Má "kamarádka" Cpn aneb jak to všechno začalo

Je mi 25, muž. Rozhodl jsem se také napsat pár řádek o tom jak zvládám tuhle nemoc (Chlamydia pneumonie). Myslím, že můj příběh patří k těm šťastnějším (a to i díky těmto stránkám), zejména co se přístupu doktorů týče.
Asi před půl rokem jsem byl permanentně dva měsíce nachcípaný, bolest v krku, špatně se mi dýchalo, děsná únava, rýma, bolesti zad, potáhlý jazyk. Myslel jsem si, že přecházím chřipku nebo něco takového. Na konci druhého měsíce se k tomu přidaly zuby a skončil jsem se dvěma vytrhlými moudráky a preventivní krabičkou ATB . Za pár dní jsem byl OK, vše až na ten jazyk zmizelo. Teď už vím, že se množství bakterií Cpn zredukovalo a připravovalo se na odvetu.
Ta přišla cca před dvěma měsíci. Postupně: špatné dýchání, bolesti v krku, bolesti kloubů, bolesti zad, nesnesitelná únava (ráno sem se vzbudil a jako bych nespal), žaludeční problémy, fyzická a psychická vyčerpanost, rozpraskané pálící oči. Toto se nastřádalo asi za 6 týdnů a skončilo děsnou bolestí v uchu. Opět jsem si namlouval, že je to jen chřipka, záda jsem omlouval novou postelí apod.
Protože jsem se po roce vrátil do ČR, chtěl mě vidět obvoďák. Při návštěvě jsem se mu zmínil o svých problémech, vzal mi krev a nechal udělat hromadu testů. Když mi vypočítával, co vše se bude testovat, padlo i slovo chlamydie. Zděsil jsem se. Chlamydie se pro mě rovnalo pohlavní nemoc. Vlítnul jsem na net, hledal a dostal se na tento web. Shodou okolností čtu i Reflex a byl tam článek o Adrianě. Ještě než byly výsledky, věděl jsem co mi je, a že mě asi čeká dost problémů, jak vysvětlit doktorům, že se chci léčit podle Wheldona.
Protože máma je zdravotní sestra na plicním, měla výsledky o něco dříve. Cpn se potvdilo. Ptala se na léčbu jejich doktorky. Stará škola, doporučila by 3týdny ATB. Když jsem si šel pro výsledky k obvoďákovi, byl jsem smířen s tím, že mi napíše to samé. Testy ukázaly mimo chronické a i právě probíhající Cpn ještě mikoplasmata.
Můj obvoďák je mladý člověk. Bavili jsme se i o Wheldonovi. Byl jsem v šoku, znal to a navíc uznal, že ATB na 3týdny nestačí. Pro začátek jsem dostal na měsíc Doxybene, Clarithromycin a NAC. Teď po třech týdnech jsem mu měl říct, jak to snáším. Clarithromycin jsme změnili na Roxithromycin, protože chci jet přesně podle protokolu. Ze začátku se mu nechtělo moc do Metronidazolu, ale nakonec mi ho napsal. Takže za měsíc mě čeká první pulz. Když vypisoval recept na tu hromadu léků, tak podotknul, že jestli přijde kontrola, tak doufá, že budou znát WP. Když jsem si tu děsivou hromadu vyzvedával v lékárně, ptali se mě kam tak na dlouho jedu :)
Zdá se, že u doktorů se začíná blýskat na lepší časy, aspoň u těch co nejsou moc dlouho ze školy. Problém je asi zjevně nějaké kontinuální vzdělávání těch co lavice opustili už před drahně lety.

Blahopřeji k osvícenému

Blahopřeji k osvícenému lékaři. Kdybychom takového já a Adriana potkali před léty, nebylo by těchto stránek, byli  bychom zdráví. Jsou to paradoxy na tom světě, že? Ale protože jsme byli v moci svíčkové báby, štědře placené námi prostřednictvím zdr. pojišťoven, nejsme zdraví a tak vznikly tyto stránky a možná se už o tom ví, že chlamydie nejen jsou, ale i škodí! Světe div se! 

Ale počítej, že to je delší túra, tenhle taneček s chlamydií! 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Otevřeně se přiznám,

Otevřeně se přiznám, že doufám, že na WP nebudu muset být déle než oněch minimálních osm měsíců. Snad proto mám všechny předpoklady - včasná diagnostika, včasná léčba, jsem mladý a byl jsem celý život zdravý a aktivní (než přišla Cpn). Navíc léčba zabírá zdá se rychle (i když lidí u kterých to první měsíce šlo jako po másle a pak se postup zastavil tu pár je). Koketuji s myšlenkou nasazení prvního pulzu už po měsíci a půl. Neberte to jako rouhačství, ale kdybych si připustil, že tohle vše bude trvat déle než rok asi bych se zbláznil. Samozřejmě pokud příznaky budou přetrvávat i po této době...ale tak daleko raději neuvažuji. Myslet pozitivně! :) 

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

Ahoj....já najela dnes na

Ahoj....já najela dnes na první puls a hned plný po dvou měsích pokud dobře snášíš ATB nevidím důvod proč to nezkusit...jen jedno nevím kde jsi vzal...léčba s plnými pulsy 5 dnů je tu doporučována rok...a pak min.půl roku postupné snižování atb.Přeji ti moc štěstí.....nikdu tu asi není odvázaný zobat:-)))) pilulky dva roky...minimálně.Boženka

Správně se na to

Správně se na to díváš, já jsem přesvědčen, ža by mi to taky stačilo před třiceti lety. Ale tenkrát se mi o tom jednak ani nezdálo, jednak potíže jsem připisoval bujarému životu a studenému pivu. Takže kdyby, je jenom kdyby. Ale ty máš skutečně šanci a kdyby se to protáhlo, už budeš mít pořádný kus za sebou a zbytek už pak dotáhneš do úspěšného konce. Přeji ti to, aby to bylo rychlé

 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Je super , že máš

Je super , že máš takového osvíceného, šikovného obvoďáka, škoda jen, že jich není více a to, že  "stará škola" - lékařů by doporučila ATB jen na 3 týdny svědčí o tom , že se bohužel někteří  lékaři nevzdělávají !! . Je to smutné, ale je to tak.

Tak to je fajn, ze taky

Tak to je fajn, ze taky nekdo uz konecne vi. Odkud vi (obvodak), nevis?  

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Priznam se, ze to nevim,

Priznam se, ze to nevim, ale az k  nemu zase pujdu zeptam se. 

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k