Tinitus

Ahoj.

Chtěl bych se zeptat, zda někomu z Vás to šílené pískání, zvonění apod. odešlo s léčbou či nikoliv. Mám na mysli u těch, kdo měli tyto problémy dlouhodoběji (aspoň několik měsíců). Popř. jestli něco vůbec pomohlo. Díky za odpovědi.

Tak mne od marca (brezen)

Tak mne od marca (brezen) začalo pískať v oboch ušiach. Neboleli, len "šumelo". Potom ma začal pľúcny lekár liečiť na CPN a nabehla som na wheldona. Stav sa upravil, už "šumí" len občas a iba v jednom uchu. Nebolí to, len si to aspoň raz za deň uvedomím.    

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Dobrý den, poradila by jste s

Dobrý den,

poradila by jste s léčbou prosím? Děkuji 

Rachelka

Mně už nehučí,

Mně už nehučí, nepíská ani nešumí. Nevim přesně jak dlouho sem to před léčbou měla, možná půl roku, fakt nevim přesně, ale měla.

Ale je fakt, že kdyby jste se o tom tady nebavili, tak bych si to ani neuvědomila, člověk pak už neregistruje to, co mu zmizelo, ale to, co zůstává.. 

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 2.jízda Metrem)


Díky za

Díky za příspěvky.

 Já jsem měl za to, že to pískání v uších je od krční páteře. Což mi jedna osvícená paní doktorka z ORL potvrdila. Řekla, že podle frekvence to fakt vypadá, že to je od krční páteře, která je napadená infekcí. Taky říkala, že má spoustu pacientů po (tohle by mělo být v uvozovkách) chlamýdiích či boréliiích, co k ní chodí s tinnitem. Mně k tomu ještě začalo křupání, když se snažím vyrovnat tlak a nebo polknu. Pak ještě slyším podivné zvuky v pozadí při sledování TV (takové tůůůůdůůůů:-)). Ty už byly ale od začátku. No každopádně doufám, že to s léčbou odejde, protože to je fakt hodně nepříjemné. Ale mám tak trochu obavy, že to často nejde odstranit.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Dobrý den, doporučuji

Dobrý den, doporučuji nejenom na tinnitus terapii Bemer.

Článek v časopisu Ging:

http://www.gong.cz/tinnitus.php

 

V případě zájmu zašlete kontakt na: petr.vitovsky@bemer.cz

 

Petr Vítovský

 

 

Dobrý den, ráda bych se

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, co to bylo za doktorku? Mě vznikl Tinnitus nejspíše po ohlučení, ale předtím vždy zmizel. Nyní bohužel zůstal, ovšem zůstalo a vytvořilo se s ním mnoho dalších věcí. Mám neustálou zadní rýmu, ta vždy zmizela, nyní zůstala.... křupání v obou uších se objevilo asi tři měsíce po tinnitu a také se mi začaly tvořit sklivce, pár dalších měsíců po. Opravdu mnoho. Prodělala jsem opravdu vše pro léčbu tinnitu a ostatními věcmi se  nikdo moc nezabývá. Na CPN mi vyšly dvě plus metodou Elisa na Plicní Chlamky a EBV jako probíhající infekce. Metoda WB však Chlamky zavrhla. Po ACC long nebo Doxynene (max týdenní kůra) nejpíš trošku zhoršení ale jelikož už to mám půlrok už to sama nepoznám. Po ATB přibylo sklivců. 

Rachelka

PEte, ty jsi můj člověk!

PEte, ty jsi můj člověk! Z TV slyším přesně to samé, ale dvě tóniny, nedá se popsat jaké-vyšší-nižší furt dokola, ale vadí mne to. Dokonce dle toho jak sedím, píská Tv anebo ne!  I to v hlavě slyším a někdy, když jdu po schodech, tak v krční páteři takové jemné praskání 1-2-3 a znova u dalšího kroku 1-2-3. Jako když padá kulička po schodech dolů. Už to nikomu neříká, nebot mne mají za blázna!

Po ACC long pískání v uších přešlo!, ale jak beru Doxy, tak jsem si tento týden všimla, vše je zpět. Už zase hnusně šumí-píská ucho a i TV, i když je vyplé (hučí lednice...ovšem tu v pokoji nemám!). Tak mám trochu dilema, že se léčím, ale je mi hůř, nebot mne k tomu navíc dost bolí kyčle i kolena. A jsem zas oteklá v obličeji. Pokračuji dál a uvidím, kdy začnu přidávat Azi.

Ahojte. Chci reagovat na

Ahojte. Chci reagovat na téma tinitus. Já ho mám již 8 let. Takový vyšší ton šumění. Při polknutí mi lupne v uchu, ale to zřejmě souvisí s vyrovnáváním tlaku v středouší. Je to značně nepříjemné, vadí mi vrčení chladničky, televizi nemusím, bolí mě dost oči a nejlepší, když někdo začne sekat trávu sekačkou, to bych se mohla zbláznit. Začlo to stějně s mými dalšími problémy, tak si myslím, že co popisujete, i s mým názorem na to tuto věc, je problém tinitu ve většině případů od zánětu.V malém procentu případů je problém v krční páteři. Tu je možno si nechat napravit odborně napravit u jednoho p.Dr. v Praze. Dohledám kde to bylo, kdysi jsem o tom četla.                           Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě.

Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě,

Tak jednoduché to asi

Tak jednoduché to asi nebude, že by se to spravilo napravením krční páteře. To mě již dělal dost dobrý chirpraktk a dva terapeuti, kteří se věnují reflexní terapii, ty se té páteři také věnují. Tinitus trvá dál, i když naštěstí jen občas, ale různé zvuky třeba hlasitější televize nebo hudba je pro mě hrůza k zešílení a k tomu věčné dohady z nahluchlým manželem

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Poměrně často dochází

Poměrně často dochází k tomu, že se buď po zánětu středního ucha či rýmy "ucpe" kanálek, který spojuje středoušní dutinu s nosem (jeho průchodnost je nezbytnou podmínkou k vyrovnání rozdílných tlaků) a jenž nese označení Eustachova trubice. Příčinou !!! je vtšinou produkce hlenu, která vede k ucpání , prskání v uších . Paradoxem je to, že na RTG dutin se ukáže průchodnost dutin v normálu. Dlouhodobějším podováním následujícíh léků se zpravidla nejen obnoví průchodnost Eustachovy trubice, ale zlepší i sluch.

Apis mellifica 15  CH    -   5 granulí každé ráno

Kalium muriaticum 9 CH   -   5 granulí každé poledne

Mercurius dulcis 5 CH   - 5 granulí každý večer

alespoň po dobu 8 týdnů.

Mohu potvrdit, že

Mohu potvrdit, že chiropraktik nenapraví (pískání pryč nebude), na krční páteři prý mám elastický blok, takže mne chiropraktik musí napravovat často, a je to víc než 4-5x ročně! Už za komunismu jsem za ním chodila, pravda, tenkrát to bylo SI-houser-kříže.

Průběžně chodím na rehabilitace, minimálně od r. 1987... poslední leta nebyla noc, kdy by prsty nezbrněly...Až po použití ACC Long zázrakem vícekráte v noci klid...

Jednoduché to určitě

Jednoduché to určitě není. Psala jsem, že tento způsob nápravy určitého bloku pátěře je efektní jen u malého procenta" tinitářů" .Kdyby toho chtěl někdo využít tak MUDr. Miroslav Procházka ze zdravotního zařízení v Jarově, Praha 3, odstraňuje odborně blokády krč.páteře a spolu s ozařováním oblasti ucha výkonným laserem a už pomohl pár lidičkám s tinitem.  JInak úzce spolupracuje s MUDR. Alešem Hahnem CSc, primářem kliniky Vinohradské nemocnice. Kontakt jsem ale nenašla.                                               Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě.

Na Weldonově protokolu od 2/2007, chronické zánětl.onemocnění CNS, silná únava, fibromyalgie, parestézie, tinitus, závratě,

No ono to samozřejmě

No ono to samozřejmě může být i od bloknuté páteře, to ale není můj případ. Jakož u starších lidí to může být zúžením cév. Což u mě v 25 bude asi těžko. 100% to je od infekce, přišlo to s ostatníma problémama, to je bez debat. Ale mně šlo spíše o to, jestli tu byl někdo, kdo měl tinnitus  non-stop aspoň několik měsíců a s léčbou jestli to zmizlo.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

U mě je to tak, že

U mě je to tak, že tinnitus je asi mým největším problémem. Ne asi, ale určitě. Problémů je spousta, ale nejsou v takové míře. Ovšem to pískání nonstop leze fakticky na nervy. Nejhorší to je večer při usínání, to jde slyšet nejvíc. Člověk je zbitý jak cikánská hračka ležící na ulici v OV-Přívoze, s chutí si lehne do postele a pak takový rambajz. A k tomu to šílené praskání při vyrovnání tlaku, polknutí. Jako když se lámou klacky. To otravuje i venku v přírodě, kdy ten tinnitus člověk až tak nevnímá.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Ty Pete, pro ACC long to

Ty Pete, pro ACC long to přešlo! Ale jak beru Doxy, je to zpět, ale ne denně, jako předtím (leta). Zkus to brát tak dva týdny.... Jo, je to votrava to furt poslouchat v té hlavě....někdy mne vadí i to, jak nahlas mne v hlavě???tluče srdce nebo co. Zkoušel si akupunkturu?

Edit mě ACC tedy fakt

Edit mě ACC tedy fakt nepomohlo:-) Už jsem WP začal, ale věci se měly tak jak měly a po pečlivém zvážení jsem přestal a půjdu znova na testy (viz. můj blog). Akupukturu jsem nezkoušel a nepředpokládám, že by nějak zvlášť pomohla. Příčinou je určitě infekce. Taky občas rozvažuju se vydat alternativou, ať už čínskou medicínou či např. s doktorem Šabatem. Nejraději bych si za to nafackal, protože to nejspíš bez těch antibiotik nepůjde.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

ACC Leták: Nežádoucí

ACC

Leták:

Nežádoucí účinky
Ojediněle se může vyskytnout ..., bolesti hlavy, hučení v uších.

Jinde jsem zase četl, že právě proti tinitusu pomáhá.

Já to mám někdy, ale ještě se mi nepodařilo vystopovat, na čem to závisí. Teda jednu věc vím, ale tu tady nechci prezentovat...:o))

Lymessi četl jsem od tebe

Lymessi četl jsem od tebe hodně příspěvků a tak vím, že si  s tím měl taky problémy. Ale asi spíš jen někdy než nonstop že? A to je to právě, mě to tam ten dýdžej pouští pořád dokola, po celou dobu mých problémů, tedy od května. Jinak to tvoje: Teda jednu věc vím, ale tu tady nechci prezentovat...:o)) nemá čirou náhodou spojitost se sexuální aktivitou???:-):-)

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Pánové, jste v tinitusu,

Pánové, jste v tinitusu, kdyžtak si na blahodárný vliv Wp na potenci založte téma ve fóru.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Bunny, špatně čteš.

Bunny, špatně čteš. Vždyť mi od tématu neodkláníme.

Petiku, sexuální aktivita? Čo to také?

Što to takej? No trochu

Što to takej? No trochu už tě mám načteného a tak vím, že asi nebudeš žádný svatoušek:-) Tím vůbec nechci říct, že jsi starý pr..ák:-):-)

Ne vážně o tom debilním tinnitu jsem se snažil zjistit  co šlo. Všichni léčitelé vč. číňanů mají za to, že tinnitus souvisí s ledvinami. A ty jak je známo zase souvisí s partnerským soužitím, sexuálním....:-)

Jenomže bohužel tak jasné to zcela není. U starších lidí bývá často příčinou zúžování cév (viz. můj otec, který pro změnu má u uší furt demižon se šampáněm, jak mu to šumí). U mladších to je nedostatečným okysličováním mozku, od krční páteře, od zánětlivých lézí v bílé hmotě, od čelistního kloubu. Těch možností je více a tak ne vždy má číňan pravdu. Konkrétně u mé osoby zastávám dost logický názor, na kterým jsem se, jak už jsem psal výše, shodl s jednou z mála osvícených ORL doktorek, co mě vidělo. Můžeme se však mýlit a zakopaný pes bude třeba někde jinde. Např. v těch gliózních pozánětlivých změnách na mozku, což bych nerad. Protože, to už jsem konzultoval s Hunterem a je to zřejmě neléčitelné. Poslouchat pořád to samé mě totiž fakt už nebaví:-(

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Heluš, já si myslím, že

Heluš, já si myslím, že tinitus, teda aspoň ten můj, nemá s ušima, resp. průchodností eustachovy trubice nic společného. Mně totiž nepíská/nehučí v uších, ale přímo v hlavě. V mozkovně.

Čert aby se v tom

Čert aby se v tom vyznal.

Ta eustachova trubice hraje svoje, ale to neznamená, že příčina nemůže být od krční páteře atd. Průchodnost Eu trubice mi ta doktorka zkoušela, říkala, že dobrý, ale při jízdě autem apod. se to může měnit. Jinak ty přípravky co uvádíš jsou homeopatika. Ty jsi tuto zkušenost měla, pomohlo to či co? A všicki naráz či jen jedno?

Lymessku ono to je těžko řict, jestli to je v uších či přímo v centrále. Aspoň já to tak jednoznačně říct nedovedu. 

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Pete, někde jsem ti tady

Pete, někde jsem ti tady odpovídala, ale teď to bohužel nikde nevidím, tak nevím, jestli to někdo smazal a nebo jsem to někam blbě přiřadila???

No nevím, není to už

No nevím, není to už tady, ale já jsem to četl, takže v poho.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Pokud máš na MRI

Pokud máš na MRI objevené léze, tak počítej s tím, že tvůj tinitus je s největší pravděpodobností otázkou mozkové kůry, nikoliv eustachovy trubice, nebo dalších součástí ucha. Tinitus nevzniká jen tam, ale může, stejně jako závratě vznikat sklerotickými změnami v mozku. Na pohádky o krční páteři bych zapomněl úplně, to by totiž nezpůsobovalo kontinuelní tinitus, ale impulzovitý. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Tinitus od krcni patere muze

Tinitus od krcni patere muze byt kontinualni a staly,paklize utrpis uraz,jako ja. Pokud to vznikne "z niceho",muze to byt nejak blokle nebo svalové a s tim se da neco delat. Mluvim ted o pricine tinitu(tom pravem tinitu)-krcni pater.  Mam ho velmi silny (neurotizace,nespavost,nesneses bezny zivot).

 

 

Závěr z MR: Drobné

Závěr z MR:

Drobné gliózní změny v bílé hmotě vlevo-temporálně juxtakortikálně a okcipitálně paraventrikulárně až juxtakortikálně-etiologie-pozánětlivá?vaskulární?

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Jo, to je přesně ono, to

Jo, to je přesně ono, to na tinitus bohatě stačí. Nejsem medik, takže ti to nedokážu v mozku lokalizovat, ale pokud se to týká oblastí,  které mají něco společného  se smysly, pak není problém, aby taková léze tohle způsobila. Když tinitus dokáže udělat i pár stažených cév v uchu, co teprve korová léze. Věřím tomu, že lze takto způsobený tinitus dost zeslabit, ale to, že se ho zbavíš úplně je dost málo pravděpodobné.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

 Já to tady čtu  a taky

 Já to tady čtu  a taky mi to pěkně vadí ten tinitus, přemýšlel jsem si na to koupit

Ginkgosan, má to cenu ?

Příprava na WP.

Příprava na WP.

Výtažky z Gingka jsou

Výtažky z Gingka jsou dobré právě na zmiňované potíže s vlásečnicemi, mělo by docházet k lepšímu prokrvení. Jsou lidé, co jim to pomohlo, takže za otestování nic nedáš, nicméně se musí brát delší dobu, v řádech týdnů až měsíců. S tinitem, který vznikl na základě poškození mozkové kůry to neudělá pravděpodobně vůbec nic. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti - mám na MRI pozánětlivé změny v mozku, tinitus, bral jsem betaserc a tebokan (výtažek z Ginkga) a naprosto bez efektu.  

 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

 Díky za info, ještě se

 Díky za info, ještě se chci zeptat "CT mozku a MRI mozku je stejný nebo je v tom velký rozdíl? " já mám jen CT mozku a to bylo OK

Příprava na WP.

Příprava na WP.

V tom je rozdíl asi jako

V tom je rozdíl asi jako když se na tebe doktor koukne dalekohledem a pak mikroskopem. CT je vyšetření určené pro analyzování velkých poškození mozku, zánětů, nádorů. Je to takový první stupeň, kdy se vyloučí snadno viditelné změny a nádory - v podstatě takový lepší rentgen. MRI je oproti tomu zcela jiná metoda, která pracuje na principu zmagnetování atomů vodíku, přítomných v živé tkání a na zachycení zpětných signálů těchto atomů, při návratu na původní úroveň. Díky této metodě je možné velice přesné a detailní zobrazení měkkých tkání, kde je voda - ideální proto na mozek, míchu, ale i svaly, nevhodné na kosti (tam je naopak dobré CT). Přesnost MRI lze zvýšit podáním kontrastní látky, která se hromadí v lézích a zvýrazňuje jejich signál. MRI nález je tak co se přesnosti a detailu nesrovnatelný s CT. Čili v tvém případě to znamená, že ač máš CT ok, tak to neznamená, že žádné zánětlivé změny na mozku nemáš, MRI by je mohla odhalit.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Vendy v tomhle má Hunter

Vendy v tomhle má Hunter samozřejmě pravdu. CTéčko tyto " menší " změny rozhodně neodhalí. Pouze větší jako je nádor apod.

Huntere hodně nad tím fárám a bohužel asi budeš mít pravdu, že to dost pravděpodobně bude od těch gliózních změn. Na druhou stranu sám Wheldon uvádí, že mozek má obrovskou schopnost regenerace. To samé mino jednoznačně a podstatně rychleji než kombinace s doxy snižuje počet lézí. Ty myslíš, že ty změny už jsou nevratné? Vím, že tys měl dělanou taky MR a máš asi i dost podobný nález že? A tinnitus taktéž....Napiš prosím tě ten tvůj závěr nálezu jestli to najdeš a konkrétní velikosti těch hyperintenzit v bílé hmotě. Díky. A ještě jedna otázka, domníváš se, že toto je nějaký nástin, náběh pro RS? Že takhle to začíná?

Asi budu muset udělat malý průzkum, kdo měl dělanou MR (nález) a má tinnitus.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

CT např. roztroušenou

CT např. roztroušenou sklerózu neodhalí, ani v pokročilé fázi, hodí se leda na nádory, traumata a silné záněty. Proto není ani součástí vyšetření, která jsou nutná pro potvrzení diagnózy RS. 

Co se týká těch změn a regenerace - není to tak růžové, jak se zdá. Mozek má sice velké možnosti, ale v místech, kde došlo k zánětu a následnému zajizvení je samotná regenerace dosti oslabená a nikde není psáno, že takto postižená část mozkové kůry bude fungovat stejně, jako před zánětem. Osobně si myslím, že to, že dané místo v procesu regenerace ztratí hyperintenzivní signál vůbec neznamená, že je v pořádku a že vede nervové impulsy stejně jako předtím. Samozřejmě, stav se může výrazně zlepšit, některé potíže zcela zmizet, ale není to automatické a nepočítal bych s tím. 

Co se týká RS - RS je autoimunitní zánět, ale zánět, který ti proběhnul v mozkové kůře nemusí být autoimunitní, takže to s RS nemusí mít vůbec nic společného, může proběhnout jeden zánět a pak už nikdy nic, imunita jej odstraní a vše, co se pak děje jsou už jen následky tohoto zánětu. Nemusím rozebírat, že tímto způsobem může např. dojít k objevení se epilepsie, na základě fokusu nebo léze v mozku. Zánět pak nemusí vznikat autoimunitně, ale např. invazí virů, bakterií apod.  Pokud nedochází k progresi a zvětšování počtu lézí, pak není splněna podmínka pro RS. Navíc, co jsem zjistil, tak léze pro RS jsou typické, odlišitelné od samostatných zánětů v mozkové hmotě. Problém je v tom, pokud není eliminován imunitou onen činitel, který zánět vyvolal, pak se ti můžou objevit další léze, které způsobují např. hluchotu, problémy se zrakem, závažné poruchy rovnováhy nebo motoriky a stejně stále nejde o RS, protože nejsou splněny podmínky autoimunitního onemocnění. 

Co se týká mého nálezu - je dost zmatený, v podstatě bylo objeveno ojedinělé hyperintenzivní ložisko, s nejasnou etiologií, zřejmě pozánětlivé, zhodnoceno jako věku přiměřený nález. Mohu se jen domnívat, jestli toto ložisko má nějakou spojitost s mými neurol. problémy. Proto si chci vyžádat snímky a podrobit to analýze, se závěrem místní neurologie jsem hrubě nespokojen, a dodatečné informace požaduje i můj nový neurolog, např. o umístění ložiska a dalších věcech. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Huntere díky za logickou

Huntere díky za logickou odpověď, avšak my jsme stejně i tak jen laici. Bohužel ti doktoři o tom kolikrát neví vůbec více, ba co hůř, někdy ani to nee.

Takže vel. v mm v tom nálezu napsanou nemáš jo? Já jsem si byl po zkušenostech s místním zdravotnictvím pro výsledky sám osobně hned na druhý den po vyšetření a dali mi k tomu i CeDlo, které jsem si samozřejmě smáhnul. Takže přímo ty snímky mám. Je to docela sci-fi, to ti řeknu.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Vzhledem k tomu, co jsem o

Vzhledem k tomu, co jsem o tom všechno přečetl se za úplného laika nepovažuji. Velikost ložiska tam uvedena není, proto chci sám vidět snímky a vyžádat si je na CD pro neurologa, aby proběhlo nové zhodnocení, už jen proto, aby bylo možné porovnání s MRI, která by měla brzo přijít. Co je škoda, je to, že lze velmi těžko odhadnout, kdy ta ložiska vznikla, hodně by to pak osvětlilo celý průběh  onemocnění.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

A další věc - podle

A další věc - podle nových objevů tinitus nesouvisí jen s určitým poškozením mozku, ale zdá se, že to je velmi komplexní záležitost, která se skládá z více problémů, souvisí tak např. i s optickou dráhou a konkrétními pohyby očí - je pravděpodobné, že v případě potíží s očima se vyvine i tinnitus a naopak - mluvíme o tinitu způsobeném v mozku, ne např. problémy s bubínkem, nebo středním uchem.

Toto nové zjištění může vysvětlovat, proč se zatím tinitus nedaří řešit, že jde o daleko komplikovanější zíležitost, kterou NELZE vyléčit jediným lékem.

Něco málo o tomto tématu v článku

http://www.buffalo.edu/reporter/vol32/vol32n22/n3.html 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Ještě by bylo dobré si

Ještě by bylo dobré si nechat udělat ultrazvuk krku, kvůli průchodnosti krčních tepen a cév, problémy v krční oblasti můžou způsobovat změny tlaku v lebce a objevení se tinitu, jenže podel toho co jsem četl nejde o kontiunální, stejný šelest, ale jeho úroveň se mění dost výrazně v čase, a může i s odblokováním, nebo zlepšením cirkulace zmizet a po čase se zase objevit... proto pokud ti v uších píská neustále a stejně, tak tohle nemusí být tvůj problém a půjde s největší pravděpodoností opravdu o tinitus na základě poškození mozkové hmoty. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou - skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu, bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening, rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Reaguju na 3 roky starý

Reaguju na 3 roky starý článek, ale Hunter byl hodně moudrý pán se zdá :)
Ta jeho slova: "Ještě by bylo dobré si nechat udělat ultrazvuk krku, kvůli průchodnosti krčních tepen a cév, problémy v krční oblasti můžou způsobovat změny tlaku v lebce a objevení se tinitu"
Můj tinitus (hučení v uších) možná s těma tepnama nějak souviset bude. Protože to hučení v uších má naprosto shodnou frekvenci jako můj tep na krku a moje pulzování v hlavě. To mi přijde, jakoby to souviselo s cévama. Ovšem pulzování v hlavě a hlavně ten tinitus mám nepravidelně, tzn. chvíli ano, pak ne. A všimla jsem si, že hučení v uších mám např. když se napiju nebo polknu...tzn. souvislost s krkem.
Možná zkusim ten ultrazvuk krčních tepen, jak Hunter doporučoval.

Je to pravda. Ale ultrazvuk

Je to pravda. Ale ultrazvuk ti nepomôže, len potvrdí priškrtené kčné tepny. To má každý, kto má problém s krčnou chrbticou. Ja s tým chodím ku chiropraktikovi, ktorý najprv krčnú napraví a potom urobí masáž tepien. A po pár dňoch mám novú hlavu, ale nanešťastie to nevydrží dlho. Ináč tá masáž tepien - môže to robiť len odborník, lebo pri neodbornej masáži môže človek skolabovať.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Já s tou hlavou musim něco

Já s tou hlavou musim něco dělat. Nevěřím, že neexistuje nic, co by mohlo ulevit, i třeba jen potlačit symptom.Viz Evito tvá věta s novou hlavou. Mě každej ten doktor odkopne, nesnaží se, jsem přece mladá, tak to nějak vydržim.
Já mám fakt pocit, že na té bolesti se nějak podílejí i cévy, třeba to pulzování v hlavě, takové křečovatění, to hučení..Ale cévy mi nikdo nikdy nijak nevyšetřoval.

Jak dlouho tě to trápí?

Jak dlouho tě to trápí? Já mám podobné problémy a na ultrazvuk jdu zitra, tak sem hrozně zvědavý. Taky sem 100% přesvědčený, že jsou za tím cévy. Soudím tak i podle jiných potíží... Pak napíšu, jak sem dopadl.

Tak já mám ultrazvuk cév

Tak já mám ultrazvuk cév v pořádku, takže zase vím prd...

Ešte moje skúsenosti.

Ešte moje skúsenosti. Problémy s krčnou majú aj moje deti. Keď sa im začala točiť hlava, zle sa im učilo ihneď som ich brala k môjmu chiropraktikovi a bolo po probléme. To isté u manžela. A posledná skúsenosť - priateľkinho manžela asi pred pol rokom odviezla rýchla sanitka do nemocnice pre silné závrate. Strávil tam 10 dní, urobili mu všemožné vyšetrenia aj mimo nášho mesta, neprišli na nič, lekári skonštatovali že to musí byť z krčnej, dostal 10x rehabilitáciu, bol 2 mesiace na tramale a neprešlo. Priateľke som povedala hneď ako jej odviezli manžela, že to môže byť z krčnej a doporučila môjho chiropraktika. Jej manžel ho odmietal, veď ho liečia lekári a oni to vedia. Po rehabilitáci a nezlepšení stavu prišli za m nou po kontakt a po návšteve chiropraktika je jej manžel úplne bez problémov. Mne ešte pomohli atb a CAP - ako som na ňom, prestávam navštevovať chiropraktika - posledne som bola na jar. 

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Chlape díky za ten

Chlape díky za ten článek. Až budu mít více času, tak si ho přelouskám. Ono já myslím, že dobu vzniku ti sebelepší lékař neurčí. Ale bude velmi velmi zajímavé srovnání, jestli půjdeš zase podruhé. Já jdu ve čtvrtek na lumbálku, tak doufám, že bude v pořádku. Já má ten tinnitus nonstop, ale venku ho tak nevnímám, jen v místnosti a nejhorší to je když usínám. Ráno jak se probudím, tak nejde skoro slyšet, ale po chvíli opět nastoupí. Což by vysvětlovalo, že jak začne mozek pracovat, tak se spustí. Taky mě píská trošku více v levém jako tobě a občas zapiští v některém více a za pár sekund to je zase v normálu. Tedy jako píská zas stejně. To křupání začalo později, zhruba od zač., půlky září. Zvuky v pozadí TV slyším od začátku tinnitu, tedy cca půlky června.

Petik

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

 Já ho mámm dobrejch 10

 Já ho mámm dobrejch 10 let a pořád stejný, nikdy jsem to nějak neřešil, ale poslední dobou mi to začíná nějak víc vadit. Taky venku to nevnímám a doma občas, když je klid a u televize vůbec, jen když jdu spát ,tak je to nejhorší. Po ránu je to lepší, ale do 10 min po probuzení to začíná znovu. Zjistil jsem, když otočím hlavou do prava, tak se to zesílí, do leva nic.

Příprava na WP.

Příprava na WP.

Dneska jsem byl u dalšího

Dneska jsem byl u dalšího ORListy. Starší zkušený doktor, udělal na mě docela dojem. Ani mě nevyšetřoval, měl jsem sebou výsledky kompletního OTO ORL vyšetření z fakultky, to mu bohatě stačilo. Ale byl ochotný dialogu, diskutovali jsme dobrou třičtvrtě hodinu. A to byla prosím ordinace plná lidí. Holt byl jsem objednaný měsíc a půl dopředu. Tímto se těm lidem v ordinaci omlouvám:-)

Potvrdil mi mou domněnku, že praskání je od Eustachovy trubice. Doporučil píchnout injekci kortikoidů (jednorázově) a pak následně 5x tisícovky B12 jednou týdně. Samozřejmě nadále léčit příčinu problému, tedy infekci ATB. Kontraindikace nepravděpodobná, naopak prý podpůrný účinek. Rozhodnutí však nechal zcela na mně. Rozhodl jsem se do toho jít, tak jsem se nechal od sestřenky píchnout a následujících pět týdnů ještě ta B12. Uvidíme, zda se trubička uvolní. Snad jo. Na druhou stranu mě moc nepotěšil a potvrdil mé obavy, že samotný tinnitus nejspíše asi už zcela nezmizí. Nemyslí si však, že by byl od nálezu na MR, čili gliózních změn v bílé hmotě v oblasti smyslů, jak jsme to tu už dříve řešili s Hunterem. Ale vidí to v samotném vestibulárním sluchovém aparátu. Hypotéza paní doktorky, u které jsem byl minule, a to že dle frekvence pískání jí to příjde od krční páteře napadené infekcí, se mu taky nepozdávala. Připustil však, že vše je dosti diskutabilní a není nic jistého. Snad aspoň zmizne to praskání.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Dobrý den, o jakého ORL

Dobrý den,

o jakého ORL specialistu se prosím jedná? Hledám lékaře, kteří se o problém zajímají. Děkuji jsem již trošku zoufalá.

Rachelka

Jinak reakce na včeličku

Jinak reakce na včeličku se dostavily poměrně brzy.  Luxusně bolí celá pravá strana od ucha přes čelist až ke krku. Každé polknutí si předem řádně rozmyslím.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Ahoj lidi mam taky ten

Ahoj lidi mam taky ten nejhorsi tinitus je to smula.Chtel jsem se zeptat jestli to ma taky naky vliv na alkohol,jestli kdyz ho pouziju tak se to zhorsi? dekuji moc

Mamutiku, už jednou sto

Mamutiku, už jednou sto napsal do fora, tak to nepiš znovu do blogu,
co je to za moresy...a co je to za otázku? Zkus to a uvidíš ne? Mně se s alkoholem horšily všechny symptomy.

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice,
zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly
nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 5. pulz Metro)


jj dík za radu:)!!!

jj dík za radu:)!!!

Ahoj Pete, já jsem sem

Ahoj Pete, já jsem sem ještě nepsala, ale mám nachlup stejný problém. Prosim moc by mě zajímalo, jestli pomohla ta injekce a B12? Díky

Ahoj. Bohužel nee,

Ahoj.

Bohužel nee, ušní problémy jsou jediné co zůstává. Samotný tinnitus už tak nevadí, ale to zaléhání a praskání je někdy o nervy. Doufám, že ATB léčba zabrala na příčinu a toto, že už je jen následek, na který si budu muset najít medicínu nějak jinak. Např. hyperbar. komora a.j. Některý den se chystám na konzultaci na ušní a uvidím co a jak.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Tinitus jsem taky bohužel

Tinitus jsem taky bohužel měla tu čest poznat. Před 11 lety jsem měla těžký zánět Eustachovy trubice, ztráta rovnováhy, dočasná ztráta sluchu, léčili mi to tehdy na mé stáži v cizině 2 měsíce antibotiky, než se to jakž tak srovnalo, pak řada let zdánlivý klid, jen jsem často cítila jakoby vodu v uchu, když jsem otvírala pusu, při tom pohybu čelisti to tam trochu "čvachtalo" nebo "mlaskalo" či jak to popsat, a občas mě v uších pobolívalo hlavně v zimních měsících, po nasazení WP v březnu 08 se mi v prvních týdnech vrátil silný zánět Eustachovy trubice i ucha, skončila jsem na ušním, kde mi ještě přidali (k WP jak jsem jim řekla) ke kapání do ucha antib. kapky, přes týden jsem slyšela v levém uchu jen šumění, jakoby šumění moře - někdo by si řekl, paráda, dovča zdarma  ale fakt nic moc, moře bych si odpustila, na ucho jsem téměř neslyšela, pak se to začalo lepšit, ale celý další měsíc a půl jsem slyšela ve druhém uchu tikání jako hodinek, nejdřív jsem pořád koukala, jestli někde není nějaký budík nebo co, trvalo to tak 5-6 hodin z celého dne, pak to ale po měsíci a půl až dvou zase přešlo, teď už se to neobjevuje vůbec, jen po některých Entizol. pulsech se občas objeví takový silný tlak v tom levém uchu, který trvá třeba minutu a pak dobrý. Takže WP zabírá v některých případech, jsem toho důkazem, i na tinitus

Na WP od 3/2008 pozit. Cpn pneum. a mykopl., vleklé infekty HCD a DCD, bolesti páteře, chodidel a hlavy, záškuby svalů, arytmie, neuroinfekce, pocení, krvácení dásní i z nosu atd... Za 7 měsíců zlepšení ve všem

Na WP od 3/2008 pozit. Cpn pneum. a mykopl., vleklé infekty HCD a DCD, bolesti páteře, chodidel a hlavy, záškuby svalů, arytmie, neuroinfekce, pocení, krvácení dásní i z nosu atdZa 8 měsíců zlepšení ve všem

Dobrý den, chtěl bych se

Dobrý den, chtěl bych se zeptát Petika jak postoupila jeho lečba s tinitem, děkuji

 Dobrý den. Tinitus mám

 Dobrý den. Tinitus mám už několik let. Poprvé se objevil asi v 5ti letech v levém uchu. Na vyšetření jsem začala chodit ve 14ti (kdy se hučení ozývalo silněji). Zkoušeli jestli nemám problém se sluchem ale nic nenašli. Na neurologii ani rehabilitaci také nic a hučení se stále zhoršovalo. Byla jsem i na CT mozku, na ultrazvuku krčních tepen a jak se dalo čekat žádný nález.

Zjistila jsem že mi na to částečně pomáhá ginko biloba a má to spojitost i s nemocí (když se tinitus ozve víc do týdne zalehnu do poslete), s pitím silného čaje nebo kafe, s tím že na ten zvuk myslím, s velkým hlukem na koncertech, s potápěním (když jsem se rychleji vynočila tak ze 4 metrů na hladinu začalo mě v uších bolet a hučení se zase zhoršilo) a možná také s tím, že jsem jako hodně malá měla nejmíň 4x zánět středního ucha.

Když jsem ale pročítala příspěvky tady i jinde na internetu nenašla jsem nic podobného co slyším já. Je to takový hluboký zvuk. Nevím k čemu to mám přirovnat. Možná jak z nějaké hluboké flétny nebo trubky. Začne vždy znít, když okolo mě ticho. Co je ale zvláštní, že Když se ozve nějaký silnější zvuk hučení přestane a začne buď po pár vteřinách nebo po dalším zvuku. Stačí třeba jen napatrně cvaknout zubama. Když se hodně snažím a trpělivě ten zvuk „vypínám“ přestávky jsou čím dál delší a někdy se mi podaří usnout v tichu. To je ale poslední dobou spíš zázrak. Když totiž hučení udolám a přestane v levém, začne přerušovaně houkat v pravém uchu. A když chci přehlušit to, ozve se zas levé. Já nevím jestli to po mě někdo pochopí. Je to trochu zamotané. :D Ale je to jak začarovaný kruh. Potom k tomu přičtu ještě to, že mi v uchu chvílema píská, pak zalehne a přitom mám závratě...

Už jsem beznadějná. A přitom je mi 15 let.... Jenom si nechci představovat co uslyším až mi bude 70...... Ale to se mi do té doby dřív rozskočí hlava....

Jestli ste se s takovýmhle druhem tinitu někdo setkal, prosím, napište mi jestli se to s postupem času pořád zhoršovalo, co vám na to zabralo nebo nezabralo, a jestli to někdo (nebo něco) dokázal vyléčit. Budu vám hrozně vděčná.

Ahoj piskle.Nechci te

Ahoj piskle.Nechci te strasit ale nejhure se leci usi.Kdyz si presctes muj blog tak zjistis jak jsem na tom.Ale k tem usim.Vubec se nepotapej,jedine ze spuntama,a to huceni asi neodstranis.Me kolem 16 let zacalo pri chuzi cinkat v usich.Pak to prestalo a kolem 30 let z hluku v poraci mi zacalo hucet v usich a hlave.Samorejme ze hure slysim.Jinak mam zkoro stejne potize jako ty.A uz se toho nemuzu zbavit.Kdybych mel jenom toto takk jsem stastnej.

Mozes mat problem s krcnou

Mozes mat problem s krcnou chrbticou. Moja dcera, ked bola v tvojom veku,  vzdy rada plavala sirku bazena popod vodu. Potom ju ale zacala bolievat hlava. zakazdym, ked plavala popod vodu, som ju musela zobrat ku chiropraktikovi. A bolest hlavy jej presla. Pochopila to, a prestala plavat popod vodu. Tlak vody neposobi dobre na krcnu chrbticu, a ked su problemy s krcnou, tak sa objavia dalsie zdravotne problemy. Takze tie tvoje tazkosti mozu tiez suvisiet aj s potapanim. Mas dve moznosti - bud sa prestat potapat, alebo/a dat si vysetrit krcnu chrbticu a ak tam bude problem, dat si ju do poriadku. Ale ked sa budes potapat, je pravdepodobnost, ze sa ti problem s krcnou moze vratit. Ja som mala priserne hucanie v usiach asi pred dvatsiatimi rokmi. Stale som pocula vlak, alebo niekoho zvonit. Presvedcila som neurologicku, ze je to z krcnej, dala mi obstrek, a hucanie ihned prestalo. Ale to neodstranilo pricinu. Pomohli mi potom navstevy u chiropraktika a teraz mi este zlepsuje stav liecba.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Ahoj, netušíte, jaká

Ahoj, netušíte, jaká léčivá látka se může skrývat pod "vazodilatační injekční terapií" při tinitu od ORL lékaře?

Pokud vím, tak většinou

Pokud vím, tak většinou se dává pentoxifyllin (Agapurin, Trental) a to do infúze. Injekce... to nevim.

Mám čerstvú diagnózu

Mám čerstvú diagnózu tinnitus. Lekár ma nahovára na infúzie,vraj čím skôr, tým skôr by mohol byť efekt (keďže tenoto probém mám zatiaľ krátko). Môj probém je hraničná hodnota pľúcnych chlamýdií (mala som kedysi aj mononukleózu, aj čierny kašeľ...tak neviem,či to dokopy s chlamýdiami nejako nepriaznivo u mňa nepôsobí stále....niečo ako spomínaný "pomocník" v príručke...inak možno by som to tam premenovala na antipomocník, lebo mne sa pod slovom pomocník vybaví niečo užitočné, a tu sa tým slovom myslí negatívny vplyv).Keďže sa chlamýdie po tele roznášajú krvou...poraďte ...čo si myslíte, tí čo ste infúzie (aj na iný problém skúsili) alebo neskúsili,ale viete sa vyjadriť .... mám sa na tie infúzie dať nahovoriť (musím sa vyjadriť ihneď, lebo voľný termín u lekára na infúzie je práve teraz)? Minulý rok (ešte neznalá informácií na tejto stránke) som absolvovala infúzie na závrate ... a asi do mesiaca po ich ukončení mi začali úplne nelogické a náhle GIT problémy. podľa mojich dovtedy štandardne pretrvávajúcich problémov okrem celkovej únavy ... sa mi minulé roky prejavovali skôr príznaky ako na roztrúsenú sklerózu a výrazné zníženie mentálnych funkcií, a bežne rôzne náhodné bolesti klbov, svalov, šliach, a dušnosť. Po minuloročných infúziách (neurolog) začali problémy v bruchu, ktoré som nikdy predtým nemala. Tak neviem, či ich spôsobili tie infúzie (roznesenie chlamyd. infekcie do brucha),alebo je blbosť si to dávať do takejto súvislosti. Tie GIt problémy boli strašné a viacmesačné...tak teraz váham, či na tinnitus tie infúzie skúsiť, lebo mám strach, aby nevznikol zase inde náhly, dlhotrvajúci a NELOGICKÝ (podľa lekárov som celú tú dobu bola GIT zdravá, kým ja som behala po pohotovostiach...a potom po GIT ambulanciách). je tu niekto,komu na čerstvo vzniknutý tinnitus infúzie  pomohli? (akú liečivú látku by mi v infúzii  mali  podávať mi ani nezišlo na um sa pýtať :(   )

Ešte dodám, že skúšam

Ešte dodám, že skúšam (druhý deň) užívať ginko biloba (aj keď ten nesúvisí s CAP ani CAP doplnkovou liečbou). Ak by to pomohlo,napíšem. Alebo napíšte aj vy vašu skúsenosť s ginkom na tinnitus.

Ja som veľa infúzií

Ja som veľa infúzií nemala, hoci mám už vyše 30 rokov SM. Ja som sa snažila všetky ťažkosti riešiť "svojpomocne". Jednou "svojpomocou" bolo kúpenie a začatie brania ginga - veľmi mi gingo pomáhalo, keď som to povedala mojej neurologičke tak mi hneď predpísala lieky na báze ginga. Tinitus som mávala často, ale nebol dáko výrazný, tak som sa to snažila nevšímať (uvedomovala som si ho akurát keď som bola v kľude). Raz som mala ale mimoriadne silný tinitus, presvedčila som neurologičku že je to z krčnej, dala mi obstrek do krčnej a tinitus ihneď prešiel a potom bol dlho kľud. Teraz po poslednom pulze entizolu sa znovu objavil, ale už začína slabnúť. 

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Na tie infuzie som nenabrala

Na tie infuzie som nenabrala odvahu. Mam pocit,ze to sumenie je slabsie. uzivam dvojo liekov od lekara (uzivam ich,aj ked si myslim,ze mi nepomahaju, ale 2-3 ich uzivania ma nezabiju, co uz) a uzivam 3x denne to ginko. A zopar dni ten carbofit.Uz ani neviem presne odlisit,ci je sumenie slabsie, alebo som si uz nato tak zvykla. Ale mam pocit,ze je slabsie,myslim,ze spociatku,ked vzniklo mi hlavne v tichu (noc) vyrazne viac vadilo, viac som ho vnimala, az ma v tom tichu rusilo... Ale co pomohlo neviem. V kazdom pripade myslim,ze ten carbofit (alebo celkovo zivocisne uhlie) je dobry napad, hadam pri kazdej chorobe.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k