Vaše skúsenosti s chlamýdiou

Pekný deň, chcel by som sa spýtať, či moje problémy môžu mať niečo spoločné s chlamýdiou. Osobne si myslím, že nie aj testy o tom svedčili, no dr Ďurovská si myslí, že ju mám spolu s mykoplazmou. Moje problémy začali hneď 2 týždne po údajnom uštipnutí neznámym hmyzom. Nechodil som po lese, stalo sa mi to v parku v zahraničí. Hneď po 2 týždňoch som mal strašnú bolesť hlavy, kt. bola perzistentná. A začali ťahanice s lekarmi, kt. neskončili nikde inde, ako u psychiatra, ako je zvykom. Všetko, čo mám pozitívne sú stále hraničné protilátky triedy IgM proti boreliam. Preliečený ceftriaxonom, no bolesť hlavy neprestala, akurát som sa cítil trochu lepšie. Pokračovalo silné brnenie nervov, výpadky pamäti ako u 80 ročného človeka a bolesti chodidiel, tiež mierna porucha koordinacie. Okrem ceftriaxonu som bral v podstate skoro všetky možné druhy antibiotík. Naposledy som sa zameral na chlamydiu, ale z reakcie na atb som usúdil, že asi je málo pravdepodobné, aby som ju mal. Amoxycilin, clarythromycin, isoniazid a entizol. To bola kombinacia, kt. som hned nasadil, no želaný úspech nepriniesla. A bral som dosť vysoké dávky cca 800 mg isoniazidu, 1g clarytro a amoxy a zopar tabliet entizolu denne. Neviem, čo ďalej, ale predpokladám, že ma asi trápi bartonella a možno aj niečo iné k tomu. Čo by ste mi poradili? Ďakujem vopred za rady.

Skus doverovat Dr.Durovskej.

Skus doverovat Dr.Durovskej.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Palo, asi by stalo za to

Palo, asi by stalo za to napsat nejak podrobneji lecbu, jeji dobu a taky klinicke priznaky. Takto je to malo informaci. 

"..To bola kombinacia, kt.

"..To bola kombinacia, kt. som hned nasadil, no želaný úspech nepriniesla. A bral som dosť vysoké dávky cca 800 mg isoniazidu, 1g clarytro a amoxy a zopar tabliet entizolu denne..."

hm, kdo to naordinoval? 

Jak říká mam77, chtělo by to pěkně popořádku, kdy, jak, kolik, kdo a proč...

 

"...Nechodil som po lese, stalo sa mi to v parku v zahraničí..." V jakém, na Antarktidě? 

březen 2013 ukončení CAPu 

Palo, já bych asi všechno

Palo, já bych asi všechno hned nedávala do souvislosti s chlamýdiemi. Sám říkáš také, že se ti to moc nezdá. Někdy mi to připadá, že v současné době se za všemi chorobami, co kdo má, jako viník určí právě chlamýdie. Bohužel i spousta jiných parazitů, virů a bakterií, souhrnně řečeno "breberek" :o) vyvolává dost podobné příznaky, a tak určení přesné diagnózy je někdy "běh na dlouhou trať"...

Ale ty bolesti hlavy a brnění prstů, to prý často dělají právě borélie, tak bych asi pátrala tím směrem. A boréliózu údajně přenáší i jiný hmyz než klíšťata, takže možné to je, ale určit by to měl opravdu lékař. I když, někdy také nevědí... i já v podstatě stále nemám diagnózu a vše jsou víceméně jen domněnky a dohady, co ty potíže vlastně způsobuje. Tak ti držím palce :o)

Já nejsem já....  :o(

Palo ja mám CPN a Myk. a

Palo ja mám CPN a Myk. a môžem ti zaručit, že pri kombo Amox a Klaritro by si pocítil , že ich máš a to velmi citelne. Ja osobne som musel znížit dávky na min.inak by som to  nerozchodil. To hraničilo doslova s bojom o život.

Takže mi príde divné, že človek s diagnozou CPN a Mpn nereaguje na radikálnu liečbu ATB zhoršením príznakov. Zvláštne.

citujem..A bral som dosť vysoké dávky cca 800 mg isoniazidu, 1g clarytro a amoxy a zopar tabliet entizolu denne.  Zopár tabliet Entizolu denne..to si dávkoval sám? Klaritromycín 1g.denne? Už dávka 1g každý druhý den ta môže zabit v kombo s Amox. vzhladom k tomu, že kolko to zabije baktérií a následne nastáva otrava organizmu. 

Podla mna tvoj problém nebude v Chlamydii,ale niekde inde...len môj laický názor..

hm, tak mňa pri tvojom popise

hm, tak mňa pri tvojom popise príznakov napadla kliešťová encefalitída.

chlamýdiová infekcia sa prejavuje zápalom pľúc a potom veľmi pomalým (roky trvajúcim) nástupom problémov. To nebude tvoj prípad

mykoplazmová infekcia podobne, niekedy bez viditeľného zápalu pľúc. Chlamýdie aj mykoplazmy sa prejavujú hlavne silnou únavou, ale nie prudkými bolesťami hlavy.

borelióza sa prejavuje neurologickými príznakmi, ale skôr v podobe ochrnovania a až s odstupom asi 6 mesiacov od nákazy.

o príznakoch bartonely a babézie viem minimum.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

"..chlamýdiová infekcia sa

"..chlamýdiová infekcia sa prejavuje zápalom pľúc..." nevěř těmhle pomluvám, já nikdy neměl zápal plic, přesto mne skoro sežraly, zato jsem měl hodně dávno angínu jako prase, pak dlouho nic, pak bolely nohy, prý platfus, časem se problémy přidávaly nenápadně, pomalu, vždycky se našel důvod, jako průvan, kouření, studené pivo, nervy, zkoušky...až se do toho zamotala hraniční borelie, "zaléčená", jak jinak, že, dva krát dokonce, a šlo to s kopce dolů, až po půl století od prvního problému se ukázala jakási šmouha na plicích, vyhodnocená dalším rtg. jako kaz snímkovacího materiálu, to že jsem málem vypustil duši nebylo pro rentgenologa vůbec důvodem k nějakému zamyšlení nad věci, byl to prostě kaz a já simulant... čili k chlamydiím, žádný zápal plic, ale bývá tzv. atypická komunitní pneumonie, školky, školy, kasárna atd., ale na rtg. nic moc, jen nějaká ta šmouha, k borelii, byla tam, ale žádné erythema migrans, žádné volské oko, jen problémy a problémy, dle mudrců psychosomatického původu... a anémie neznámé etiologie... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jan - to je fakt smutný, to

Jan - to je fakt smutný, to co píšeš, o tom přístupu některých lékařů. Zvláštní je, že jsem taky nikdy zápal plic neměla a než mi začaly tyhle problémy, tak jsem taky měla problémy s chodidly, hrozně mě bolely snad šlachy, nebo co to bylo, a u mě to svedly pro změnu na špatnou obuv, že prý nosím podpatky... Tak jsem začala nosit boty bez podpadků a bylo to ještě horší. 

Šmouhy na RTG snímku plic taky byly, a u toho je poznámka - "pravděpodobně není projevem patologie", plicařka se tím víc nezabývala a řeklam mi, že mám "reflux". A že jsem tehdy sotva lezla, jak mi bylo zle, a hlavně, že se takhle reflux neprojevuje, to jaksi nebrala v potaz... :o( A jak píšeš, vše je podle nich "psychosomatika" a "stres". Přitom u mě hlavní problém jsou takové jakoby bodavé pocity, jakoby jehličky, v plicích, bodání a pálení v průduškách. Takže mě taky především napadají ty blbý plicní chlamýdie, který mi přitom v testech často vyjdou negativní nebo ne moc vysoké. A anémii mám taky.

Já nejsem já....  :o(

No, oblbovali mne půl

No, oblbovali mne půl století, až jsem padl na hubu úplně! Pomohlo až těch 8 let krmení se těmi jedy, které mne měly zabít dle těch mudrlantů a já měl dávno strašit na věži s Bílou Paní. Kdyby si nehráli na bohy a nacpali mne s tím, když už ne před padesáti lety, kdy to asi začalo, ale zase nic na to nebylo  a nic se o tom nevědělo, alespoň před dvaceti, kdy jsem začal kolečka po rahabilitacích a ordinacích, kdy oční ze mne měla vyrážku, protože předepsané brýle jsem za 14 dní musel vyhodit a nechat si dělat jiné, kdy jsem se ohnul pro ponožky do šuplíku a už se nenarovnal, nemusel jsem skončit jako invalida a nezaměstnaný a stačilo by se tím cpát třeba jen rok... Né, oni sežrali Šalamouna i s botama a fousama a dávali mi různá mazadla na klouby a svaly, jako Fastumgel, Dolminu apod., tuny kloktadel na krk, málem mi vypadaly zuby, zubařka mi musela napsat Stopangin, závodní mi psal pořád jakýsi prášek s mátou do vody na kloktání, k ničemu to nebylo, aby mi mohla postupně udělat 13 krčků, protože jsem pořád kašlal, věčně jsem byl na ušním, protože jsem nejen neslyšel, ale hlava se mi mohla rozskočit, půl dne jsem trávil na záchodech a jen jsem vylezl, málem se podělal... Tak to byl ten jejich "plnohodnotný život, dle krevního obrazu naprosto zdravého člověka"...

březen 2013 ukončení CAPu 

Tak to jsem se po dlohé době

Tak to jsem se po dlohé době při čtení příspěvků fakt zasmála...   i když to celkově samozřejmě vůbec zábavné není, ale hezky a vtipně jsi to napsal. Hlavně Šalamoun i s botama, a to s těma ponožkama. Představila jsem si totiž nedávno sebe. Taky to bohužel znám a není to vůbec příjemný. Člověku nezbývá nic jiného než to občas nějak "odlehčit", aby se z toho nezbláznil...  

Já nejsem já....  :o(

Jo, teď se mohu smát taky,

Jo, teď se mohu smát taky, ale tenkrát to k smíchu moc nebylo, nevěděl jsem, jestli bude ráno na housku či na činži, bez práce, v koutě ležák čekající na pohotovost s Dolminou ve stříkačce, abych dožil rána v potu bolestí zsinalé tváře, dle posudkové naprosto zdravý chlap... a když se jeden v potu tváře o berličkách někam pracně dobelhal po třech měsícich objednací lhůty, cestou na něj řval řidič neurvalec na přechodu "pomalejc by to nešlo čuráku", tak na něj pak ještě ječela opuchlá, umaštěná, tlustá sestra, že jde pozdě, aby pak poslouchal v ordinaci jakési doktorské mládě, že studovalo v Americe, všechno zná, všechno umí a chlamydie nic nedělá a nic mi nenapíše... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Co dodat? Znám to dobře. Já

Co dodat? Znám to dobře. Já teď naštěstí s tou bederkou větší problémy nemám, ale v 90.tých letech jsem si užila tak, že by to vydalo na jednu knihu. Taky jsem často vůbec nemohla chodit, a zůstala v poloze - napůl vleže, napůl v sedě, nešlo se pohnout nijak, protože každý pohyb představoval neuvěřitelnou bolest. Teď mi to taky přijde komický, ale tehdy to byl fakt horor. Trvalo to celých 10 let, kdy to bylo - týden dobrý, týden ležák, apod. Pendlovala jsem mezi doktory a špitály, léčiteli, šamany, psychiatry a psychology, no asi tak nějak :o)

Já nejsem já....  :o(

A co pomohlo na tu bederku

A co pomohlo na tu bederku nakonec? 

Mně kdyby před léty někdo vyprávěl, že kurýroval housera ATB, měl bych ho za blázna a přece je to tak, až CAPem jsem se té hrůzy zbavil!

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, napíšu to do mého

Jane, napíšu to do mého "inboxu", protože to je na delší povídání a třeba to pomůže i někomu jinému... :o)

Já nejsem já....  :o(

fajn, kdyby to někoho

fajn, kdyby to někoho zajímalo pakje to zde

březen 2013 ukončení CAPu 

mě vzhledem k bolestem hlavy

mě vzhledem k bolestem hlavy a chodidel napadla bartonella... nemáš nějaké změny na kůži )strie, červené tečky atd.) ?

No hneď po uštipnutí niečim

No hneď po uštipnutí niečim som mal akoby tečku hnedočervenú a stále ju mám, síce je už minimálna svojou veľkosťou, ale stále je. Niečo ma uštiplo koncom apríla v štrasburskom parku, tým som si istý. Problém je, že som to uštipnutie nebral za dôležité, 2 týždne nič, a potom z týždňa na týždeň brutálne bolesti hlavy, zabúdanie, trochu neskôr brnenie, trasenie prstov a teraz aj trvalá bolesť chodidiel a k tomu aj akési pichanie najmä po nohách. Kompletnú virológiu mám spravenú a samozrejme je všetko úplne negatívne. Tiež s vami súhlasím, že na chlamýdiu a mykoplazmu to akosi nesedí, aspoň čo sa týka rýchleho nástupu ťažkostí a žiadnej závažnej reakcie na predošlú liečbu. Z respiračných problémov som mal akurát pokašliavanie a bol som celý bledý. Pani Ďurovská podozrievala chlamýdiu a mykoplazmu z toho dôvodu, že som bol preliečený ceftriaxonom(to mi pomohlo akurát tak, že mi prestalo praskať v kĺboch a celkovo som mal viac sily), no bolesti hlavy pretrvávali aj potom, tak vravela, že ju môžem mať, v žiadnom prípade, že ju mám určite, ale následné testy boli aspoň, čo sa týka chlamýdie negatívne. A ďakujem pekne všetkým za vaše reakcie. Ja si osobne myslím, že to bude bartonella. Svedčí o tom bolesť chodidiel, tiež rôzne neurologické ťažkosti aj rýchly nástup príznakov. A čo sa týka antibiotík, tak najprv 3 týždne doxycyklínu(hneď po pár dňoch zlepšenie, no po 2 týždňoch relaps, doxycyklín nezaberal už vôbec, mesiac neskôr nič, potom zinat asi mesiac, následne ceftriaxone iv 2g denne(to malo tú boréliu na 90% vyhubiť), keďže nebolo lepšie, tak som si zohnal nejaké atb a bral som minocyklín s plaquenilom, potom namiesto minocyklínu klaritromycín, potom som bol u Ďurovskej a ta mi predpisala klarithromycin, amoxycilín, flukonazol a ešte entizol, ak ma pamäť neklame. Ja som si k tomu ešte pridal isoniazid(po určitom čase, keďže nejaká reakcia nebola), vraj je to najsilnešie na chlamýdiu, no tiež bez nejakej reakcie. Flukonazol, isoniazid so mnou ani nepohli, NAC tiež bez akejkoľvek reakcie,  no amoxycilín aj klarithromycín síce pomohli, ale tiež nie výrazne, ale cítil som, že sa to zlepšuje.

Palo,  neber to ve zlem, ale

Palo, 

neber to ve zlem, ale z toho co pises se moc vyznat neda. Nikde nepises, jak dlouho si co bral, uvadis vzdy potom a potom.... Jinak to, co jsi bral, je hodne tezky kalobr, ktery by chronicky nemocneho cloveka velmi pravdepodobne odpravil. K diagnostice chce asi jit nejak systematicky a ne skakat od jednoho k druhemu. Nekdy je to beh na dlouhou trat a mnohdy je to ho sebepozorovnani, samozrejme v kombinaci s lekarem, kteremu veris.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k