Příběh Michele- alopecie a cpn

Příběh Michele-Alopecie a Cpn

originál http://www.cpnhelp.org/a_hair_raising_adventure_

Dobrodružství růstu vlasů: Pozoruhodný příspěvek od Michele o ohraničené ztrátě vlasů

Poslal Jim K v St, 2007-02-21

[Editor: Docela pozoruhodná série obrázků od Michele dává jasný důkaz, že Chlamydophila pneumoniae postihuje a infikuje malé cévy a vlásečnice v kůži a v tomto případě způsobuje ohraničenou ztrátu vlasů. Je zajímavé, že CAP (Kombinovaný antibiotický protokol) nezahájila kvůli tomuto. Její dcera Ella, o které se píše jinde na těchto stránkách, byla léčena na roztroušenou sklerózu za použití CAP, založeného na protokolu Davida Wheldoniho, a Michelino bádání o Cpn ji přinutilo podívat se v souvislosti s Cpn na mnoho vlastních hromadících se a "nespecifických" problémů. Byla tak motivována dělat CAP sama a dopad na její ohraničenou ztrátu vlasů byl docela překvapivý.

Už třicet let si kladu otázku, co trápí pokožku mé hlavy a najednou se zdá, že mám na to konečně odpověď.

Nehodlám psát vědeckou práci,to zrovna není má silná stránka. Jsem ale dobrá v pozorování a to zde hodlám zaznamenat. Dovolím si vyslovit některé hypotézy nebo extrapolace na základě pozorování toho, co se děje s pokožkou mé hlavy, abych viděla, jestli může sloužit jako model toho, co se možná děje uvnitř mého těla. Jinými slovy, je to, co se děje na mé hlavě, odrazem toho, co se děje uvnitř?

Ohraničená ztráta vlasů je typ holohlavosti, který postihuje jak muže, tak ženy. Nejprve se projeví lysými skvrnami různých velikostí, které mohou vyrůst až do úplné holohlavosti a jsou charakteristické tím, že opakovaně ustupují. Existují určité důkazy, že jedním z faktorů mohou být poruchy štítné žlázy, ale většinou se to přisuzuje stresu a autoimunitě.

Samozřejmě víme, že Cpn je kortizol, jehož produkce je přivozována stresem, takže to není žádné překvapení. Je znamo, ze cpn je potvurka, ktere kortizol dost jede - a stres navozuje produkci kortizolu, takze zadne prekvapko.' A Cpn by také mohla být viníkem problémů se štítnou žlázou a z důkazů na těchto stránkách všichni víme, že Cpn je zapletena do toho, co zařazujeme mezi autoimunitní choroby.

Úplná holohlavost se mi přihodila dvakrát, jednou po narození mého druhého dítěte a pak později, když mi už bylo přes padesát.

Rok 1998 — tmavé vlasy začínají vypadávat

Poprvé to začalo po narození mého syna, ale úplně to ustoupilo během těhotenství, aby se to opět vrátilo poté, co se narodila Ella. Toto se podobá zkušenostem žen, které trpí roztroušenou sklerózou — těm se po porodu choroba často výrazně zhorší. Po šesti letech úplné holohlavosti mi vlasy postupně zcela dorostly a zůstaly relativně normální 10 až 12 let, což možná byla dlouhá prodleva. Potom to přišlo znovu, ale choroba byla tak laskavá, že mi nechala všechny bílé vlasy, které jsem měla, protože byly ze silnějšího materiálu, což mě zachránilo od úplné holohlavosti. Je diskutabilní, zda to souviselo se stresem (tehdy jsem vyučovala), Cpn (která má samozřejmě souvislost se stresem) nebo ubývajícími hormony, možná šlo o kombinaci všech tří faktorů.

Rok 2002 — zůstalo trochu tmavých vlasů

Rok 2006 — zůstaly pouze bílé vlasy

Rozumím tomu takto: během těhotenství je imunitní systém poněkud utlumen, aby neodmítl zárodek, což by mohlo vysvětlit, proč jsem tehdy rozkvetla jak já, tak moje vlasy. Ale tehdy se také možná Cpn zmocnila pokožky mé hlavy — když kocour není doma, myši mají pré… Když se kocour vrátil, odehrála se obrovská bitva, která vyústila v holohlavost. Po čase (6 let) a bez pomoci antibiotik se zdá, že se mému imunitnímu systému povedlo snížit moc Cpn nad pokožkou mé hlavy natolik, že mé vlasy opět vyrostly. Deset let měl můj imunitní systém všechno pod kontrolou, ale pak Cpn opět získala půdu pod nohama, v čemž jí pomohl i faktor stresu z vyučování.

A potom přišel CAP

Nyní přichází zajímavá část: co se stalo od doby, kdy jsem začala s CAP.

Nic se nezměnilo během počáteční fáze (Doxycycline a Azithromycine), žádná senzace, ani žádná ztráta vlasů. Ale 20 minut poté, co jsem si poprvé vzala Metronidazole, jsem cosi cítila kolem spánků a na zátylku, asi tam, kde by Caesar nosil své vyvřínové věnce. Nic víc, žádné svědění, žádná bolest. Tento pocit trval několik dní a pak zmizel. Jakýkoli náznak změny na pokožce hlavy se objeví za 6 až 8 týdnů, takže jsem mohla pouze čekat. Pokaždé, když jsem si vzala Metronidazole, se tento pocit opakoval na různých částech pokožky mé hlavy.

3 měsíce CAP

Po několika měsících jsem uviděla, že mi začíná růst špetka tmavých vlasů tam, kde by Caesar nosil korunu, a potom kolem mé vlastní koruny, takže se splnilo to, co každý říkal, CAP způsobil opětovný růst vlasů. Ale také jsem slyšela, že to způsobuje vypadávání vlasů, a opravdu jsem začala ztrácet více bílých vlasů než obvykle, ale protože tmavé vlasy rostly, nestěžovala jsem si.

Asi 4 měsíce po začátku léčby jsem zaznamenala svědivá a citlivá místa na pokožce hlavy, což jsou obvyklé příznaky nového útoku ohraničené ztráty vlasů na pokožku mé hlavy. Samozřejmě mě to trochu znepokojilo, ale na jiných místech tmavé vlasy stále rostly. O měsíc později jsem si všimla, že mám velmi malá lysá místa, možná velikosti deseticentu, která se objevila uprostřed mých nových tmavých vlasů, kde jsem pocítila přiznaky dříve. Tyto skvrny jsou mnohem menší, než když mi vlasy vypadávají obvykle, a vypadá to, že jsou uzavřená, nerozšiřují se jako dříve.

Obrazce opětovného růstu

5 měsíců CAP s malými lysými místy

7 měsíců CAP

Závěr

Toto všechno je hezké, ale vysvětluje to něco o Cpn? Jak jsem uvedla dříve, nejsem vědec a všechno, co vyvodím ze svých pozorování, mohou být jen dohady. Pokud ale použijí pokožku své hlavy jako model, může mi to pomoci porozumět tomu, co se děje uvnitř mého těla.

Zdá se, že se odehrál všeobecný útok na kolonie Cpn; nikdy jsem neviděla jediné takové postižené místo, ale jestli jsou moje vlasy zrcadlem toho, co se děje uvnitř, jsou tato místa kruhová a rostou z centrálního bodu, rozšiřují se na obvodu, tedy se zvětšují a nakonec se spojí do úplné holohlavosti. Místa, kde byla pokožka mojí hlavy poškozena v jednom bodě během mého života, zřejmě reagují jinak než ostatní. Vlasy znovu rostou nejdříve na těchto místech. Na některých oblastech pokožky mé hlavy rostou vlasy pomalu, jiná jsou docela stabilní.

Jakmile se začal projevovat efekt CAP, zdálo se, že Cpn vymírají, což vyústilo v mírný růst vlasů, stejné oblasti byly adresovány znovu, což vyústilo v odumření centra každé skvrny, čímž se vytvořily soustředné skvrny mnohem menší velikosti.

Takže pokud se podobné věci odehrávají uvnitř mého těla, může být po určitou dobu velmi obtížné rozpoznat nějaké změny, zlepšení mohou být nepostřehnutelně malá a může to vyústit i v nepohodlí. Mohlo by se dokonce zdát, že se stav zhoršuje. Na pokožce své hlavy necítím žádnou změnu, dokud se nezačne něco dělat s Cpn, takže stejně může být obtížné zaznamenat, že se cítím jinak než dříve. Čas, za který se vlasové kořínky zotaví, je podle mé zkušenosti šest až osm týdnů; pokud je to stejné i u jiných věcí, mohlo by být několik měsíců obtížné rozpoznat jakákoli zlepšení.

Po deseti měsících léčby jsem měla dost vlasů na to, aby moje hlava vypadala celkem normálně, ale stále existuje několik oblastí, kde vlasy znovu nenarostly nebo kde opět vypadaly, ale bilance je jednoznačně ve prospěch opětovného růstu. Možná až mi úplně znovu narostou vlasy a nebudou se objevovat žádné nové skvrny, budu moci říct, pokud mi to ostatní symptomy dovolí, že léčba je dokončená a mohu místo toho pokračovat občasnou terapií.

Michèle Findlay únor 07

Prosinec 2008

Prosinec 2008

Právě mi volala Li,

Právě mi volala Li, volala z nemocnice, kde musela zůstat zatím na neurčitou dobu kvůli problémům v těhotenství. Moc se všem omlouvá, že zatím nebude po určitou dobu odpovídat, a požádala mne, abych ji tady omluvila.

A všechny vás moc pozdravuje. Lili

Pokud by jste jí něco chtěli vzkázat, napište mi do inboxu, vyřídím jí to.

Závratě, záškuby v páteři, kožní problémy, bolest nohou, zhoršení zraku, a řada dalších problémů. Roxi, doxy, entizol. Na WP 1/07

Li a Jano J., ty bolesti v

Li a Jano J., ty bolesti v hlave pri cesani, prohrabnuti, dotyku jsem mivala take. Konecne presly. Jednu dobu jsem se pro bolest nejak extra necesala, jen vlasy nejak uhrabla rukama. Souvislost to mit urcite bude.

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

Li, mám taky bolestivá

Li, mám taky bolestivá místa na hlavě, přesně uprostřed jen nahoře (v jedné linii, takový úzký pruh), na dotyk i při česání, taky jsem si říkala, jestli to nějakou souvisí.

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - CAP od 11/2006 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, lícní ztuhlost, atd.

Tak..A já s vlasy

Tak..A já s vlasy vzhledem k Cpn problém neměla.Mám delší.Po předch.porodu mi ale dost vypadaly a rok se mi to dávalo do pořádku.A teď mám vyloženě hřívu ani mi to nejde pořádně zaplést,tak si říkám že po ,,akci"se budu se svou Cpn asi dost divit.-)Od onemocnění ale mívám velice citlivou pokožku hlavy.Ani dotknout jsem se někdy nemohla,nebo bylo velmi bolestivé česání.Říkám si,jestli tohle se také někdy někomu stalo.

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn atd.Pro těhu léčba dočasně pozastavena.

Bandogu, :))) je fajn, ze

Bandogu, :))) je fajn, ze si z toho nic nedelas, neni na hlave, ale v hlave, to je dulezitejsi :)))

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

Děkuju Sari, vlasy sou

Děkuju Sari, vlasy sou teda to poslední co mě teď trápí ale pravda je, že sem měl dřív "afro" a dnes mám kouty pomalu až na lopatky :o)))

Chronická únava, závratě, zvýšená potivost, svalový třes, zvýšená teplota. Na Wheldonově protokolu od 7/2007

Bandogu, neboj, treba po WP

Bandogu, neboj, treba po WP uz zase nuzky kadernice bude potrebovat :) Preji ti to.

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

No, na mě už paní

No, na mě už paní kadeřnice přestala používat nůžky na prostříhání vlasů, tak nějak se "prostříhávají" sami

Chronická únava, závratě, zvýšená potivost, svalový třes, zvýšená teplota. Na Wheldonově protokolu od 7/2007

Li a Jane, dekujeme moc za

Li a Jane, dekujeme moc za tento clanek i fota. Je smutne, co vsechno chlamydophila pn. dokaze, na druhe strane je povzbudive cist a videt, co umi napravit lecba CAP. Dobili jste mi tim baterky na dalsi cestu v boji. S vypadavanim vlasu jsem mela/mam potize (nekdy vic, nekdy min) a myslim, ze nejsem sama.

WP od 6/2007 Azi 250 mg, Doxy 200 mg (bolesti, tlaky do hlavy; poruchy rovnovahy, buseni srdce, pichani na hrudi, dychavicnost, blokace patere, brneni ruky, tuhost sije, tikani svalu pod okem, nocni poceni, nervozita, bolesti kl.)

Jane moc děkuji za

Jane moc děkuji za vložení.Je užasné,že se ti podařilo tam dát i ty fotky!Připadalo mi to technicky nemožné a hle.-)jde to.Řekla bych,že toto je zase jiný pohled na to,co vše je Cpn schopna udělat!

Na Wheldonově protokolu od 5.2.07 Pro CFIDS,Fibromyalgii,poruchy spánku,autoimunitu štítné žlázy,chronické záněty, kolující bolesti po těle, Cpn atd.Pro těhu léčba dočasně pozastavena.

Pridala jsem fotku, jak

Pridala jsem fotku, jak vypada Michel dneska. Je to k nevire..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Mel jsem podobne alopecie,

Mel jsem podobne alopecie, pokud bude nekdo chtit videt jake, mam i fotky.. Ale uz je nemam, pomohla ATB léčba..

 32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty. Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, zánět prostaty, pálení varlat, pálení ve stehnech, záněty, migrény, kašel, pruhledná rýma, potize pri polykani, bolesti všech kloubů a celého těla, ztuhlost, otoky, křeče DK, zhorš.pamět, zmatenost, horsi soustredenost..

32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty.,alopecie http://lopata.rajce.idnes.cz/Alopecia_areata/ Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, záněty, chronický zánět prostaty

uzasne, well done michele's

uzasne, well done michele's vlasy :-)

dekujeme za report - zaroven bych ale rada upozornila na imo pomerne zasadni rozdil vyznamu v prekladu, at tady nemame moc medicinske renonc ;-) necetla jsem cele, tohle me jen na prvni pohled tuklo.

'Samozřejmě víme, že Cpn je kortizol, jehož produkce je přivozována stresem, takže to není žádné překvapení.'

vs. original:

'Of course we know that Cpn is a cortisol loving beast and stress does induce the production of cortisol, so no surprise there.'

tento text mozno prelozit v intencich 'Je znamo, ze cpn je potvurka, ktere kortizol dost jede - a stres navozuje produkci kortizolu, takze zadne prekvapko.' coz je jen navrh, nejde mi o stylistiku, ale o matouci popis role kortizolu. medicinsky to nactene nemam, pokud je to fakticky matouci v originale, kortizol jsem zatim neprostudovala.

diky za vsechny stavajici preklady vsem, kdo se na nich podileji.

 

Ida ze stanice ZOO. :-) Mykoplazma IgM, CPn IgG +/-. Chřipkové stavy+zimnice, únava, oportunne koky, fascikulace. Vopruz. Vše mírně. Plny CAP plan 12/08

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

na korekciách všetkých

na korekciách všetkých príbehov pacientov sa pracuje, len moje kapacity sú momentálne značne limitované Entizolovými pulzmi :-)

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. Chronický únavový syndróm s deficitom imunity (CFIDS)

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

diky michale, vsichni tu

diky michale, vsichni tu praci urcite ocenuji. jsem rada, ze muzu prispet :-)

Ida ze stanice ZOO. :-) Mykoplazma IgM, CPn IgG +/-. Chřipkové stavy+zimnice, únava, oportunne koky, fascikulace. Vopruz. Vše mírně. Plny CAP plan 12/08

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Greezle, no tak to ukaz ve

Greezle, no tak to ukaz ve svem blogu a napis co jsi bral! :)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ok. poslu..    32r.

Ok. poslu.. 

 

32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty. Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, záněty, migrény, kašel, pruhledná rýma, potize pri polykani, bolesti všech kloubů a celého těla, ztuhlost, otoky, křeče DK, zhorš.pamět, zmat

32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty.,alopecie http://lopata.rajce.idnes.cz/Alopecia_areata/ Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, záněty, chronický zánět prostaty

Tak nepošlu.. Pise mi to

Tak nepošlu.. Pise mi to

Přílohy uzlů jsou vypnuty. Adresář pro nahrávání souborů není správně zkonfigurován. Kontaktujte prosím administrátora webu.

 

Je mi 32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty. Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, záněty, migrény, kašel, pruhledná rýma, potize pri polykani, bolesti všech kloubů a celého těla, ztuhlost, otoky, křeče DK, zhorš.pamět, zmat

32r. Od dětství opak. infekty HCD, DCD, záněty.,alopecie http://lopata.rajce.idnes.cz/Alopecia_areata/ Nyní-bez teploty, únava, návaly horka, nadměrné pocení, záněty, chronický zánět prostaty

anicka a hele a já proč

anicka

a hele a já proč mi ty vlasy střídavě vypadávají a zase narůstají,a to už asi 10 let

anicka

Zdravím všechny, co trpí

Zdravím všechny, co trpí touto poměrně vzácnou, ale vizuálně nepříjemnou nemocí. Mám ji cca 15 let, celkem jsem ji ignoroval, šlo o občasné ostrůvky pleši, neřešil jsem to. Poslední rok se to ale rozmohlo do fáze, kdy to začalo být docela viditelné a tím pádem mi to začalo vadit. Kontaktoval jsem známou psycholožku a ta mi doporučila na základě zkušeností s jinými pacienty s alopecií lék co se jmenuje Aurorix. Není na vypadávání vlasů, ale na stres, což si myslím, že je příčina. Kombinuji to s ostaními podpůrnými přípravky na vlasy s mynoxylem jako Regaine a musím uznat, že mi začaly všechna místa dorůstat vlasy. Nechci to zakřiknout, ale zdá se mi, že je to to pravé. Po Aurorixu se cítím v pohodě i v hodně stresující práci a krom jiného snižuje i chuť k jídlu, takže jsem něco zhubl a cítím se dobře. Pokud chcete další info, dejte mi vědět na martin.d@email.cz

Hmm, tak co uvídíš, je na

Hmm, tak co uvídíš, je na léčbu depresivních poruch a jako nežádoucí účinky jsou tam ...poruchy spánku, agitace, pocity úzkosti, podráždění, závratě, bolesti hlavy, změny vnímavosti, sucho v ústech, zrakové poruchy, žaludeční potíže a kožní reakce (jako je rush, svědění, kopřivka a flushing). No nazdar! Ještě, že nemám deprese:-), to budu raději bez vlasů.
A ty máš chlamydie? Nebo od čeho ti padaly vlasy, ze stresu?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k