Železo

Někde jsem zde četl, že železo podporuje množení chlamydií. Lékaři mi opakovaně nacházejí stále nižší hodnoty železa v krvi a nabázejí mi železo v tabletách. Když se jich optám zda to nevadí k chronické chlamydiové infekci chlamydií trachomatis, kterou mám už od roku 1995, tak odpoví, že pokud jsem byl přeléčen Doxybene na 3 týdny, tak žádné potíže s chlamydiemi mít nemůžu. Ptát se jich na cokoli nemá žádný smysl, proto pokládám otázku zde. Existuje nějaký jasný důkaz, že železo se při chlamydiích nesmí ? Nebo je to jen něčí názor, protože měl pocit, že se mu při braní železa zhoršili potíže ?

diskusia o tom bola tu:

diskusia o tom bola tu: http://www.chlamydie.info/node/475

Ja by som to interpretoval asi nasledovne:

- mnohé baktérie potrebujú k svojmu metabolizmu železo. Doplnením železa formou doplnkov paradoxne nakŕmi človek predovšetkým patogény, ktoré sa budú rýchlejšie množiť.

- organizmus využíva nejaký mechanizmus, pomocou ktorého dokáže v prípade infekcie stiahnuť z krvného obehu prebytočné voľné železo (uzamkne ho do nejakej organickej zlúčeniny, ktorú nedokážu baktérie spracovať)

Tvoj nedostatok železa teda môže byť práve v dôsledku podobnej obrannej reakcie organizmu.

Moja vlastná skúsenosť v rámci počiatkov chronického únavového syndrómu: pravdepodobne nejakou chybou merania vyšlo lekárke, že mám nízku hladinu železa. Predpísala mi pre to na 30 dní železo v tabletkách. V priebehu 14 dní užívania sa mi šialene zhoršil únavový stav, takže som s užívaním okamžite prestal. Kontrolný test následne ukázal železo perfektne v norme, ale môj zdravotný stav zostal dramaticky horší, než pred jeho suplementáciou. Takže tak... To bolo cca 1 rok predtým, než som začal WP.

 

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Doktorka mě straší že

Doktorka mě straší že nedostatek železa způsobí infarkt, potíže s dýcháním, malátnost a mnoho dalších věcí. Pokud prý nebudu jíst tablety se železem, může být nutná preventivní transfúze krve, i když nebudu mít potíže. Chlamydie jí vůbec nezajímají. Opravdu se železo v žádném případě nesmí ? Je na to nějaký vědecký důkaz ?

červené krvinky - pokud teda

červené krvinky - pokud teda člověk nemá nějaké krvácení do trávicého traktu atd.. Může způsobovat babesie. Řešila jsem také pořád nízké krvinky až Durovská přišla na to, že mám babesie.

Našel jsem kdysi náhodou na

Našel jsem kdysi náhodou na toto téma výborný link, a tak posouvám:

http://www.nutravita.cz/nutraceutika-ve-vyzive/chlorella/kdy-neuzivat-chlorellu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k