Bakteriofágy

Dnes jsem si na Oslu přečetl jeden zajímavý článek - berte to spíš jako zajímavost a téma k zamyšlení. Článek je zde: http://www.osel.cz/index.php?clanek=2086 Bakteriofágy jsou celkem známá věc, někdo se o nich naučí něco i ve škole. Použití proti bakteriím tímto způsobem je opravdu zajímavé, docela by mě zajímalo, jestli se jednou najdou fágy, které by mohly likvidovat chlamydii v podstatě zcela přirozeně a jestli by účinkovaly i na další formy téhle bakterie. My si užijeme svůj boj ještě s antibiotiky, ale jsem zvědav, jestli někdy v budoucnosti nenahradí antibiotika právě tohle. Klíčem ke všemu je ale uznání nebezpečnosti CPN, aby se tím někdo vůbec zabýval...

Jinak uzitecne

Jinak uzitecne bakteriofagy

Jinak uzitecne bakteriofagy proti stafylokokum, streptokokum, atd. jsou normalne dostupne v ruskych lekarnach a vetsinou jsou levne.

Bohuzel jen anglicky, ale

Bohuzel jen anglicky, ale stejne je to uzitecne: strucne bakteriofagy nemohou byt zatim pouzity v boji proti tuberkuloze, kapavce a chlamydii. Nektere kmeny chlamydii jsou infikovany bakteriofagy a tyto kmeny jsou potom mnohem vice patogenni..

Bacteriophage are viruses that infect specific bacteria, sometimes killing it. I saw a TV show about Russian doctors treating bacterial infections by giving the patients the proper phage.Apparently a certain bacteriophage for Cpn  makes Cpn more pathogenic. Phage-containing strains of C. pneumoniae are uncommonly found by isolation but may commonly infect individuals with vascular disease.

http://jcm.asm.org/cgi/content/abstract/40/11/4010

Another article said those phages were commonly found in aortic arterial aneurisms.

 Phage-bearing strains of Chlamydophila spp. are more pathogenic than phage-free strains is being investigated in vascular disease; phage-bearing strains of bacteria are often more pathogenic than phage-free strains.

http://www.specialtylabs.com/books/display.asp?id=313

 Phage cannot yet be used to combat tuberculosis, gonorrhea or chlamydia.

http://www.discover.com/issues/nov-96/features/thegoodvirus918/

Ja ted beru Threelac, coz

Ja ted beru Threelac, coz jsou nejake specilni japonske laktobacily, co primo poziraji kvasinky, da se to normalne koupit, ale je to drahe jak cert.

Neco na tom bude..

Pred cca 3/4 rokem jsem na netu cetla jakysi "muj pribeh s boreliozouů od cloveka, ktery se ji zbavil po hroznych priznacich az po par letech, kdyz onemocnel nejakou chripkou. Zniceho nic borelie ustoupila... Lekari mu to tehdy vysvetlili tim, ze ten novy mikroorganismus napadl borelii a znicil ji... Bohuzel nemohu clanek dohledat (borelie nikdy nebyla muj problem - narazila jsem na to tehdy v souvislosti s hledanim info o chlamydiich), ale jeste to zkusim.

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

To jsou moc zajímavé

To jsou moc zajímavé příspěvky. Možná bude časem existovat víc způsobů léčby. Hunter má 100 % pravdu - hlavní je aby se tím někdo zabýval.

Od doby, co jsem tohle

Od doby, co jsem tohle vkládal už uplynulo hodně měsíců - tohle jsou příspěvky vytažené z mých blogů, když jsem je teď čistil. S odstupem musím říct, že bakteriofágy fungují dobře na bakterie, které se nechovají jako viry, takže na klasické koky atd. Ale u CPN by to byl asi problém, protože její cystická forma ukrytá uvnitř buňky by byla nedostupná asi i pro bakteriofágy. Ale jako možnost řešení případných koinfekcí jsou fágy zajímavá alternativa antibiotik. 

Na Wheldonove protokolu od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, problémy s očima - citlivost na kontrasty, zrnění, rozmazané vidění, výpadky zorného pole, ochrnování, únava, cukání ve svalech, autoimunita štítné žlázy)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k