašel , zvysena teplota po jakekoliv namaze 37,2 az 37,6 tlak na hrudi , tepani v ušich , v noci pískání v uších , bolesti bedernich zad nejvíce se projeví , v sedě , když řídím auto když si lehnu rovně na záda je to uleva bolest prejde dalsi problemy nevysvetlitelne bolesti nohou jako křeče nebo nedokrvování takový pocit rano unava nohou jako kdybych ušel den před tím deset kilometru přitom sem celý den odpočíval dále take bolest hlavy hlavne za očima pálení očí šeroslepost a muj nejvetsi problem , který mě omezuje nejvíce nevysvětlitelne problemy se zrakem těžko se to popisuje nemám žádne problemy jako , že bych měl zamlženo nebo jiskřičky slovy ten stav nejde popsat je to jako bych vubec nebyl ve svem těle jako by to byl nějaky sen nebo nevim jak to mam vysvětlit někdy je to více někdy méně nerozumím tomu jeden den lepší a druhý den najednou všechno  zpátky . Můj stav se  uz 4měsíce nezhorsuje ani nezlepsuje začalo to v Zaří 2013 do půlky lsitopadu mi bylo takto jak popisuji jen v trochu mírnější forme a pote až do května mi bylo lepe a však bolesti zad a bolesti hlavy přetrvavali ale dalo se to hlavní bylo , že zrak byl v pořádku jenže koncem Dubna 2014 se vše vrátilo do starých kolejí ale jako kdyby v nějaké zmutovanější verzi vše se znásobilo a je mi daleko hůř než , když to začalo v září . Problemy stále přetrvávají  Děkuji za odpověd Zimmermann

No tak vidíš, už to do sebe

No tak vidíš, už to do sebe trošku začíná zapadat. Lékařské zprávy nejsou zas tak úplně zbytečné, jak si myslíš. Trošku si odporuješ: "...Odběry krve na chlamydie mi dělali na borelie tak na chlamydie vše negativni  až na zvyšenou hladinu chlamydie trachomatis...." Já si naopak myslím, že za Tvými problémy může a velmi pravděpodobmě stojí chlamydie trachomatis (ovšem mohlo se k tomu přidat i něco dalšího). Nedělají se Ti třeba pravidelně zakalky v koutku oka a co
 jídlo, můžeš sníst cokoliv, nebo něco Ti způsobuje travící potíže a třeba průjem? Když vyjdeš teď v létě na prudké slunce, jak to zvládáš, vydržíš tam třeba 2-3hod? Lékař, kterého jsem výše uvedl Ti může pomoci. Rozhodně se na Tebe nebude dívat jako na otravného magora a bude brát Tvoje problémy vážně, jen se do toho musíš sám víc zapojit.

 myslel jsem negativni na

 myslel jsem negativni na borelie a chlamydie pneumoniae ..problemy na slunci nemam  ani žadné travící problemy jediné co tak mi často rodiče říkají , že mám skleněné oči ..takže je možné , že moje problemy způsobuje chlamydie trachomatis i když při kontrolních vysledcích krve mi vyšlo , že je v norme?? Rád bych se k dr.Klubalovi objednal ale co jsem si četl na forech tak čekaci doba je 3-4 měsíce a navíc je to dost finančně náročne i když o ty finance nejde zdraví mam jen jedno to by se nějak na to poskládalo spíš je problem ta dlouha doba..   

O finance "nejde",nenech se

O finance "nejde",nenech se vysmat o finance jde v prvni rade!Ted zatim si jenom se zdravotnim problemem!Az prosustrujes prachy bude z tebe navic bezdak.To muj pohled.Pohled nemocneho co obchazel doktory,lecitele,bylinare od roku 1992.

Máš tam standartní termín(ten

Máš tam standartní termín(ten nejlevnější) už od 13.10. to není tak zlé, případně přednostní již příští týden. Na financese teď momentálně neohlížej. Jinak to prostě nepořešíš, blbejch papirů s popisem zcela zdráv máš jistě hromádku. A tohle je cesta jak se pohnout z místa. Pro jistotu, pokud bys to neobjevil   www.mc-praha.cz                 

Zatím se drž !                                                    

 

Díky moc určitě se co

Díky moc určitě se co nejdříve objednam a budu doufat , že mi dr. pomuže.. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k