Rezistence bakterií

Kopíruju sem příspěvek "spoluautora webu" z boreliza.cz o rezistenci bakterií:

Autor: spoluautor webu boreliza.cz
[ID:12900]
20:51:32 - 09.07.2007
S tou rezistenci je to takhle:
1.Rezistentní kmen bakterií může vzniknout nedostatečnou dávkou antibiotik - nezabijí se všechny bakterie, díky nízké dávce ATB , nebo předčasně ukončenému užívání antibiotik - tento rezistentní kmen se potom v těle pomnoží a stejným ATB je už neléčitelný
2.Rezistentní kmen může vzniknout mutací - ATB 1 jsou správně dávkována, je dodržena i potřebná doba léčení, ale třeba v 1 miliardě bakterií se vyskytuje jedna bakterie s mutací, která jí zajišťuje rezistenci proti ATB 1 - z této bakterie pak vzejde celá nová generace rezistentních bakterií, které jsou pak ATB 1 neléčitelné, toto se dá řešit kombinovaným používáním antibiotik, kdy bakterie s rezistencí na ATB 1 zabije ATB 2, ATB 2 je potřeba zavčasu nasadit, dokud se z několika přeživších jedinců nevyvine celá generace, kde by se mohl vyskytnout jedinec, který si dědičně ponese rezistenci na ATB 1 a mutací získá rezistenci i na ATB 2 (což je pak průser)
3.Rezistenci mohou získat i nerezistentní bakterie předáním genetické informace od rezistentní bakterie (ano i bakterie mají něco na způsob sexu)

Když k tomu už dojde, má

Když k tomu už dojde, má to nějaké řešení ? Netvrdím že to tak u mně je, ale možné to je u mně i u jiných. Pořád se tu píše, že Wheldonova ATB jsou jedině účinná. Když je na ně resistence, co pak ? Všechno vzdát ?

Vzdávání nepřichází v

Vzdávání nepřichází v úvahu!:-)) Nasadíš prostě jiná ATB, i když nebudou úplně Wheldonova. Wheldon není modla ani zákon. Hlavně od začátku dát kombinaci ATB.

Ale ty ještě nějaký čas vydrž, jseš na léčbě asi 2 měsíce. Jsou tu jiní, kteří jsou na léčbě mnohem déle a žádné zlepšení nepozorují. A já bych sám u sebe  léčbu změnil tak po 3 měsících, kdybych po té době nezjistil změnu ani nahoru ani dolů.

Na Wheldonově protokolu - Roxi, Doxy, Tini - od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinia: chronická únava, radiculitida (bolestivý zánět kořenů míšních nervů), bolest celé nohy a brnění, bolest SI skloubení a dalších asi 10 problémů.

Na Wh. protokolu Roxi, Doxy, Tini od 7. 2006. Borelie, chlamydie, bartonella, yersinie: chronická únava, radiculitida, bolest celé nohy, brnění, bolest SI skloubení atd. Po 12 měsících Wh. veškeré hlavní problémy pryč, až na bolest SI skloubení a únavu. 

Mirousi, ty mas potize

Mirousi, ty mas potize desetileti. Po takove dobe nemuzes cekat zadnou zmenu za dva ani za tri mesice. Porad se to tu omila. Je to lecba na roky a nekteri holt zadne velke reakce nemaji. Ja jsem na lecbe 16 mesicu a nektere potize mam jeste furt. Tak furt neblazni a trochu te trpelivosti. Jima K presel chronicky zanet prostaty po 2 letech Wheldona. Tak porad nevykladej, ze to nezabira, 2 mesice jsou uplne nic. Minimalni doba uzivani je rok. Pak muzes soudit. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k