Zúfalstvo pri mykoplazme pneumoniae, aj s manželom, nedari sa ju poraziť:( prosím o pomoc

Dobrý deň, 

prosím o názor a pomoc, ak sa vám bude chcieť prečítať si moje trápenie.

Nikdy som nepatrila medzi ľudí s neporazoteľnou imunitou. práve naopak, bývala som častejšie chorá, no ako som sa spoznala s manželom tak sa začali nepríjemné problémy , neustále bolesti, škriabanie hrdla( nosohltana), úplne krvavé hrdlo. Už je to 4 roky. Medzi túto dobu sme sa všelijako liečili, lekári nám robili výtery ako na bežiacom páse, nepomáhalo. Nič nikdy nenašli. V krvi- crp nebolo zvýšené nikdy. No mali sme vždy problémy akoby s angínami, pochodili sme kadečo, alergologiu, výtery, nikde nič. Liečila som sa u imunológa s ribomunylom a imunorom na striedačku celé tri roky, kedže sa to už nedalo zniesť. neustále PN. Ribomunyl ako tak pomáhal, bola som na ňom dva roky vkuse s menšou pauzou. Manžel dostal od obvodného Bronchovaxom na pol roka. zdalo sa, že sa všetko už zlepší, že máme iba slabšiu imunitu. No prišiel šok.

Nakoniec teraz v januári 2017, sa to u mna dostalo do takého štadia, že som dostala teploty,37,6, malátnosť, nemohla som prejsť na  wc, potenie, konečne (!!) mi obvodný zobral po rokoch testy na mykoplazmy, chlamydie, moje výsledky boli z februára takéto

chlamýdie, IgG , IGm, IgA - negatívne napísali

ale mykoplazmy pneumonie už horšie.

S anti mykoplazma pn IgA 1,53 pozitívne ( nad 1,1 je to už pozitívne)

S anti mykoplazma pn. IgM 1,6 pozitívne

S anti mykoplazma pn IgG 18,8 -hraničné

 

Následne obvodný povedal, že to je bežné, že mám mierne zvýšené mykoplazmy, dal Azitromycin 3 tabeltky jeden týžden, tri tabletky druhý týžden( dokopy 6 tabl. 500 mg).vybrala som poctivo. Pri azitromycine ma staršne začali bolieť uzliny na krku aj v podpazuší( čo neprestalo dodnes).

Následne mi došlo, že manžel je tiež na to chorý, kedže nás hrdlo vtedy bolelo zase narovnako. tak bol u MUdr. našiel mu pozitivne tiez mykoplazmy a slabo chlamydie. Dal mu to isté čo mne, ale na tri týždne, ( čiže on vybral 9 tabletiek azitromycinu)- presné manželove hodnoty z prvého vyšetrenia neviem.

 

Tak sme si mysleli, že je všetko v poriadku. ako inak...Ale o týžden po dobratí azitromycinu sstav  nezmenený, tak som v priebehu apríla, hrdlo šialene preukrtune bolelo, nedalo sa to vydržať, naplakala som sa až až :( Tak som bola odoslana na infekčne, robili mi RTG Hrudníka- nález negatívny všetko ok, krv brali znova- na to isté, chlamyýdie negatívne, mykoplazmy hodnoty -

S anti mykoplazma pn IgA ,1,6  pozitívne

S anti mykoplazma pn IgM 2,4 pozitívne

S anti mykoplazma IgG  21 -hraničné

 

V máji som teda vybrala tri týždne poctivo doxycyklín , každý den dvakrát denne 100 mg tohto atb, manžel išiel zase na krv zač. mája, jeho výsledky už mám boli takéto
 
 Chlamydia IgA ELISA S,P              1.46 >> IP         (0.00 - 0.89)
 Chlamydia IgG ELISA S,P              0.90 >> IP         (0.00 - 0.89)
 Chlamydia IgM ELISA S,P              0.56    IP         (0.00 - 0.89)
 
Chlam.pneum.IgA ELISA                0.28    arb.j.     (0.00 - 0.89)
 Chlam.pneum.IgG ELISA                1.15 >> arb.j.     (0.00 - 0.89)
 Chlam.pneum.IgM ELISA                0.58    arb.j.     (0.00 - 0.89)
 
Mycopl. pneum. IgA ELISA             58.5 >>            (0.0 - 17.9)
 Mycopl. pneum. IgG ELISA            138.1 >>            (0.0 - 17.9)
 Mycopl. pneum.IgM ELISA              1.00 >>            (0.00 - 0.89)
Manželov plucny lekár však povedal po tomto vyšetrení, že je to  NORMALNE a lieky mu už NEDAL!!!!! že však to má väčšina populácie, čo robí z toho drámu.

 Mne sa veľmi polepšilo po doxycyklíne, teploty ustupili, mierny kašel,čo som mala taktiež ustupil, hrdlo prestalo, manžel odišiel zo služobky, vrátil sa pred týždnom, a zase to isté, ten istý kolotč začal. Už nemám na to silu. Hrdlo ma šialene úplne bolí, mám pocit, že sa zbláznim od bolesti a na kontroly sme obaja objednaní až zač. novembra!!!!!  Prosím Vás poradte neičo, nechceme brať ATB len tak, ale tá bolesť sa nedá vydržať, najmä mňa to strašne bolí, manželovi ani veľmi už nič nie je, sem tam ho hrdlo zaškriabe, ale inak nič. *ALe ja si neviem dať už so sebou rady. Len čo sme v tesnej blízkosti( to sa nemusíme ani intímne stýkať, stači, že ležíme vedľa seba, sedíme, dýchame vedla seba),tak mám šialené bolesti do pár hodín. lekári to riešiť viac nechcú. O čo ide ??Za akúkoľvek rekaciu budem vdačná a pardon za dlhý dotaz

veľmi prosím o pomoc, lebo

veľmi prosím o pomoc, lebo som zúfalá z neustálych bolestí, prešli ste si tým tiež ako ja? Ak je tu nejaký lekár, prípadne medik, či osoba , ktorá sa tomu venuje, prosím vás, o pomoc, lebo som zúfalá,a cítim, že to ohrozuje už aj moje manželstvo nielen zdravie:( DAKUJEM !

http://www.immed.org/Fatigue%

http://www.immed.org/Fatigue%20Illness/06.16.2012%20pdfs/Biomed.Ther.-98...

Garth Nicolson doporučuje mycoplasma přeléčit několika 6-ti týdenním cykly antibiotikem - azithromycin nebo doxycyclin nebo ciprofloxacin.

my sme už brali ale

my sme už brali ale trojtyzdnove ATB- ci azitromycin alebo doxycyklin,ako som spomenula v clanku, avsak bez vysledne, lekari povedali, ze trojtyzdnova liecba je standartna v EU.

dakujem, ale chcela by som

dakujem, ale chcela by som skor vediet, ako prechadzat tomu celemu kolotocu, ako sa chranit pred manzelom, co vyskusat ake este bylinky pripadne nieco antibakterialne, alebo ako zvysit imunitu, a tiez ci je mozne sa stale takto nakazovat, medzi partnermi, kedze sme uz prelieceni, (aj ked nie mozno dostatocne to uznavam,ale aj tak)

najma,co mame robit, ked uz lekari nas odpisali, teda manzela plucny uplne odpalil...co teda spravit,

 

a najma som chcela vediet od nejakeho lekara /medika tu na tomto fore ci su toto moc vysoke hodnoty co mame /alebo ci su bezne naozaj,ako povedal ten plucny/ ci si to vyzaduje dalsiu liecbu/ a ci su testy elisa vobec presne...dakujem pekne :)

Tyto věci jsou neprozkoumané,

Tyto věci jsou neprozkoumané, takže ti nikdo moc neporadí. Bavil jsem se o těch protilátkách se serologem lékařem z fakultní nemocnice a taky říkal, že ty interpretace jsou svízelné, takže já je interpretovat neumím. Sama se musíš rozhodnout, čemu budeš věřit že máš za nemoc a čemu budeš věřit že ti pomůže a čím se budeš léčit. 

Podle toho článku co jsem na něj odkazoval ti radím několik šestitýdenních cyklů antibiotik, tj.. 3 týdny je málo. Je potřeba 6 týdnů, pak dát pauzu a pak několikrát opakovat. A nejlíp oba partneři. V prní řadě studuj, sbírej informace

okrem toho, ten azitromycin,

okrem toho, ten azitromycin, preto bol manzelovi dany na tri tyzdne,leb ovraj ma dvojity ucinok, ze krat dva- cize teoreticky v tele lieky boli 6 tyzdnov...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k