Minocyklin

Páč tady někteří občas špekulejete o tom, zda by nebylo vhodné vyměnit doxycyklin za minocyklin, napíšu vám něco o minocyklinu.

Minocyclin je antibiotikum, které má speciální vlastnosti: mezi jiným působí optimálně vnitrobuněčně, je lipofilní (rozpustný v tucích), má dobrý průnik do tkání, ničí velký počet bakteriálních patogenů (speciálně např. ty, které přenášejí klíšťata), a překonává hemato-likvorovou bariéru tak dobře, jako snad žádné jiné antibiotikum, a to již při nízkém dávkování. To ho dělá velice potentním, ale bohužel má kvůli tomu také některé nepříjemné účinky. Některé problémy, označované jako „vedlejší účinky“, jimi v podstatě nejsou, nýbrž jsou znakem mocného účinku, poněvadž toto antibiotikum, na rozdíl od mnoha jiných, „uklízí“ nejprve uvnitř buněk, v tukové tkáni a v mozku. Aby se nepřehnal masivní rozpad baktérií v citlivých oblastech, který může způsobovat silné potíže, doporučují někteří lékaři pozvolnou „náběhovou křivku“ dávek minocyklinu (ostatně, to platí i pro jiná ATB). Jsou pacienti s vysokou zátěží bakteriálních patogenů, speciálně uvnitř buněk, a s vysokým podílem postižení mozku, zejména ti v pozdních stádiích infekcí, kteří nebyli nikdy léčeni vhodným způsobem, a ti mají silné reakce již při dávkách 25 mg. V případě uvedených problémů by se mělo dávkování okamžitě snížit a upravit, ovšem nevysadit. Počáteční dávka by mohla být 50 mg za den, někdy i méně, pak pomalu stupňovat na 75 mg a 100 mg. Někdy doporučované dávkování 200 nebo dokonce 300 mg by nikdy nemělo být nasazeno ihned a už vůbec ne „pod tlakem“. Zohlednit je potřeba i tělesnou hmotnost, stádium onemocnění a interakce s jinými léky. Jeden lékař jednou řekl: "S minocyklinem si musí člověk zahrávat opatrně, neustále upravovat dávky a nikdy se nesmí nic přehnat“. V rámci Marshallova protokolu se minocyklin bere i v minidávkách, někdy (zejména zpočátku) jen 25 mg obden, a účinkuje.

Ještě dodám pár mých zkušeností:

Doxycyklin mi byl nasazen na počátku mé léčby a již za 3 týdny mě zbavil ukrutných bolestí kloubů, svalů a všeho ostatního. Později (po nějakém čase bez ATB, ale po „léčbě“ kortikoidy – za ně vám „mockrát děkuji“, paní doktorky z infekčního odd. Thomayerovy nemocnice) jsem najel na megadávky (až 600 mg) - bylo mi dobře, ale nevyléčilo mě to. Po dalším čase jsem vyzkoušel i samotný minocyklin (už nevím kolik, možná 200 mg), taky mi po něm bylo dobře, ale taky mě nevyléčil. Byla to holt monoterapie. A ta, jak již dnes víme, nestačí.

díky Lymessi za informace

díky Lymessi za informace skvělé a budou se hodit, v blízké době se na výměnu atb sice nechystám, ale při mé promořenosti bych tak po roce léčby změnila z doxy. na mino, protože ta moje léčba jde šíííleně pomalu....ještě malou prosbu, je někde přesně přeložen Marrshalův protokol.

díky

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

tablets

tablets http://cialis20walmart.com - aygestin duration aygestin discrepancy

[url=http://cialis20walmart.com]aygestin[/url]

Mimoádně důležitá

Mimoádně důležitá informace!

Za tu rozhodně velký dík. Asi je nás tu více, kteří tak nějak po počátečním zlepšení spíše stagnují a nedělá s nimi nic ani pulz. O změně Doxy za Mino uvažuji již několik týdnů, asi leckdo zde byl léčen Doxycyklinem x krát po 14 dnech - měsíci - na hoby (já asi 10x). I ten Prednison jsem papal - začal jsem být po něm "zlý podivín", kterému všichni ubližovali. Otekl jsem jako brambora a celé to bylo na houby. Asi to máme za sebou leckdo. Nezaznamenal jsem mnoho reakcí na tu změnu ATB - kdo a jak při tom dopadl? Asi by ty informace hodně prospěly leckomu.

A na závěr - velmi velmi - kacířskou otázku - KOLIK LIDÍ SE - NO ŘEKNĚME VLASTNĚ VYLÉČILO (nebo jsou alespoň bez obtíží a moho vést jakž takž normální život)??

Váš Karel

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Lymessi, vzhledem k tomu,

Lymessi, vzhledem k tomu, že jsi marshalla začal dost nedávno, a jsi nyní už i u Dalacinu, řekla bych, žes vzal marshalla trochu moc hopem, ale snad když je ti dobře,tak to tak i zůstane,pokud vím, MP má trvat roky,nikoliv měsíce, první fáze má trvat  min 3 měsíce- rok, další fáze pozvolna navazují a podle urč.pravidl navazují... jak budeš pokračovat dál? 

EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Beru Minocyclin už 3

Beru Minocyclin už 3 měsíce 200 mg denně + 500 mg Azitroxu 3x týdně a 10 dní měsíčně 1500 mg Metronidazolu denně puls. Nemám žádné reakce ani zlepšení. V čem je chyba mi asi nikdo neporadí.

Mirousi třeba je chyba v

Mirousi třeba je chyba v tom dávkování, sice tělo už nezatěžuješ tolik toxiny s bakterii, ale při těchto dávkách má asi tu samou práci tělo s ATB jako s toxiny z bakterii zkus se držet protokolu a trochu ubrat, pokud to nepomůže pak bych asi ve tvém případě změnil léčbu....

Pro Leonu: Já jsem léčbu ukončil již skoro před dvěmi měsíci, chci přejít pomalu na MP, ale zatím jsem víc v pohodě než s ATB takže se mi ani do další ATB nechce a hlavně jsem nyní hodně vytíženej pracovně každopádně se, ale hodlám k léčbě vrátit a budu pokračovat MP, který má opravdu podstaně nižší dávky

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

Optimisto,

Optimisto, Lymessi-zmiňujete oba Marshalla. Můžete mi (a možná i ostatní to bude zajímat) napsat, jak léčí on? Nejsem totiž, bohužel, jazykově vybavena a tak by mne zajímalo dávkování.

Jinak vznesla jsem včera dotaz na dr. Ďurovskou, jaký má názor na další léčení po roce WP, kdy jsou testy ve všech hodnotách OK a pacient se cíti dobře: její odpověď je zde:

Dobrý večer,
musíte mu dať ešte imunologické vyšetrenie aj na monoklonálne CD protilátky (CD3,CD4,CD8) a vyšetrenie na autoprotilátky. Ak bude mať imunodeficienciu alebo možno aj prejavy autoimunoty, je nutná ešte liečba imunomodulačná,  nás sa podáva Immodin amp. v scheme 6 mesiacov až 1 rok, podľa toho či má autoprotilátky. Na konci antibiotickej liečby je nutná imunologická ličba pretože imunitný systém musí "poupratovať" mrtve tela boreliíí, inak ak pretrvávajú stále ich vnima ako cudzí element a tvorí proti nim protilátky. Ja Vám tú schemu rozpíšem podľa výsledkov.

Jaký je i Váš názor na toto?

Díky a zdravím.

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Můj názor je, že je to

Můj názor je, že je to určitě rozumné, jás i teď píchám imonoglobuliny, ale immodin je trochu něco jiného a určitě je to lepší varianta.

Problém je, ale stále v tom kdy skutečně přestat ani já sám nevěřím, že jsem vymlátil všechny patogeny z těla ven spíš někde číhají a vyrazí do akce až se tělo oslabí buď jinou infekcí případně stresem, kterému jsem vystavován skoro každý den. 

Asi to chce skutečně jet až do uplného vymizení všech přiznaků a při ukončování léčby již nasadit např. zmiňovaný immodin, jenže zde je další problém já měl některé obtíže při braní ATB a tyto obtíže zmizeli po vysazení ATB takže ono je těžké poznat co je od ATB a co od bakterii po tak dlouhé době bombardování těla ATB. 

Já osobně fakt najedu na MP neboť dávky ATB jsou nízké a Marshallova teorie o imunitním systému a jeho  nastartování pomocí jeho léčby se mi zdá zajimavá a hlavně immodin mohu nasadit i po této léčbě.

K MP uvedu pouze tolik, že nejlepší a nejucelenější informace má Lymess, MP jako takový není celý přístupný veřejnosti jsou známi jen jeho první dvě fáze a těch fázi je víc a řídí se podle stavu pacienta, Lymess s tím  měl určitě dost práce, aby se k těmto informacím dostal a asi není ani v jeho zájmu, aby celý protokol vystavil na tomto webu, který není o MP nýbrž o léčbě dle wheldona, věřím, že pokud mu napíšeš do inboxu určitě Ti k tomu něco napíše asi to nebude celý protokol, ale za žvejkačku Ti část informací pošle! :-) 

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

Optimisto, dík, s Lymessem

Optimisto, dík, s Lymessem se spojím (tedy pochopitelně na dálku... :o)) A jinak hodně zdaru, v každém případě je úspěch, to co zde prezentuji u Funym, alespoň já to tak vnímám. Kdyby to chtělo takto vydržet po zbytek života, budeme šťastní. Jen mám, pochopitelně, v sobě pořád to ale (návrat do původních stavů). Je to prostě všechno stále neodzkoušené, neověřené léty dalšího žití atd.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Názory Dr.Durovské jsou

Názory Dr.Durovské jsou zajímavé, to se divím, že postupy a názory,jaké má ona, jsou vůbec slučitelné s ekonomickými hledisky v medicíně.U nás by Dr.Durovská asi ve zdravotnictví byla pro Min.zdravotnictví  za kacíře.Každopádně takový lékař je požehnáním pro pacienty.

Optimisto, my máme k dispozici všechny tři fáze MP.Pokud vím, ve fázi dvě je už zakomponována i fáze tři,alespon phase three se mi jeví dle mých znalostí angličtiny (ikdyž slabšich) jako fáze tři teda:-))A shodli jsme se tu už kdysi ,že skutečně o fázi tři jde. Jaké konkrétní potíže ti prosímtě vymizely spolu s ukončením léčby antibiotiky?

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

Miro, protože už jsi těch

Miro, protože už jsi těch ATB předtím bral spoustu, nebylo by dobré vymyslet podle patentů nějakou kombinaci, kterou jsi ještě neměl? A co játra, máš O.K.?
Radka - syn Tomáš, 7 let, růstová retardace, chlamydie, EBV, candida.

Leono, já bych na vašem

Leono, já bych na vašem místě s ATB jen tak nepřestával. Maximálně bych zvažoval snížení dávek.

Jinak, jak se zmiňuji o "nepatrném" dávkování Azitromycinu a Dalacinu, tak je to 125 mg jednou týdně, resp. 150 mg obden. Ale tohle asi nemůžeš na Fanóše aplikovat, páč u Marshalla je hlavní "ingrediencí" Olmesartan a ATB jsou jen "doplňky".

Lymessi, vím že jsi se

Lymessi, vím že jsi se už dřív zmiňoval o Olmesartanu, který je docela drahý špás. Zvažuji co dál a tak (pochopitelně) zvažuji i plynulé přejití na Marshalla i s tím, že sáhneme zas na čas hlouběji do kapsy... Je mi jasné, že úplně přestat nelze, nevím, co by to v budoucnu dál udělalo a po té době už není prostě cesty zpátky, kdyby došlo po vysazení ATB opět k rapidnímu zhoršení stavu. Já bych chtěla totiž uchovat ten stávající už nafurt, tedy spisovně nastálo... :o), ale brát dosmrti ATB, byť v nízkých dávečkách?? 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Běžný český doktor

Běžný český doktor Minocyclin vůbec nezná. A když ho před ním zmínite, bude to pravděpodobně slyšet poprvé v životě (stalo se mi ne jednou). Ani v lékárnách ho nemívají a neznají (ale objednají - když máte recept). Nevím, proč se málo ordinuje, když je tak "dobrej". No je podstatně dražší než Doxy. Na chronické infekce našeho typu (vnitrobuněčné) ho v zahraničí preferují (co já vím): Prof. Sievers, Dr. Jadin, Dr. Klinghardt, Dr. Marshall, Jansen-Rosseck...).

A u nás ho např. předepsal Jorikovi hned zpočátku léčby Klubal.

Prosím Vás, máte nějaké

Prosím Vás, máte nějaké zkušenosti s metodou dr. Schardta (viz. borelioza.cz)? Mám už 20 let neléčenou neuroboreliozu a mívám křeče míchy a zadní části mozku. Je to neskutečně bolestivé, nedovedu si představit ještě zhoršení. Dr. Schardt doporučuje také minocyklin, ale s hydroxychorochinem, střídaný s antimalariky a antimykotiky, ale bez Benicaru apod. A víte o nějakém doktorovi, který by předepsal minocyklin? Můj doktor prohlásil, že je u nás neregistrovaný a předepsal mi 3x Doxyhexal a k tomu Klacid. Myslím, že nemá cenu ani s tím začínat. Je nutné, aby to předepsal odborný lékař, nebo může i obvoďák? A nevíte o lékaři, který by pacienta při pokusu o léčení Marshallovou metodou sledoval a poradil v případě komplikací? Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem už starší a v důsledku napadení mozku mi to moc nemyslí, takže bych potřebovala jednoduchou odpověď. Někde jsem viděla, že lidé mají dobrou zkušenost s dr. Ďurinovou ze Slovenska, ale Ďurinových je tam víc. Nevíte náhodou Vy, nebo někdo tady na webu, o kterou dr. Ďurinovou se jedná? Děkuji za odpověď.

MUDr. Judita Ďurovská,

MUDr. Judita Ďurovská, PhD.

http://www.borelioza.sk/ 

březen 2013 ukončení CAPu 

"...ale brát dosmrti ATB,

"...ale brát dosmrti ATB, byť v nízkých dávečkách??"

No já nevím Leono, ale podle některých zrdojů (odborných) je chronická borelioza z čistě bakteriologického hlediska v některých případech v podstatě nevyléčitelná. Vždycky nějaké mrchy přežijou.

Lymessi, nezlob! Trošku

Lymessi, nezlob! Trošku optimismu do toho našeho srabu, co říkáš?

S tím Mino máš pravdu, v lékárně ho vždy musí objednat. Ale co, hlavně

že funguje a není po něm zle. Ani Fanóšovi, ani synkovi. Jsou to takové

na pohled sympatické kapsličky.... Jo a s tou nevyléčitelností ti to v podstatě

věřím, klidně ať si tam nějaké mršky žijí, ale hlavně DAJÍ POKOJ, aby člověk

mohl žít, ne přežívat. A tam babo raď, jak toho docílit.

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

 

 

Leona

Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk

Lymessi, je mi jasné, že

Lymessi, je mi jasné, že tohle není z Tvé hlavy, ale o této skutečnosti, že chronická borelioza je nevylečitelná  jsem přesvědčen už dávno, ale nic to nemění na tom, že dobře vedenou a cílenou léčbou lze přispět ke zkvalitnění života pacienta a ulehčení od jeo obtíží. Hlavně cílem léčby by nemělo být zničit patogen v těle, ale snížit zátěž tak, aby mohl imunitní systém začít opět udržovat v těle rovnováhu a v tomhl teda sázím na Marshalla a po něm na nějakou léčbu imunity ....? 

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

Na Wheldonově protokolu od 08/2006 do 08/2007 ( pak změna ), pro CPN, únavový syndrom, závratě, bolesti a otoky kloubů, končetinové dysestezie, arthralgie, myalgie .... atd.....atd.....atd...

nějak už probírám s

nějak už probírám s doktorkou co bude následovat po wheld., sice je to velice predcasne, ale mela zajimavou myslenku. nevim jestli uz to tady probehlo, nabidla moznost interferonu odnekud z ruska, jaky je tady postoj k interferonum??

Tyo otazka interferonu a

Tyo otazka interferonu a jejich pripadne vyuziti po Wp by me taky docela zajimalo! jaka lekarka ti to navrhla? docela osvicena asi...

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...

Na Wheldonove protokolu od 02/2007 pro chronicke bolesti v podbrisku (recidivujici zanety adnex), chronicky unavovy syndrom, bolesti zad, a dalsi problemy,...200mg doxy,po-st-pa 250mg azi, 2400mg NAC,1250mg metro pulzy.od 02/2010 misto doxy 100mg mino

no vlastne celou dobu co

no vlastne celou dobu co jsem na wheldonu konzultuju jenom s lékařkou mé malé dcerky. je sice bezvadná, ale bohužel nechce být někde* vystavena na internetu* napíše všechno, sežene, poradí atd.

je to tady asi pěkná sestava lékařů  co na zapřenou wheldona jedou.

snad jeste nebyl veterinar a patolog.....kdo ví

Co se týče interferonů,

Co se týče interferonů, tak ty žádnou bakteriální vnitrobuněčnou (chlamydiovou, boreliovou a pod.) infekci nevyléčí.

Pepe, tak takovou lékařku ti závidím. Nemusiš ji "vystavovat na internetu". Stačí, když víme, že kdesi v ČR někdo takový existuje. Doufejme, že jich bude časem víc.

Jde o to ,jaký interferon

Jde o to ,jaký interferon měla tvoje lékařka na mysli, zřejmě alfa,ty se dávají na podporu imunity, jsou léčbou volby např.u melanomu in situ. Tvoje lékařka je fakt skvělá. Skutečně ti dětská píše Wheldona? A na tvoje jméno,nebo na nějakého jiného obětního beránka? Když nebudeš jmenovat,tak byws to přeci mohl říct.Mně teda jednou dětská lékařka mojí dcerušky taky napsala Doxybene,sice jednu krabku,ale člověk byl štastnej aspon tak:-)) Ale musela to napsat na nějakého 17 letého mladíka

 EBV pozitivní, únava,silné pocení, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD,autoimunita štítné žlázy, roztroušená skleroza.

EBV pozitivní, únava,silné pocení-zlepšilo se na WP, brnění končetin,slabost,časté infekty HCD-zlepšilo se na WP,autoimunita štítné žlázy, RS. Na plném WP od 8/07 do 3/08. 

no píše to na neter/17/,k

no píše to na neter/17/,k tem interferonum...mela na mysli posílit imunitu po lecbe wheldonem, abych se uz sam popral s ebv a ostatnima smejdama a trochu se po atb srovnal. nekde psali ze na *unavovy syndrom*zabiraji asi u 60 procent pacientu. sice nevim jak, ale psali to

 

Zakladatel Cpnhelp, Jim

Zakladatel Cpnhelp, Jim Kepner,  píše: Minocyklin je tak neškodný, že teenageři ho často berou i roky aby se zbavili akné.

Originál je na: http://www.cpnhelp.org/notdoneyets_treatment_of_ms_for_cpn_story

Nemyslím, že Minocyclin by byl úplně neškodný, ale přece jen Jim Kepner je zakladatel cpnhelp.

Existuje nějaká odborná

Existuje nějaká odborná studie o hepatotoxicitě Minocyklinu ? To, že Minocyklin je účinější na chlamydie, rychleji je zabíjí, čímž vzníká
více toxických látek, které můžou mít špatný účinek na játra je jasné.
Stejně tak je jasné, že stejná dávka Minocyklinu v miligramech, je podstatně silnější než stejně velká dávka Doxycyklinu. (Proto beru Minocyklinu 100 mg a ne 200 mg jako u Doxycyklinu).  O to mi ale nejde.

Chci se zeptat jestli Minocyklin působí negativně na játra, (bez ohledu na toxiny vzniklé zabíjením chlamydií), čistě na základě svého chemického složení, jestli obsahuje nějaké chemické látky, které játra
snášejí hůř než doxycyklin ? Píše se o tom někde ?

 Minocyklin  řada z

 Minocyklin

 řada z vás neví o minocyklinu nic, přesto uvažují o náhradě doxycyklinu právě za minocyklin. Pro rozhodování doporučuji prostudovat tyto informace:

 

Minocyklin je nejlépe vstřebatelné tetracyklinové antibiotikum - orální cestou. Rozpouští se dobře v tucích, až 10x více, než doxycyklin a ostatní tetracykliny. Prochází i v malé dávce hematolikvorovou bariérou. Má dlouhý poločas rozpadu v tkáních, působí 2-4x déle než většina ostatních tetracyklinů.  250mg minocyklinu je srovnatelné s dávkou 250mg jiných tetracyklinů. Jde o bakteriostatické antibiotikum.

Minocyklin se používá nejčastěji na kožní problémy, tedy akné. V zahraničí, hlavně v USA se bere proti tomuto onemocnění dlouhodobě, nejčastěji v dávkách 50 a 100mg denně. Dále je minocyklin aktivní, podobně jako ostatní tetracykliny, proti široké škále bakteriálních patogenů. V poslední době se zkoumá jeho vliv při léčbě RS, kdy výzkumy ukazují, že minocyklin ovlivňuje autoimunitní procesy. Je mu přisuzována role neuroprotektiva a protizánětlivého činitele, kdy inhibuje apoptózu buněk skrz tlumení TNF alfa (Tumor Necrosis Factor alpha) - Lymfotoxin, což je prozánětlivý cytokin. Tento efekt je zprostředkován skrz přímé působení minocyklinu na aktivované T-buňky (jsou zahrnovány k lymfocytům - bílým krvinkám - hrají hlavní roli v buněčné imunitě) a mikroglie, což má za násladek snížení schopnosti T-buněk kontaktovat mikroglie k produkci cytokinu v T-lymfocytové signální transdukci (proces, kdy buňka konvertuje jeden signál nebo stimul na jiný - nejčastěji vyvoláno sekvencí biochemických reakcí uvnitř buňky). Minocyklin také inhibuje mikrogliální aktivaci skrz blokádu NF - kappa B (Nuclear Factor kappa B) jaderné translokace (proteinový komplex, který se používá k transkripci v buňce) - hraje klíčovou roli v imunitní odpovědi organismu na infekci. Špatná regulace tohoto proteinového komplexu může vést k zánětu, autoimunitě , septickému šoku a je spojována s virovými a bakteriálními infekcemi a rozladěnou imunitou. Minocyklin tak poskytuje neuroprotektivní efekt nezávisle na svých protizánětlivých účincích. Řada studií na případech onemocnění RS dokazuje, že při 24 měsíční léčbě minocyklinem dochází ke změnám na MRI mozku, klesá počet relapsů.

Absorpce minocyklinu klesá o 10% při braní s jídlem, s mlékem pak o 33%. Minocyklin se jako ostatní tetracykliny ukládá v zubech, kostech a nehtech. Při dlouhodobém braní způsobuje žlutošedé až hnědé zabarvení zubů, rovněž zvyšuje pigmentaci a může se objevit i zažloutnutí bělma. Pokožka je fotocitlivá, vůči UV záření. 

Rozdíl oproti ostatním tetracyklinům je také v tom, že minocyklin má nejvíce vedlejších projevů, zvláště ve vestibulárním aparátu, může způsobit závratě, zmatenost, změnu visu,  pocity na zvracení, bolesti hlavy atd. Může také vyvolat esofagitidu - refluxní onemocnění jícnu, které se obvykle upraví několik týdnů od zastavení podávání minocyklinu. Riziko esofagitidy lze minimalizovat braním doxycyklinu/minocyklinu s dostatečným zapíjením vodou a pohybem v horizontální poloze.

Dlouhodobé braní tetracyklinů obecně může zhoršit  funkci ledvin a zapříčinit hypersenzitivní reakce. 

Nyní tolik probíraná hepatotoxicita minocyklinu. Ano, minocyklin je hepatottoxický více, než doxycyklin. Potvrdily to některé studie na pacientech s hepatitidou. Mimo to tím vyvracím mýtus o jaterních testech, na které se tu někteří uživatelé donekonečna ptají, jako by to bylo to jediné důležité. Skutečný stav jater zjistí pouze biopsie. Hepatotoxicita minocyklinu byla pozorována na pacientech, kteří jej dlouhodobě brali, ať proti akné, nebo artritidě, někteří měsíce, rok, ale i tři roky. Většina z nich měla jaterní testy v pořádku, nebyly zaznamenány žádné zvýšené protilátky proti jaterním virům. Přesto měli hepatitidu! Špatný stav jater se u většiny z nich upravil do několika měsíců po skončení podávání minocyklinu, avšak v této studii jsou dva případy úmrtí, jeden na selhání jater s komatem a druhý na pancytopenii (tedy závažná porucha krvetvorby). Tyto případy byly znaznamenány na pacientech v UK, kteří brali minocyklin proti akné, dlohodobě, v dávkách 50 a 100mg denně. Z toho vyplývá, že minocyklin se nehodí pro dlouhodobé braní s tím, že může způsobit autoimunitní hepatitidu. Studie rozhodně nevede k zastavení užívání minocyklinu, ale k jeho omezení v dlouhodobých terapiích. Rozhodně nejde o neškodný lék, má řadu vedlejších účinků, které není radno podceňovat. Kromě hepatitidy jsou zaznamenány i případy (nutno uznat, že vzácné), kdy minocyklin způsobil meningitidu a otok mozku. Minocyklin rozhodně není snadno vyměnitelný za doxycyklin a opačně, je nutné k náhradě léku přistupovat opatrně. Rovněž se nespoléhat na jaterní testy, o skutečném stavu jater vypovídají málo a v případě hepatitidy způsobené minocyklinem se toto onemocnění nemusí v testech vůbec projevit. Je nutné sledovat i další ukazatele v krevním obraze.

O tom, jak minocyklin může vyvolat hepatitidu si můžete přečist zde (anglicky samozřejmě)

http://www.bmj.com/cgi/content/full/312/7024/169

Zde pak o tom, jak minocyklin může vyvolat meningitidu a otok mozku:

http://www.jmedicalcasereports.com/content/1/1/22

 

 

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Huntere, díky za odpověď.

Huntere, díky za odpověď. Nevíš o nějakém odkazu na střídání Doxycyclinu a Minocyclinu - na cpnhelp, chlamydie.info, nebo jinde ?

Hunterův článek o

Hunterův článek o hepatotoxicitě Minocyclinu je velmi užitečný. Existují nějaké bližší statistické údaje ? Myslím to tak, že je velký rozdíl, jestli Minocyclin poškozuje játra například u 1 uživatele z 10 nebo například u 1 uživatele z 1000 ?

Zatím jsem na něco

Zatím jsem na něco takového nenarazil, ale třeba ještě něco najdu, mnoho studií je totiž publikováno, ale není přeneseno na internet, ani jako abstrakta. Tato studie je zatím první, která ukazuje vliv dlouhodobého užívání minocyklinu na játra. Z toho, co jsem zatím přečetl vyplývá, že minocyklin a doxycyklin jsou dost odlišné léky, i když jsou to oba tetracykliny. Před záměnou na minocyklin je určitě nutné zvážit všechna pro a proti, na minocyklin by se mělo přecházet pouze v odůvodněných případech, minocyklin není rozhodně alternativou doxycyklinu. 

Minocyklin se na západě bere docela dost. Ale ze všech tetracyklinů je stále nejpoužívanější doxycyklin. Poškození jater minocyklinem není evidentně většinová záležitost, ale je dobré vědět, že tu toto riziko při dlouhodobých terapiích je. Nic to nemění na tom, že minocyklin u řady lidí, co jím nahradili doxycyklin znamená posun v léčbě. 

 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Já jsem při přechodu z

Já jsem při přechodu z Doxy na Mino zaznamenala trochu bouřlivější reakce. Celkově to však nedokážu zhodnotit, ani nevím zda jsem udělala dobře. Zatím je to necelý měsíc a beru jen 50tku. Nevím, zda mám přidat na 100vku. Nyní 10 dní po Enti jsou reakce opět bouřlivé, už víc bolesti prostě nechci. Jaký je Váš názor užívat jen 50 Mino.Já vím že Funy bere jen 50. A po jak dlouhé době od začátku braní Mino si nechat udělatz jaterky, při braní Doxy byly OK.

 Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Vero, tu hepatitidu

Vero, tu hepatitidu poznáš pak stejně jen z biopsie a ne z jaterek.  

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Pokud si přečteme

Pokud si přečteme příbalové letáky stovek nejrůznějších léků - nejen ATB, ale léků všech typů, pak zjistíme, že u většiny z nich, se v části věnované nepříznivým vedlejším účinkům, píše, že mohou ojediněle způsobit nesmírně závažná onemocnění. Podstatné je, jak velká je pravděpodobnost tohoto  rizika. Bylo by velmi dobré, kdyby se to podařilo zjistit u Minocyclinu. Nejen já, ale i ostatní bereme Mino místo Doxy, protože k tomu máme důvod. ( Osobně mám důvody dva - Doxy jsem bral za 12 let už asi 40 x, z toho jednou 3 měsíce v kuse, takže už asi  nebude tak účinný jak by měl být, navíc mám nejhorší zánět v prostatě kam špatně pronikají ATB a Mino je známý tím, že lépe proniká do všech tkání). Proto by jsme rádi věděli jak velké riziko hepatotoxiciity u Minocyklinu je, abychom mohli zvážit všechna pro a proti. Samozřejmě, přesně se to stanovit nedá, protože každé tělo reaguje jinak, ale i průměrný odhad má velký význam.

A když byste to rádi

A když byste to rádi věděli, tak co kdybyste si to zkusili někde najít :) 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Ono by stačilo někdy si

Ono by stačilo někdy si přečíst takový ten papírek, co je složený v každé škatulce s těmi lentilkami, příbalový létáček se tomu říká. Ale ono je lepší nás zkoušet, abychom nevyšli ze cviku, když už jsme se ukázali světu. 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

No, v beipackzettelu taky

No, v beipackzettelu taky není všechno, ale stačilo by udělat i tu neskutečně nepravděpodobnou věc a zeptat se svého lékaře nebo lékárníka, oni někdy opravdu vědí! :-) 

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Na Wheldonovu protokolu od rijna 2006 pro chlamydii pneumoniae a trachomatis ( problemy s ocima, ochrnovani, vyrazna unava, horecky )

Hledáme, hledáme, ale bez

Hledáme, hledáme, ale bez znalosti angličtiny to jde přece jen "trochu" hůř než těm, kdo jí znají.

Mirouši, já ti sdělím

Mirouši, já ti sdělím jedno moje tajemství a asi i ostatních. Představ si, že jsem anglicky neuměl a i kdybych uměl, tak když jsem začal pátrat by mi to bylo na prd, protože jsem nebyl schopen číst a vnímat ani český text. A přesto jsem našel co jsem potřeboval a dokonce jsem se i tu angličtinu docela solidně naučil v té bídě a všeobjímají mlze na mozku. Kdybych se spoléhal na to, že mi to někdo najde a přelouská, tak tyhle stránky nebyly a tvoje stezky "Hledáme, hledáme, ale bez znalosti angličtiny to jde přece jen "trochu" hůř než těm, kdo jí znají." by byly bezpředmětné, respektive by tě ani nenapadly.

Ale nicméně potěšení na straně mé a druhých jistě též, že nás považuješ za vševědoucí. Bohužel ale nejsme. 

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...6. 2007 zlepšení ve všem

březen 2013 ukončení CAPu 

Velký omyl !!!  Hned

Velký omyl !!!  Hned trojnásobný.

1. Já přece vím že adminové mají dost práce s udržování webu a nemůžou odpovídat na stovky otázek. Je tady ale pár set dalších uživatelů, kteří náhodou mohli na daný problém narazit a rádi odpovědí. Adminy chci požádat jen o to, aby každou otázku neschazovali odpovědí typu "najdi si to sám", čímž od skutečné odpovědi odrazují všechny ostatní. To snad není zas tak obrovská žádost.

2. Po rozvodu se starám o dva syny, o které moje bývalá, která mě podarovala touhle odpornou nemocí, nemá nejmenší zájem. CHodit do práce a starat se sám o dva kluky je dost makačka i pro zdravého chlapa, s touhle hnusnou nemocí to je podstatně horší. Je to možná divné, ale na trávení mnoha hodin u internetu ( nebo dokonce učení Angličtiny) nějak nezbývá čas, zvlášť když bolest hlavy je často taková, že si ani nemůžu cokoli číst.

3. Bunny, když lékař řekne, že chlamydie se nejlépe léčí ročním užíváním obřích dávek samotného Biseptolu, který podle něj nemá vůbec žádné vedlejší účinky, tak ode mně nechtěj abych k nim měl důvěru, zvlášť když s podobnými moudrostmi jsem se setkal už X - krát. 

Práce adminů si samozřejmě velmi vážím, protože bez nich by tenhle web vůbec nemohl existovat, což je asi jasné úplně každému.

"Já přece vím že

"Já přece vím že adminové mají dost práce s udržování webu a nemůžou odpovídat na stovky otázek. Je tady ale pár set dalších uživatelů, kteří náhodou mohli na daný problém narazit a rádi odpovědí."

No, problém je v tom, že těch dalších pár set  uživatelů je na tom  asi tak, jako ty. Jsou to lidi s problémy, nikoliv lidi s potřebnými vědomostmi a zkušenostmi. 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Mirousi, téměř v

Mirousi,

téměř v každém letáku téměř každého léku najdeš pár procent, či zlomek promile případů, které mohou užíváním onoho léku skončit tragicky. ATB a např. Acylpyrin:-) nevyjímaje. Zvlášť nyní, po vstupu do EU, jsou tyto všechny letáky opravdu lahůdkovým čtením. Tam se píšou i tak vzácné vedlejší účinky, které má třeba 1 člověk ze 10 000. A je také otázka, z čeho ten tragický vedlejší účinek vlastně byl.

Z užívání Roxi a Doxy jsem přešel po 13 měsících na Azi a Mino, protože ty první dva už nic dále se mnou neuměly udělat k lepšímu - byla to jasná stagnace - už asi 5 měsíců. 

Beru Azi 250 ob den, a Mino 50 ob den, chystám Mino 50 denně, časem možná i 100 mg denně. Mino ovšem ne na dalších 13 měsíců, nýbrž tak na 2 na 3. A určitě se začíná v kritických místech, které u mne byly vlastně jakoby už v klidu, díky Azi a Minu něco dít. Že naši doktoři Mino prakticky vůbec neznají - moje obvodní lékařka ho psala vůbec poprvé/!!/ v životě za 20 let praxe, ještě neznamená, že to je nějaký hrozný zabiják jater. Prostě ho neznají, proto ho nepíšou, ne proto, že by lidi měli přicházet houfně o játra. A moje obvodní jen "slyšela", že jsou po něm velké alergické reakce. Že to spíš jsou reakce na masívní ničení patogenů právě Minocyclinem, pokud nasadí do začátku dávky 100 až 200mg za den, doktoři bohužel netušejí...Dávečky se musí nasadit ze začátku naopak malé. Ta neznalost jak Mina, tak jeho působení, je celorepublikový problém všech doktorů. Na Západě je Mino předepisován zcela běžně.

Po 13 měsících Roxi a Doxy mám jaterky a krevní obraz nejlepší za posledních 20 let. Naprosto všechny "hvězdičky" v "chlívečku". Tlak ze 160/90 klesl na 135/80. Paní obvodní doslova říkala, že to jsou testy nějakého batolete. Časem napíšu víc do svého blogu. A pak skočím na jaterky - po tom Minu. Na biopsii ne.

Že by se hepatitida a jiné /třeba i dočasné/ poškození jater vůbec/!/ neprojevily v jaterních testech a byla by nutná až biopsie, slyším tady opravdu poprvé. Prosím dotyčné, pokud možno, o odkaz na tuto informaci. 

S angličinou bych nedělal problém. Stáhni ze slunecnice.cz, nebo ze stahuj.cz a podobných stránek, překladač Eurotran XP. Za 8 stovek ti bude překládat celý rok všechny web. stránky psané v angličtině.

Zdravím Tě. Kamarád.

 

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Kamaráde, jak dlouho

Kamaráde, jak dlouho chseš brát 50 Mino ob den? Překvapilo mě to. Já si dělám výčitky, že neberu 100. Jelikož se mi stav neustále zhoršuje, tak také zkusím dát 50 ob den. A co Azi jen 2x týdně?

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Věrko, Mino 50 ob den

Věrko,

Mino 50 ob den jsem dal na zkoušku prvních 14 dní. Teď dávám už Mino 50 mg denně.  Klidně ho dej na čas také ob den.

Zajímavé, že kdysi při Gasserovi, mi např. 600mg Roxi denně a k tomu Biseptol 2x480, nebo pak při Wheld. 300mg Roxi denně a k tomu 200mg Doxy denně, nedělalo se střevy a žaludkem vůbec nic, naopak zmizela letitá zácpa. Ale 250mg Azi ob den mě teď zatím poprvé za 14 měsíců užívání ATB už 2x prohnalo s průjmem. Tak klidně snížím přechodně Azi na 2x týdně 250, možná i jen 1x týdně 250 mg. Působí stejně asi 10 dní jedna dávka. Až se zlepší průjem, přidám. Je to jen důkaz, že i ten Azi tam má u mne své místo. On např. je přímo na tu moji bartonellu..., lepší než Roxi a Doxy. 

Tini jedu stále dál. Uvažuju i o průběžném braní Tini 500mg ob den či denně. Myslím, stejně jako Jim, že je to účinnější, než 5denní pulsy silné dávky, které vybudí příliš toxinů najednou. Tedy až po té, co tyto pulsy Tini jsou snášeny dobře.  Při průběžném braní i Tini asi pronikne hlouběji, než při nárazu v pulsu. V tom také souhlasím s Jimem z Cpnhelp. U mne to ne a ne proniknout do Si skloubení. Je to hodně nepřístupná tkáň....

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

No, dík,zkusím to na

No, dík,zkusím to na chvilku snížit a brát ob den. Zřejmě opravdu musím jet hodně pomalu.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Mino, zpráva pro ty,

Mino,

zpráva pro ty, kteří si myslí, že léčba Wheldonem je po roce a více na mrtvém bodě a proto chtějí přejít na Mino, jako já. U mne se po roce léčby, od 7. 2007 - poslední asi 4 měsíce, při původní léčbě Roxi 300 a Doxy 200, neděly žádné změny...

Nyní - po 14 dnech Minocyclinu před ním varuju. Jako prostřídání s Doxy snad na chvilku ano, ale ten přechod může být až neúnosný. To je můj případ. I když jsem Mino bral v malých dávkách, vedlejší účinky jsou neúnosné, asi mám v těle ještě příliš mnoho patogenů, i když hodně hluboko. Sice se Mino do větší hloubky rychle na ně dostal, ale toxinů je asi příliš - vracím se tedy opět k Doxy. Působí pomaleji, ale hlavně se to nechá snést. Nenechte se proto jen tak zlákat k Minu vědomím, že se dlouho nic neděje k lepšímu.

Tím spíš u lidí, kteří mají infekce v sobě desetiletí - můj případ. Je lépe jít pomalu a snesitelně, než sice rychleji, ale prakticky nesnesitelně.... Jestli ponechám Azi ještě také zvažuju. Protože stavy při Roxi a Doxy byly vlastně výborné - proti těmto po Mino a Azi. Nastoupila taková únava, jakou jsem nemíval ani před léčbou. Jinak bolesti pořád v pohodě /téměř žádné/, ale ta únava je síla. Byl to jeden z mých původních nejhlavnějších příznaků....

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

"...chlamydie se nejlépe

"...chlamydie se nejlépe léčí ročním užíváním obřích dávek samotného Biseptolu..."

A jak víš, že tahle moudrost je/není blbost? Vyzkoušel to někdy někdo?

Já to vyzkoušel před 9

Já to vyzkoušel před 9 lety, kdy jsem ještě 100 % věřil lékařům. Nulový účinek. Přestal jsem vzhledem k výsledkům jaterních testů. Jaké to byly hodnoty si už po tak dlouhé době nepamatuju. Nepsal jsem o tom ve svém blogu, protože Biseptol není ani antibiotikum takže to byl úplný nesmysl. Něco jiného je samozřejmě Biseptol v kombinaci s ATB.

 

Jane, máš samozřejmě

Jane, máš samozřejmě pravdu. Nebylo by nejlepší tuhle diskuzi uzavřít, s tím, že když Ty nebo kdokoli jiný, bude mít čas a chuť komukoli z nás odpovědět, tak prostě odpoví, a v opačném případě bude otázku prostě ignorovat ?

Potíž je v tom, že na

Potíž je v tom, že na mnohé tvé otázky tady nikdo odpověď nemá. Pochop konečně, že jsme jen postižení pacienti stejně jako ty a ne medici, mikrobiologové, biochemikové, farmakologové ani lékárníci atd.  Jsme laici, samouci ve stejné brindě jako ty. Tyhle stránky nevznikly a ani si nečiní takový nárok, jako nějaké poradenství. Hlavním účelem je dát světu najevo, že je tu problém, který se obecně podceňuje, ke škodě pacientů atd. Je tu mnoho informací, které jsme při svých poutích močálem černým podél bílých skal všude možně našli a i přeložili. Pokud je na dotaz vhodná odpověď, resp. má někdo již takovou zkušenost ze života, prosím, někdo ti ji řekne, ale nechtěj něco, co je nad rámec možností. Mnoho věcí si musíš dát dohromady sám, když už ti neumí poradit doktor s medicínským, vysokoškolským a specializovaným vzděláním. 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Berete tu ještě někdo

Berete tu ještě někdo Minocyclin,  s jakým účinkem a  v jaké denní dávce ? (NEPTÁM se na odborný posudek o Minocyclinu, ale na OSOBNÍ ZKUŠENOSTI těch, kteří ho berou ). Hlavně ta denní dávka je zajímavá, kolik berete ? ( Já beru 100mg 1 x denně )

Pokud ale beres mino, tak

Pokud ale beres mino, tak pak prosim nepis, ze ti nezabira w. protokol (mysleno bez vycitky ci ironie).

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriano máš pravdu, že

Adriano máš pravdu, že to není přesně WP, ale je to skoro totéž - ve všech příspěvcích tady i na cpnhelp, které jsem přečetl, se píše že Minocyclin  se liší od Doxycyclinu dvěma věcmi -

1. - Vyšší učinností na chlamydie a lepším průnikem do tkání.

 2. - Možnou vyšší hepatotoxicitou.

 100 mg Mino by mělo mít stejnou nebo vyšší účinnost než 200 mg Doxy. Pokud jsou ještě jiné rozdíly, jen uvítám když je napíšeš.

Hlavní jeho devizou je

Hlavní jeho devizou je snadný průnik přes hemalikvor. bariéru již při malých dávkách a to, že uklízí z gruntu uvnitř buněk.

Jinak já jedu taky mino 50 mg ráno a 50 večer, ale jsem teprve na začátku, takže zatím nic směrodatného.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

Já jsem ho jen vyzkoušela

Já jsem ho jen vyzkoušela 50 dní - 50 tbl, po 50 mg denně. Reakce? Bolesti snad ještě krutější, opět hlavně nohy ruka žebra.  Pomalu jsem se vrátila na Doxy, nyní opět 200Mg.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

No něco na tom bude. Taky

No něco na tom bude. Taky se mi nohy nějak začaly ozývat. Asi to nebude pro začátek nejvhodnější lék. Ale až na konečnou, závěrečnou. Zkrátka se jeví jako silnější. 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ...říjen 2007 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Také jsem to tak

Také jsem to tak pochopila.

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

Minocyklin - reakce I

Minocyklin - reakce

I když nás Jan trošku kárá, že jsme pohodlní si něco najít, tyto informace - ZLATO a já za ně rozhodně děkuji jak nejvíc můžu! Teď zrovna bojuji s problémem - Mino. Lékařka mi ho napsala a tak jsem holt najel po Doxy á 200/den - Mino - 200 á den (tak mi to napsali!). V neděli jsem ukončil pulz (buhvíkolikátý) a v pondělí jsem zrušil služební cestu do Č.Budějovic pro úplnou destukci osobnosti. Strašná únava, tlaky až bolesti v oblasti ledvin, na ulici vrávorání.... Nicméně moje problémy (téměř 100% podobnost s Miroušem) se zlepšily (ne zase úplně zánět prodstaty = job navždy)! Kdybych si tu nepřečetl ty informace o postupném mírném náběhu na Mino, už bych propadal beznaději. Zítra půjdu na jaterky, příští týden k někomu na imunologii  po Dr. Pochovi (v penzi). Infomace - spíš výstraha Kamaráda - 200% potvrzuji.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

No Karlíku 200 mg to je

No Karlíku 200 mg to je docela nášup. Ale vůbec se nedivím, že ti to ti MUDrálkové takhle napsali. Oni totiž u nás o minu většinou témeř nic neví. Berou tetracyklin jako tetracyklin a hotovo dváca. Určitě zvolni na 100 mg za den.

Jinak jsem teď dal na boreliózu solidní odkaz, kde Dr. Fritzsche (odborník na borelku) uvádí tak jako JimK na cpnhelp, že mino má tak málo vedlejších účinků a proto ho berou dlouhodobě náctiletí na akné. Ono je třeba hlídat ty játra, ale jinak se zdá, že mino je opravdu dobrá volba. Hlavně tedy na infekce z klíšťat, jak správně uvádí Lymess, ho světové kapacity mezi tetracykliny upřednostňujou. Ale i na chlamydie a jiné vnitrobuněčné infekce bude určitě dobrý. A co se týče toho akné, tak můžu potvrdit, že opravdu zabírá úžasně:-) Po klíštěti, které jsem měl v dubnu, se mi markantně rozjelo. Nyní, už po tak krátkém čase, jak mino beru, obrovské zlepšení.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl. pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém neudržel na uzdě.

A kolik Mina teď bereš

A kolik Mina teď bereš Karle ?

Minocyclin - je někde na

Minocyclin - je někde na cpnhelp nebo chlamydie.info odkaz na vědeckou studii, která dokazuje, že účinek Minocyclinu na chlamydie je dvojnásobný než účinek Doxycyclinu ?

Posted Listopad 14th, 2007

Ahoj,

chci se zeptat někoho z vás, kdo berete Mino, jaké máte reakce. Nemáte někdo třeba závratě?

V českém letáku je nezmiňují, ale v anglických informacích je to psáno na prvním místě.

Osobně po najetí Mina 2x50mg denně mám poměrně silné točení hlavy a pocit na zvracení, nestává se to někomu z vás?

Wojto, myslím, že Lymess a ještě někdo tady o tom taky psal, že pomohl vit. B6. Bude to nejspíš v diskusi "Minocyklin".

Neuroborelioza od r. 1995, chlamydie pneu - CAP od 11/2006 pro: silné závratě, zatuhlá šíje, srdeční arytmie, ataky paniky, pocit proplachování obličeje, vnitřní třes, noční zástavy dechu, ťukání v uších, lícní ztuhlost, atd.

Já s Mino a Plaquenilem

Já s Mino a Plaquenilem zatím jen pozitivní výsledky. 

na CAP od 10/2007 pro (neuro)boreliozu, chlamydie a mykopl.
pneu. Problémy až po klíštěti, pak už ten zvěřinec imun. systém
neudržel na uzdě.


Posted Prosinec 7th, 2007

Existuje alespoň jedna vědecká studie, která by na základě výzkumu dokazovala, že Minocyclin je opravdu dvojnásobně účinější než Doxycyclin ? Hledám už dlouho na Cpnhelp a nemůžu nic najít, naopak se tam několikrát píše, že účinnost je stejná. To, že jsou po Mino větší herxy nemusí automaticky znamenat vyšší účinnost, může to souviset s vedlejšími účinky léku. V žádném případě netvrdím že Doxy a Mino jsou stejně účinné - prostě to nevím, a právě proto se ptám - Pokud někdo znáte adresu na nějaký výsledek vědeckého výzkumu, který dokazuje vyšší účinnost Minocyclinu než Doxycyclinu ve stejné dávce, prosím napište.

 

To teda taky neznam a ani jsem neslysela, ze by byl dvakrat ucinnejsi, jen vim, ze samotny minocyklin prochazi hematolikvorovou barierou, na rozdil od doxycyklinu. A je mnohem toxictejsi na jatra. Minocyklin neni soucasti ani Wheldonova, ani Strattonova protokolu, prestoze oba jeho ucinky znaji.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Minocyclin - jestli

Minocyclin - jestli neexistuje žádná vědecká studie, která by na základě výzkumu dokazovala, že Minocyclin je ve stejné dávce opravdu dvojnásobně účinější než Doxycyclin, tak to vypadá, že účinost je ve stejné dávce u obou ATB podobná. Větší "herx" reakce na Minocyclin jsou možná  jen proto, že lépe prochazi hematolikvorovou barierou, případně má i jiné větší účinky na nervový systém. Nebo to tak není ?

To je zajímavá diskuse.

To je zajímavá diskuse. Pokud vím, Minocyklin jednoznačně prosazuje Marshall, ale taky by mě zajímalo, odkud své informace čerpal, jestli z nějakého vlastního výzkumu, nebo z nějaké studie. Jinak laboratorně má účinnost Mina ověřenou Sievers, ovšem na borelie (což je můj problém). Každopádně se podívám po nějakých dalších informacích na toto téma.

Díky Wojto, určitě

Díky Wojto, určitě napiš.

Minocyclin - o tom, že

Minocyclin - o tom, že Minocyclin lépe proniká do tkání  existuje nějaká odborná studie ? Zatím jsem nic nenašel. Nerad bych bral, a určitě nejen já, toxičtější Mino místo Doxy, pokud je jejich účinek podobný a rozdíl je možná jen v průniku hematolikvorovou barierou ( což pro mě i řadu dalších není důležité).  Pokud jste nějakou  odbornou studii, o tom, že Minocyclin lépe proniká do tkání, někde našly (Cpnhelp nebo jinde), napište sem, prosím, adresu. Předem díky za odpovědi.

Ahoj, jen stručně: ht

Ahoj,

jen stručně:

http://en.wikipedia.org/wiki/Minocycline - Minocycline hydrochloride, also known as minocycline, is a member of the broad spectrum tetracycline antibiotics, and has a broader spectrum than the other members.

http://redpoll.pharmacy.ualberta.ca/drugbank/cgi-bin/getCard.cgi?CARD=APRD00547.txt - 

Minocycline, the most lipid soluble and most active tetracycline antibiotic, is, like doxycycline, a long-acting tetracycline.

Mám chuť praštit s

Mám chuť praštit s Minocyclinem,

po cca 2 - 2,5 měsíci (nejdříve 200 mg/den, teď  již déle 100 mg/den)  musím konstatovat, že je sice znát nějaký účinek na "močová a přilehlá potrubí", nicméně ostatek organizmu hrubě strádá. Bolesti kloubů se šplhají do nesnesitelna. Stále se cítím tak nějak mimo, trochu vrávoravě, vysíleně, otupěle (Entizol po Mikuláši). Ani s duševnem pak to není nic moc. Doma člověka nikdo nepodpoří... Celkově bych to zhodnotil, že má Mino silně destruktivní vliv na - můj chabý organizmus, už jsem to tu ale zaznamenal - Vera?. Nevím ale, zda přechod zpět na Doxy nemá v sobě nějaký háček. Mám ještě balení na měsíc tak uvidím.  Cítilo se takhle po tom Minu více lidí tak "odepsaně"?  

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007

Zajímavé, já mám s Minem

Zajímavé, já mám s Minem právě opačnou zkušenost. Je fakt, že mým hlavním problémem je ale borelioza. Po 4 týdnech Doxy + Roxi se stav začal zhoršovat, po přechodu na Mino a Plaquenil, teď i Azi, se to opět lepší. Jinak první dva týdny na Minu byly opravdu nic moc - závratě, brainfog, ale to je asi celkem běžný vedlejší účinek Mina, pak to přestalo.

Karle, mě se zdá, že

Karle, mě se zdá, že Mino spíše pomáhá Boreliotikům a možná až po delší době léčby. Tak nějak jsem to vypozorovala s příspěvků. Já brala Mino jen 50 Mg, jedno balení - 6 týdnů. Na Doxy jsem přešla zpět jako od začátku - 100 mg a asi za 3 týdny jsem přidala na 200.  Mě se játra po Minu nezhoršily, ale brala jsem jen tu 50tku. Také jsem užívala Lecitin, myslím že ten je na játra dobrý, když se nedoporučuje ten ostrpestřec. Tím Tě ale nechci dávat rady, ani se nechci s nikým srovnávat, nejsem případ pro příklad.  

Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese

 


prosím vas, preco nedostat

prosím vas, preco nedostat minocyklin aj na slovensku ci v cechach ?preco je to jedine v rakusku?

a ziadny svk lekar ho nechce predpísať? lebo skutocne nechce

v konkretnom pripade sa jedna u mna o boreliozu, a namiesto minocyklinu mi bol dany doxycyklin, ktory je udajne "rovnako dobry "ako mino- a 200 mg za den. hned..na 21 dní, viac nie. vraj je to standard( tona borelu aj mykoplazmy),ako je to teda? s minocyklinom a doxycyklinom? su naozaj rovnake? prenika vobec doxycyklin likvorom??? som voci tomu skepticka-:(ale neviem,kde zohnat " nacierno " minocyklin.

v konecnom dosledku- da sa všeobecne povedat, ze ak mi nic zle nebolo z doxycyklinu,(okrem zhorsenych priznakov na tyzden)tak by mi nebolo nic ani z minocyklinu? obsahuju uplne rovnake lieciva,ci?dakujem za odpoved!

Dobrý deň,   ja sa chcem

Dobrý deň,

 

ja sa chcem hlavne opýtať, kde Vám dajú minocyklín? na Slovensku sa nevyrába a doxyhexal pri pri tretej infekcii uz neucinkuje. Viete mi poradit, kde zohnat minocyklin?

Da sa kupit na slovensky

Da sa kupit na slovensky recept v Rakusku alebo priamo u MUDr. Durovskej.

Ale musis byt jej pacient..

Ale musis byt jej pacient..

ибп для котла купить

ибп для котла купить https://msk-stabilizator.ru/cat.php?cat=invertor

ибп для котла купить

ибп для котла купить https://msk-stabilizator.ru/cat.php?cat=invertor

tablets

tablets http://cialis20walmart.com - aygestin duration aygestin discrepancy

[url=http://cialis20walmart.com]aygestin[/url]

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k