Příběh Davida Wheldona

Příběh Davida Wheldona, léčba nákazy Chlamydia pneumoniae se srdečními a svalově bolestivými příznaky

David Wheldon's story: Cpn Treatment of Cardiac & Myalgic symptoms

Narozen v r. 1950. Vždycky jsem byl velmi činný. Jako dospívající jsem míval opakované a bolestivé záněty vedlejších nosních dutin, které zmizely v pozdním náctiletí. Mezi mé aktivity patřilo jeskyňářství, které vyžadovalo poměrně dost tělesné zdatnosti. Zkoumáním jeskyní jsem se zabýval až do svých čtyřicetin.

V roce 1999 jsme oba dva, moje žena Sarah i já, dostali nákazu dýchacích cest, která začala jako bolení v krku a během 14 dnů se proměnila v nepříliš silný zápal plic (pneumonii). U Sarah se rozvinulo skutečné astma (dušnost, záducha), které si vyžádalo používání vdechového rozprašovače se salbutamolem (salbutamol – selektivní beta2-sympatomimetikum, bronchodilatans). Já sám jsem byl dýchavičný (sípal jsem), obzvláště při námaze. To nakonec časem odeznělo. Rovněž jsem opět trpěl záněty nosních dutin. Lékaře jsem však nenavštívil.

Pár měsíců později jsem začal pociťovat bolestivé, ale i nesnadné otáčení hlavou. Protože jsem jezdil do práce na kole, začalo to být čím dál problematičtější. Zjišťoval jsem, že chtěl-li jsem zatočit doprava (Velká Británie), musel jsem sesednout a přejít přes silnici pěšky. Kolem této doby jsem si všimnul vzniku zduření měkké tkáně na krku, které se zvětšovalo celkem rychle. Krátce po tom jsem pociťoval bolesti svalů (myalgii) v ramenech a podélných zádových svalů. Sarah si všimla, že jsem chodil velice neohrabaně. Když jsem otočit hlavou, musel jsem se otočit celý. Ohýbání v páteři se rovněž stalo nesnadné.

V roce 2002 jsem si všiml, že klidový tep se zvýšil s narůstajícím počtem vynechávání. Obojí bylo dost znepokojující uprostřed noci. Sarah si všimla, že hrot srdce tvrdě narážel až to bylo opravdu v noci slyšitelné. Byl jsem tou dobou znepokojen, ale víc mne zajímalo prudké zhoršování roztroušené sklerózy u Sarah, které působilo mnohem více starostí.

V roce 2003 všechny příznaky narostly na síle, včetně současné stálé bolesti pohrudnice (ostrá bolest v boku při dýchání) vpravo. Objevil se též prudce bolestivý podélný bílý proužek podél nehtu mého levého ukazováčku. Začal jsem pociťovat závratě při náhlých pohybech, bylo to jako bych stál na obou stranách malé houpačky. Tlak krve byl 150/95. Měl jsem krevní testy na protilátky proti Chlamydia pneumoniae s výsledným IF titrem 1:128. Tato hladina bývá zjišťována u mnoha bezpříznačných lidí. Nízké titry znamenají málo, ale rozhodně nevylučují nakažení - infekci. Protilátky proti Borrelii (Western Blot) vyšly negativní.

Počal jsem kúru empirické (založené na zkušenosti) protichlamydiové léčby, velmi podobné uplatněné u Sarah, jmenovitě doxycyklin 200mg denně a roxithromycin 300mg denně (není podstatné, zda se bere celá denní dávka najednou). Tu noc jsem byl propocený a cítil se nemocný a tak to pokračovalo dalších 5 dní. Hůře bylo večer, provázeno zvláštním duševním rozpoložením. Všechny možné představy (vidiny) mi proběhly hlavou a Sarah říkala, že jsem blábolil nesmysly, měně předmět většinou uprostřed věty. Ale to odeznělo. Po třech měsících jsem započal krátkou kúru s metronidazolem přídavkem k doxycyklinu a roxithromycinu. Ke konci této kůry jsem měl neblahý pocit že se začíná něco dít. Tři týdny později jsem započal další pětidenní kůru metronidazolu. Čtvrtý den jsem ucítil bolesti ve svalech zad, krku a v měkké tkáni nateklin po stranách krku. Ten večer jsem se začal silně potit a ve svalech mi začalo po celém těle prudce škubat. Takto to pokračovalo celý týden po skončení užívání metronidazolu. Opět bojí dosahovalo největší intensity večer, takže jsem byl schopen během dne pracovat. (Večerní zimnice – horečky se zdají být běžné při vyrovnávání se s vnitrobuněčnou nákazou.) To bylo následováno zdrcujícími bolestmi v obou pažích, které jsem přisuzoval mírné formě reflexní sympatické dystrofii (snad bezděčné poruchy výživy sympatiku pozn. př.). Naštěstí se toto během týdne zmírnilo. Během několika týdnů jsem zhubl z 95 na 81 kg. Během tří měsíců zduřeniny (otekliny) kolem krku téměř vymizely. Odezva na třetí dávku metronidazolu byla lehká. Odezvy na 4., 5. a 6. byly zanedbatelné. Můj krevní tlak klesl k příznačnému rannímu 115/75 a tlukot hrotu se stal celkem těžko cítitelný. Tep se stal tlumeným a pravidelným. Všechny nesprávnosti odešly.

Nyní jsem přerušovaně na antibiotikách a doplňcích (vitaminů apod.). To zahrnuje acetylcystein 600mg dvakrát denně za účelem rozpučení zbylých chlamydiových elementárních tělísek. Stále mám trochu potíže se závratí a zvoněním v uších, nikoliv ale tak abych přestal jezdit na kole. Jsem bez bolestí a ohebný, pružný a mám volnou pohyblivost zad a hlavy. Mám pocit pokračující přestavby měkkých tkání.

Sarah a já jsme měli podobnou nákazu dýchacího ústrojí. U ní se vyvinula záducha (astma) a u mne občasná dýchavičnost a sípavost. Takže ačkoliv nemám nevyvratitelný důkaz, že jsme oba měli infekci způsobenou Chlamydia pneumoniae, zdá se to nezaujatě pravděpodobné. Žádný jiný známý choroboplodný zárodek nezapřičiňuje nákazy dýchacího ústrojí (respirační infekce) popsaným způsobem. Často se jedná o objektivní nezaujaté (klinické) rozpoznání nemoci. Musíme připustit, že na podkladě jednotlivých důkazu, současné laboratorní testy mohou mít malou rozpoznávací hodnotu.

Dokázal jsem pracovat na plný úvazek v průběhu této nemoci, chodě domu vařit pro nás oba. Naši domácnost jsme vedli společně. Někteří z našich přátel se vylekali a přestali se stýkat, nu což, nepředpokládám, že by byli těmi správnými přáteli.

Zotavení Sarah ze sekundární progresivní roztroušené (rozseté) sklerózy (kde uzdravení není součástí běžného průběhu této nemoci) je vylíčeno jinde na této (webové) stránce.


Snímek nalevo byl pořízen v roce 2002. Všimni si mírného tkáňového zduření kolem krku a menšího rozsahu kolem úst a očí. Pravý snímek ukazuje velmi změněného muže v roce 2005.

(převzato z cpnhelp.org, vřelé díky za překlad Janovi)

originál

Vzhledem k tomu, že překlad není až tak nejdokonalejší, v případě nejasností, či nepřesností platí originál na

www.cpnhelp.org/?q=node/132

 

Najdete tam rovněž pokračování v diskuzi.

Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

David Wheldon uspesne

David Wheldon uspesne ukoncil lecbu po 4 letech nekdy na jare/lete roku 2007. Od te doby je bez antibiotik. Jeho update lze nalezt zde. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

najnovšia aktualizácia od

najnovšia aktualizácia od Davida Wheldona:

http://www.cpnhelp.org/david_wheldons_story_cpn_treatment_of_cardiac_mya...

I thought it might be time to make an update. I've now retired from the NHS, though I remain registered with the GMC.

My health is good. Following treatment with antibiotics, antioxidants and supplements the arrhythmias have gone, and I no longer have myalgia; in fact I'm a lot more limber. The most dramatic improvement has been the sudden improvement in blood-pressure, from hypertensive to consistently normotensive; this can be shown graphically.

dw's bloodpressure

(The black traces are from various studies of systolic blood pressure with age: the red trace is my own blood pressure.) 

The best thing of course is to have Sarah back again. She had really aggressive progressive MS and was given a very poor prognosis by a consultant neurologist; this has been turned back, and though she is not particularly agile she is able to walk and to paint. Her MRIs showed an improvement, with considerable resolution of large later lesions.
_________________________________________________________

D W - [Myalgia and hypertension (typically 155/95.) Began (2003) taking doxycycline and macrolide and later adding metronidazole. No medication now; just supplements and IR sauna. Morning BP typically 105/75]

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k