Sauna během braní ATB?

Ahoj,

chci poprosit o radu - co si myslite o navsteve sauny behem brani ATB? Ja myslim, ze uz ty ATB jsou pro telo velka zatez a dat tomu zabrat jeste saunou muze byt prilis.

Presto se chci zeptat, protoze si neumim moc predstavit, ze do sauny prestanu chodit ted, kdyz jsem najel na WP. Zatím beru jen Doxy, ale chystám se začít do týdne i s Roxy.

Díky moc za odpovědi a Vaše názory.

Wojto saunu taky řeším

Wojto saunu taky řeším neustále a chci se poradit s imunologem co na to srdce, ale je fakt, že od března jsem v sauně nebyla, zatím jsem tak unavená, že mi až tak nechybí, ale na druhou stranu sunování jsem vždycky milovala. A co se mé imunity týká, moc mi saunování asi nepomáhalo:-) 

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

radeji nez saunu bych

radeji nez saunu bych udelala upravy stravy, at podporis imunitni system:))

napr: cituji:

Väčšinou je príčinou strava, bohatá na živočíšne potraviny, chemické látky, antibiotiká a hormonálne lieky, u detí sú to cukry. Teda liečba je zmena vnútorného prostredia, a tak sa môže vyliečiť pleseň alebo jej dôsledky. Musia sa urobiť opatrenia, aby črevo začalo pracovať fyziologicky. V čreve "sídli" imunita, čo je podstatné hlavne u detí. Takmer všetky poruchy imunity, alergické ochorenia, či už kože alebo dýchacieho traktu, majú svoj pôvod práve v hrubom čreve. K tomu prispievajú aj denné stresy, ktoré blokujú odtok žlče a tam sa začína prekysľovanie organizmu. zdroj: alter. lecba sk

Vse nej

DarinkaH

 

Všeho moc škodí, to ví

Všeho moc škodí, to ví každé malé dítě. Ale jinak je to všechno mystifikace " Väčšinou je príčinou strava....." krom toho, co jednomu svědčí, nemusí svědčit druhému. Je to příliš složitá věda, výživa. A málokdo se v tom vyzná, i když o tom vede rádoby zasvěcené řeči. Bohužel!

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

ATB a sauna by neměl být

ATB a sauna by neměl být problém. Naopak, prohřátí organismu vede k lepší distribuci ATB do tkání.

Díky za odpověď. Ale

Díky za odpověď. Ale všude člověk slyší že ATB je pro organizmus velká zátěž a sauna o sobě taky, takže se to prý nemá kombinovat. Co na to kardiovaskulární systém? Nemůže se mi kvůli braní ATB udělat v sauně špatně nebo dostat infarkt i když jsem na ní normálně zvyklý?

Skvělá sauna MUDr.

Skvělá sauna

MUDr. Antonín Mikolášek to v knize Saunujeme děti doložil jasně.

Saunování:

* zlepšuje adaptaci na změny teplot, které nás činí náchylné k infekci

* uvolňuje a pročišťuje dýchací cesty

* zvyšuje počet buněk schopných likvidovat viry a bakterie, včetně buněk, které zlepšují obranyschopnost samotných sliznic dýchacích cest

* také děti zklidňuje, zlepšuje činnost jejich srdce a cév, chuť k jídlu atd. Zajímavé je, že příznivé efekty vydrží až šest dní, takže dostatečný efekt mívá, když do sauny zajdeme jedenkrát týdně.

zdroj:http://www.novinky.cz/zena/deti/imunitu-deti-posilujeme-prirozene_108925_tftba.html

DarinkaH

Ahoj tak jsem vyzkoušela

Ahoj

tak jsem vyzkoušela saunu,často jsem chodívala před WP a mi moc chyběla.Tak jsem to šla vyzkoušet.Byla jsem celkově v sauně 30min...3x10min...mezitím 10min odpočinek .Po prvních 10min v sauně jsme měla hodně těžké nohy a tupou bolest ve svalech po 10 min odpočinku to zmizelo a bylo vše v pořádku.Překvapilo mne že se po saunování nedostavila únava.Byl to po dlouhé době příjemný relax i když jen na hodinu.

 

WP od 9/07 07 Všechny tři zákl.druhy chlam.Bolesti svalů a kloubů atd.

Wojto, niekomu sauna vadí

Wojto, niekomu sauna vadí aj bez ATB a niekomu ani vtedy nie. Vždy je to na tebe, ty si musíš vyhodnotiť sám, čo je tebe najlepšie - ťažko ti napíšem, aké je to zdravé, keď tebe to robiť dobre nemusí. Musíš sám na sebe vyskúšať, či ti sauna vyhovuje alebo nie. 

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Chronic. CPN, borelia, dlhoročná bolesť srdca, alergie, dutiny, astma, úzkosť WP 9/7/2007 doxi+azi

Ahoj, taky jsem to na 

Ahoj,

taky jsem to na sobě tento měsíc otestoval a zatím žádný problém (cca. 20, 12 a 10 minut uvnitř), jen to moc nepřeháním s ochlazováním a jdu na to raději postupně s vlažnou vodou, než hned do ledové. Celkově mám pocit, že jsem se po sauně cítil lépe než před ní, ale jdu tam, jen když se cítím fajn, ne ve špatných dnech (i když dnes o tom přemýšlím, že bych šel i když mi není nic moc a budu doufat, že mi to pomůže). 

 

 WP od 20/9/2007 - Doxy, Roxi, NAC + doplnky, CPN, borelie, únava, bolest svalů, kloubů a kostí, brain-fog, po měsící WP zlepšení, ale pořád se to mění, 3 dny dobré, 4 špatné atd...

Já osobně horko

Já osobně horko nesnáším - saunu ani vedra - když praží slunce, teď se zdr. problémy, ale to neznamená že by to jinému nemohlo být naopak příjemné a možná i nápomocné (nemyslím slunce!) těžko říct jestli je sauna zátěž pro tělo, nebo naopak jak píše Lymess to pomůže pronikání ATB do tkání, já bych to tak strikntně rozhodně nezavrhovala a jestliže má někdo problémy se srdíčkem, asi nebude lízt do sauny - doufám:)

WP od 27.4.2007 pro neuroinfekci, pozit. chlamydie, fibromyalgii, CFS - zimnice, zhoršení zraku, tuhnutí, pálení a třes svalstva, závratě, nestabilita, návaly nevolnosti, suchá pokožka atd. (Doxy200, Roxi300, 3. jízda Metrem)


Wojto, já se sauny

Wojto, já se sauny zříkám, než opravdu budu cítít že se uzdravuji. Jak už jsem psala, dvacet let jsem se saunovala pravidelně a infekce se mi rozjela stejně, takže teď při ATB si ji odpustím.  I když:(zw.w.w. doktorky)K usnadnění rozhodnutí, zda se saunovat, či ne, pomůže tradiční finské úsloví: "Kdo do sauny dojde, ten ji také snese." Zdravotní stav těch, kteří už nemohou ani chodit, je přesným ukazatelem vhodnosti či nevhodnosti saunování. Ovšem s jedinou výjimkou - tou je akutní lumbago (ustřel, "houser"), kdy postiženého musí do saunové lázně donést, aby z ní pak mohl vyjít sám.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Kdo  chce  mocí mermo 

Kdo  chce  mocí mermo  saunu- atˇsi jí dá.. Já jenom-  že pokud  máme  vegetativní potíže: že nám lítá puls, lítá tlak, různě  se při  zátěži potíme, pak  to asi není  nejlepší  řešení v rámci léčby... Možná, že zlepší distribuci léků ve tkáních , možná ovlivňuje imunitu- ale pokud  byste  měli tč.  nezjištěné srdeční potíže, můžete zkolabovat..Nevidím  to jako  štastný  nápad..ale v rámci fora je možné probrat  všechno..

Pánové a dámy, pokud

Pánové a dámy,

pokud si někdo chce zadělat na problémy, prosím, může, ale pak se to nesnažte ospravedlnit ptaním se laiků. Já když chci do sauny, jdu, ale hlavně tam nejdu sám. A když si dám pivo, taky se neptám, je to moje rozhodnutí a moje blbost, jestli to přeženu!

Jestli že se cpu ATB, pak asi vím proč, mám nejspíš nějaké problémy. Vyháním čerta ďáblem, tak s tím musím počítat a veškerou další činnost k tomuto stavu musím přizpůsobit. Všeho s mírou, a ta míra nezáleží na tom, kdo mi co řekne, tu si musím najít sám! To, co jednomu prospívá, může druhému pěkně zavařit!

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Taky přispěji svou

Taky přispěji svou zkušeností a nerozvážností. Měli jsme s přáteli zamluvenou saunu. Cca 90min. Moc jsem nad tím nepřemýšlel a saunoval se jako kdykoliv předtím. Nevím jestli jsem podcenil pitný režim, nebo to přehnal s délkou pobytu, teplotou, plus ten den jsem spal jen 2h... asi všechno dohromady, ale každopádně po skončení mě začala bolet hlava. Bolest se postupně soustředila za pravé oko a přidaly se žaludeční problémy. Přesně tohle jsem měl když jsem začínal s léčbou jako první reakce na ATB a NAC. Fakt hnusná noc. Druhý den opět bolest, ale již mírnější a stěhující se za levé oko. Ustoupilo to po nějakém acylpyrinu nebo tak něčem. Myslím, že jsem si na to ale víceméně zadělal sám. Asi si saunu ještě na čas odpustím.

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

WP od 10/2007, Chlamydophila pneumoniae + mykoplasmata, příznaky klasické

A bactericidal effect was

A bactericidal effect was seen at 41 degrees C for the strains B31 and PKo and at 42 degrees C for all strains.

The susceptibility of all strains to penicillin and ceftriaxone was increased up to 16-fold by an elevation of temperature from 36 degrees C to 38 degrees C.

These in vitro data suggest that elevated body temperature may be beneficial during antimicrobial treatment of Lyme disease.

This may be particularly important in tissues where high concentrations of antibiotics are difficult to achieve.

http://www.mdjunction.com/forums/lyme-disease-support-forums/studies-res...-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

inak je celkovo zaujimave si

inak je celkovo zaujimave si vsimat vela reakcii na to, ze ludom je zima aj ked vonku je 26 stupnov ci viac a oni su zababuseny v pulovroch pod paplonami atd...mne az taka zima nebyvala, ale kazdy mame nejaku symtomatiku, no podla mna ta telesna teplota moze fakt poukazovat na vela....invader dokaze mat dokonca vpliv na teplotu tela a ked sa premnozi dokaze toto hravo kontrolovat...ako je zretelne aj z tejto studie, vysia telesna teplota im nevonia...prienik antibiotikov pri vyssej teplote aj na miesta, kam za normalnych okolnosti nepreniknu
Pokus in-vitro az 16 nasobne zvysenie efektivity ceftaku a penicilinu po nastoleni teploty 38 stupnov

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k