Update po 20 měsících

Zdravím všechny

Tak se po delší době hlásím s novým příspěvkem do blogu. Jen pro shrnutí, léčím se celkem cca 1,5 roku, z toho prvního půl roku WP a klasická mino+azi kombinace, poté jsem přešla na Strattona rovnou na combo amoxi+azi+benemicin. Po půl roce jsem vyměnila azi za klacid (to jsem mimochodem zaznamenala pořádnej herx), entizol dávám pulzy pravidelně po 20 dnech, kolik jich bylo už ani nepočítám:)

Všechno šlo úplně perfektně a stav se mi lepšil, reakcí na pulzy ubývalo, nicméně v létě se u mně objevily ze dne na den stavy děsné únavy, vyčerpání, otupělosti a neustálých úporných zimnic. Taky mně šíleně bolela stehna anebo celé nohy, v noci jsem kvůli tomu ani nemohla spát. Zároveň jsem nedokázala vůbec prožívat radost ani emoce, trvalo to asi 3 měcíce, těžko se to opisuje, ale přirovnala bych to ke stavu na nějakých utlumujících lécích, stavy kdy je člověku úplně všechno jedno, citová prázdnota, otupělost... no byl to docela děs v tom žít 24 hodin denně, doufám, že tohle už nikdy nezažiju. Několik týdnů jsem z toho byla hodně špatná a nechápala jsem co se děje, zda atb nějak přestala účinkovat jak mají nebo co, pak jsem si udělala testy a zjistila jsem že imunita i krevní obraz se lepší, tak jsem si řekla, že tím to asi nebude, ale věděla jsem, že mi něco blokuje léčbu. Napadla mně tedy rada Killpointa, který to tu kdysi psal pořád dokola, že když léčba stagnuje a člověk se z ničeho nic přestane posouvat tak je za tím vždy nějaký těžší patogen. Tak jsem si dala udělat ltt na bartonellu a babesii a oboje pozitivní. Nasadila jsem okamžitě vysoké dávky sida acuta+houttuynia+cryptolepis+licorice+pelyněk (app) 2-0-2 a stav se začal pozvolna lepšit a i ty divný psychostavy začaly ustupovat. Vyměnila jsem kvůli bartonelle klacid za dalacin. Po přidání bylin se mi okamžitě začaly dělat škrábance na rukou a vibrace v chodidlech, po přidání dalacinu ty vibrace v končetinách zesílily a začaly mně lehce bolet i paty. takže to je důkaz, že to tam je, krom pozitivního ltt. Jinak ale reakce na dalacin nebyly nějak moc bouřlivé a už několik pulzů nemám reakce na entizol ani herxy, takže jsem po dvou měsících před pár dny najela na combo amoxi+mino+azi. Už teď mi začínají stavy únavy a ozývají se dutiny a bolí celý člověk, takže to bude zase stát za to:) Aktuálně mám rozečteného Buhnera 'Healing Lyme Disease Coinfections Bartonella and Mycoplasma' a 'Natural Treatments for Lyme Confections, Anaplasma, Babesia and Ehrlichia'. Jinak tyto knihy fakt doporučuju, krom bylin je tam hodně zajímavých a podrobných informací o těchto koinfekcích jen bohužel jsou dostupné jen v angličtině... Takže se chystám najet na kompletní protokol na bartonellu a někdy během léta zopakovat ltt. Blbý je, že na bartonellu ani babesii nejsou klasický herxy jako u chlamek a borelky, takže je hodně těžký poznat, jestli se toho člověk nějak zbavil. Babesii momentálně řeším pomocí cryptolepis a app ve vyšších dávkách.

Můj současný souhrn doplňků je následkový: Vitamin C 500 mg-1 gram denně (beru raw vitamin C, který je získaný jen z přírodních zdrojů takže proto takové nižší dávky. Doufám, že si z toho tělo vezme víc než s kyseliny askorbové, nějak už mi je proti srsti do sebe hrnout každý den 10 tablet askorbovky). Vigantol 15 kapek denně, NAC 1200 mg, L lysine 2000 mg, když si vzpomenu dávám selen, vitamin A, E, B, Q10, vápník, hořčík, ale né denně. (pozor, vápník a hořčík je třeba užívat buď hodně pozdě večer před spaním anebo brzo ráno po probuzení, to se nejlépe vstřebává). Většinu roku jsem brala serapeptázu 120 000 jednotek 2x denně, hlavně ze začátku to byla docela síla, fakt je cítit že zvyšuje průnik atb, teď kvůli minu raději vynechávám a někdy na jaře se plánuju k ní vrátit. Brala jsem několik měsíců taky fytominerály, to je asi taky dobrý občas doplňovat, tak v nejbližší době znova zařadím.

Z bylin jedu momentálně sida acuta+houttuynia+cryptolepis+berberis+křídlatka japonská+boryt+lékořice+app plus 4 denně, dávky podle Buhnera, byliny jedu v plných dávkách i při entizole. Před pár měsíci jsem pila vývar z kořene štětky lesní a soukenické, který jsem si doma dělala a docela to se mnou cvičilo, takže na borelku určitě doporučuju (100 g sušeného kořene zalít litrem vody, nechat vařit cca 15 min a pak 2 hodiny odstát, přecedit a pít půl deci denně ráno nalačno). Jinak byliny objednávám z Bristol botanicals, mají tam snad všechno a prý jsou kvalitní a hlavně dost silně naředěné, takže stačí menší dávky než co doporučuje Buhner.

Brala jsem půl roku imunor a 10 týdnů polyoxidonium. Polyox mi přijde určitě lepší. Isoprinosine jsem brala přesně jeden rok, před 4 měsíci jsem zkusila vysadit že co se bude dít a paráda, zatím se mi žádné problémy co vím že mi dělaly viry nevracejí...

Strava: už rok se mi daří výrazně omezit lepek, tak z 90 procent, vyhýbám se smaženým jídlům, sladkostem a polotovarům, jím hrozně moc kvalitního česneku ideálně v syrovém stavu (od podzimu jsem sežrala 3 kila:)), aspoň jednou týdně si dělám silný kuřecí vývar, štávy nebo zelená smoothies aspoň 5x týdně, přidávám si tam spirulinu, moringu, camu camu atd. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět, takže když dostanu občas chuť na zmrzlinu nebo burger tak si to prostě dám a život jde dál... občas si dám i malé pivko nebo decku vína:) ovoce a zeleninu ozónuju ozonátorem, fakt to funguje a potom je cítit, že to voní po ovoci a zelenině jak se odstraní ta chemie... jinak, myslím, že ta strava je stěžejní, stačí že týden dva flákám stravu (dovolená, Vánoce apod) a už se to projeví na zdravotním stavu, takže tady je potřeba se fakt zatnout a vydržet, ale funguje to.

Detox: finská sauna pravidelně cca 2x týdně už skoro půl roku. Saunu musím fakt vyzdvihnout, cítím že mně hodně posouvá, takže jestli máte možnost a zvládáte tak určitě choďte, jen důležitá je ta pravidelnost... Před tím jsem půl roku jela kávové klystýry poctivě jednou týdně, hooodně mi to upravilo střevo, které teď funguje přímo ukázkově, nyní dávám cca 2x do měsíce jako udržovací fázi, ono je to totiž docela časově náročné:) Carbofit a enterosgel jsem za posledního půl roku použila snad dvakrát, když je mi zle tak piju hoooodně vody s citronem. Jinak jsem taky zkoušela detox práškovým céčkem a koupele v 3 kg himalájské soli, o tom jsem psala v předchozím blogu, i to je moc dobrý a posouvalo mně to, takže taky doporučuju.

Testy: LTT borelie +10/+7/1, Cpn +4, Ctr+22, babesia +3, bartonella+15

CD 57: 109 (03/2017), 130 (10/2017), NK 233 (03/2017), 296 (10/2017)

Těžké kovy: As 0.034 (max 0.5), Hg 0.055 (max 0.5), Al 5.2 (max 10), Cd 0.037 (max 0.3), Pb 2,88 (max 4)

Další plán: těžko říct jak to všechno bude, ale pokud všechno půjde dobře, chtěla bych atb na jaře příštího roku vysadit... v nejbližších měsících se chystám protočit azi za klacid, v létě zopáknout ltt na bartonellu a na základě výsledků a symptomů protočit případně i biseptol nebo levofloxacin. Taky bych chtěla zkusit pár pulzů s tinidazolem. Domnívám se totiž, že to funguje podobně jako azi vs. klacid, tj. je to stejná skupina atb, ale můžou účinkovat trochu jinak, tím pádem můžou třeba najít něco co ten druhý lék nenašel. Proto bych chtěla zkusit zaměnit entizol za tinidazol jestli se bude něco dít. Pak bych chtěla dát malarone na babesii a ke konci ještě dalacin+quinine. Do toho samozřejmě kvanta bylin, ale to ještě musím promyslet a propracovat. Výhoda je, že některé byliny se prolínají a pokrývají víc infekcí, co já zrovna potřebuju, vzhledem k tomu že mám snad všechno:) tak musím to nějak nakombinovat, pak sem hodím své poznatky... Taky se chystám na chelaci pomocí DMPS/DMSA, ale to je ještě ve hvězdách všechno kdy a jak. Hodně se to bude odvíjet od reakcí na mino, na které jsem teď najela.

Momentálně se poslední 3 měsíce cítím tak na 85% původního zdravotního stavu, dokonce se mi daří i zasportovat si, aniž bych pak byla týden na odpis, což je stav, který jsem ani už snad nepředpokládala, že někdy nastane... Hodně věcí mi na léčbě odešlo (každodenní zimnice, chřipkové stavy a zahlenění, bolesti v krku, chronická únava, trnutí pravé ruky, pálení očí, opary atd), momentálně sem tam mám záškuby, brnění končetin a vibrace v chodidlech, když se trochu přetáhnu tak cítím únavu, ale to je většinou po celém dni kdy jsem aktivní, občas přijde nějaký miniherx v podobě chřipkového stavu, ale ten trvá třeba jen pár hodin, jinak se ale cítím fajn a mám nesrovnatelně víc energie... Takže, je potřeba hodně trpělivosti a sebezapření, ale jde to, funguje to, přátelé:) Tak se držte a pokud někdo máte nápad co by se dalo ještě přidat, vylepšit, sem s ním...

 

Jesterko vyborne napisane,

Jesterko vyborne napisane, velmi Ti fandim si precizna, robis obrovsku pracu na sebe.Velmi Ti to vidno, ako treba zautocit na kazdim fronte..Dufam, ze sa raz stanes odbornym poradcom, a budes hoodne zdrava.No a spolieham sa na Tvoje rady kedze v Aj som slaba a predsa prekladac to nie je ono.Drz sa a vidime sa na kontrole.paa edit

presne takto sa to ma robit,

presne takto sa to ma robit, drzim palce, skor ci neskor vyhras

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Díky Chrisi, jsi pro mně

Díky Chrisi, jsi pro mně velkou inspirací, tvoje blogy mám poukládané a čtu si v nich pořád dokola a vždy tam najdu něco dalšího co se dá ještě zařadit, seš fakt borec:)

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 Mino+Azi, od 08/2016 přidán Entizol, od 11/2016 SP Amoxi+Azi+Bene, od 04/2017 výměna Azi za Klacid, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi+Mino

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k