Info pro nováčky

MOTTO

"Mám hromadu zdravotních problémů, mám za sebou hromadu vyšetření, a jediné co mi řekli, že jsem měl plicní chlamydie, a že nyní je už nemám. Na otázku jestli ty moje problémy nemůžou způsobovat právě ony, mi bylo naznačeno, co to melu, a ať do toho nekecám."

 

Podmínky užití

Vítáme Vás na webu Chlamydie.info, zde je několik rad pro rychlejší orientaci:

1. Blogy používáme pro navazující popis, jako např. záznamy a vlastní zkušenosti z léčby, úvodní poznámky, výpovědi apod. Pokud chcete na začátku uvést svůj příběh, založte si prosím vlastní blog (položka "vytvořit obsah" v menu vlevo dole).

2. Vyplatí se pročíst si blogy ostatních a starší diskuse, protože se tu probírají stále stejná témata, takže můžete rychle najít odpověď i na své otázky.

3. Tento web je sdružením pacientů, kteří se léčí kombinovaným antibiotickým protokolem podle doktora Davida Wheldona nebo Vanderbiltským protokolem doktora Strattona. Wheldonův kombinovaný antibiotický protokol naleznete ke stažení zde a Stratonův Vanderbiltský protokol zde.

Tento prostor není určen pro komerci ani prodej léků, prosím respektujte to. Také nejsme lékařská poradna a žádnou část obsahu fóra a blogů nelze považovat za medicínskou radu ani za individuální návod k léčbě, vždy spolupracujte při léčbě s vaším lékařem. Informace zde uvedené mají pouze vzdělávácí charakter. 

4. NEŽ SE ZAČNETE PTÁT VE FÓRU PROSÍM ČTĚTE Zkrácenou příručku k léčbě.

5. Hore v oranžovej lište sú záložky, kde sa dozviete všetky dôležité informácie ohľadom diagnostických testov, spôsobe liečby, použitých antibiotikách, nutných vitamínových doplnkoch, vedľajších účinkoch liečby a množstvo ďalších užitočných informácií.

6. Na stránce Přehled obchodních názvů léků máte k dispozici zjednodušený přehled medicínských a obchodních názvů léků, o kterých se mluví na tomto webu. Ulehčí vám to orientaci při čtení Příručky k léčbě a Příběhů pacientů.

7. Liečba chlamýdií nie je liečba, ktorá sa dá zrealizovať za niekoľko týždňov. Je to dlhodobá liečba, trvajúca mesiace alebo dokonca roky a sprevádzajú jú viaceré nepríjemné sprievodné efekty. Pre lepšiu predstavu si prečítajte Očekávání při kombinované ATB léčbě Chlamydophily pneumoniae.

8. Najzaujímavejšie skúsenosti s liečbou sú sústredené do sekcie Příběhy pacientů . Sú tu príbehy vyliečených pacientov, príbehy pacientov s výrazným zlepšením stavu a získate tiež predstavu o forme problémov, s ktorými sa môžete počas liečby stretnúť.

V rámci diskusii prosím dodržujte nasledovné pravidlá:

9. Snažte sa udržať nasledujúcu štrukúru príspevkov:

  • Blogy - osobný príbeh choroby/liečby. Sem píšte svoj osobný príbeh choroby, výsledky diagnostických testov a otázky k svojmu zdravotnému stavu.
  • Forum - členenie diskusií do kategórií. Fórum slúži na diskusiu o technických otázkach súvisiacich s liečbou (skúsenosti s rôznymi značkami antibiotík, doplnkov, vitamínov, skúsenosti s koinfekciami, rady k spôsobu nakupovania doplnkov, skúsenosti s vedľajšími efektmi liečby). NEPÍŠTE DO FÓRA OTÁZKY OHĽADNE SVOJHO ZDRAVOTNÉHO STAVU – NA TO SÚ URČENÉ BLOGY. VO FÓRE SÚ TIETO TEXTY IGNOROVANÉ A PO ČASE ZMAZANÉ
  • Jednorazové dotazy – Sem píšte jednorazové otázky, ktoré sú nezaujímavé s ohľadom na liečbu (napr. žiadosti o výmenu termínov u lekárov, ponuky na odpredanie alebo nákup doplnkov, poprípade iné triviálne otázky). Fórum jednorazových dotazov je priebežne premazávané

10. Nevkládejte prosím diskuse a blogy s nadpisem typu "Dotaz" nebo "Ahoj", takovy nadpis nikomu nic neříká.

11. Snažte sa nezahlcovať diskusie súkromnými rozhovormi, ktoré majú minimálny vzťah k liečbe. Na súkromnú komunikáciu používajte privátnu poštu (menu vľavo dole, položka "My Inbox"). Predovšetkým v diskusnom fóre sa snažte vyvarovať zbytočných príspevkov. Na blogy sa toto obmedzenie nevzťahuje, ale aj tam je striedmosť vítaná. Beriete tak ohľad na budúcich nováčikov, ktorí inak budú musieť čítať stovky bezcenných diskusných textov, kým sa dopátrajú k tomu, čo hľadajú.

12. Z času na čas sa v rámci upratovania premiestňujú chybne umiestnené diskusie (napr. presun z diskusného fóra do blogu autora, presun do inej kategórie vo fóre, zlúčenie alebo rozdelenie diskusií). Pokiaľ vami založená diskusia "zmizla", pravdepodobne bola prekopírovaná na iné miesto. Pohľadajte ju vo svojich blogoch alebo použite vyhľadávanie.

13. Vulgárne príspevky a komerčné príspevky budú mazané a pri opakovanom porušovaní môže byť prispievateľ zablokovaný.

Doplnenie 28.10.2018

Vzhľadom na opakované útoky spambotov museli byť nastavené prísnejšie pravidlá pri registráciach nových užívateľov. Ak sa vám nedarí registrácia nového účtu, prečítajte si tento zoznam možných príčin.

Doplnenie 27.1.2021

Dôležité upozornenie pre nováčikov: ak si zakladáte konto, použite užívateľské meno, ktoré je dostatočne na prvý pohľad zreteľne českého/slovenského pôvodu, pretože v prípade nezmyselne znejúcich skratiek a anglofónnych mien je veľké riziko, že vám bude konto neúmyselne zablokované v rámci boja so spambotmi !

Doplnenie 3.8.2021

Dôležité: Vzhľadom na dlhotrvajúce problémy so spambotmi využívajúcimi na registráciu gmailové adresy je riziko, že registrácia cez gmail vám nemusí fungovať. V prípade, že vám na gmail nedorazí aktivačný link, vyskúšajte na registráciu použiť maily z domén .cz / .sk . Tie by mali byť funkčné vždy.

Powered by Drupal - Modified by Danger4k